Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 130058 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kaskay_Babek

• Türkçü-Turancı
  • **
Ben Kaskay Türklerin Kethuda ailesinden gelirim. Azerbaycan'dan anadolu'ya göcmüslerdir. Anadolu'da Kâhya ayni anlamini tasiyan soy ismini benimsemislerdir. Kaskay Türkleri büyük Cengizhan'in altinda Azerbaycan'a akin etmisdir. Onlar bugünki Dogu Türkistan Kasgar elin'den gelmekde. Ailemizin soy ismi zamanla degismis ama asil soy isminin hep bilincindeydi ve kök isimin baglantilari hala mevcut!
Bir ayağı okyanusta, Öbür ayağı Hazar'da olan dev,
Mete Han'ın ta kendisiydi. Çin duvarında yankılanan ses
Onun askerinin sesiydi:
Üze tengri temür çıda, oklar birle bir bulut,
Başbuğumuz Tanrıkut'tur Tanrıkut'tur Tanrıkut !

Gök HAN

• Ziyaretçi
Babam dadaş, anam yörük.. biz fransız lordları gibi seçere tutmayız, bizim kanımız asil..

Çevrimdışı h_ersen

• Türkçü-Turancı
  • **
Babam dadaş, anam yörük.. biz fransız lordları gibi seçere tutmayız, bizim kanımız asil..
:)
Bu başlığın açıldığı günü biliyorum, o günden bu yana da takip eder okurum.  Ancak ilk defa yazma gereği duydum sevgili toprağım :)
Ben de  DADAŞIM :)

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Benim soyum Oğuzun Bayat boyuna dayanıyor.Türklerin Anadolu'yu Türkleştirmek amacıyla yaptığı akınlar da Anadolu'ya yerleştirilmişler.Aslında İran Türkmenlerindeniz. :asker:
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
Esenlikler ben baba tarafından Elbistan Bayat boyundan Dulkadıroğlu soyundanım ana tarafından Kars Terekeme.
TTK...
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı Yabgu Tungahan

• Türkçü-Turancı
  • **
Gönüldaşlarım hepinize selam olsun baba tarafından ak budundanım  Harzemsahlar Türk imparatorluk soyu  Enuştegin Begdilli soyundanım  bu soy Açina (gökkurt) Soyuna dayanır .Atalarım 150 yıl önce atayurttan ayrılmışlar.Anne tarafından Salur boyunun Atman kolundanım annem yörük Türküdür.
Gökkurt tekrar dirilmedikçe
Tanrı dağlarında gezmedikçe
Kanlı İtil ırmağından su içmedikçe
Bozkurt Ulusuna tekrar yol göstermedikçe
Dokuz tuğ'lu Türk Başbuğ'u,Hakan'ı
Ötüken Ormanında tekrar oturmadıkça
Akdoğanların yurdu Köğmen dağları aşılmadıkça
Uluğ Altaylardaki Demir dağ delinmedikçe
Türk oğlu Türk kızı öleceksin
                                    Yabgu Tungahan

Çevrimdışı Ay-Ata

• Türkçü-Turancı
  • **
Irkdaşlarım hepinize selam olsun! Baba tarafından Barak aşireti mensubu ve Kerkük Türkmeniyim(Öncesi Horasan). Anne tarafından ise safkan Hazar Türküyüm.
TANRI TÜRK ' Ü KORUSUN !!! HAZARIN EVLATLARI ADİL , HAK SEVER VE ACIMASIZDIRLAR..

BASKURT

• Ziyaretçi
Babam selanik doğumlu Balkan Türkü,Annem ise Bulgar göçmeni Akıncı Türk'ü

Çevrimdışı İLTERİŞ KAAN

• Türkçü-Turancı
  • **
  • ÖZEL KUVVETLER
ANAM BABAM BENİ BAĞLAMAZ KAFAMDA ÇIKINTI VARMI.TÜRK DENDİMİ TÜYLERİM DİKEN DİKEN OLUYORMU.BENİM İÇİN YETERLİ.TANRI TÜRKÜ KORUSUN
Ben ve milletim Tanrı'nın kırbacıyız.
Tanrı yoldan çıkan milletleri
cezalandırmak için bizi gönderir."
BAŞBUĞ ATTİLA

Çevrimdışı gokturkhan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Ben anave babadan YÖRÜK üm.