Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Dini yobazlardan koruyun! Aksi halde dünyayı dinden korumak gerekir!

Mevlana Celaleddin Rûmi

Yüksek ahlâk ve toplumsal uzlaşı kurallarını içeren dinin; siyaset, ticaret, ideoloji ve her türlü politik argümanın dışında tutulması gerekir.
Aksi halde insanoğlunu ve dünyayı kana boyamak isteyen politikacıların en büyük silahı olarak kullanılmaya devam edecektir.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
22
29 Mayıs 1453 te Başlayan İstanbul’un Fethi 1930 da Tamamlandı.

Fethin ilk aşamasının 29 Mayıs 1453 günü surlara dikilen bayrakla sonuçlanmasına kadar Konstantiniye’yi feth etmek uğruna, asırlardır aşılmayan surları aşmak için o dönemin gariban Yörük - Türkmen yiğitlerinden on binlercesi telef oldu. Sırf Türkmen Beyi Çandarlı Halil Paşa emretti diye. Fetihten sonra sadece Ayasofya Kilisesi ve birkaç küçük kilise Cami oldu. Kiliseden Camiye çevrilen Ayasofya’da Sultan Mehmet Han "Doğu Roma imparatoru Muhammed han" olarak Hutbe okuttu.
Sonra ne oldu?
Çandarlı Halil Paşa’nın Yörük - Türkmen aşiretleri üzerindeki etkisini gören ve bunu kendileri içi bir tehlike olarak adden devşirme saray hanedanı ve devşirme paşalar Türkmen beyi Çandarlı Halil Paşa’yı ve Türkmenleri tehlike olarak görmeye başladılar. Çandarlı Halil Paşa ve ailesi başta olmak üzere Çandarlı Türkmen aşireti bir gecede katledildi. Çandarlı Halil Paşa ile ailesi ve Çandarlı Türkmenlerinin katledilmesi olayının diğer Yörük _ Türkmen aşiretleri arasındaki huzursuzluğu bastırmak için Çandarlı Halil Paşa aleyhinde düzmece haberler çıkarmışlar ve bir iki Türkmen şehrinden Türkmen aşiretler getirilerek Kostantiniye’ye göstermelik olarak Türkleştiriyoruz diyerek yerleştirilmişlerdir. Oysa hala Kostantiniye ve Rum şehri olarak gelenek ve yaşam devam etti. Bastırılan Osmanlı paralarının üzerinde Rumca, Ermenice ve Arapça Kostantiniyye yazmakta idi. Yapılan resmi yazışmalarda Konstantiniyye ibaresi yer almaktaydı. Devletin kurucu unsuru Türkler buna tepki olarak yazışmalarında Konstantiniye değil "Akkurum" demekteydiler. (Türklerin bilinen ilk başketinin adı Karakurum'dur.) Osmanlı devletinin son dönemlerinde İstanbulda ki matbaalardan bazılarında basılan kitapların basıldığı yer olarak Akkurum ibaresi vardır. Ayrıca Yemendeki Mehmetçik İstanbul’daki ailelerine gönderdikleri mektuplarda gideceği adresi yazdıktan sonra şehir ismine Akkurum diye yazmışlardır.
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk, şehrin adının "İSTANBUL" olduğunu 1930 yılında çıkarttığı bir kanunla tüm dünyaya ilan ederek 29 Mayıs 1453 te Sultan Mehmet Han ile başlayan fetih süreci Başbuğ Atatürk ile tamamlanmış oldu.
Kök Tengri  Türke Kut ve Utku Versin!..
Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Adil ÖZTÜRK
23
GÜNCEL / Ynt: Şehit Gün Sazak'ı Anıyoruz!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 27 Mayıs 2022 »
27 Mayıs 1980

Erdemin, ahlâkın, dava ve devlet adamlığının sembolü, Türk milliyetçiliğinin, devlet yöneten, pak ve aydınlık yüzü; hain, kızıl ve karanlık mahfillerin suikastine kurban giden, Türkmen Beğ'i, eski Gümrük ve Tekel Bakanı, Gün SAZAK'ı, şehadetinin 42. yılında; rahmet, minnet, özlem ve saygıyla anarım!

Kutlu ruhu şad, durağı; Uçmak olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Türklüğün sinesinde sonsuza dek yaşayacaktır!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
24
Hoş gelişler ola, Mustafa Kemâl Paşa!

19 Mayıs 1919

GÜNEŞ UFUKTAN DOĞMUŞTUR!

Sarı saçlı, mavi gözlü, Gök Yeleli Bozkurt; Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur! diye haykırarak, Türk Budunu'nu, Ergenekon'dan çıkartmıştır.

Uğurlu, Kut'lu ve Beñgü olsun!

Yüreklerde aynı Türkü,
Tañrı korusun Türk'ü!


Bu Türkü hiç bitmeyecek..!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
25
19 MAYIS 1919: TÜRK MİLLETİNİN TİTREYİP KENDİNE DÖNÜŞÜDÜR.
Başlarında Gökbörü Mustafa Kemal, ardında inanmış Bozkurtlar, 19 Mayıs 1919 da Samsunda karaya çıktığında; ‘’Türk Milleti Titreyip Kendine Dönmüştü’’.  ‘’Bir Türk’ün dünyaya bedel olduğunu’’ gösterecekti Gökbörü Mustafa Kemal ve ardında Bozkurt kurmayları 19 Mayıs 1919 günü Bandırma vapuru ile Samsun’a çıkarlarken; Ergenekon’dan çıkan Bozkurtlar gibiydiler.
Gökbörü Mustafa Kemal ve ardında Bozkurt kurmayları 19 Mayıs 1919 günü Bandırma vapuru ile Samsun’a çıkarlarken; Çin sarayını İmparatorun başına geçiren Kürşad ve kırk yiğidinin cesareti okunuyordu yüzlerinde. Artık cenk vaktiydi. Bu seferde Gökbörü Mustafa Kemal Emperyalistlerin başına geçirecekti Anadolu’yu. Artık cenk vaktiydi. Cenk demek Türk Milleti için bayram demekti. Kutlanmalıydı bayram. Gökbörü Mustafa Kemal’in Cumhuriyet bayrağını diktiğini duyan; Genç, yaşlı, kız, erkek demeden ellerine kınalar yaktılar sonra geride kalanlarla helallaştılar, davullar çaldı,  koştular doğan güneşe doğru, koştular bayram yerine doğru, saf tuttular, diz vurdular yüce Başbuğ Mustafa Kemal’in huzurunda. Türk Milletinin Bayramı başlamıştı. Türk Milletinin yüz yılarca süren suskunluğu bozulmuş ‘’Türk Milleti Titreyip Kendine Dönmüştü.
Türk Milleti, teb’a olmayı reddedip, onurlu bir yaşamı seçmiş, ‘’Bağımsızlık benim karakterimdir’’ demişti.
Türk Milleti; İlimde, fende, teknolojide, edebiyatta insanlık için faydalı olan her alanda en ön sırada olmak için ayağa kalkmıştı. Artık kendi fabrikasını kuracaktı, kendi uçağını yapacaktı. Kendi doktorunu, kendi mühendisini, kendi öğretmenini yetiştirecekti. Dünya yeniden Türk Milletine gıpta ile bakacak ‘’Türk gibi güçlü’’ diyecekti. Artık yenidünyanın düzeni kurulurken, Türk Milletine göre kurulacaktı, Türk Milletine danışılmadan bir şey yapılmayacaktı.
 ‘’19 MAYIS MİLLİ ŞAHLANIŞ BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!..’’
‘’VARLIĞIMIZ TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN!..’’
‘’ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!..’’

Adil ÖZTÜRK
26
SORU-CEVAP / Ynt: SOYAĞACIMIZ - Soyumu nasıl öğrenebilirim ?
« Son İleti Gönderen: dgnacar 17 Mayıs 2022 »
Merhabalar,
Babam tarafından Aydın ili Çine İlçesi Kuruköy ünden, annem tarafından Aydın İli Çine ilçesi Altınabat köyündenim. Babamların sülalesine Sakalar deniyor. Acaba hangi boydan vb geldiğimi belirmemede yardımcı olabilir misiniz?
Saygılarımla Teşekkür ederim
27
Madem resmî dediniz

https://data.tuik.gov.tr/Bulten/Index?p=Adrese-Dayali-Nufus-Kayit-Sistemi-Sonuclari-2021-455002021 Yılı Doğum Hızı /İllere göre.

Hadi bakalım hayal dünyamızı bir kenara bırakıp, 50 yıl sonraki nufus yapısını düşünelim.
28
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: Bozkurt42 16 Mayıs 2022 »
Doğru bir karar. Kendini nimetten sanan için normal bence.

Mümkünse hiçbir camii ya da sağlık kuruluşlarına da gitmesinler. 

Zaten bu gidişle vatandaş o kadar sıkılmış ki, ufak bir kıvılcıma bakar duruma gelmiş bazı yerler. Anında öpecek millet.
29
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 14 Mayıs 2022 »Ensar - Muhacir romantikliğiyle ülkeye doldurdukları Suriyeli Ensar kardeşleri, bakın Türk imamlar için ne düşünüyor.
Sadece bu durum bile, bu soysuz sürüngenler sürüsünü, bir dakika bile bu ülkede barındırmamaya yeter de artar bile. Adamlar bizim imamları itikadi sorunlu görüyor ve ana dili Türkçe olmayan birisinin arkasında namaz kılınmaz fetvası kesiyor.
Vah bizi bu hallere düşüren, şuursuzlara vah!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
30
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: Bozkurt42 14 Mayıs 2022 »
Yine kaçırdığımız bir durum daha var. Türk vatandaşlığını kapan bu pislikler. Malum nerdeyse bedavadan vatandaşlık verecez. Türkçe konuşabiliyor mu diye bakmıyoruz bile.

Konut satın alanların yüzdesel ve ciddi çoğunluğu bu Araplar hep.

Kanun resmî gazetede yayımlandı. Parayı artırdılar ama 1 aylık süre daha var. Hadi bakalım bu yarışı hangi soysuz ırk bozması kazanacak.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10