Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 129931 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris9

• Ziyaretçi
BENDE ANA TARAFIM BALIKESİR MERKEZ(ALEVİ TÜRKMEN)BABA TARAFI BALIKESİR İVRİNDİ(ALEVİ TÜRKMEN) AYRICA 2 KÖYÜNDE EN GURUR DUYDUĞUM ÖZELLLİĞİ ERKEKLERİN YARISININ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE HİZMET EDİYOR OLMASIDIR NE KADAR TÜRKÇÜ BİR SOYUM OLDUĞUNU ANLAMIŞINIZDIR HERHALDE AYRICA BABAMDA ÖZEL HAREKAT POLİSİ!!! :wink:

Bir de büyük harfle yazmazsanız tam olacak.

Çevrimdışı ERGENEKON10_34

• Türkçü-Turancı
  • **
sayın ilteriş9 ırkdaşım uyarını dikkate alıyorum kusura bakma

ilteris9

• Ziyaretçi
Uyarıyı dikkate aldığınız için sağolun.

Esen kalın.

Çevrimdışı alevi_bayatboyu

• Yeni Üye
  • *
Sayin kandas,rumuzun dinsel bölücülük iceriyor gibi geldi,ben sünniyim ama,sünni motun yabgu,yazma ihtiyaci hissetmedim,Yüce otagimizda,aslolan din degil kandir bilgilerinize TTK

eger rumuzumda bir sakinca olmus olsaydi admin kabul etmezdi..................düsüncemde din bölücülüge yapmak da yokdu
Türkün bütün benimsediyi inanc ve mesheplere saygiliyimdir....ilk önce gercek Türk millieytcisiyim hiristiyani musevisi sunnisi alevisi caferisi shiasi samanisti ben bütün türklerin birligini savunan bir düsünceye sahibim..........

ilteris9

• Ziyaretçi
O zaman Türkçe'yi düzgün yazın ilk önce.

Kendisine "Türkçü" deyip de düzgün Türkçe yazamayan ne kadar çok kişi var!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
 Otagda kimse kimsenin inanciyla ilgilenmez, seninki dini motifli bir rumuz,yarin baskalarida,kendi inanclarinin simgelerini kullanirsalar,burasi tarikatcilar otagina döner,kimsenin kendi inancini belirtme,reklamini yapma zorunlulugu olmadigi gibi ihtiyacta degildir,bunlar benim sahsi görüslerim TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı cepni77

• Türkçü-Turancı
  • **
BENDE ANA TARAFIM BALIKESİR MERKEZ(ALEVİ TÜRKMEN)BABA TARAFI BALIKESİR İVRİNDİ(ALEVİ TÜRKMEN) AYRICA 2 KÖYÜNDE EN GURUR DUYDUĞUM ÖZELLLİĞİ ERKEKLERİN YARISININ TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE HİZMET EDİYOR OLMASIDIR NE KADAR TÜRKÇÜ BİR SOYUM OLDUĞUNU ANLAMIŞINIZDIR HERHALDE AYRICA BABAMDA ÖZEL HAREKAT POLİSİ!!! :wink:

Aramiza hosgeldin anda

Sen suna "Ben Cepniyim" desene!!!

Bende Balikesir`in Bigadic köylerin`denim.
Köyü`nün yarisi asker dedigine göre 100% Karamanlar köyünden`sin.   :asker:
Otag da msn le mail adressimi biraktim, ordan ulasa bilirsin bana.
Tanisalim!
Melezliği ancak soframda kabul ederim! Türk mutfağı, alman mutfağı ve italyan mutfağı!

Çevrimdışı cepni77

• Türkçü-Turancı
  • **
O zaman Türkçe'yi düzgün yazın ilk önce.

Kendisine "Türkçü" deyip de düzgün Türkçe yazamayan ne kadar çok kişi var!

Anda, haddim olmayarak dan müdahale edeyim.
Gercekten de, gurbette dogup büyüyen irkdaslari`miz sadece yazi yazmak`ta degil, konusmakta da zorluk cekiyorlar. Ama önemli olan Türk soylu olup`ta Türklük suurlarini kaybetmemektir. Örnegin ben (belki inanmayacaksiniz ama) bir cümle yazmak icin en az 10 dakika harciyorum. Tekrar tekrar kontrol ediyorum, dogru yazdim mi diye.
Yani burda gurbetteki irkdaslarimizi yerden yere vuracagimiza, arkadaslarin hatalarini düzeltip dogrusunu düzeltmek olsun.

Ayrica bir rica da bulunacagim. irkdaslarimin birinde varsa, gurbette yasayanlara Türk abacasi iceren bir program suna bilir mi otag`a?
Dogru düzgün yazamiyorsak da, hic olmaz sa Türk abacasini kullanmis oluruz.
Alamanci oldugumuzu belli etmeyelim fazla. :-)

Saygilrimla, esenlikler
Melezliği ancak soframda kabul ederim! Türk mutfağı, alman mutfağı ve italyan mutfağı!

ilteris6

• Ziyaretçi
Gurbette yaşayan kandaşlarımız Türkçe'yi konuşma ve yazmada sıkıntı çekebilirler.Bunu anlıyoruz,saygıyla karşılıyoruz.Ama Türkiye dışındaki bu kandaşlarımızdan beklentimiz İstanbul Türkçesi'ni asgari bir zaman içinde azami dikkat göstererek kusursuz kullanmalarıdır.

Esen olsun.

Çevrimdışı ATİLLA-TORUNU

• Türkçü-Turancı
  • тєηgяi_кυят || α∂šız ||
Baba Tarafım Alanya Yörükleri ve Karaman Yörükleri,Anne tarafım Bulgaristan Göçmeni...

Şükür ki;Tanrı'ma....Köküm TÜRK....Kanımdan en ufak bir şüphem olsa bu yaşam bana ızdırap olurdu ve sanırım yaşamayı red ederdim....Ne mutlu bana ki;TÜRK yaratıldım...Sonsuz Şükür Tanrı'ım sana..Sonsuz..

Esenlikler.TTK.