Gönderen Konu: ATATÜRK VE KOMÜNİZM HAKKINDA  (Okunma sayısı 10946 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tumagü

• Yeni Üye
  • *
Ynt: ATATÜRK VE KOMÜNİZM HAKKINDA
« Yanıtla #10 : 19 Kasım 2013 »
Bu sav varsa bile SSCB'nin Türkiye egemenliğini kapsamasından doğan kaygının kastedildiğini düşünmekteyim.

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #11 : 19 Kasım 2013 »
Ata nin "Komünizm, Türk Dünyası’nın en büyük tehlikesidir. Her görüldüğü
Ata nin "Komünizm, Türk Dünyası’nın en büyük tehlikesidir. Her görüldüğü yerde ezilmelidir." sözü 12 eylül öncesi MC iktidari dönemlerinde ortaya atilmis ve asli olmayan uydurma bir sözdür.

MC' den kasıtınız Milliyetçi Cephe hükümeti ise 1.MC 31 Mart 1975'te kuruldu. Oysa 1973-1974 Eğitim-Öğretim yılında 'Komünizm Türk aleminin en büyük düşmanıdır. Her görüldüğü yerde ezilmelidir. ATATÜRK' şeklinde sınıfımızın duvarında asmıştık. Sınıfımızdaki komünist görüşlü öğrenciler tarafından yırtılmak suretiyle indirilmiş ve Hasanoğlan öğretmen lisesinde öğrenci olaylarının başlama sebeplerinden birisi olmuştu.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı TaKoveR

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 19 Kasım 2013 »
Atatürk TÜRKÇÜ dür.Ve chp onun goruslerini temsil etmıyor.
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

Çevrimdışı ATSIZCI

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #13 : 05 Ekim 2015 »
Bozkurt Atatürk,  Ruslarla aramızın iyi olması için bazen komünizm lehinde konuştuğu olmuştur. Bunu Moskova antlaşması için Rusya'ya giden Yusuf Kemal Tengirşenk ve Rıza Nur heyeti de yapmak zorunda olmuştur. Millet yolunda neler yapılmaz.

Ruslardan alacağımızı aldığımızda Atatürk, bu meşhur tavsiyesini vermiştir. Atsız da birkac makalesinde bunu doğrular.
"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #14 : 05 Ekim 2015 »
Bozkurt Atatürk,  Ruslarla aramızın iyi olması için bazen komünizm lehinde konuştuğu olmuştur.

Dış siyaset ve diplomasi; devlet yöneticilerini, içlerinden gelmese bile, bazen farklı söylem ve görüntü sergilemek zorunda bırakabilir. Bu tutum ve davranış dış politikanın ve uluslararası ilişkilerin olmazsa olmazıdır.
Politik durumun zorunluluğu ve diplomatik şartların gerekliliği icabı stratejik olarak söylenmiş sözler için, akıl sahibi hiç kimse, tarihin en büyük Türk'ü ve Türkçüsü olan Gazi Başbuğumuz Atatürk'ün Rusya ve kominizim lehine bir tutum içerisinde olduğunu ileri süremez.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey.

Çevrimdışı ATSIZCI

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #15 : 05 Ekim 2015 »
Yoldaşım ÇağrıBey, iletime cevap yazdığınız için teşekkür ederim.

Dediklerinizin hepsinde haklısınız. Ben de tıpkı böyle düşünmekteyim. O dönemin siyasî havasına göre bazen düşmanın lehindeymiş gibi hareket etmek gerekmişti. Atatürk «Yarın Komünizm'i ilan edeceğiz» demekteki maksadı komşusu Rus Ülkesiyle ilişkileri güzel tutmaktan ibaretti. Gazi'nin amacı gerçekten komünizmi ilan etmek değildi. 

Mustafa Kemal Ruslardan alacağını aldıktan sonra Komünizm'in ezilmesini Milletimize tavsiye etmiştir.

Umarım yanlış anlaşılmadım. Esenlikle.
"Tarihin olağanüstü ve şahane işi,
Kür Şad'ın, Kül Tegin'in, Çağrı Beğ'in ok çekişi..."