TÜRKLÜK ve TÜRK DÜNYASI OTAĞI > TÜRKÇÜLÜK

GERÇEK TURANCI KİMMİŞ, KİM TURANCI DEĞİLMİŞ?!(OKUYUVERİN)

<< < (2/24) > >>

Ziya Gökalp:
Hüseyin Nihal Atsız Beğ,Türkçülük-Turancılık ülküsünden hiçbir zaman taviz vermeden ömrünün sonuna kadar savaşmış bir ülkü adamıdır.
En zor şartlar altında dahi bir anlık olsa bile pişman olmamış ve davasından dönmemiştir.Türkçülük bayrağını göndere çekmiştir.
Türkçülüğün-Turancılığın ne olduğunu Atsız Beğ'den öğrenen Türkeş,Türk-İslam sentezine yönelmiş ve görüldüğü gibi kürtleri dahi savunarak Atsız Beğ'i eleştirmiştir.
Kendi beyanatları ortada,bize daha fazla kelam etmek düşmez.

TÜRK IRKÇISI VE ATSIZ BEĞİN ÖĞRENCİSİ OLMAKLA İFTİHAR EDERİZ.
GÖK TANRI TÜRK IRKINI KORUSUN!

Teoman Yabgu:
Türkeş'in iki kitabını okudum.İkisinde de ABD ile iş birliğine gidilmeli Rusya'dan uzak durulmalı ve Türk-İslam sentezini vurgulamış. Türk-İslam sentezinin İslam kısmı var Türk kısmı yok.
Kürtlere bu tür söz söyleyen biri nasıl Türkçü olur bilmiyorum.
Kitaptan alıntı yapan ve bize sunan değerli ağabeyimize teşekkür edrim.

alper_bozkurd:
Hayatım boyunca siyasete girmedim, siyaset konuşmadım. İşte nedenler yukarıda anlattıklarınız. Siyaset çok farklı bir şey. Yer, zaman, ortam çok önemli.

KORKUT07:
merhaba kandaşlarım,
siyaset hiçbir zaman kendi soyunu unutmamaktır.siyasette kendi aslını unutana bir tek söz söylenir,  dönek,
hiçbir zaman kürtler Türk soyundan gelmemiştir.
bende oğlumda hiçbir zaman ilelebet kürtlerle dost olamam,
siyaset ve imkanlar istiyor diye islamcı Türkçülük diye de birşey olamaz, bizim kanımıza uymaz.
biz çöl bedevisi farslı yada bir kürt değiliiz.geldiğimiz yere bakıp ona göre konuşalım,
böyle Türk kürt kardeşliği yapıp ve medyada da Türk islam ılılmlı islam doktrinini yerleştirmeye özen gösterenlere duruşumuzla gereken dersi verelim.

Tanrı TÜRKÜ korusun.

KORKUT

OLCAYTU:

--- Alıntı yapılan: Ziya Gökalp - 07 Ağustos 2007 ---Hüseyin Nihal Atsız Beğ,Türkçülük-Turancılık ülküsünden hiçbir zaman taviz vermeden ömrünün sonuna kadar savaşmış bir ülkü adamıdır.
En zor şartlar altında dahi bir anlık olsa bile pişman olmamış ve davasından dönmemiştir.Türkçülük bayrağını göndere çekmiştir.
Türkçülüğün-Turancılığın ne olduğunu Atsız Beğ'den öğrenen Türkeş,Türk-İslam sentezine yönelmiş ve görüldüğü gibi kürtleri dahi savunarak Atsız Beğ'i eleştirmiştir.
Kendi beyanatları ortada,bize daha fazla kelam etmek düşmez.

TÜRK IRKÇISI VE ATSIZ BEĞİN ÖĞRENCİSİ OLMAKLA İFTİHAR EDERİZ.
GÖK TANRI TÜRK IRKINI KORUSUN!

--- Alıntı sonu ---

Sayın Ziya GÖKALP kardeşim gerçekten çok iyi bir ileti yazmışsın.Tebrik ederim.Esen kal.

TTK.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git