Gönderen Konu: Avrupada Türk gençligi  (Okunma sayısı 10358 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dogukagan

• Yeni Üye
  • *
Avrupada Türk gençligi
« : 20 Nisan 2007 »
Degerli irkdaslarim,

Öncelikle araniza katilmaktan mutluluk ve seref duydugumu size belirtmek istiyorum.

Benim deginmek istedigim konu ise avrupada yasayan Türk gençlerimiz.

Uzun zamandir gençlerimizi Türklük hakkinda dogru bilgilendirmek için büyük çaba sarf ediyorum ama bu konuda pek basarili oldugum sayilamaz. Gençlerimizin Türkçülük üzerine tepkisi her seferinde "Türkçülük irkçilik, biz kürt arap vs ile kardesiz din kardesiyiz, kürtlerde Türktür". Gençlerimiz Yüce Basbug Atatürk'ün bile kim oldugunu dogru dürüst bilmiyor. Bu konu açikcasi benim çok agrima gidiyor.

Sizlerinde fikirlerinizi almak istiyorum, gençlerimizi bu yanlis düsünceden kurtarabilmek ve avrupadaki gençlerimizi kurtarmak mümkünmü? Dogrusunu söylemek gerekiyorsa uzun bir ugras sonrasi pes etme noktasina geldim ama gençligimizi gördükçede aci çekiyorum.

TTK

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
Ynt: Avrupada Türk gençligi
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2007 »
 Öncelikle hoş geldiniz andam..TÜRKİYE'de yaşayan ,BAŞBUĞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün bu vatanı emanet ettiği TÜRK gençlerininde de durumu farksızdır.Böyle saçma düşüncelerin yanında bir de aldırmazlık,umursamazlık ve yozlaşma vardır..Vatan elden gidiyor şöyledir,böyledir kimsenin umru değil..Gençler kız peşinde..Bir TÜRK genci olarak bu durumu hazmedemiyorum...Almanyada yaşayan bir arkadaşım var bazen gelirler ,bir konuşma sırasında ona "İstiklal Marşı"nı okumasını söyledim inanin ki okuyamadı...Ama sakın pes etmeyiniz..T.T.K.
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2007 »
Dogukagan anda otağa hoşgeldin.Asla pes etmek yok ,pes etmek sözcüğünün bizim dağarcığımızda yeride yok.Sabırla çalışmak,üretmek,bilinçlendirmek,bir TÜRKÇÜYE  yakışır şekilde hareket etmek,asla pes etmemek bize yakışan davranış şeklidir.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 21 Nisan 2007 »
Otaga hosgeldiniz.Bende gecici süreligine berlindeyim ancak;gördügüm durum ic acici degil.Bir an önce islerimi halledip vatanim Ankara´ya dönmeye ugrasiyorum.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı Dogukagan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #4 : 23 Nisan 2007 »
istemi yabgu avrupa'da  yasayan bir soydasim olarak ne demek istedigimi dahada iyi anli yordursun.

Hollanda'da iki sene once genclerimize yonelik Turkcu ocagi actim, kim olduklarini bilsinler diye, basbug Ataturk'umuzu, Atsiz Ata'mizi, tarihimizi bilsinler diye ama ne yazikki insanim bildiklerim beni boluculuk ve irkcilikla Hollanda polisine sikayet etti. Sonuc olarak mahkeme karari ile ocak kapandi.

Avrupada destek bulmak gercekten cok zor

Çevrimdışı MuSTaFa0607

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 26 Nisan 2007 »
  Saygı değer TÜRK;
     Yüreğimizi parçalayan bi konuya değindiğin için öncelikle sana çok teşekkür ederim. İzlediğim bi tv proramında Başbuğ ATATÜRK'ÜN doğum tarihini soruyolardı. Cevap sadece ilgisiz bi tebessümden ibaret kalıyordu. Küçükken hep bi söz dolaşırdı ağızlarımızda bilmem hatırlar mısınız? 'Sen seni bil sen seni, Sen seni bilmezsen patlatırlar enseni' derdik. Bu o zamanlar komik olan gerçek çözüm ve ya sorun olabilir mi? Peki ya Avrupadaki aileler? Orada yaşayan ana ve babalar??? Onlar bu Asil Türklük gerçeğini çocuklarına anlatmışlar mi?? ve ya anlatıyolar mı?
    Ben de aranıza yeni katıldım o yüzden Hoş geldin demek belki bana düşmez ama Seninle olmak güzel Asil soydaşım..
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
Saygılarımla...
Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir...

Çevrimdışı Dogukagan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2007 »
Kandasim Mustafa avrupa'da ailelerin çogu artik çocuklarini serbest birakti yani gençler istedigi gibi yetisiyor. Örnegin bir hollandali gençlerimize nelerisin diye sordugunda "Türküm" diyemiyor "annem babam Türk, ben Türküm ama aslinda hollandalida sayilirim burada dogma büyümeyim diyor". Benim uzun zamandir yapmak istedigim gençlerimize Türkün ne kadar büyük ve övünülülecek bir irk oldugunu ögretmek, gençlerimize gerçek kimligini vermek ama olmuyor iste, burada suç aslida ailelerde diyebiliriz.

Gerçek Türkçülerle birlesmek ayri bir zorluk.. Bir baska örnek ise Atsiz Atam'mizin adini kullanarak sözde Türkçü olan çok. Türk ortaminda konusmasini bilen ama arap ve kürtlerle ayni masada oturup biz kardesiz diyen bir Türk olabilirmi? Böylelerinin adi Türkçü degil ancak p.ç olur.

Çevrimdışı MuSTaFa0607

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2007 »
 Dogukagan Irkdaşım;
   Hislerini çok iyi anlıyorum. Aklımda tek bir soru kaldı ve avrupada yetiştiğini düşünerek soruyorum. Peki senin ailen sana anlattı mı? Eğer anlattıysa ailen ve sen Irkımız için büyük bir umutsunuz. Avrupada yozlaşmadan kalmış hala Türklüğünü koruyabilen bir nimet... Bu demektir ki hala bir umut var.. Eğer bu senin bireysel çabansa o yol çook karanlık Kandaşım. Eğer iş gençliğe kaldıysa bu çok zor. Bir tarafta sabahlara kadar içkiyle kimin kimle olduğu belli olmayan rahat avrupa hayatı. Diğer tarafta hala feslerin ve ya sarıkların takıldığı cüppeli sakallı pis araplar ve kürtler!.. Sen bilinçsiz bir Asil Türk genci olsaydın hangisini seçerdin? Umarım hala umut vardır avrupada olan ve Türklüğünü koruyan asil insanlar vardır. Umarım hala umut vardır... Bence Vazgeçme Saygı değer TÜRK!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN.
Saygılarımla...
Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir...

Çevrimdışı Dogukagan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #8 : 29 Nisan 2007 »
Dogukagan Irkdaşım;
   Hislerini çok iyi anlıyorum. Aklımda tek bir soru kaldı ve avrupada yetiştiğini düşünerek soruyorum. Peki senin ailen sana anlattı mı? Eğer anlattıysa ailen ve sen Irkımız için büyük bir umutsunuz. Avrupada yozlaşmadan kalmış hala Türklüğünü koruyabilen bir nimet... Bu demektir ki hala bir umut var.. Eğer bu senin bireysel çabansa o yol çook karanlık Kandaşım. Eğer iş gençliğe kaldıysa bu çok zor. Bir tarafta sabahlara kadar içkiyle kimin kimle olduğu belli olmayan rahat avrupa hayatı. Diğer tarafta hala feslerin ve ya sarıkların takıldığı cüppeli sakallı pis araplar ve kürtler!.. Sen bilinçsiz bir Asil Türk genci olsaydın hangisini seçerdin? Umarım hala umut vardır avrupada olan ve Türklüğünü koruyan asil insanlar vardır. Umarım hala umut vardır... Bence Vazgeçme Saygı değer TÜRK!
TANRI TÜRK'Ü KORUSUN.
Saygılarımla...

Kandasim Gök Tanri bize güç vermiski ailem Türklügüne çok baglidir, ailem beni ve kardeslerimi camiye kur-an kursuna göndermek yerine evde ögretmeyi tercih etti sirf yanlis yönlendirilmeyelim diye. Rahmetli dedem dinden önce bize Atamizi ve tarihimizi ögretmeyi uygun görürdü. Dogup büyüdügümüz avrupada gavurlasmayalim diye sert bir elle bu yasimiza getirildik. Ailemde tek bir kansiz var oda ne yazikki amcam, evdesini kürt soyundan seçti ve bu aile tarafindan dislanmasina sebep oldu.

Tekrar bir dernek kurabilmek için zemin ariyorum.

TTK

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 14 Mayıs 2007 »
Ulu Bilge Kagan demstiki Ben dagda tasta kalan yedi yüz Türkümü topladim Bilge kagan yedi yüz Türkle Göktürk imparatorlugunu kurdu Avrupada 5 milyon Türk var Bu sayidaki Türkün zamanla asimile olup Türklüklerini unutacaklarini varsaymak Terbiyesizliktir Türklüge yapilan hakarettir T
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.