Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 130067 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alp Tegin

• Yeni Üye
  • *
ben de Karapapak ım 93 harbinde ( 1877-1878 osmanlı rus savaşında) Mihrali Bey in peşinden Tiflis in Darvaz köyünden Anadolu ya Sivas ın Acıyurt köyüne göçmüşüz Bir kaç karapapak daha vardı karapapak lar hakkında bilgi verilmiş ama Mihrali Bey den bahsedilmemesi açıkcası beni üzdü Mihrali bey karapapakların ve hatta Türk milletinin yetiştirdiği en büyük kahramanlardan biridir İnternette arama yaparsanız hakkında daha çok bilgiye sahip olursunuz arkasıdan bir çok ağıt yakılmıştır. Size bizim köyde olmuş bir olayı anlatayım Bizim köyün çobanlarından biri koyun otlatırken komşu köylerden birinin çobanı ile bir anlaşmazlık oluyor sonra tartışma büyüyor en sonunda bizim çoban çekip adamı vuruyor mahkemeye çıkarıyorlar hakim şöyleydi böyleydi diyip bizimkinin üstüne çok gidince bizim ki en sonunda patlıyor " Aye hakim bey vurduysam vurdum bir Türk ü bana çok mu görürsen " diyor (Burdaki Türk sözü yanlış anlaşılmasın bizimkiler sonradan Türkleşen köylere Türk diyorlar)

Çevrimdışı ULUTÜRK

• Türkçü-Turancı
Aslen Konya karaman Türkmenlerinden olup Osmanlı zamanında Bulgaristana yerleştirimiş Türklerdeniz  yani Evlad-ı fatihan olup anne ve baba tarafım da balkan Türküdür Bulgaristanda yaşamaları sizi yanıltmasın benliklerini koruyup kız alıp verme konusunda çok tutucu davranmişlardır 1949 yılında kendi istekleriyle Anayurda dönüp devlet tarafından Adana civarına yerleştirilmişlerdir.Babam ve Annemde dahil olmak üzere 55 yaşın altındaki bütün sülale fertleri Özvatanımızda doğmuştur.

Çevrimdışı çepni_61

• Yeni Üye
  • *
slm kandaşlarım ben trabzon vakfıkebirden adem benim bildiğim en büyük dedem şebinkarahisardan trabzon vakfıkebire gelmiş bir çepnidir. 6 yıldır yaptığım araştırma sonucu bu bilgilere ulaşabildim. 1780 yıllarında gelen bu dedemin kardeşlerini ailesini araştırıyorum. çepni olduğum ve Türk oğlu Türk olduğumdan dolayı gururlu ve seviçliyim. Ancak araştırmalarımda tıkanmak üzereyim. benim amacım bütün akrabalarımı bulup birleştirmek kuçaklaştırmaktır. herkesi saygı sevgilerimle kuçaklıyorum. Allah yar ye yardımcımız olsun.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
slm kandaşlarım ben trabzon vakfıkebirden adem benim bildiğim en büyük dedem şebinkarahisardan trabzon vakfıkebire gelmiş bir çepnidir. 6 yıldır yaptığım araştırma sonucu bu bilgilere ulaşabildim. 1780 yıllarında gelen bu dedemin kardeşlerini ailesini araştırıyorum. çepni olduğum ve Türk oğlu Türk olduğumdan dolayı gururlu ve seviçliyim. Ancak araştırmalarımda tıkanmak üzereyim. benim amacım bütün akrabalarımı bulup birleştirmek kuçaklaştırmaktır. herkesi saygı sevgilerimle kuçaklıyorum. Allah yar ye yardımcımız olsun.

Esenlikler Kandaşım,

Bende Şebinkarahisarlıyım. Eğer Dedenizin eski aile lakabını söylerseniz, size yardımcı olabilirim.

TTK

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı çepni_61

• Yeni Üye
  • *
aile lakabımız rızvanoğulları. araştırmalarımda şebinkarahisarda rızvanoğullarına rastlayamadım sadece çamoluk ilçesinde buldum. ancak o tarihlerde çamoluk ilçesi şebinkarahisara bağlı olabilir onu da bilmiyorum. Yardımcı olmak istediğinizden dolayı teşekkür ederim. oguz_cepni_61 msn adresim isterseniz ordan görüşebiliriz. Ayrıca siteniz çok güzel ve unutulmaya yüztutmuş türklük bağlarını tekrar birleştirmek adına çok faydalı olacağına inanıyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Allaha emanet olun. Türklük onurdur, şereftir, asalettir. Türk korkusuzdur, savaşçıdır. Yüce allah türklerin ve islam aleminin yardımcısı olsun. Siteye üye arkadaşlarımdan bir ricam var lütfen bir israil ürünü olan coca colayı almasınlar. zira coca colaya verdiğimiz paranın %50 si israil ordusuna gidiyor ve müslüman kardeşlerimize kurşun olarak geri dönüyor. coca cola yazısını ters çevirdiğimiz zaman arapca la muhammet la mekke şeklinde okunuyor. yani muhammet yok mekke yok anlamında. Lütfen coca cola ürünlerini tüketmeyelim.   

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
aile lakabımız rızvanoğulları. araştırmalarımda şebinkarahisarda rızvanoğullarına rastlayamadım sadece çamoluk ilçesinde buldum. ancak o tarihlerde çamoluk ilçesi şebinkarahisara bağlı olabilir onu da bilmiyorum. Yardımcı olmak istediğinizden dolayı teşekkür ederim. oguz_cepni_61 msn adresim isterseniz ordan görüşebiliriz. Ayrıca siteniz çok güzel ve unutulmaya yüztutmuş türklük bağlarını tekrar birleştirmek adına çok faydalı olacağına inanıyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. Allaha emanet olun. Türklük onurdur, şereftir, asalettir. Türk korkusuzdur, savaşçıdır. Yüce allah türklerin ve islam aleminin yardımcısı olsun. Siteye üye arkadaşlarımdan bir ricam var lütfen bir israil ürünü olan coca colayı almasınlar. zira coca colaya verdiğimiz paranın %50 si israil ordusuna gidiyor ve müslüman kardeşlerimize kurşun olarak geri dönüyor. coca cola yazısını ters çevirdiğimiz zaman arapca la muhammet la mekke şeklinde okunuyor. yani muhammet yok mekke yok anlamında. Lütfen coca cola ürünlerini tüketmeyelim.   

Değerli kandaşım

Rızvanoğulları diye bir sülale maalesef bizim Şebinkarahisar yöresinde(ilçe merkezi + köyler, obalar) yoktur...

Ancak Çamoluk'ta olabilir. Çamoluk Şebinkarahisar'a çok yakın(hem mesafe hemde kullanılan lehçe, gelenek görenek ve diğer kültür unsurları) birilçemizdir. Şebinkarahisar Osmanlı döneminde sancak merkezi ikende, Cumhuriyet döneminin başında il iken de hep bize bağlı idi.

Son olarak uyarın içinde sağolasın. Herhalde bunu bütün Andalarımız dikkate alacaktır. Çok haklısın, Gavurlara para kazandırmayalım.

TTK
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Afsar Beyi

• Türkçü-Turancı

Sn. Çepni_61

Türklüğünüzle onur duyarız. Burada olmanızdan da mutluluk duyarız. Ama dini ve müslüman kardeşliğini burada yaşamanız gerekmiyor. Bu sizinle vicdanınız arasında bir şeydir.

Müslüman kardeşliğine değil, Türk kardeşliğine önem veriyoruz. Dünyanın pek çok yerinde yaşayan başka dinlerden Türk kardeşleriniz olduğunu ve "müslüman kardeşliği" diye başlayan sözlerinizin onları inciteceğini hatırlatmak isterim size.

Unutmayın ki araplarda müslüman ama KARDEŞİNİZ değiller. Defalarca kanıtladılar düşmanınız olduğunu.
Unutmayın ki kürtlerde müslüman ama KARDEŞİNİZ değiller. Defalarca kanıtladılar düşmanınız olduğunu.

Bu otağ laik bir otağdır. Tıpkı Başbuğumuz Mustafa Kemal ATATÜRK'ün istediği gibi. Herkesin dinine saygılı, herkesin inancına saygılıyız. Ama o kadar.

Lütfen bu uyarıyı dikkate alınız ve önümüzdeki günlerde ekleyebileceğinizi düşündüğüm filistinli bilmem nereli müslüman kardeşlerimize yapılan saldırılar diye bir ileti ile sizinle karşı karşıya kalmayalım.

Esenlikler Dilerim

Afşar Beyi
sü:kä tılıkang bugukgu tuktang (savaşa çıkın, Buguk'u tutun!)

Çevrimdışı çepni_61

• Yeni Üye
  • *
Sn. Afşar Beyi

Galiba beni yanlış anladınız. İsrail bugün en büyük Türk düşmanıdır. Türkiyeyi bölmek yok etmek için neler yaptığını anlatmama gerek yok sanırım. Masum insanları, Çocukları, Kadınları kısacası savunmasız kimseleri hiç çekinmeden öldüren bir milletten bahsediyoruz. Benim kimsenin dinine, diline, ırkına falan karıştığım yok. Herkes hürdür ve iradesinin doğrultusunda istediği dini seçebilir ve istediği dili konuşabilir. Benim uyarım farklıydı. Yanlış anlaşılmış olabilirim. Ancak dünya üzerinde en büyük düşmanımız israildir. Ne yazıkkı israil ürünleri tüketmekte yarışa girdik. Ben bunu anlamıyorum. Size bir bilgi daha, araştırmalara göre coca cola tüketiminde en ön sıralarda bulunuyoruz.

Tekrardan yanlış anlaşıldığım için özür diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

""Milli benligini bulamayan milletler baska milletlerin avi olacaklardir." M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı Tula

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Irkı Sağolsun
Annemin  ana tarafı  Aydın Nazilli'den.Onlarda 300 sene evvel Kırcaali'den buraya gelmişler.
Annemin baba tarafı  Üsküp'lü.  Balkan savaşı sonrası Sırp zulmünden kaçıp Anavatan'a gelmişler.
Babam her iki taraftan Bolu Mudurnu'lu. Köklerinin Kırım yarımadasından olduğunu söyler.
Türk Irkı Sağolsun

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
ben de Karapapak ım 93 harbinde ( 1877-1878 osmanlı rus savaşında) Mihrali Bey in peşinden Tiflis in Darvaz köyünden Anadolu ya Sivas ın Acıyurt köyüne göçmüşüz Bir kaç karapapak daha vardı karapapak lar hakkında bilgi verilmiş ama Mihrali Bey den bahsedilmemesi açıkcası beni üzdü Mihrali bey karapapakların ve hatta Türk milletinin yetiştirdiği en büyük kahramanlardan biridir İnternette arama yaparsanız hakkında daha çok bilgiye sahip olursunuz arkasıdan bir çok ağıt yakılmıştır.

Mihrali Beg  Mehi olarakta anılır Mehi kısaltılmış takma adıdır Borçali ve çevresinde kahramanlılar göstermiştir ve öğünmek gibi olmasın Annemin büyük dedesidir. Bir çok kaynakta yemene gittiği Sivasa yerleştiği anlatılır Ruhu şad olsun dedemin ağzından duyduğum Sivasa yerleştikleri daha sonra orada dedemin amcasıyla yerli halk arasında kavgalar çıktığı için tekrar göç etmişler dedemin babası Elbistana yerleşmiş ama diğerlerinin akibetini bilmiyorum .
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız