Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 129455 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı alevi_bayatboyu

• Yeni Üye
  • *
bizim cedimiz hoca ahmed yesevi amca usaklarindan seyh hasan seyh ahmed dede den gelir

benim soyum seyh ahmedin yaptigi selcuklu sultani  aeledin keykubat kiz kardesi gevher hatun gevher(ana) dan gelir

turkmenim oguzun bayat boyundaniz selcukluyuz nusaburluyuz horasan erenlerindeniz aleviyiz.....

köyümüz turkmen seyh hasan asiretine baglidir seyh ahemd yesevi ocakzadeyiz köyden görüntüler http://www.youtube.com/watch?v=0i42MyLi8iI

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Sayin kandas,rumuzun dinsel bölücülük iceriyor gibi geldi,ben sünniyim ama,sünni motun yabgu,yazma ihtiyaci hissetmedim,Yüce otagimizda,aslolan din degil kandir bilgilerinize TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
Sanırım kandaşımız öz be öz Türk olup, Türk kanı taşıdığını belirtmek istemiş.. TTK

ilteris8

• Ziyaretçi
ÇEPNİ FİRUZ ırktaşım;

''Alevi olmayan öz be öz Türk olmuyor mu?'' diye soru sorup ortalığı karıştırabilirim;ama boş tartışmalara gerek yok.

Yazdıklarımızın ucunun nereye dokunduğunu düşünüp öyle yazalım. Bu iletiyi bilinçli olarak yazıyorum; çünkü ben yazmasam başkası yazacak ve tartışma çıkacak. Tartışma çıkmaması için herkesi burdan böylece uyarmış olduk. Otağ olarak mezhep tartışması görmek istemiyoruz.

Esen olsun.

Çevrimdışı zeeyynneepp

• Yeni Üye
  • *
merhaba..
bir şey sorabilir miyim? sizler nasıl oluyor da kendinizin saf kan Türk olduğunuzdan bukadar emin olabiliyorsunuz? yani nerden biliyorsunuz belki dedenizin dedesinin dedesinin dedesi başka ırktan biriyle evlenmiştir ki çok da doğal bir davranıştır bu ..türkler de başka bir ırktan birisi ile evlenmek yasak mıdır ki??biliyorum çoğunuz sinirleneceksiniz ama merak ediyorum işte..Belki çoğunuz beni Türk olmamakla suçlayacak (tabii bu bir suçsa).ama ben de Türk üm ..annemin babasının kürt olması bunu ne derece değiştirir ki..babam kıpçak türklerinden geliyor..çook üzülüyorum çoookk..sizler nasıl beni Türk olmamakla suçlayabilirsiniz ki???atam için ,ülkem için ay yıldızlı bayrağım için canımı ,kanımın son damlasını feda edebileceken..sizler nasıl olur da beni Türk olmamakla suçlayabiliyorsunuz..Atatürk 'üm canım atam ne demiş ;Türkiye ye vatandaşlık bağı ile ağlı olan herkes Türk'tür..burda asıl konu kimin kendini Türk hissidep kimin hissetmemesidir..ben kanımın son damlasına kadar kendimi Türk hissediyorum..SİZ KABUL ETMESENİZ DE BEN TÜRK'ÜM.....

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
Sanırım bu sorunun  muhatabı hepimiziz.
Zeynep hanım; benim soyumda karışıklık yok. Sizin varsa bilemem, ayrıca Türklük kandandır, hissedilmekle Türk olunmaz. Türkiyede yaşayan bir kürt  kendini Türk gibi hissetse dahi bu onu Türk yapmaz. Doğru değil mi?    TTK

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Sözüm meclisten disari,zeynep hanim zaten kaninda bozukluk oldugunu itiraf etmis,samimiyetinden dolayi kutlarim TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
zeeyynneepp

Gönderilen ileti sayısı 1, dakika 1, gol 1. Bir dur soluklan hele yorulmuşsundur.

Senin doğal dediğin davranışlardan dolayı, bugün milyonlarca kürt akrabaların var. Ayrıca bunlar Türkiye Cumhuriyetine vatandaşlık bağlarıyla bağlı olmasına rağmen daha dün Bayrağımızı indirdiler. NE KADAR DOĞAL DEĞİL Mİ? Kendini Mehmet Akif kadar Türk sayabiliyorsan ne mutlu sana.

Gel ben sana çok ufak bir ikazda bulunayım, işe oradan başla. Öncelikle Türkçe imla kuralları gereği, noktadan sonra başlayacak cümlenin ilk harfini büyük olarak yaz. Unutma % 100 Türk olduğun gün, cihan senindir.

ilteris8

• Ziyaretçi
merhaba..
bir şey sorabilir miyim? sizler nasıl oluyor da kendinizin saf kan Türk olduğunuzdan bukadar emin olabiliyorsunuz? yani nerden biliyorsunuz belki dedenizin dedesinin dedesinin dedesi başka ırktan biriyle evlenmiştir ki çok da doğal bir davranıştır bu ..türkler de başka bir ırktan birisi ile evlenmek yasak mıdır ki??biliyorum çoğunuz sinirleneceksiniz ama merak ediyorum işte..Belki çoğunuz beni Türk olmamakla suçlayacak (tabii bu bir suçsa).ama ben de Türk üm ..annemin babasının kürt olması bunu ne derece değiştirir ki..babam kıpçak türklerinden geliyor..çook üzülüyorum çoookk..sizler nasıl beni Türk olmamakla suçlayabilirsiniz ki???atam için ,ülkem için ay yıldızlı bayrağım için canımı ,kanımın son damlasını feda edebileceken..sizler nasıl olur da beni Türk olmamakla suçlayabiliyorsunuz..Atatürk 'üm canım atam ne demiş ;Türkiye ye vatandaşlık bağı ile ağlı olan herkes Türk'tür..burda asıl konu kimin kendini Türk hissidep kimin hissetmemesidir..ben kanımın son damlasına kadar kendimi Türk hissediyorum..SİZ KABUL ETMESENİZ DE BEN TÜRK'ÜM.....

Madem o kadar Türk'sün, hâlâ neden annenin bilmemnesinin kürt olduğunu söylüyorsun? Kanında karışım olduğunu illâki belli etmek zorunda mısın? Demekki beynine kazımışsın sen bir tarafının kürt olduğunu. kürtlük şuurunu taşımasaydın bunu belirtmezdin.

Üyeliğin iptal edilmiştir. Bir daha uğrama buralara.

Çevrimdışı ERGENEKON10_34

• Türkçü-Turancı
  • **
BENDE ANA TARAFIM BALIKESİR MERKEZ(ALEVİ TÜRKMEN)BABA TARAFI BALIKESİR İVRİNDİ(ALEVİ TÜRKMEN) AYRICA 2 KÖYÜNDE EN GURUR DUYDUĞUM ÖZELLLİĞİ ERKEKLERİN YARISININ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE HİZMET EDİYOR OLMASIDIR NE KADAR TÜRKÇÜ BİR SOYUM OLDUĞUNU ANLAMIŞINIZDIR HERHALDE AYRICA BABAMDA ÖZEL HAREKAT POLİSİ!!! :wink: