Gönderen Konu: Esenlikler  (Okunma sayısı 11279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Esenlikler
« Yanıtla #10 : 23 Aralık 2012 »
Bu dışlanma konusunu merak ettim, biraz açıklar mısın? Unutma, seni dışlayanlar, senden it gibi korkanlardır. Bu dışlanma lafını kullanma bence. Unutma Kurt yalnız ölür ama köpekler çoğalınca havlar ve birbirine gaz vermeye çalışır. Tek  köpek havlasa da, havlarken kıçın kıçın giderek havlar.

Ümmetçi zihniyet şehrime hakim olmuş, gençleri ölümüne batı özentisi, kendini hümanist zanneden köpek sürüsü birde bunlara artan dağ farelerini (k..rt) ekle. Benim üzüldüğüm nokta ise sanki koca şehirde bir ben Türk'üm. Ben düşüncelerimi söyledikçe onlar kuduruyor. Yok dinsizmişim yok ırkçıymışım. Evet ben ırkçı ve laikim.

Çevrimdışı Karagerey- Altemur

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #11 : 23 Aralık 2012 »
Irkçıyım diye haykırman güzel ama din işlerini karıştırma bence. Bu işlere dini karıştırmak doğru değil.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 23 Aralık 2012 »
Irkçıyım diye haykırman güzel ama din işlerini karıştırma bence, Bu işlere dini karıştırmak doğru değil.

Aslında dini karıştırmak doğru değil dediğin gibi ama ben şimdilik bir engel gibi görüyorum.

Çevrimdışı Türkeli_Bozkurt

• Türkçü Turancı
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Kürşad ve kırk çerisi
    • http://hunturk.net
Esenlikler
« Yanıtla #13 : 23 Aralık 2012 »
Hoş geldin.Esenlikler getirdin kandaşım.
Bana göre Ticanilik, Nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi
hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.

Hüseyin Nihal Atsız

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=I-qLhJyCxBQ</a>

Çevrimdışı bedel1283

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #14 : 23 Aralık 2012 »
Otağımıza hoşgeldiniz...

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #15 : 24 Aralık 2012 »
Irkçıyım diye haykırman güzel ama din işlerini karıştırma bence. Bu işlere dini karıştırmak doğru değil.
Karagerey- Altemur kandaşımıza katılıyoırum.
Türkçü otağların baş konularından ve açmazlarından birisi de din. Konu dine gelince millet sanki coşa geliyor. Bilen bilmeyen aklına eseni yazıyor. Çoğu zamanda maksat aşılıp milletin bizi din düşmanı gibi değerlendireceği şeyler yazılıyor. Din konusu tarihin her döneminde en hassas konu olmuş ve din sadece müslümanlar için değil bütün inanç sistemleri için her zaman en etkili istismar silahı olarak kullanılmış ve dünya var oldukça da kullanılacağı kesindir. Elimizle Türklük karşıtlarına malzeme vermemeliyiz. Biz Türkçüler dinsiz ve Tanrı tanımaz değiliz. Böyle bir şey Türkçülüğün özüne ve Türk Milletinin tarihi ve kültürel gerçeklerine aykırıdır. Tanrı Türk'ü Korusun derken bu sözde geçen Tanrı ne oluyor? Gök Tenğri Dini derken din neyi kastediyor? Düşünmeden, lafın nereye gideceğini hesap etmeden hemen vitesten atıp Türk Milletinin değerlerine saygısızlık yapmak hangi Türkçülük oluyor? Söyler misin türkkaan!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla.
Çağrıbey

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 24 Aralık 2012 »
Karagerey- Altemur kandaşımıza katılıyoırum.
Türkçü otağların baş konularından ve açmazlarından birisi de din. Konu dine gelince millet sanki coşa geliyor. Bilen bilmeyen aklına eseni yazıyor. Çoğu zamanda maksat aşılıp milletin bizi din düşmanı gibi değerlendireceği şeyler yazılıyor. Din konusu tarihin her döneminde en hassas konu olmuş ve din sadece müslümanlar için değil bütün inanç sistemleri için her zaman en etkili istismar silahı olarak kullanılmış ve dünya var oldukça da kullanılacağı kesindir. Elimizle Türklük karşıtlarına malzeme vermemeliyiz. Biz Türkçüler dinsiz ve Tanrı tanımaz değiliz. Böyle bir şey Türkçülüğün özüne ve Türk Milletinin tarihi ve kültürel gerçeklerine aykırıdır. Tanrı Türk'ü Korusun derken bu sözde geçen Tanrı ne oluyor? Gök Tenğri Dini derken din neyi kastediyor? Düşünmeden, lafın nereye gideceğini hesap etmeden hemen vitesten atıp Türk Milletinin değerlerine saygısızlık yapmak hangi Türkçülük oluyor? Söyler misin türkkaan!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla.
Çağrıbey

Ben onların kast ettiği islam dinini reddediyorum. Bu gün ümmetçi anlayışın bizi ne hale soktuğunu görüyorsunuzdur. Ayrıca bir kişinin ateist olması (ben ateist değilim) Türkçü olmasını engellemez diye düşünüyorum.Çünkü Türkçülükte laik anlayış vardır diye biliyorum.  Yanlışım varsa düzeltin.  Önemli olan Türklük adına iyi şeyler yapmak, iyi izler bırakmak lazımdır. Yoksa ibadet etmenin pek bir faydası yok gibi geliyor bana. Yine dediğim gibi yanlışlarım varsa bana doğrusu öğretin.

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 24 Aralık 2012 »
Ayrıca bir kişinin ateist olması (ben ateist değilim) Türkçü olmasını engellemez diye düşünüyorum.Çünkü Türkçülükte laik anlayış vardır diye biliyorum.  Yanlışım varsa düzeltin.
Yanlışın var, hem de çok büyük.
Laiklik başka şey, ateistlik başka şeydir. Ben laikim ama dini inancım ve bu inancın gereklerini yerine getirme eylemlerim var.
Ateist bir kişiden Türkçü filan olmaz. Türkçülük Tanrı tanır bir inançtır. Ateistliği herhangi bir dine mensup olmamakla karıştırmamak gerekir. Kişi Tanrı'ya inanır ama kendisini her hangi bir dinin mensubu olarak görmeyebilir. Bu tür Tanrı tanır ama dine mensup olmayan kişilere deist (yaradancı) denilmektedir.
Türk Dil Kurumu Sözlüğü YARADANCILIK maddesini :"özel, isim, felsefe. Tanrı'ya inanmakla birlikte, belli bir dinin dogmalarını ve ilkelerini benimsemeyen, Tanrı'nın evreni yarattıktan sonra onu, kendi yasasına göre işlemek üzere kendi başına bıraktığını öne süren öğreti" olarak açıklamaktadır.
Bu tanıma göre Tanrı tanımazlık yani ateistlik söz konusu değildir.
Türkçü düşüncede yeri tartışmasız olan ve yegane esin kaynağımız Uluğ Bilge Atsız Ata'nın hemen her yazısının sonunda tekrar ettiği "Tanrı Türk'ü Korusun" sözünde ki Tanrı herhalde herkesin kastettiği Tanrı demektir.
Sanırım yeterli açıklama yaptım.
Din konularını fazlaca eşelemeyin. Öğrenmeniz gereken binlerce şey varken dönüp dolaşıp sözü dine getirmeyi çok da iyi niyetli bir davranış olarak görmediğimizi bilmenizi isterim. Öğrenmek istedikleriniz varsa sorarsanız gerekli yanıtları alabilirsin.

Sağlık ve esenlik dileklerimle...

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #18 : 24 Aralık 2012 »
Ayrıca bir kişinin ateist olması (ben ateist değilim) Türkçü olmasını engellemez diye düşünüyorum.Çünkü Türkçülükte laik anlayış vardır diye biliyorum.  Yanlışım varsa düzeltin.
Yanlışın var, hem de çok büyük.
Laiklik başka şey, ateistlik başka şeydir. Ben laikim ama dini inancım ve bu inancın gereklerini yerine getirme eylemlerim var.
Ateist bir kişiden Türkçü filan olmaz. Türkçülük Tanrı tanır bir inançtır. Ateistliği herhangi bir dine mensup olmamakla karıştırmamak gerekir. Kişi Tanrı'ya inanır ama kendisini her hangi bir dinin mensubu olarak görmeyebilir. Bu tür Tanrı tanır ama dine mensup olmayan kişilere deist (yaradancı) denilmektedir.
Türk Dil Kurumu Sözlüğü YARADANCILIK maddesini :"özel, isim, felsefe. Tanrı'ya inanmakla birlikte, belli bir dinin dogmalarını ve ilkelerini benimsemeyen, Tanrı'nın evreni yarattıktan sonra onu, kendi yasasına göre işlemek üzere kendi başına bıraktığını öne süren öğreti" olarak açıklamaktadır.
Bu tanıma göre Tanrı tanımazlık yani ateistlik söz konusu değildir.
Türkçü düşüncede yeri tartışmasız olan ve yegane esin kaynağımız Uluğ Bilge Atsız Ata'nın hemen her yazısının sonunda tekrar ettiği "Tanrı Türk'ü Korusun" sözünde ki Tanrı herhalde herkesin kastettiği Tanrı demektir.
Sanırım yeterli açıklama yaptım.
Din konularını fazlaca eşelemeyin. Öğrenmeniz gereken binlerce şey varken dönüp dolaşıp sözü dine getirmeyi çok da iyi niyetli bir davranış olarak görmediğimizi bilmenizi isterim. Öğrenmek istedikleriniz varsa sorarsanız gerekli yanıtları alabilirsin.

Sağlık ve esenlik dileklerimle...

TTK.

Peki anlaşıldı. Ben de fazla sevmiyorum irdelemeyi. Teşekkürler.