Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 129974 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ilteris6

• Ziyaretçi
Sayin kandas,rumuzun dinsel bölücülük iceriyor gibi geldi,ben sünniyim ama,sünni motun yabgu,yazma ihtiyaci hissetmedim,Yüce otagimizda,aslolan din degil kandir bilgilerinize TTK

eger rumuzumda bir sakinca olmus olsaydi admin kabul etmezdi..................düsüncemde din bölücülüge yapmak da yokdu
Türkün bütün benimsediyi inanc ve mesheplere saygiliyimdir....ilk önce gercek Türk millieytcisiyim hiristiyani musevisi sunnisi alevisi caferisi shiasi samanisti ben bütün türklerin birligini savunan bir düsünceye sahibim..........

alevi_bayatboyu  kandaşım ;

Öncelikle Otağımıza hoşgeldin.

Bizler laikliği savunan Türkçüler olarak kişilerin dinleriyle,mezhepleriyle ilgilenmiyoruz.Kan,ırk ve kültür esasına dayalı Türkçülk yapıyoruz.Alevilik ve sunnilik elbette bizim insanımızın bizim coğrafyamızın gerçekleridir.Bu gerçekleri bir çırpıda silip atamayız ama bedevi Arabın icad ettiği bu mezhepleri de içimizdeki bir zehri atıyor gibi zamanla atmalıyız.

Uyarı yapan arkadaşın haklı olduğu bir nokta var.Yarın da birisi gelip ''Sunni Türkmen'' rumuzuyla üye olursa bu işin önünü alamayız.
Sizden dini motif içermeyen yeni bir rumuz talebi yapmanızı bekliyorum.Dilediğiniz yeni bir rumuzu alabilirsiniz.

TTK

Çevrimdışı ATİLLA-TORUNU

• Türkçü-Turancı
  • тєηgяi_кυят || α∂šız ||
Sevgili otağ yöneticisi Urugdaş'larımdan bir ricam olacaktır...Konumuzun başlığındaki TÜRK sözcüğünün gerektiği yüceleştirme ve dilbilgisi kural ilgisini görmediğini düşünmekteyim...

"Ey Kandaş'ım!Ne Kadar TÜRK'sün???"şeklinde olmasının daha uygun olacağını düşünmekteyim...
Belki karşı çıkanınız olabilir;Şekilcilik yapma diyerek...Ama TÜRK,TANRI vs. gibi bizim için Büyük bir Kutsallığı bulunan bu kelimeleri yazarkende yüceleştirelim...Dilbilgisi kurallarını göz ardı etmeyelim...
Umarım haddimi aşmıyorumdur.Esenlikler.TTK.

Çevrimdışı ERGENEKON10_34

• Türkçü-Turancı
  • **
çepni77 ırkdaşım ben karamanlar köyünden değilim kavakbaşı köyündenim ama karamanda çok TÜRKÇÜ bir köydür kentimiz balıkesir bir çok defa kürtlere karşı başkaldırılarla doludur......

Çevrimdışı cepni77

• Türkçü-Turancı
  • **
çepni77 ırkdaşım ben karamanlar köyünden değilim kavakbaşı köyündenim ama karamanda çok TÜRKÇÜ bir köydür kentimiz balıkesir bir çok defa kürtlere karşı başkaldırılarla doludur......
Neyse fark rtmez anne tarafi hangi köyden?
Bu ara bende Akyar liyim!
Melezliği ancak soframda kabul ederim! Türk mutfağı, alman mutfağı ve italyan mutfağı!

Çevrimdışı ERGENEKON10_34

• Türkçü-Turancı
  • **
ana tarafım kavakbaşı köyü bahçedereye bağlı  bilirmisin oraları????

ilteris9

• Ziyaretçi
Kandaşlarım, benim de anne tarafım Balıkesir Yeniköy'lü ;)

Çevrimdışı SON ÇERİ

• Türkçü-Turancı
Makedonya göçmeniyim. Bozokların Bayat boyundanım.
Esen olsun. TTK.
GÖNLÜNDE AKAN YARALARIN KANINI DİNDİR YÜZDE YÜZ TÜRK OLDUĞUN GÜN CİHAN SENİNDİR

ilteris9

• Ziyaretçi
Bu arada, geçenlerde baba tarafımın Kayı boyunun Karakeçili oymağından olduğunu, Konya Akviran'a (Akören) 13. yüzyılın sonlarında Bursa taraflarından gelerek yerleştiklerini, Ertuğrul Ġâzî'nin akrabaları olduğunu öğrendim.

Çevrimdışı bulentesen

• Yeni Üye
  • *
KORUKUZ AİLESİ-KOÇBEY KABİLESİ
Selçuklu Türkleri, Doğudan Anadolu’ya girdi. Bütün yabancı aşiret ve kabileleri, sildi, süpürdü. Malazgirt savaşı ile Koçbeyler şan aldı. Bizanslıları yendi. Anadolu baştanbaşa ele geçirildi. Anadolu Türkleşti Tarih 1071 GÖÇ-ERİLER  Biz o Koçbeyleriz, Ben bir Koçbeyim, 1000 yıllık mücadelemize  devam ediyoruz ve kararlılıklada devam edeceğiz, hiç şüpheniz olmasın

Çevrimdışı melih86

• Türkçü-Turancı
  • **
%25 Bulgaristan'dan göçen Muhacir Türklerinden,%75 de Anadolu'da ilk yerleşik hayata geçen Manav Türklerindenim.Balıkesir,Bandırmalıyım..Türklüğümden,gram şüphe duymuyorum..

Biz,Fransız kasıntı Lord'ları gibi 7 secere ötesini araştırmayız,Türklüğümüzden şüphe duymadığımız için,Türk'üz diye gururla söyleriz..Bu kadar basit,soyundan şüphesi olan,kasıntı Fransızlar gibi 7 göbek ötesine kadar karıştırır sülalesini..

Esenlikler..