Gönderen Konu: Elleri yok, Azmi Var.  (Okunma sayısı 3949 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

murathan

• Ziyaretçi
Elleri yok, Azmi Var.
« : 25 Mart 2006 »
Elleri yok; azmi var
9 yaşında bir mayın patlaması sonucu ellerini kaybeden çoban Kadir Eroğlu, yeşil sahalarda fırtına gibi esiyor. İşte Eroğlu?nun fotoğraflarla yaşam hikayesinden kesitler...
Kadir Eroğlu?nun yaşam mücadelesi, Ağrı?nın Doğubayazıt ilçesinde çobanlıkla başlar. 9 yaşında koyunları otlatırken canı çay içmek ister. Çay yapmak için odun toplarken birden bir mayın elinde patlar. Patlayan bu mayın Eroğlu?nun iki elini koparır ve bir gözünü de kör eder. Ancak hâlâ hayattadır Eroğlu; ?çok şükür? kafası, ayakları da sağlam kalmıştır. Üç ay hastanede tedavi görür. En çok da sevdiği futboldan uzak kalacağı için üzülür. Hatta o dönemlerde ruhsal çöküntü bile yaşar. En büyük dileği tekrar top peşinde koşmaktır Eroğlu?nun... Ve bu isteği bugün gerçek olur. Şimdilerde Beşiktaş Engelliler Spor Kulübü?nün (BESK) kaptanı olarak yeşil sahalara çıkan Eroğlu, gündüzleri fileleri attığı gollerle havalandırırken; geceleri de inşaat bekçiliği yaparak hayatını sürdürüyor. Hayatının ikinci dönüm noktasının İstanbul?daki ağabeyinin yanına kaçmak olduğunu belirten Kadir kaçış sebebini şöyle açıklıyor: ?Bir daha hiç top peşinde koşamayacağımı düşünüyordum. Bunun için de 13 yaşında kaçarak İstanbul?a geldim. Daha sonra Beşiktaş Spor Kulübü ile tanıştım. Orada birçok engelli arkadaşla tanıştım. İki sene amatör olarak futbol oynadım. Samsun?da Türkiye Engelliler Futbol Şampiyonası yapıldı. Turnuvada 4 maçta 8 gol atarak gol kralı oldum. Şimdi de BEFT?nin kaptanlığını yapıyorum. Hayalime kavuştum ve çok mutluyum.? Takımında 10 numaralı forma giyen Doğubayazıtlı futbolcu, 8 senedir de profesyonel olarak top oynadığını ifade ediyor. Aynı zamanda antrenörlük kursuna giden engelli futbolcu, performansını korumak için haftanın iki üç günü idman yaptığını söylüyor. Başkasının giydirdiği kramponlarla sahalara çıkan Kadir, genç arkadaşlarına da futbol dersi veriyor.

Çevrimdışı ALP-ER-TUNGA

• Türkçü-Turancı
  • BU YOL KUTLUDUR;GİDER TANRIDAĞ'INA!
Elleri yok, Azmi Var.
« Yanıtla #1 : 25 Mart 2006 »
SEVGİLİ SOYDAŞ;
BENCE BUNU HABERLER BOLUMUNE YAZSAN DAHA İYİ OLURDU.
EMEĞİNE SAYGILAR...

ÜZE TENGRİ BASMASAR,ASRA YİR TELİNMESER,TÜRK BUDUN,İLİGİN,TÜRÜGÜN KEM ARTADI...