Gönderen Konu: Anadolu Türklerinin Irki Kökeni  (Okunma sayısı 14275 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
Anadolu Türklerinin Irki Kökeni
« : 20 Aralık 2007 »
Soydaşlarım, geçen sefer de böyle bir konu açmıştım, fakat kapatıldı. Türkiye'deki Türklerin tamamen Türk ırkından gelme olduklarına dahil kanıtlar bulmam gerekiyor. Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim. Eğer konu kapatılırsa lütfen bana özel ileti gönderin.
Türkiye Türklerindir...

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK'ÜM BAŞKA ÜNVAN İSTEMEM
Ynt: Türkiye Halkının Irki Kökeni
« Yanıtla #1 : 20 Aralık 2007 »
Sorudaki ifadeler,kavramlar tümden sakat bir kere.Türkiye Halkı gibi bir ifade yoktur Türkçünün lugatında.Türk milleti vardır.Türk ırkı vardır.Atsız Ata da çokca belirtmiştir.Türk halkı değil Türk milletiyiz diye.

Türkiye'de yaklaşık olarak 60 Milyona yakın Türk yaşamaktadır.Kanıta ispata gerek yok.Çoğunluğun Türk olduğu bir ülkede yaşıyorsun.İspat köylerde,ocaklardaki insanlarımızın ta kendisidir.Bilimsel araştırmalarda da Anadolu Türklerinin Orta Asya Türkleriyle DNA'larının tuttuğu ispatlanmıştır.

Sizi uyardığım noktalara bundan sonra dikkat ediniz.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
Ynt: Türkiye Halkının Irki Kökeni
« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2007 »
Sorudaki ifadeler,kavramlar tümden sakat bir kere.Türkiye Halkı gibi bir ifade yoktur Türkçünün lugatında.Türk milleti vardır.Türk ırkı vardır.Atsız Ata da çokca belirtmiştir.Türk halkı değil Türk milletiyiz diye.

Türkiye'de yaklaşık olarak 60 Milyona yakın Türk yaşamaktadır.Kanıta ispata gerek yok.Çoğunluğun Türk olduğu bir ülkede yaşıyorsun.İspat köylerde,ocaklardaki insanlarımızın ta kendisidir.Bilimsel araştırmalarda da Anadolu Türklerinin Orta Asya Türkleriyle DNA'larının tuttuğu ispatlanmıştır.

Sizi uyardığım noktalara bundan sonra dikkat ediniz.

Yüce soydaşım, uyarın için sağol, Türkiye halkı demem yanlıştı, bunu kabul ediyorum. Bu nedenle de bütün soydaşlarımdan özür diliyorum.

Gösterdiğiniz linke gelince, Turan DNA Haritası'nda Türkiye Türklerinden bahsedilmiyor. O linki neden koydunuz anlayamadım.

Ve son olarak, bilimsel araştırmalarda Anadolu Türkleri ile Orta Asya Türklerinin DNA'larının aynı olduğunun tespit edildiğini söylemişsiniz. İşte benim size sorduğum şey bu bilimsel araştırmalardır. Hangi bilmsel araştırmalar Anadolu Türkleri ile Orta Asya Türklerinin aynı soydan olduklarını ispatlamıştır?
Türkiye Türklerindir...

Çevrimdışı Temir Yalıg

• Türkçü-Turancı
Ynt: Anadolu Türklerinin Irki Kökeni
« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2007 »
Sayın İsimsiz gönderdiğim köprüde Anadolu Türklerinden de bahsediliyor iyi okuyunuz! Ancak kaynakların dili İngilizce.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
« Yanıtla #5 : 20 Aralık 2007 »
Evet, o bölümü okumamışım, sağolun.
Türkiye Türklerindir...

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 21 Aralık 2007 »
Temir Yalıg Andam gereken açıklamayı yapmış sizde yanlışı anlamışınız ama söylemeden edemeyeceğim Halklar küçük topluluklardır Türkiye halkı ifadesi ise Türkiyenin çok karışık etnik yapıya sahip olduğunu idda edenlerin Anadoluluyum demesi ile aynı anlama gelip Türkiyeyi anlamsız bir sıfat haline sürükler .
Oysa burası Türkiye anlamı açık Türklerin ülkesi Türklerin ülkesinde Türklerin soyunu araştırmak bile anlamsız ama siz bu soruyu eminim şu sebepten sordunuz (ne biliyorsun Türk olduğunu burada çok millet yaşadı şimdi onlar nerede senin saf kan olduğun ne malum) evet ırkçılık karşıtlarının dinci ve koministlerin kendi özünden habersizlerin özentililerin söylediği şey budur.
Cevabın şu olsun sen kendi kanından şüpe ediyorsan zaten sana anlatacak çok şey yok zira insan nasıl kanından şüpe edecek kadar kendinden habersiz ve şeref yoksunu olabilir ve de biz geldiğimizde burada yerli halklar vardı ne oldular çok basit öldüler ve kaçtılar kalan etnik özürlülerle ise bu gün ne kadar kaynaşıyoruzki geçmişte o kadar kaynaşmıl olalım.

Umarım anlatabilmilşimdir Esenlikler.
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız

Çevrimdışı İsimsiz

• Türkçü-Turancı
  • **
  • %100 Türk...
« Yanıtla #7 : 21 Aralık 2007 »
Temir Yalıg Andam gereken açıklamayı yapmış sizde yanlışı anlamışınız ama söylemeden edemeyeceğim Halklar küçük topluluklardır Türkiye halkı ifadesi ise Türkiyenin çok karışık etnik yapıya sahip olduğunu idda edenlerin Anadoluluyum demesi ile aynı anlama gelip Türkiyeyi anlamsız bir sıfat haline sürükler .
Oysa burası Türkiye anlamı açık Türklerin ülkesi Türklerin ülkesinde Türklerin soyunu araştırmak bile anlamsız ama siz bu soruyu eminim şu sebepten sordunuz (ne biliyorsun Türk olduğunu burada çok millet yaşadı şimdi onlar nerede senin saf kan olduğun ne malum) evet ırkçılık karşıtlarının dinci ve koministlerin kendi özünden habersizlerin özentililerin söylediği şey budur.
Cevabın şu olsun sen kendi kanından şüpe ediyorsan zaten sana anlatacak çok şey yok zira insan nasıl kanından şüpe edecek kadar kendinden habersiz ve şeref yoksunu olabilir ve de biz geldiğimizde burada yerli halklar vardı ne oldular çok basit öldüler ve kaçtılar kalan etnik özürlülerle ise bu gün ne kadar kaynaşıyoruzki geçmişte o kadar kaynaşmıl olalım.

Umarım anlatabilmilşimdir Esenlikler.

Soydaşım, ben kanımdan şüphe etmiyorum. Fakat benim üye olduğum pek çok forum var ve bu forumların hemen hemen hepsinde, Türkiye'de Türk olmadığını iddia eden soysuz köpekler çıkıyor. Ben de onların karşısına sağlam delillerle çıkmak zorunda ve hadlerini bildirmek zorundayım. Yoksa soyumdan şüphe ettiğimden değil yani.
Türkiye Türklerindir...

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #8 : 21 Aralık 2007 »
Soydaşım, ben kanımdan şüphe etmiyorum. Fakat benim üye olduğum pek çok forum var ve bu forumların hemen hemen hepsinde, Türkiye'de Türk olmadığını iddia eden soysuz köpekler çıkıyor. Ben de onların karşısına sağlam delillerle çıkmak zorunda ve hadlerini bildirmek zorundayım. Yoksa soyumdan şüphe ettiğimden değil yani.

Sayın Kandaşım; İt ürür, kervan yürür diye bir ata sözümüz vardır. Siz, Türk düşmanı soysuzlara ne kanıt gösteirrseniz gösterin. Onlar Türklüğü baltalamak ile görevli ajan provokatörlerdir. Muhakkak olumsuz propagandalarına devam edeceklerdir.

Ama yinede bu hususta sağlam delillerimiz mevcuttur.

Deliller için;

Diğer bir siteden alıntı olan metnin Türkçe Tercümesi;
http://www.genomenewsnetwork.org/articles/07_03/ancient.shtml

Mogolistan'daki 2000 yaşındaki mezarlıktan alınan DNA, Merkezi Asya'da yerleşen Xiongnu isimli kabileye ait çok önemli bilgiler ortaya koydu. Fransalı araştırmacılar, 62 iskeletten alınan DNA örneklerini kullanarak, bu unutulmuş kavmin tarihi ve sosyal organizasyonunu ortaya koymak için çalıştılar.

Araştırmacılar, Avrupalılar ile Asyalılar arasındaki etkileşimin zannedilenden daha önce oluştuğunu buldular. Ayrıca, günümüzdeki Türklerle banzer DNA dizilişleri bularak, Türk milletinin Moğolistan'da ortaya çıktığı konusunda güçlü bir kanıt buldular.

Araştırmalar, ayrıca Xionghu Kültürü hakkında detaylar da sağladı. Toplumun seçkin üyelerinin kutsal hayvanlar ve insanlarla beraber gömüldüğü de ortaya çıktı. Ayrıca, akrabalar birbirine yakın olarak gömülüyordu.

"Bu, kalıtım teknikleri kullanılarak sosyal örgütlenmesi hakkında gelişmiş bilgiler bulabildiğimiz ilk eski uygarlık diyen, Strasbourg Adli Tıp Enstitüsü'nden Christine Keyser-Tracqui, bu araştırmayla 2000 yıl önceki Asyalı-Avrupalı etkileşimlerini de anlamamızın da kolaylaştığını ekledi.

Mezar yeri, 1943 yılında Moğol-Rus araştırma ekibi tarafından, Moğolistan'ın Egyin Gol Vadisi'nde bulundu. Kuru ve soğuk hava, iskeletlerin bozulmasını önlemişti. Araştırmacılar, bu alanın M.Ö. III. Yüzyıldan M.S. II Yüzyıla kadar kullanıldığını tahmin ediyor.

Araştırmacılar, sadece anneden gelen mitokondri DNA'sı, sadece babadan gelen Y-kromozomu DNA'sı ve vücut DNA'sı da denilen, eşey kromozomları dışında kalan tüm kromozomları kapsayan DNA örnekleri kullanarak çeşitli iskeletler arasındaki akrabalıkları ortaya koymaya çalıştı.

Çoğu bilimadamı, Asyalı ve Avrupalı etkileşiminin XIII. Yüzyıldan sonra, Cengiz Kağan'ın Asya'yı ve Pers İmparatorluğu'nu fethetmesinden sonra, ortaya çıktığını sanıyordu. Ancak, Keyser-Tracqui ve çalışma arkadaşları Xiongnu iskeletlerinde Avrupalılar'a ait DNA dizilimleri buldu.

Keyser-Tracqui, "Bu durum bize, Avrupalı-Asyalı karşılaşmasının bu bölgede Xiongnu Kültürü'nden daha eski olduğunu gösterdi." dedi.

Mezar alanındaki en eski kazılar birçok çift mezarı içeriyordu. Bu da, ölülerle beraber cariyelerinin, atlarının ve bazı hayvanların da da kurban edilmesi ile ilgili eski gelenekle alakalı olabilir. Bu adet, ayrıcalıklı kişilere uygulanıyordu ve -daha sonraki kazılarda çift mezarlara rastlanmamasının da gösterdiği gibi- bu adetten daha sonraları vazgeçildi.

Mezarlığın en yeni bölümü ise sadece birbirine akraba erkeklerin cesetlerini içeriyor. Bu tür bir gömme tarzına daha önce hiç rastlanmamış.

En son cesetlerdeki DNA dizilişleri günümüz Türkiye insanlarıyla benzeşmektedir. Bu da Türk boylarının Xiongnu Kültürünün son döneminde Moğolistan'ın bir yerinden çıktığını desteklemektedir.

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı kızıltamu

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 21 Aralık 2007 »
Andam ben sana soyundan şüpe ediyorsun demedim benim yazımı tekrar gözden geçir ben yalnızca soyundan şüpe eden soysuzlara çok bir şey anlatamazsın dedim çünkü bu adam ne bileyim benim soyumu ben Türk olmayabilirim karışmıştır diyebiliyorsa o mahlukata denecek söz yoktur demek .
Düşün kendi anasına sövenine namustan bahsetmek nedir?
Ya Susturacağız Ya kan kusturacağız