Gönderen Konu: çeçen itleri Türklere saldırdı  (Okunma sayısı 28890 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
Ynt: çeçen itleri Türklere saldırdı
« Yanıtla #20 : 27 Eylül 2007 »
Dağlı barbarlar işte.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı azqurd

• Türkçü-Turancı
  • **
    • Türk dunyası
Re: çeçen itleri Türklere saldırdı
« Yanıtla #21 : 28 Eylül 2007 »
Zor durumda oldukları zaman "hepimiz kafkazlıyız" beyanatları veren, Azerbaycan Türklerine sığınan, Türkiyeden medet uman, çok zaman da Türk insanının desteyi ile ayakta olan bir etnik nesnenin Türk insanına karşı bu ilk ihaneti değil. Çeçenistandakı savaştan kaçıp Azerbaycana sığınan çeçenler Hacı Memmedov isimli polis müdürü ile elbir olup adam kaçırıyordular. Azerbaycanda yakınlarda sonuçlanan Hacı Memmedov davasında onlarla çeçenin cinayetine hepimiz tanıklık ettik. Adam kaçırıp para istemekten, adam öldürmeye kadar...
Buradan da görülüdüyü gibi çeçenler kendi manfaatları uğruna her şeyi yapan varlıklardır. Bunlar Türk soyunun gelenklerine zıttır. Türke yakışmayanlardır. Demekki çeçenlerin kökünün Türklerle bağlı olduğuna dair zırvalar kesinlikle gerçek olamaz.

oguz33

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : 28 Eylül 2007 »
Türk'ün Türk'ten başka dostu olmaz olamaz.

TTK.

Çevrimdışı Gökbey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkeli Yolcusu
    • Twitter
« Yanıtla #23 : 14 Eylül 2013 »
Bir avuç şerefsizin yaptığını bütün çeçenlere mal etmenin yanlış olacağını düşünüyorum. Şamil Basayev'in Karabağ Savaşında mücahitleriyle birlikte Azerbaycanlı kandaşlarımıza yardım ettiğini unutmamak gerekir. Çeçenleri övüyormuşum gibi bir izlenim vermediğimi umuyorum nitekim çeçenler Türk soylu değillerdir ve bizim için önemli olan Türk kanıdır. Sadece Şamil Basayevin Türkiye yardım etmezken bizzat kendisinin mücahitleriyle birlikte Karabağda savaşması :uzi: beni etkiledi. Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!
sesimin ulaştığı tüm cephede hür sözüm
ve bıçkın göğüslerde uzun karlı akşamlar
kayda geçirilirken altay yanığı yüzüm
semâyı omuzlayan her yaramdan gül damlar
yürürüm şu sipersiz coğrafyam dar içimde
ey türkistan, yürürüm; bir seyir var içimde

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Yüzde yüz TÜRK olduğun gün cihan senindir!
« Yanıtla #24 : 14 Eylül 2013 »
Bir avuç şerefsizin yaptığını bütün çeçenlere mal etmenin yanlış olacağını düşünüyorum.

Taviz tavizi doğurur. O zaman bir avuç pkk'nın yaptığını tüm krtlere, bir avuç asala'nın yaptığını tüm ermenilere mâl etmeyelim de demek elzem olur.

Çevrimdışı Gökbey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkeli Yolcusu
    • Twitter
« Yanıtla #25 : 14 Eylül 2013 »
Bir avuç şerefsizin yaptığını bütün çeçenlere mal etmenin yanlış olacağını düşünüyorum.

Taviz tavizi doğurur. O zaman bir avuç pkk'nın yaptığını tüm krtlere, bir avuç asala'nın yaptığını tüm ermenilere mâl etmeyelim de demek elzem olur.
Taviz gösterme konusunda haklısınız aslında tüm söylediklerinizde haklısınız ben yanlış kanıdayım galiba. Ben çeçenistanda rus köpeklerine karşı savaşan-kadirov dönemi öncesi- İmam Şamili önder olarak kabul edenlerden böyle bir Türk düşmanlığı beklemezdim. Yine kadirov dönemi öncesi çeçenler şeriatçı, köktendinci vahhabilerden değildi bu yüzden Türklere karşı mezhepçi yaklaşımlarıda yoktu rus sitesinden denk geldiğim çeçenlerinde biz Türklere karşı sevgi beslediğini gördüğümden çeçenlere karşı iyi anlamda bir önyargı oluşturmuşum sanırım kafamda.
Ulu Tanrı beni Türklüğe hizmet yolundan alıkoymasın ve Tanrı Türk'ü Korusun!

Çevrimdışı Gökbey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkeli Yolcusu
    • Twitter
« Yanıtla #26 : 14 Eylül 2013 »
Bir avuç şerefsizin yaptığını bütün çeçenlere mal etmenin yanlış olacağını düşünüyorum. Şamil Basayev'in Karabağ Savaşında mücahitleriyle birlikte Azerbaycanlı kandaşlarımıza yardım ettiğini unutmamak gerekir. Çeçenleri övüyormuşum gibi bir izlenim vermediğimi umuyorum nitekim çeçenler Türk soylu değillerdir ve bizim için önemli olan Türk kanıdır. Sadece Şamil Basayevin Türkiye yardım etmezken bizzat kendisinin mücahitleriyle birlikte Karabağda savaşması :uzi: beni etkiledi. Tanrı Türk'ü Korusun ve Yüceltsin!
Kandaşlarım beni sentezci sanmasın. :turan:

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #27 : 14 Eylül 2013 »
Tebrikler Gökbey, varolan tüm Türk Otağları geziyor ve konuyu çeçenlere getiriyorsun.
Burada da 6 sene önceki konuyu tekrar bulup, getirerek ne yaman bir çeçen-sever olduğunu belli ettin.  :lol:
Genç Bozkurtum nedir sende ki bu çeçen takıntısı?   
TTK

Çevrimdışı kökini

• Türkçü-Turancı
  • **
  • TENGRİ TÜRKÜ KORUSUN!!
« Yanıtla #28 : 15 Eylül 2013 »
Tebrikler Gökbey, varolan tüm Türk Otağları geziyor ve konuyu çeçenlere getiriyorsun.
Burada da 6 sene önceki konuyu tekrar bulup, getirerek ne yaman bir çeçen-sever olduğunu belli ettin.  :lol:
Genç Bozkurtum nedir sende ki bu çeçen takıntısı?

Sana tamam anlamıyla katılıyorum andam :) Gökbey tüm otağları gezip çekenleri savunmayı kendine görev edinmiş herhalde :)
YA İSTİKLAL YA ÖLÜM!!

Çevrimdışı Gökbey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkeli Yolcusu
    • Twitter
« Yanıtla #29 : 15 Eylül 2013 »
Aslında gerçeği söylemek gerekirse hoşgörünüzü yorumlarınızı merak ediyorum yoksa otağ kaydolur kaydolmaz çeçenlerle ilgili savunucu konuşmak sentezci damgası yemenize ve ceza almanıza neden olabilir nitekim kayıtlı olduğum diğer Türkçü otağda çok sert çıktılar. Artık çeçenlerle ilgili konuşmayacağım. çeçen sevici de değilim.
TTK.