Gönderen Konu: Dünya Kupasındaki 3.cülüğümüz de "şaibelidir"!  (Okunma sayısı 12629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
2002 yılındaki Dünya Kupasındaki 3.cülüğümüzün de "şaibeli" olduğunu iddia ediyorum!

Kimse kızmasın! (Ben de 3.cülüğümüze herkes kadar sevindim.)

2002 Dünya Kupası elemelerinde rakiplerimiz kimlerdi?

İsveç, Slovakya, Makedonya, Moldova, Azerbaycan

İsveç, güçlü takımların "en zayıfıydı".

Diğer ülkeler ise tamamen zayıftı! (Slovakya o yıllarda zayıftı. Sonradan biraz güçlenmiştir.)

Peki rakiplerimiz kura ile belirlenmedi mi? (Takımların adı yazılı olan kağıtlar plastik topların içerisindedir. Ancak bu plastik toplar "pütürlü" veya "ısıtılmış" olabilir...)

Ben rakiplerin "ayarlandığını" iddia ediyorum!

Alınan sonuçlar:

Türkiye-İsveç:1-2 /1-1
Türkiye-Slovakya:1-1 /1-0
Türkiye-Makedonya:3-3 /2-1
Türkiye-Moldova:2-0 /3-0
Türkiye-Azerbaycan:3-0 /1-0

Ve bu gruptan bile doğrudan çıkamadık!

Play-off:

En zayıf rakip olan Avusturya karşımıza çıktı!

Avusturya-Türkiye:0-1 / 0-5

2002 Dünya Kupası:

Rakiplerimiz: Brezilya, Kostarika, Çin H.Cum.

Brezilya Dünya'nın en güçlü takımıdır. (ve 2002 Dünya Kupası'nı kazanmıştır!)

ancak, Kostarika ve Çin H.Cum. zayıf rakiplerdi!

Ben bu grubun da "ayarlandığını" iddia ediyorum! (ve ayarlandığı anlaşılmasın diye en güçlü takım olan Brezilya da konmuştur!)

(Grubumuz: Türkiye, Danimarka, Uruguay, Nijerya gibi bir grup olsaydı; bu gruptan çıkabilir miydik?)

Alınan sonuçlar:

Brezilya-Türkiye:2-1 (Başabaş oynadık ve hakem hatası ile kaybettik!)
Türkiye-Kostarika:1-1
Türkiye-Çin H.Cum.:3-0

Bu grubu (2.ci olarak) geçen takım, Japonya'nın olduğu grubun 1.cisi ile eşleşecekti. (Bu önceden belliydi.) Japonya da ev sahibi olduğundan, kolay bir gruptaydı ve rahatlıkla 1.ci oldu.

2.Tur:

Japonya-Türkiye:0-1

Çeyrek Final:

Senegal-Türkiye:0-1

Yarı Final:

Brezilya-Türkiye:1-0  (Golü yiyene kadar iyi direnmiştik!)

3.cülük maçı:

Güney Kore-Türkiye:2-3  (Dünya 3.cüsüydük!  :-) )

Başarımıza gölge düşürmek istemiyorum ama rakiplerin belirlenmesinde "rüşvet" dönmüş olabilir! (Günümüzde futbolumuzun bu kadar "kirli" olduğu açığa çıkmıştır... 9 yıl önce kirli değil miydi?)

Ayrıca Dünya Kupasında hiçbir Avrupa takımıyla eşleşmedik!

Dünya 3.cüsüyüz diye fazla "şişindik" ama Türkiye hiçbir zaman bir Brezilya,  Arjantin, Almanya, İspanya, Hollanda, Uruguay, İngiltere, İtalya, Fransa, Rusya, Portekiz olamadı!

Meksika, Şili, Paraguay, İsveç, Norveç, Danimarka, Ukrayna, İrlanda Cum,, Hırvatistan, Çek Cum. gibi takımlardan daha iyi olduğumuz şüphelidir!

"Gününde bir Türkiye" bir tek Romanya, Sırbistan, Yunanistan, Bulgaristan, ABD, Bosna, Slovenya gibi takımlardan daha kuvvetli olabilir...

Masalları geçelim!
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Yine de 2002 Dünya Kupası'nın olumlu yanları oldu...

Herkes Türk olduğunun farkına vardı ve bu başarıyı Türk Bayraklarıyla kutladı.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Play-off:

En zayıf rakip olan Avusturya karşımıza çıktı!

Avusturya-Türkiye:0-1 / 0-5

Play-off'taki diğer takımları buldum:

Almanya, Ukrayna, Çek Cum., Romanya, Slovenya, Belçika, Avusturya, Türkiye

Seribaşı var mıdı, yok muydu hatırlamıyorum... Ancak bu takımlar arasındaki en zayıfı ile eşleştik! (Aralarında bir tek belki Belçika'yı da eleyebilirdik... Diğerlerini eleyemezdik!)

Ben Avusturya'nın "ayarlandığını" iddia ediyorum!

(O zamanlar bu konu hiç konuşulmamıştır!)

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

Ben Avusturya'nın "ayarlandığını" iddia ediyorum!

(O zamanlar bu konu hiç konuşulmamıştır!)

Madem o zaman konuşulmamış ve siz geçte olsa şimdi gündeme getirmişsiniz bildiklerinizi konuşun da bizde bilmediklerimizi öğrenmiş olalım, değerli Böri Bey.

Diyelim ki Avusturya Türkiye lehine ayarlandı-ki iki dünya birbirine çevrilse haçlı batının Türklük lehine böyle bir iş yapacağına inanmam- bunu dillendirmekte ki amacınız nedir?

Sakın ola bu işin altında da masonlar olmasın?

Kusura bakmayın ama sizin otağa eklediğiniz yazıların geneli üzerinde bir değerlendirme yapıldığında bilinç altlarına masonluk ve yahudilik karşısında  "bunlarla baş edilemez" düşüncesinin işlendiğini ve "psikolojik bir yenilgiye sevk edildiğini" fark ettim.
Bunu bilerek mi yapıyorsunuz, yoksa bilmeyerek mi yapıyorsunuz? İşte bundan emin değilim.
Bildiğim bir şey var ki: "bir şeyde haddi aşmak (çokça üstünde durmak, kötülemek kastıyla da olsa sık sık yinelemek) tersine inkılabı elzem kılar".
Evet, sayın Böri Bey! Mason ve yahudiler hakkında yazdıklarınızla belki onların gerçek kimliklerini gözler önüne sermek istiyorsunuz ama, bu gayretiniz "kaş yapayım derken, göz çıkarmak" babından bilinç altlarına mason ve yahudilere karşı "baş edilemez güçtür" kodlamasıyla peşinen mağlubiyeti kabul etme  biçiminde, tersine tepiyor.
Konuya bir de bu perspektiften bakmanızı öneririm.
Bu ifadelerimle şevkinizi ve gayretinizi kırmayı, asla ve asla, kastetmiyorum. Lütfen böyle düşünmeyin.
Yazdıklarınızdan layıkıyla istifade etmekle kalmayıp ve kaynak değerde görüp kişisel arşivime eklediğimi de bilmenizi isterim.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

Saygılarımla..

Çağrıbey

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
2002 yılındaki Dünya Kupasındaki 3.cülüğümüzün de "şaibeli" olduğunu iddia ediyorum!

Çok enteresan.
Valla hiç de şaibeli filan değildi. Bileğimizin hakkıyla vura vura, eze eze aldık.
Eğer Brezilyanın karşısına çıkarken psikolojik olarak mağlup çıkmamış olsaydık Brezilyayı bile yenebilir en azından berabere kalabilirdik.

Ayrıca Dünya Kupasında hiçbir Avrupa takımıyla eşleşmedik!

Ama Dünya Kupasına giderken bütün Avrupalı takımlarla karşılaşmış ve onların arasından sıyrılarak Dünya Kupasına girmeye hak kazanmıştık.

Masalları geçelim!
Ne yalan söyleyeyim, bu yaklaşımınız bana çok garip ve hatta tuhaf gelmekte.
Türkiyenin uluslararası bu başarısına neden gölge düşürmek istersiniz? Anlayabilmiş değilim.
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…

Çevrimdışı AĞASAR

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Türkiye 2002 Dünya kupasında kadro olarak çok iyi bir takımdı... Kalabalık orta saha ve müthiş presiyle rakibin pas yapmasına izin vermeyip hızlı hücuma çıkabilen bir takımdı... Öyle bahsettiğiniz gibi sıradan 2. sınıf bir Avrupa takımı değildi...

Kadrosunda ki isimlerle kalitesini kanıtlayan Brezilya'ya iki maçta da kök söktürdü...

Ayrıca güçlü Fransa'yı eleyen kupanın flaş takımı Senegal'i elemesini de bildi...

Kupanın futbol ve kalite olarak göze en çok hoş gelen müsabakası da Güney Kore-Türkiye arasında oynandı...

Dolunay buğusunda zifiri göklere yazılmış Ad'ın...
İnkâra düşen geceler gibi yok saysın varlığını bütün kâinat
Varsın mavi gün her doğanda silinsin ne çıkar ?
Ay dolanır , yüz bulanır, vakit döner, tılsımlı bir âyinde söylenir Ad'ın ;

Senin Ad'ın TÜRK !...

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Alıntı
Diyelim ki Avusturya Türkiye lehine ayarlandı-ki iki dünya birbirine çevrilse haçlı batının Türklük lehine böyle bir iş yapacağına inanmam- bunu dillendirmekte ki amacınız nedir?

Sakın ola bu işin altında da masonlar olmasın?

Evet, ancak para karşılığında yapmış olabilirler!

FIFA ve UEFA yöneticilerinin önemli bir bölümü masondur.

Alıntı
Kusura bakmayın ama sizin otağa eklediğiniz yazıların geneli üzerinde bir değerlendirme yapıldığında bilinç altlarına masonluk ve yahudilik karşısında  "bunlarla baş edilemez" düşüncesinin işlendiğini ve "psikolojik bir yenilgiye sevk edildiğini" fark ettim.
Bunu bilerek mi yapıyorsunuz, yoksa bilmeyerek mi yapıyorsunuz? İşte bundan emin değilim.

Elbette amacım "bunlarla baş edilemez" düşüncesini işlemek değildir.

Ancak bana da burada haksızlık yapılmaması gerekir. Benim bahsettiğim konuları neden TRT açıklamıyor? Çok sayıda özel kanal var... Neden onlar bu konulardan bahsetmiyor?

Problemlerin üstesinden gelmek onları yok saymakla değil, onları analiz etmekle olur.

Türkiye 2002'de iyi bir takımdı. (Hatta çok formda olan Serhat'ı maçlarda oynatmamıştık.)

Alıntı
Ama Dünya Kupasına giderken bütün Avrupalı takımlarla karşılaşmış ve onların arasından sıyrılarak Dünya Kupasına girmeye hak kazanmıştık.

Ancak bu takımlar: İsveç, Slovakya, Makedonya, Moldova, Azerbaycan

ve play-off'ta Avusturya idi. (İsveç hariç hepsi çok zayıftı. İsveç de güçlü takımların en güçsüzüydü.)

Benim dediğim gibi,

Grubumuz: Türkiye, Danimarka, Uruguay, Nijerya olsaydı...

Üçüyle de başabaş oynasaydık ve örneğin şu sonuçları alsaydık:

Danimarka-Türkiye:1-1
Nijerya-Türkiye:2-2
Uruguay-Türkiye:1-0

Nasıl Dünya 3.cüsü olacaktık?

Böyle rakipler yerine Kostarika ve Çin ile eşleştik!

(O dönemde Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy değil miydi?)

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Demek istediğim öyle olsaydı-böyle olurdu değil...

Somut örnek veriyorum, 2002 Dünya Kupası'nın gruplarını internetten buldum.

Biz 3.cü olurken, Arjantin ve Kamerun daha ilk turda elenmişti.

Arjantin'in grubu: Arjantin, İngiltere, İsveç, Nijerya

Arjantin-Nijerya:1-0
Arjantin-İngiltere:0-1
Arjantin-İsveç:1-1

Arjantin elenmiştir! (Kadrosunda Batistuta olmasına rağmen!)

Kamerun'un grubu: Almanya, İrlanda Cum., Kamerun, S.Arabistan

Kamerun-İrlanda Cum.:1-1
Kamerun-S.Arabistan:1-0
Kamerun-Almanya:0-2

Kamerun elenmiştir!

Dünya 3.cüsü olsak bile Arjantin'den iyi değildik!

Türkiye Dünya 3.cüsü oldu diye fazla oyalanmıştır.

2003 yılında ise ABD, Irak'ı işgal etmiştir!

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
2002 Dünya Kupası elemelerinde grubumuz:

İsveç, Türkiye, Slovakya, Makedonya, Moldova, Azerbaycan

Bu grup şu şekilde de olabilirdi:

Almanya, Türkiye, Yugoslavya (> şimdi Sırbistan), İsviçre, İzlanda, Arnavutluk

Böyle bir gruptan çıkabilir miydik?

2001 yılında Türkiye'de ekonomik kriz yaşanmıştı... Türkiye bir başarıyla "avutulmalıydı"! Ben, grubumuzun ayarlandığını iddia ediyorum. (o zaman da iddia ediyordum.)

Olayın bu tarafının da düşünülmesini istedim...

Yine de Dünya 3.cüsü olmak güzeldi!  8-)

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Türkiye aleyhine konuşmuyorum... (Yanlış anlaşılma olmasın!)

Genel olarak, Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa gibi takımların da grupları ayarlanıyor... (Bunu 1982'den beri iddia ediyorum.) / Önce eleme grupları daha sonra Dünya Kupası veya Avrupa Şampiyonası grupları

Dünya Kupalarında bu ülkelere Brezilya ve Arjantin de katılıyor...

(Ayrıca Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası'nda evsahibi ülkelerin grupları da ayarlanmaktadır! "Ev sahibi takım o kadar masraf yapmış... Daha ilk turda elenmesin." anlayışı geçerlidir!)

Dikkatli olarak incelenirse 1930 yılından beri bütün kupalarda gruplar bir şekilde ayarlanmıştır!

(Bazen bu kadar takımı  -Almanya, İtalya, İspanya, İngiltere, Fransa, Arjantin, Brezilya- ayarlamak o kadar kolay olmadığından bu takımlar aynı gruplara ya da zor gruplara da düşmektedir!)