Gönderen Konu: TARZINIZ BİRAZ DAHA YUMUŞAK VE EĞİTİCİ OLAMAZ MI?  (Okunma sayısı 14509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
Ne olursan ol, yine gel diyen Mevlana'nın bizim kültürümüzle ilgisini çözemedim.
Beynelmilelci Mevlana, Türk Milli Kültürünün değil; ancak mozaikçi, sentezci ve ümmetçi kültürün kıymet verdiği köhne anlayışların temsilcisi olabilir.

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Çevrimdışı BezAt

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk
Tamamiyle bilmeyerek Amac ve Yol'unuza aykiri icerkte alintilar yayimladigim icin öncelikle özürdilerim.
Basta yazilanlara ve tepkilere cevap vermek cok güctü hernekadar birseyler yazacak seviyeye gelinceye kadar okumaya devam edecegim.
Yalniz sunu ifade etmek isterimki bu ruh ve düsünce bende herzaman mevcuttu fakat böyle topluluklardan haberdar olmayip birikimimde yoktu.

Saygilarimla.

Ben ve Milletim
Tanrı'nın kırbacıyız
Tanrı kendi yolundan
çıkanları cezalandırmak
için bizi gönderir.!
ATTİLA

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir

TARZINIZ BİRAZ DAHA YUMUŞAK VE EĞİTİCİ OLAMAZ MI?

Ne varmış tarzda yani?
Daha yumuşak olunmasını istediğinize bakılırsa, sanırım siz Türkçü Otağı hümanist forumlarla karıştırdınız.
Türkçülerin, eğilip-bükülecek, eveleyip-geveleyecek bir tarafları olmadığından haliyle, tarzları bazılarına sert geliyor.
Eğiticilik konusuna gelince.. Bu, yapılan şeyin içeriğine göre değişir.
Çocukların eğitimi başka, gençlerin ki başka, yetişkinlerinki daha başka şekilde olabilir.
Bunu meslekler için de, farklı mücadele metotlarını benimsemiş, fikir grupları için de düşünebilirsiniz.
Türkçü fikir ve yapılanmanın eğitim anlayışını, Mevlevi dergahlarının hümanizmince olmasını, beklemiyorsunuzdur sanırım?

Bu ülke insanının Anadolu tarihi binlerce yıla dayalıdır. İçimizde elbetteki gayriTürk insanlarda vardır. Ama biz de onların içerisindeyiz.

Kimse mevlanayı getirip önderimiz yapalım demiyor. Onun dergahına girelim de demiyor. Ama ne olursa olsun bu topraklarda yaşamış bir insandır. Bizim kültürümüzün içerisinde yeri de vardır.

Bu topraklarda yaşadı diye Nazım Hikmet'e de mi sahip çıkıp, saygı duymamız icap ediyor şimdi?
Bu mantıktan hareket ederseniz, sahip çıkmamız gerekenler içerisine Fettoş da girer, Ali Kemal de girer, Damat Ferit de girer, Şeyh’ül İslam Mustafa Sabri de girer ki, sizin-bizim sahip çıkmamıza gerek yok bunlar için, birileri adlarına vakıflar, cemiyetler kurarak, onur listelerinin en başına koyarak, fahri başkanlıklar ve doktora unvanları  vererek, gereğinden çok, sahip çıkıyorlar zaten.
Müsaade edin de burada bari kozmopolit zihniyetin kırıntıları olmasın.
Türkçülerin ne işi olur beynelmilelci Mevlana'yla?
Mevlana'ya zaten gereğinden çok sahip çıkıp, dergahlarının eşiklerini öpenler var.

Hadi biz de size katıldık diyelim. Annemize, babamıza ne diyeceğiz. Siz üyeleri atabiliyorsunuz. Biz de anne babamızımı atacağız ebeveynlikten. Komşularımızı mahalleden mi atacağız. Arkadaşlarımızı sınıftan, işyerinden mi atacağız.

Bakın burada iyi bir noktaya temas etmişsiniz ama, ters mantıkla etmişsiniz bunu da.
Daha kendi evinize, ailenize söz geçiremiyor, onlara Türkçülüğün gereklerini kabul ettiremiyorsanız, başkalarına bir şey anlatmaktan vazgeçmelisiniz.
Kimsenin annesini, babasını, kardeşini dışlamasını istemeyiz ama, kabul etmek lazım ki bu mücadele duygusal ve akrabalık güdüleriyle yürüyecek türden bir şey değildir.
Gerektiğinde, Türklüğün geleceği bakımından, en yakınlarınız size engel oluyor, önünüzü kesiyorsa, hiç tereddüt etmeksizin, onları da geçmek zorundasınız.
Aksi takdirde inanmış olduğunuz dava lafta kalır.
Bu işin arkadaş, komşu, akraba vs. gözetecek tarafı yok.
Ya tam inanmış olarak, yalnız başınıza bile kalmaktan çekinmeyecek bir iradeyle yürürsünüz; ya da kalabalıklar içerisinde, zamanın modası olan, bana necilikle yaşayıp(!) gidersiniz.
Bunun üçüncü bir şıkkı ve orta yolu yok!
Ya tam varsınız Türkçülük Ülküsü için, ya da yok ve karşısındasınızdır.
Bitaraflar da, kozmopolitler de, nemelazımcılar da, umarsız ve duyarsızlar da, son tahlilde, Türkçülüğün karşısında demektir.

Şimdi siz bırakın Mevlana'yı, Yunus'u, kırıcılığı, sertliği de bir karar verin!
Türkçü mücadelenin çamurlu, dikenli, engelli, tuzaklar ve ihanetlerle dolu çileli yolunda yürümeye var mısınız, yok musunuz?
Siz bunun cevabını, varım diyerek verdiğinizde, bizi anlayacak ve tereddütlerden arınacak; şayet yokum dediğinizde de, zaten siz yolunuza, biz yolumuza devam edip giderek, ne sizin bizimle, ne de bizim sizinle, işimiz olmayacaktır.
Mesele bundan ibaret ve tercih de gayet kolaydır.

Bilmem anlatabildim mi? Sayın Mevlana sevgi, kardeşlik ve hoşgörü önericisi arkadaş!!!

Çevrimdışı motun yabgu

• Türkçü-Turancı
Yum..usak,olamayiz,yaratilis kanunumuza aykiri,yumusakligin sonu,usakliktir TTK
ÜZE TENGRI TEMÜR CIDA OKLAR BIRLE BIR BULUT

BASBUGUMUZ TANRIKUTTUR TANRIKUTTUR

TANRIKUT.

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
 Beğenmeyen defolur gider, kimseyi burada silah zoruyla tutmuyoruz. Zaten kelle hesabı yapan bir yapıda değiliz.

Mevlana'yı, Yunus Emre'yi seven adamdan zaten Türkçü olmaz. ATSIZ ATA'mızın yazdıkları ortadadır. Bu insanlar tarihe geçmiş olabilir, çok sayıda sevenleri de olabilir. Lakin fikirleri itibariyle Türkçülükte yerleri yok. Bunları hoş karşıladığımızı farzedelim, ertesi gün fettoş'a, saidi kürdi'ye, arvasi'ye de hoşgörüyle bakmamızı isteyenler çıkacaktır. Türkçülük kim olursan gel, katıl mentalitesi olan bir fikir akımı değildir.

Biz TÜRKÇÜLER olarak BAŞBUĞ ATATÜRK'ÜN BUYRUKLARINA, KAYITSIZ-ŞARTSIZ İMAN ETMEKLE MÜKELLEFİZ.   

BAŞBUĞUMUZ BUYURUYOR Kİ: "Efendiler ve ey millet biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, mensuplar memleketi olamaz. En doğru ve en hakîki tarikat, tarikat-ı medeniyedir

Sanırım başka sözlere mahal yok. Değerli Yöneticilerimiz Üçoklu Börü ve Afşar Beği, Otağımızdaki Andalarımız gerekenleri söylemişler.
23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı Mete Saltuk

• Türkçü-Turancı
Değerli Kardeşlerim;
Bilgisayarım çöktüğü için 3 gündür sizden ayrıydım. Öncelikle herkese selamlar.

Benim anladığım kadarıyla Akıncı isimli arkadaş dinine yakınlığından dolayı böylesi bir yaklaşımda bulunmuş. Şüphesiz ki otağda bulunan herkes bir dine mensup(ateistler hariç) ve herkes belirli oranda bir inanç taşıyor ve yaşıyor. Burası dini liderler ve dinsel konuları tartışma yeri olmamalı. Ben İslam dinine mensup birisi olarak, Mevlana ile bu site arasında bir bağ kuramıyorum. Şöyle ki;  'ne olursan ol, yine de gel' diyen Mevlana'ya göre; Çanakkale Savaşında askerlerimiz üzerine kimyasal bomba atmak istediğinde, kendisini 'bu insanlık suçu olur' diye uyaranlara 'iyi ama Türk'ler insan değil ki' şeklinde cevap veren churchıl'i kuru bir özür karşılığında bu siteye üye olan herkesin affetmesi gerekirdi. Öyle sanıyorum ki bu sitede bu görüşü savunacak kimse yok, varsa da bu sitede O'na yer yok. Saygılarımla

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

Değerli Kardeşlerim;

Benim anladığım kadarıyla Akıncı isimli arkadaş dinine yakınlığından dolayı böylesi bir yaklaşımda bulunmuş. Şüphesiz ki otağda bulunan herkes bir dine mensup(ateistler hariç) ve herkes belirli oranda bir inanç taşıyor ve yaşıyor.

Herkesin dini kendisinde kalmalıdır.
Bir dine mensup olmak Türkçü bakış ve yaklaşımlarımızı etkiliyorsa; ya laikliği, ya da Türkçülüğü algılama problemi var demektir.
Türkçü düşünce laik bir anlayışa sahiptir.
Kozmopolitliği, hümanizmi ve özünde, toplum mutluluğunun önüne geçmiş olan, kişisel mutluluk ve kurtuluş amacındaki mistizmi reddeder.
Mevlana'da bunların hepsi mevcuttur.

İğrenç ve çirkin olan bir sorunun cevabı da, aynı şekilde, iğrenç ve çirkindir.
Verilen misalin çirkinliği de zihinlerde yaptığı çağrışım itibariyle çirkin tahayyüller uyandırır.

Sırf toplum nazarında, hak etmediği halde, bir değer olarak var diye, Türkçülüğün felsefesine taban tabana zıt olan bir kişiyi ve o kişinin şahsında temsil edilen zihniyeti müsamaha ile karşılayamayız.
Bu noktada göstereceğimiz müsamaha Türkçü duruş ve düşünüşümüzü zedeleyecektir.
Böyle bir mantığa göre hareket ettiğimiz takdirde, toplumun % 47 si oy verdi diye, sırf toplumun büyük çoğunluğuna muhalif kalmamak endişesiyle, AKP ye ve AKP nin temsil ettiği zihniyete karşıda mı saygılı, hoşgörülü ve müsamahakar davranacağız?
Böyle bir duruş bizi marjinal kılmaz. Aksi ise mevzileri terk etmenin ve gevşekliğin yolunu açar.

Burası dini liderler ve dinsel konuları tartışma yeri olmamalı.
Ben İslam dinine mensup birisi olarak, Mevlana ile bu site arasında bir bağ kuramıyorum. Şöyle ki;  'ne olursan ol, yine de gel' diyen Mevlana'ya göre; Çanakkale Savaşında askerlerimiz üzerine kimyasal bomba atmak istediğinde, kendisini 'bu insanlık suçu olur' diye uyaranlara 'iyi ama Türk'ler insan değil ki' şeklinde cevap veren churchıl'i kuru bir özür karşılığında bu siteye üye olan herkesin affetmesi gerekirdi. Öyle sanıyorum ki bu sitede bu görüşü savunacak kimse yok, varsa da bu sitede O'na yer yok. Saygılarımla

Sayın Mete Saltuk,
Yazınızın bu bölümünün altına imzamı atıyorum.
Burası dinsel kimliği önde olan kişilerin şirin gösterilmeye çalışıldığı bir yer değildir. Olmamalıdır. Hele de Mevlana gibi gayr-i Türk, kozmopolit ve beynelmilelcinin yeri hiç olmamalıdır.

Ne Mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana...

Saygılarımla.

Çağrıbey

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
Değerli Kardeşlerim;
Bilgisayarım çöktüğü için 3 gündür sizden ayrıydım. Öncelikle herkese selamlar.

Benim anladığım kadarıyla Akıncı isimli arkadaş dinine yakınlığından dolayı böylesi bir yaklaşımda bulunmuş. Şüphesiz ki otağda bulunan herkes bir dine mensup(ateistler hariç) ve herkes belirli oranda bir inanç taşıyor ve yaşıyor. Burası dini liderler ve dinsel konuları tartışma yeri olmamalı. Ben İslam dinine mensup birisi olarak, Mevlana ile bu site arasında bir bağ kuramıyorum. Şöyle ki;  'ne olursan ol, yine de gel' diyen Mevlana'ya göre; Çanakkale Savaşında askerlerimiz üzerine kimyasal bomba atmak istediğinde, kendisini 'bu insanlık suçu olur' diye uyaranlara 'iyi ama Türk'ler insan değil ki' şeklinde cevap veren churchıl'i kuru bir özür karşılığında bu siteye üye olan herkesin affetmesi gerekirdi. Öyle sanıyorum ki bu sitede bu görüşü savunacak kimse yok, varsa da bu sitede O'na yer yok. Saygılarımla

Mevlana adlı Fars çaşıtına sadece 'Dini Lider' olarak bakmak yanlıştır. Zira Mevlana kültürel,etnik,dini ve toplumsal açıdan TÜRKLÜĞE zarar vermiştir.Anadoluyu zapteden Moğol İlhanilerini desteklemiştir ve zehirli fikirlerinin etkileri 2007 Türkiyesinde dahi etkisini sürdürmektedir.

Bu Otağda herkesin bir inancı olduğu fikrine katılıyorum.Bence de böyle..

Ancak 'Ateistler' hariç gibi bir ifade kullanmışsınız.Otağımızda ateist olduğunu zannetmiyorum.Zira Türkçü fikriyatın içerisinde Ateistlere yer yoktur.

Türkçüler laiktir herkesin dini kendinedir ancak Tanrıtanımazlık sözkonusu olunca işin rengi değişir.

GÖK TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
YABGU KAGAN;

Haklısınız.Tanrıtanımazlık Türkçülükte yer almaz.Bunun dışında 2007 bütün Dünya'da ''Unicef Mevlana Yılı''dır.Bu bile onun Türkçülüğe yarar getirmeyeceğini kanıtlar.Bu yıl,Almanya'nın belediye otobüslerinin reklamlarında ''Unicef Mevlana 2007'' yazısı ve semazen resimleri bol bol görülmektedir.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı DEDEM KORKUT_ASYA

• Türkçü-Turancı
YABGU KAGAN;

Haklısınız.Tanrıtanımazlık Türkçülükte yer almaz.Bunun dışında 2007 bütün Dünya'da ''Unicef Mevlana Yılı''dır.Bu bile onun Türkçülüğe yarar getirmeyeceğini kanıtlar.Bu yıl,Almanya'nın belediye otobüslerinin reklamlarında ''Unicef Mevlana 2007'' yazısı ve semazen resimleri bol bol görülmektedir.
Size katılıyorum bu soysuzlar ne zaman kimi desteklese altından bişey çıkıyor.
En büyük örneği ödüllerle poh pohlanan orhan pisliği...