Gönderen Konu: Emin Çölaşan: Fethullah’ın gazetesi SÖZCÜ!  (Okunma sayısı 10473 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: Emin Çölaşan: Fethullah’ın gazetesi SÖZCÜ!
« Yanıtla #10 : 25 Aralık 2012 »
Emin Çölaşan çok makbul birisi değildir. Nitekim mao artığı dünün kızılı bu günün sahte ulusalcısı Perinçek'in dostluğundan söz etmiş.
Yalnız burada Emin Çölaşan'ın dedikleri bana daha inandırıcı geliyor. Sanki Önkibar karşı çıkıyormuş gibi yapıp fettoşlara ciddi olarak yüklenen bir kaleyi alttan alta yıkmak istiyormuş gibi geliyor. Bunlar olmayacak şeyler değil. Söz konusu fettoş olunca bilinen bütün alçak ve iğrenç gayr-i nizami savaş ve saldırı yöntemlerinin kullanılabileceğini unutmamak lazım. Bu fettoşçu alçaklar gerektiğinde hıristiyan, yeri gelince en değme yahudi, yeri gelince kırk yıllık laik... velhasılı zaman ve zemin neyi gerektiriyorsa o kılıkta görünmeyi çok iyi beceriyorlar. Burada yapılmaya çalışılan fettoşa karşı alerjisi olan kitlelerin nezdinde fettoşu gereğince hırpalayan bir kuruluşu fettoşçu olarak lanse edip satışlarını azaltmak ve etkisizleştirmektir. Fettoşçuların yaptığı bu oyunlara şeytan bile şapka çıkartır. Yani bu fettoşçular şeytana pabucunu ters giydirirler.

TTk.

Degerli yorumunuz icin tesekkürler degerli agabeyim . Mantik cercevesinde degerlendirecek olursak siz haklisiniz . Fehmi Koru´nun tetiklemesiyle Sabahattin Önkibari kullanarak etkili muhalefet yapan Sözcü gazetesini karalama kampanyasi baslattilar ! Burada benim dikkatimi ceken husus Önkibarin basta Emin Cölasan olmak üzere Sözcü yazarlarina karsi bir ithami yok . Yani siz bilerek Fetosa calisiyorsunuz diye bir iddiasi yok . Tersine hepsinin cok degerli yazarlar oldugunu , gazeteyi terketmeleri halinde Sözcünün batacagini söylüyor . Önkibar gazetenin sahibi ile ilgileniyor yurt disinda isik evlerinde yetistirilmis , Fetosun Müridi oldugunu , gazeteyi Fetosun kurdurup ulusalci yazarlari bu yöntemle konrtol ettigini iddia ediyor . Burada Emin Cölasanin can havli ile Sözcüyü savunmak adina Sebahattin Önkibarla polemige girmesini gerektirecek bir durum yok . Gazetenin sahibi ismi var cismi yok Burak Akbay ciksin aciklasin . Ben isik evlerinde yetismedim Fetosla bir alakam yok desin . Veya evet ben isik evlerinde yetistim tuttuklari yolun ihanet yolu oldugunu gördüm tögbe istigfar edip Fetosla baglarimi kopardim demesi gerekmezmi ? Yoksa Emin Cölasanin Önkibara hitaben " belgen varsa göster " diyerek kacak güresmesi Sözcüyü temize cikarmaz , dahada zan altinda birakir . Cölasan ihanetin belgesinin olmayacagini herkesten iyi bilir . O halde Emin Cölasan Sözcünün Fetosun gazetesi olmadigini belgelesin . 35 yasinda Burak Akbayin 4 senede Sözcüyü Türkiyenin en cok satan gazetelerinden biri haline getirdiginin sirrini ve bu degirmenin suyunun nereden geldigini aciklayip belgelesin  T.T.K.
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 25 Aralık 2012 »
SABAHATTİN ÖNKİBAR/ İşte belge Çölaşan!

Haberler - Sabahattin Önkibar
25 Aralık 2012

Emin Çölaşan’ın yeni işi F Tipi cemaat ya da ışık evlerinin avukatlığını yapmak mıdır anlamış değiliz!

Biz, Sözcü gazetesinin sahibi olan Burak Akbay’ın Fehmi Koru’nun açık ve net tanıklığı ile ışık evlerinin müridi olduğu iddialarını soruştururken o gövdesini patronuna siper ediyor.

Sadece siper etmiyor, bir de hadisenin üstüne gittiğimiz için doğru olmayan şeylerle belden aşağı hücumlarda bulunuyor.

Neymiş efendim benim bu konunun üstüne gitmem Sözcü’de yazamamdan imiş!
Cumartesi günü yazdım, biz ne Çölaşan’ı ne Uğur Dündar’ı, ne Necati Doğru’yu ne de Saygı Öztürk’ü şahsen hedef almadık, tersine AKP’ye yaptıkları muhalefet bağlamında onları alkışladığımızın altını çizdik.
Bizim gazeteci olarak araştırmamız Sözcü‘nün ardındaki karanlık iradedir!

Sözcü’ye gel!

Çölaşan bu olayın üstüne giden bendenize çamurlar saçarak dur diyor ve olay aydınlanmasının telaşında!

Burak Akbay ve Sözcü ile ilgili belge ve bilgileri sunmadan önce bir hususa açıklık getirelim.

Emin Çölaşan Sözcü’ye yazmaya başladıktan sonra bir gün aramızda şöyle bir diyalog geçti:

- “Sabahattin, Ufuk Söylemez’in bürosunda yemek yedik. Beni Sözcü için ikna etti. Sen de gel AKP’yi duman edelim.”

- “Emin Bey, Sözcü’nün magazin havası var. Yeniçağ malum fikir ve misyon gazetesi. Ben burada yazmaya devam edeceğim.”

Aradan zaman geçti ve Yeniçağ’da yazıma sansür konunca ayrıldım ve Çölaşan’ı aradım:

- “Emin Bey, Yeniçağ ile F Tipi’ni eleştiren bir yazıma sansür konması sebebi ile yollarımız ayrıldı. Bir süre evvel beni Sözcü’ye çağırmıştın, bu davet geçerli ise gelirim.”

Çölaşan: “Tabi geçerli ben hemen İstanbul’u arıyorum.”

Ertesi gün Çölaşan tekrar arar:

- “Yav Selahattin, Genel Yayın Müdürü Metin ile konuştum, o da eni çok istiyor, Sabahattin Bey’in en iyi okuyucusu benim diyor ama patron bu ara kimseyi almıyoruz demiş!”

Evet, bütün kutsallarım üstüne yemin ederim ki hadise aynen budur.

Çölaşan’ın savunduğu Burak Akbay

Hal bu iken, Çölaşan’ın kendisinin davetini yok sayıp olayı başka türlü sunması ayıp ötesidir.

Velev ki ben gazeteciyim ve Sözcü’de çalışmak isteyebilirim. Bugün yazdıklarım nasıl o konu ile irtibatlandırılır.

Bakın, ben taraftar olmadığım ve doğrularım olduğu için kim yaparsa yapsın yanlış gördüklerimi eleştiriyorum. Yeri geldi mi Cumhuriyet’i, yeri geldi mi Yeniçağ’ı, yeri geldi mi Akit’i topa tutuyorum. Tayyip’i, Kılıçdaroğlu’nu, Bahçeli’yi hiç kimsenin cesaret edemediği şekilde sorguluyorum. Ne yani Çölaşan’ın mantığına göre benim bunlara karşı özel hesabım ya da kinim mi var?

Gelelim Sözcü ile ilgili kuşkulara:

Birincisi kimdir bu Burak Akbay!

Babası emekli bir muhabir. Koskoca bir gazeteyi kurmak ve döndürmek için nereden buldu onca trilyonu?

Fehmi Koru gibi kamuoyunun bu konuda önemseyeceği bir tanığa göre Burak Akbay ışık evlerinde yetişmiş bir mürit ve Sözcü’nün perde gerisinde tıpkı Taraf gazetesin’de olduğu gibi muhalefeti kontrol etmek isteyen F Tipi cemaat var!

Bunlar nasıl sorgulanmaz?

Ne yani, bir gazeteci olarak ben bu iddiayı araştırmayayım mı?

Ayrıca ayinesi işse kişinin tablo ortada!

Önceki gn hariç ki o da bizim sayemizde oldu. Sözcü gazetesi kurulalı beri bir kez olsun F tipi örgüte, ABD’ye, AB’ye, İsrail’e, Soros’a, Tayyip’e yaptığı gibi manşetlerden muhalefet etti mi?

Dahası, mesela önceki gün Hatay’da yapılan mitingleri ve 106 merkezde yapılan Milli Anayasa Forumlarını bir kez olsun haber yaptı mı?

Devam edelim, Ufuk Söylemez’in ABD’yi, Soros’u ve Türkiye’deki uzantılarını yazdığı için yazıları sonlandırılmadı mı?

Keza Vural Savaş nerede,niçin kapıya konuldu, hangi yazıları sansürlendi?

Bu tablo Çölaşan’ın bana telefonda söylediği gibi, “Fehmi Koru benim için homoseksüel dese inanacak mısın Sabahattin?” türünden şeyler değil, en azından ciddi bir araştırmayı hak etmiyor mu?

TANRIKUT.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 25 Aralık 2012 »
                    Degerli yorumunuz icin tesekkürler degerli agabeyim . Mantik cercevesinde degerlendirecek olursak siz haklisiniz . Fehmi Koru´nun tetiklemesiyle Sabahattin Önkibari kullanarak etkili muhalefet yapan Sözcü gazetesini karalama kampanyasi baslattilar ! Burada benim dikkatimi ceken husus Önkibarin basta Emin Cölasan olmak üzere Sözcü yazarlarina karsi bir ithami yok . Yani siz bilerek Fetosa calisiyorsunuz diye bir iddiasi yok . Tersine hepsinin cok degerli yazarlar oldugunu , gazeteyi terketmeleri halinde Sözcünün batacagini söylüyor . Önkibar gazetenin sahibi ile ilgileniyor yurt disinda isik evlerinde yetistirilmis , Fetosun Müridi oldugunu , gazeteyi Fetosun kurdurup ulusalci yazarlari bu yöntemle konrtol ettigini iddia ediyor . Burada Emin Cölasanin can havli ile Sözcüyü savunmak adina Sebahattin Önkibarla polemige girmesini gerektirecek bir durum yok . Gazetenin sahibi ismi var cismi yok Burak Akbay ciksin aciklasin . Ben isik evlerinde yetismedim Fetosla bir alakam yok desin . Veya evet ben isik evlerinde yetistim tuttuklari yolun ihanet yolu oldugunu gördüm tögbe istigfar edip Fetosla baglarimi kopardim demesi gerekmezmi ? Yoksa Emin Cölasanin Önkibara hitaben " belgen varsa göster " diyerek kacak güresmesi Sözcüyü temize cikarmaz , dahada zan altinda birakir . Cölasan ihanetin belgesinin olmayacagini herkesten iyi bilir . O halde Emin Cölasan Sözcünün Fetosun gazetesi olmadigini belgelesin . 35 yasinda Burak Akbayin 4 senede Sözcüyü Türkiyenin en cok satan gazetelerinden biri haline getirdiginin sirrini ve bu degirmenin suyunun nereden geldigini aciklayip belgelesin  T.T.K.

Elbette ki değindiğiniz hususlar dikkate değer olup, mutlaka irdelenmesi gerekmektedir, değerli soydaşım.
Doğrusunu söylemek gerekirse ortaya çıkan tablo kafaları karıştırmaktadır. İşe Çölaşan penceresinden bakınca da haklılık payları var, Önkibar'ın söyledikleri de yabana atılır türden değil. Sanırım olup-bitenler fettoşcu; etkisizleştirme, tartışmalı hale getirme, kafa karıştırma yöntemleridir. Önkibar'ın yaptıklarını, en azından, Lenin'in "çamur at, yapışmasa da izi kalır" sözünün sonuçlarını doğurması bakımından çekinceli olarak ele almak gerektiği inancındayım.
Önkibar hakkında çekinceli davranmamın bir başka nedeni: Geçmişinin çok zikzaklı olması ve fikri temellerinin Türkiye Gazetesi ekolünün dayanağı ve aynı zamanda da Enver Ören'in kayınpederi olan Hüseyin Hilmi Işık'a dayanmasıdır. "Işıkçı"lar denilen bu grup da aynen fetullahçılar gibi haçlı taşeronluğuna aday; laiklik  cumhuriyet, Atatürk ve Türklük düşmanı siyasal dinci yapılanmalardan bir tanesidir ve aynı alanda iş ve taşeronluk yapmak amacındaki bu yapılanmalar arasında çok şiddetli çekişmeler ve hatta düşmanlıklar vardır.
Konuyu izlemekte ve karşılıklı olarak yapılan açıklamaların satır aralarında, bizi işin doğrusunu anlamaya götürecek, kırıntı da olsa, bir açık bulacağımızı ummaktayım.
Yani şimdilik; bekleyip, izleyip görmekten başka bir seçeneğimiz yok.

Sağlık ve esenlik dileklerimle...

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Sabahattin Önkibar: Çölaşan, Fehmi Koru’nun iddiası için benden 100 milyar istiyor!

Haberler - Sabahattin Önkibar
02 Ocak 2013

Konuyu biliyorsunuz.

Zaman gazetesinde 10 küsur yıl çalışan ve o camiayı Türkiye’de en iyi bilen isimlerden biri olan Fehmi Koru Sözcü gazetesinin sahibi Burak Akbay’ın ışık evlerinde yetiştiğini yazdı.

Üstelik bunu bir kere değil farklı zamanlarda iki kere yaptı.

Önce Yenişafak gazetesinde bilahare Star gazetesinde bu iddiayı ısrarla dillendirdi.

Burak Akbay’ın tepkisi yani yalanlanmasını bekledim ama geçen onca zamana rağmen zerre tepki vermedi.

Bunun üzerine bende Fehmi Koru’nun iddialarından hareketle konuyu gündeme taşıdım ve Sözcü’ün sahibi Burak Akbay’ın Fehmi Koru’nun dediği gibi ışık evlerinde yetişip yetişmediğini sordum.

Sonrası malum!

Sorularımın muhatabı olan Burak Akbay susarken Emin Çölaşan onun avukatlığını üstlenerek hücuma geçti ve bilahare belaltı üslubu ile bana saldırdı.

Ve son gelişme.

Medya Radar sitesinin haberine göre Emin Çölaşan bana eski parayla 100 milyarlık tazminat davası açmış!

Evet yanlış okumuyorsunuz, tazminat iddia sahibi olan Fehmi Koru’ya değil bana açıldı.

Söyleyin bunun adı bir bakıma Emin Çölaşan ile Fehmi Koru’nun gizli dayanışması değil midir?

Öyle ya ayinesi işse kişinin tablo ortada, Çölaşan Fehmi Koru’yu sütununda güya eleştiriyor ama onun gündeme getirdiği iddia için davayı bana açıyor.

Şu tabloya bakar mısınız, bankada 12 milyon doları olduğu gazetelere konu olan ve bu konuda hayır öyle bir hesabım yok, ispata hazırım diyemeyen Çölaşan şimdi Fehmi Koru’nun iddiaları için benden dolayısı ile Aydınlık’tan 100 milyar istiyor.

Bulunduğumuz hassas süreci dikkate alıp kamuoyunda muhalif diye bilinen Çölaşan’ın üstüne gidip hadiseyi şahsileştirmeyeceğim ama biliniz ki bu ülkede mukaddes dinimiz İslam üzerinden olduğu gibi Atatürk üzerinden servet ve itibar devşirenler var.

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Sözcü’nün genel yayın yönetmeni’nin bir söyleşini okudum en son. Fethullah Gülen tartışmalarıyla ilgili, yayın ilkeleriyle ilgili konuşmuş.

Taraf ile ilgili dediklerini buraya alıyorum. Yorumu size kalmış.

Soruyorlar, Taraf’taki istifalar üzerine. Bakın Taraf için ne diyor:

“Ben görüşlerine katılmasam bile gazete olarak iyi bir gazeteydi. Kendi alanında iyi gazetecilik yapan ve iyi bir kalemi olan gazeteydi.” Yine soruyorlar:

“Ahmet Altan sizin gazetede yazabilir mi?”

“Ahmet Altan bizim gazetede yazabilir de okuyucuya ters, bize çok ters kaçar. Bizim ilkelerimize uymaz Ahmet Altan. Ama bir yerde bence mutlaka yazmalı. Çünkü iyi bir kalem, iyi bir gazete.”

İşte böyle. Bize kalan, bize biçilen, bize sunulan basın yayın bu. 

http://www.ilk-kursun.com/haber/132944

Sözcünün genel yayin yönetmeni Taraf gazetesini ve Ahmet alttan´i yere göge sigdiramiyor . Bu bile tek basina Sözcünün saibeli bir gazete oldugunu anlamaya yeterde artar . Taraf denilen gazete özel olarak Fetos tarafindan Türk ordusunu karalamak icin kuruldugunu sagir sultan bile duydu . Sözcünün genel yayin yönetmeni bunlari bilmiyormu ?

TANRIKUT.