Gönderen Konu: Erdoğan Büyükanıt'ı tehdit mi etti?  (Okunma sayısı 5706 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Erdoğan Büyükanıt'ı tehdit mi etti?

17.05.2008

Eski Bakanlardan Fikri Sağlar köşe yazısında Başbakan Erdoğan'ın Dolmabahçe’de, Bayan Büyükanıt’ın harcamalarını içeren bir dosyayı Genelkurmay Başkanı’nın önüne koyduğunu ve tehdit ettiğini iddia etti. Başbakanlık bugün yaptığı açıklamada, haber için "Hayasız yalan" dedi. Genelkurmay ise, "Ahlakdışı saldırı hakkında yasal işlem başlatılacak" ifadesini kullandı.

Başbakan Erdoğan’ın, 2007 Mayıs ayında Dolmabahçe Sarayı’nda gerçekleşen ve detayları bilinmeyen görüşmede Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a, “eşine ait harcamalara ilişkin bir dosyayı önüne koyduğu” ve eski Deniz Kuvvetleri Komutanı Erdil Paşa’nın başına gelenlerin Büyükanıt’ın başına da gelebileceği imasında bulunduğu iddia edildi. İddia, eski Kültür Bakanlarından Fikri Sağlar’ın Birgün Gazetesi’ndeki köşe yazısında yer aldı. Sağlar, Büyükanıt’a “şantaj” yapıldığı iddiasını, Vatan Gazetesi'nin de manşetine taşıdığı yazısında şöyle aktardı:

‘DOSYANIN İÇERİĞİ ÜRKÜTÜCÜ’ “AKP’yi yakından bilen bir hukuk adamının bir iddiasını dile getirmek istiyorum. Herkesin merak ettiği Başbakan ile Büyükanıt’ın Dolmabahçe görüşmesi ilgili bilgi!.. Başbakan bu görüşmede; Bayan Büyükanıt’ın yapmış olduğu harcamaları içeren bir dosyayı Genelkurmay Başkanı’nın önüne koymuş. Dosya içeriği son derece ürkütücüymüş. Böylece, bu dosyanın ortaya çıkması halinde tıpkı Erdil Paşa’nın başına gelenlerin Büyükanıt’ın da başına gelebileceği ima edilmiş!..

O günden sonra Büyükanıt, Başbakanı ve AKP’yi doğrudan hedefleyen açıklamalardan kaçınmış. Görev süresinin uzatılmasını istememesinin altında yatanın da ”bu neden“ olduğu iddia ediliyor.”

‘ŞENER'İN DE ÖNÜ BENZER BİÇİMDE KESİLDİ'
Sağlar, aynı yazıda siyasette yeni oluşum arayışında olan Abdüllatif Şener’in 22 Temmuz seçimlerinde aday olmamasının arkasında da benzer bir olay yattığını öne sürdü.

Sağlar, “Abdüllatif Şener’in Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi askerlerle yaptığı görüşmenin ”tutanakları“ önüne konularak ” seçimlere girmesinin önlendiği“ni savundu.

BAŞBAKANLIK: HAYASIZ YALAN
Başbakanlık Basın Merkezi'nden bugün yapılan açıklamada ise, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt görüşmesinin konu edildiği haberin ''yalan, iftira'' olduğu bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Bugünkü Vatan Gazetesi'nde, daha önce Birgün Gazetesi'nde yayınlanan Fikri Sağlar imzalı bir yazıya atfen, Sayın Başbakanımızın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile yaptığı bir görüşmenin içeriği hakkında hayasız bir yalan, açıkça bir iftira yer almıştır.

Söz konusu görüşmeye ilişkin daha önce yapılan Başbakanlık açıklamasında da belirtildiği gibi devlet meselelerinin değerlendirildiği görüşmenin içeriği, yine devlet adap ve geleneklerimizin icabı olarak mahrem tutulmuştur.

AMAÇ BAŞBAKANIMIZI VE GENELKURMAY BAŞKANIMIZI KARALAMAK
Üçüncü kişilerin görüşmenin içeriği hakkında hiçbir şekilde bilgi sahibi olması mümkün değilken yapılan bu yayınlar bir 'kara propaganda' faaliyetinin ürünüdür. Hedefi ve maksadı, milletimizin ve devletimizin menfaatlerine hizmet etme şerefinden başka hiçbir hesabı olmayan Sayın Başbakanımız ile Sayın Genelkurmay Başkanımızı yıpratmak ve karalamaktır.

Daha önce çeşitli açıklamalarımızda da belirtildiği gibi akıl süzgecinden bile göçmeyecek böylesine hayasız yalanları önce yayınlayıp sonra yalanlama gelmezse doğru ilan etmek, basın meslek ilkeleri bakımından büyük bir ahlaksızlıktır.

KARA PROPAGANDA
Sorumlu ve ahlaklı yayıncılıkta aslolan, yayınlamadan önce ilgili taraflar nezdinde bilginin doğruluğunu soruşturmaktır. Söz konusu iftiranın ne doğruluğu soruşturulmuş ne de herhangi bir kaynağa dayandırılma ihtiyacı duyulmuştur. Bu 'kara propaganda' ürünü iftirayı ortaya atan ve yayınlayanlardan hukuk zemininde hesap sorulacağından kamuoyumuz şüphe duymamalıdır.''

GENELKURMAY: YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK
Genelkurmay'dan ise, "Bu ahlakdışı saldırı için yasal işlem başlatılacak" denildi ve başka açıklamaya gerek olmadığı ifade edildi.

Neden ahlak disi saldiri imis anlamadim? Iddianin sahibi siradan bir vatandas olsa,hadi lan ordan,der gecersiniz! Oysa gecmiste bu ülkede,bakanlik yapmis ve iddiasinin kaynagina´da son derece güven´en birisi,Fikri saglar. Söz konusu görüsmeden önce,her firsatta vatan haini AKPye saldiran pasa,görüsmeden sonra,tabir yerindeyse,süt dökmüs kediye dönmesi,nasil aciklanabilir? Bu durumda,AKP ile etle kemik gibi ayni safta yer almasi,iddiayi güclendirmekten,baska bir ise yaramaz görüsündeyim,yazik kimlerin elinde oyuncak oldu yüce milletimiz TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

ilteris7

• Ziyaretçi
Ynt: Erdoğan Büyükanıt'ı tehdit mi etti?
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2008 »
 Değerli Andam,

Bu Fikirsiz Fikri'de pek sağlam pabuç sayılmaz. Kürt melezidir, bakan iken tüm kürt teröristleri belediyelere, bakanlıklara; memur-işçi olarak doldurmuştur. Mersin'in kürtleştirilmesinin baş aktörlerindende birisidir.

Akp her çeşit kürt ile çok iyi anlaşıyor. Kendi söyleyemediklerini bunun gibilere söylettiriyorlar.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2008 »
Haklisiniz degerli andam,yanliz daha önceki iletilerimde,AKP nasil yaptiysa genelkurmayida kafaya aldi diye yazmistim,bunun bir sebebi olmasi gerekir,burda söz konusu,basbakan´in genelkurmay baskanina santaj yapmasi,ya susarsin,yada kirli camasirlarini ortaya dökerim.Gürcü´ün karakteristik yapisini ele aldigimizda ve gösterdigi tepkiye bakilirsa böyle bir durum var gibi görülüyor,fikri saglarla isbirligi yapmasini gerektiren br durum  yok,cünkü kendiside yolsuzlugu görmezden gelip,göz yummaktan,santaj yapmaktan suclu duruma düsmüs oluyor,gösterdigi sert tepki bunu dögrular nitelikte,bekleyip görecegiz TTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2008 »
şte Genelkurmay'dan yapılan resmi açıklama...

Fikri Sağlar'ın iddialarına yönelik haberle ilgili Genelkurmay'ın internet sitesinden yapılan duyuru şöyle:

Bir gazetede Fikri Sağlar tarafından dile getirilen asılsız iddialara atfen, 17 Mayıs 2008 tarihli Vatan gazetesinin manşetinde ahlak dışı ve mesnetsiz bir haber yer almıştır.

Başbakanlık tarafından konuya ilişkin basın açıklaması yapıldığından, Genelkurmay Başkanlığınca ayrıca bir açıklamaya gerek duyulmamaktadır.

Bununla birlikte, bu ahlak dışı saldırıyı yapanlar hakkında gerekli yasal girişimlerde bulunulması kaçınılmazdır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Bu demektirki bizim pasa,basbakanligin yaptigi aciklamayi yeterli görüyor,hani su,aldigimiz nefesi,varligimizi borclu oldugumuz,büyük kurtarici,Atatürk´e küfür ve hakaretlerle,milletin dini duygularini sömürüp,iktidari gasp eden,basbakanligin yaptigi aciklamayi.Hayir pasam, o aciklama,bu milletin,yüzde 47 sini baglar,geriye kalan yüzde 53ü baglayacak aciklamayi kim yapacak? TTK

TANRIKUT.

Çevrimdışı Tuğçe Özsoy

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2008 »
şte Genelkurmay'dan yapılan resmi açıklama...

Bu demektirki bizim pasa,basbakanligin yaptigi aciklamayi yeterli görüyor,hani su,aldigimiz nefesi,varligimizi borclu oldugumuz,büyük kurtarici,Atatürk´e küfür ve hakaretlerle,milletin dini duygularini sömürüp,iktidari gasp eden,basbakanligin yaptigi aciklamayi.Hayir pasam, o aciklama,bu milletin,yüzde 47 sini baglar,geriye kalan yüzde 53ü baglayacak aciklamayi kim yapacak? TTK

Ellerinize sağlık diyorum...Çok güzel bir soru!

*** Eleştirinin sınırlarını iyi ayarlayın, Kullandığınız tabirlere dikkat edin. Burada Şanlı Türk Ordusu'nun yıpratılmasına izin vermeyiz. 
"cihat" değil "KIZILELMA" !!!
"ab" değil "TURAN" !!!

Çevrimdışı Yalniz Kurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 18 Mayıs 2008 »
Basbakanlikca yapilan aciklamada,iki kisinin aralarinda konustugunu ücüncü kisiler bilemez,gerekcesi öne sürülmüs.Iki kisinin aralarin neler konustuklarini,taraflardan birisi, disarida arkadaslarina anlatirsa,anlatilanlari herkes bilir sonucta.

Fikri saglar,ben bunlari Akp lilerden duydum dedigine göre,kimlerden duyduysa,onlar sorguya alinmalidir bence.RTE,disarida böyle hava attiyorsa,Fikri saglar veya Kamuoyu ne yapsin!?

Sayin Büyükanit,konuyu bu yönden incelemelidir herseyden önce.

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 18 Mayıs 2008 »
Türk Silahlı Kuvvetleri ve Yaşar Büyükanıt Paşa hakkında haddini aşan yorumlar gördüm.Türkçü,eleştiri yapacak ancak bunun dozunu bilecek.Sakıncalı yorumları ve bu yorumlara yapılan alıntılar silinmiştir.

HERKES İFADELERİNE DİKKAT ETSİN !

Çevrimdışı Tuğçe Özsoy

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKI SAĞOLSUN!!!
« Yanıtla #7 : 18 Mayıs 2008 »
Türkçü,eleştiri yapacak ancak bunun dozunu bilecek.

Evet Türkçü değin kendini de bilecek değil mi?Ben sadece gördüğümü,bildiğimi yazdım.Haddimi de aştığımı zannetmiyorum ilteris6 kandaşım,kardeşim. Ben dediğim gibi gördüğümü,duyduğumu ve düşüncemi yazdım.Ben geldiğimde, otağımız bölüm açarak yazdım "Türkçülüğü öğrenmeye geldim." diye.Yanlış düşünüyorsam söyleyin bu kardeşinizde bilsin.Haddimi aşmadım diyorum ama haddimi aştıysam onu da söyleyinde bileyim.
Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerine de asla kötü birşey söylemem.Devletime laf söyletmediğim gibi.
Esenliklerler..

TTK!!!
"cihat" değil "KIZILELMA" !!!
"ab" değil "TURAN" !!!

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #8 : 18 Mayıs 2008 »
Değerli kardeşim;

Türk, töresine uygun hareket eder. Töre; "ataya, babaya saygısızlık edilmez" der. Türk ordusu komutanı hepimizin atası, babasıdır ve siz; silinen iletinizde babamıza karşı saygısız bir tutum içindeydiniz. Töreye uygun hareket ediniz.

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 18 Mayıs 2008 »
Türkçü,eleştiri yapacak ancak bunun dozunu bilecek.

Evet Türkçü dediğin kendini de bilecek değil mi?Ben sadece gördüğümü,bildiğimi yazdım.Haddimi de aştığımı zannetmiyorum ilteris6 kandaşım,kardeşim. Ben dediğim gibi gördüğümü,duyduğumu ve düşüncemi yazdım.Ben geldiğimde, otağımız bölüm açarak yazdım "Türkçülüğü öğrenmeye geldim." diye.Yanlış düşünüyorsam söyleyin bu kardeşinizde bilsin.Haddimi aşmadım diyorum ama haddimi aştıysam onu da söyleyinde bileyim.
Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerine de asla kötü birşey söylemem.Devletime laf söyletmediğim gibi.
Esenlikler..

TTK

Kimsenin eleştirilerinize, yorumlarınıza bir şey dediği yok. Otağın kurallarına uyduğunuz sürecede sorun olmaz. Ancak düşüncelerinizi anlatırken kullandığınız seçtiğiniz sözcükler, kendinizi ifade etmeniz, net anlaşılmanız bakımından çok önemlidir. Neticede herkes aynı fikirde olacak diye de bir kaide yok. Fikirlerinizi daha güzel sözcüklerle, dış odakların bunu manipüle edemeyeceği şekilde ifade etmeniz gerekirdi. 

İlteris6 Andamızda bu yüzden sizi uyarmış.

TTK