Gönderen Konu: En Son Okuduğunuz Kitap  (Okunma sayısı 14966 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Açığma-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Yüzde yüz TÜRK olduğun gün cihan senindir!
En Son Okuduğunuz Kitap
« : 08 Eylül 2013 »
Bir nevî Otağ içi oyun, bir nevî betik (kitap) tanıtımı.

Şu an ben Dersim Yalanları ve Gerçekler -ki Otağda da tanıtımını yaptım- eserini okumaktayım.

Sizler?

Çevrimdışı -Türk-

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: En Son Okuduğunuz Kitap
« Yanıtla #1 : 08 Eylül 2013 »
Doğal Felsefenin Matematiksel İlkeleri - Isaac Newton.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #2 : 09 Eylül 2013 »
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 09 Eylül 2013 »
Prof Dr. Osman Turan'ın Türk Cihan Hakimiyeti Mefkuresi Tarihi adlı eşsiz kaynak eserini okuyorum ve bütün kandaşlarımı da bu şaheseri okumalarını öneriyorum.
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…

Çevrimdışı Gökbey

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkeli Yolcusu
    • Twitter
« Yanıtla #4 : 15 Eylül 2013 »
"Bozkırın Efendisi - Murat Kınıkoğlu"
fakat ondan önce okuduğum "Kök Tengri'nin Çocukları(Ahmet Taşağıl)" adlı kitabı öneriririm İslam öncesi Türk tarihi için çok faydalı
sesimin ulaştığı tüm cephede hür sözüm
ve bıçkın göğüslerde uzun karlı akşamlar
kayda geçirilirken altay yanığı yüzüm
semâyı omuzlayan her yaramdan gül damlar
yürürüm şu sipersiz coğrafyam dar içimde
ey türkistan, yürürüm; bir seyir var içimde

Çevrimdışı BatuHun

• Yeni Üye
  • *
  • TTK!
« Yanıtla #5 : 15 Eylül 2013 »
Türk Edebiyatı Tarihi
Atsız.

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 15 Eylül 2013 »
Bu gün Kızılay'da düzenlenen  "Atsız Kitapları Okuma Etkinliği"nde Atsız Bey'in bir kaç kitabından parça parça tekrarlar yaptım. Bozkurtların Ölümü adlı kitabı kaç kez okuduğumu bilmiyorum ama bu gün kitaptan okudum bölümü adeta ilk kez okuyormuşçasına taze ve heyacanlı buldum. Hani "gücü etkisinde" denir ya Atsız Bey'in etkisi o denli çok ki tarif edemem.
Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun.
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…

Çevrimdışı Türkmenoğlu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 10 Ekim 2013 »
Atsız'ın Türk Tarihinde Meseleler makalesinden sonra Nedim ŞENERİN Ergenekon Belgelerinde fettullah gülen ve cemaat...
Kitapta CEmaat yapılanmasını Polis teşkiletına nasıl sızdığını yapılanmalarını tehlikeli boyutlarını ele almış.Son okuduğum bu kitapta umutsuzluk had safhada bende.Ne yaparız ne ederiz Türk Devletinin nasıl kuşatıldığına nasıl bu kadar seyircisiz kalınmış hiç bir önlem alınamamış Atatürk'ün Kurduğu Cumhuriyet nasıl böyle alan edilmiş şu anki olanlarla gündelik siyasetle paralellik gösterdiğinde kendimi kahretmekten başka birşey yapamıyorum maalesef.
Börteçine kurdun adı,
Ergenekon yurdun adı,
Dörtyüzsene durdun hadi,
Çık ey, yüzbin mızrağımız!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #8 : 10 Ekim 2013 »
Nedim ŞENERİN Ergenekon Belgelerinde fettullah gülen ve cemaat...
Kitapta CEmaat yapılanmasını Polis teşkiletına nasıl sızdığını yapılanmalarını tehlikeli boyutlarını ele almış.Son okuduğum bu kitapta umutsuzluk had safhada bende.

Nedim Şener'den ağlama ve yakınmanın dışında bir şey okumadım, duymadım. Her yazısı, her sözü muhatabına ümitsizlik ve karamsarlıktan başka bir şey vermiyor. Oysaki Türkçü gücünü kanından almakta ve kanının farkında olduğu müddetçe de karamsarlık ve ümitsizliğe düşmemektedir.
Bazen Nedim Şener ve benzerlerinin düşmanı çok büyük göstererek düşmana karşı peşinen mağlup olma psikolojisini bilinç altına işlemek şeklinde etki ajanlığı yaptıkları şüphesine düşüyorum. Hatta F tipi yapılanmanın bunları el altından beslediği bile aklıma gelmiyor değil.
Zaten Odatv davasıyla ilgili olayda Ahmet Şık'la beraber Nedim Şener'in sergiledikleri tavır tam bir ödlek tavşan görüntüsündeydi.
Bunlar korkak kişiler ve korkak adamların ne davası olur ne de iddiası.

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla...
Çağrıbey

Çevrimdışı ŞevvalÜlkü

• Yeni Üye
  • *
  • Türkçü Turancı
    • Twitter
« Yanıtla #9 : 25 Kasım 2013 »
Atatürk ve İslam - İskender Özdemir