Gönderen Konu: Nasıl TÜrkçülük  (Okunma sayısı 12784 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Nasıl TÜrkçülük
« Yanıtla #10 : 17 Haziran 2006 »
Bakın iyi hoş diyorsunuz ama engellerimiz var. En azından bildiğim kadarı ile:

Yeterince Secici olabilecek kadar kendini geliştirmiş birey yok.
Seçilenler arasında da yukarıda dediğim gibi iki kitap okuyarak Türkçü Aydın kesilen tipler çok fazla. Özellikle bu ikinci dediğim durum çok büyük tehlike. Ayrıca Bu şahıslar başka insanlara Türkçülüğü anlatırken büyük yanlışlıklar da yapmakta.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 17 Haziran 2006 »
o zaman el ele vererek doğuda hala eski sovyet uşaklarının çizmesi altında ezilen kardeşlerimize sahip çıkalım.onların iktidara gelmesine yardımcı olalım.dünya üzerinde tek bir Türkçü devlet ortaya çıksa Türkçü hareket muazzam bir güç kazanır.

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 12 Temmuz 2006 »
Kişisel görüşüm Türkçü birliği/birlikleri atak ve militan bir yapıya sokmak gerekli.Şuanki halimiz çok defansif,genelde savunma halinde duruyoruz,düşman saldırıyor biz savunuyoruz bu yıllardır böyle.Halbuki en iyi savunma saldırıdır.Bu saldırı illa taşla sopayla yapılacak diye bişeyde yok fakat MİLİTAN(DİRENİŞÇİ) GENÇLERE İHTİYACIMIZ var kanaatindeyim.Tepede yaşını başını almış olgun Türk büyükleri yani beyin takımı,temelde militan ruhlu Türk gençleri.Fakat çok dikkatli olmak lazım,Türkiyede istihbarat örgütleri cirit atıyor ve dur diyenleride yok.Beyin takımı sadece Türkiyeyi,Türk dünyasını değil tüm dünyayı görecek kapasitede olmalı.Aksi taktirde o istihbaratçı piçlerin(kastım mit değildir ama onada güvenmem) oyuncağı oluruz.Türkçü duygularla Türklüğe hizmet edeceğiz diye İngiltereye hizmet ederiz çoğumuzun ruhu bile duymazki emin olun işe başlanacak ilk günden kancayı atma,bunları nasıl kullanırım hesaplarına başlayacaklardır.Türk gençleri bu çakalları anlayacak sinsilikte değildir,mayası,özü temiz olduğundan herkese inanma-Türkçüyüm diyen herkesi dost sanma-herkesi kendi gibi temiz sanma eğilimindedir.Lider kadro çok önemli.Bu girişimlerden Türk Gençlerini lider kadro koruyacaktır.Lider kadro insan psikolojisini,sosyolojiyi,tarihi(sadece Türk tarihinide değil),ekonomiyi ...vs çok iyi değerlendirebilmeli,etkileyici olmalı ve insanları yölendirebilmeli.Lider kadro sağlam olursa insanlar peşinden gidecektir.
Ayrıca muhakkak ulusal düzeyde yayın yapacak bir televizyon kanalına,gazetelere ve etkili propaganda yapacak uzmanlar bulunmalı.Gerekirse aramızda para toplayalım.İlk bağışta benden olsun.
Ayrıca fettullah gibi eğtime el atmamız lazım.Hemde tüm asyaya.Sadece Türkiyeye sıkışırsak başarı şansımız düşük.Avrupa ve orta asyaya yayılmalıyız.Bu nasıl gerçekleşecek ona lider kodro karar verecek.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 12 Temmuz 2006 »
bence başlama noktası Azerbaycan olarak ele alınırsa gelecek 10 yıl içinde Türkçülük Ankara-Bakü-Astana-Bişkek-Aşkabat-Taşkent hattında süratle yayılmaya başlar ve çok gelişir.

Çevrimdışı Maday

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #14 : 23 Temmuz 2006 »
Türkçü çok okumalı çok bilgili olmalıdır.Düşmanı çevresindekilerden çok daha önce tanımalıdır,bu Türkçünün özelliyidir,bu toplumda Türkçüye inam kazandıracak bir özellikdir,tehlikeyi herkesden daha önce görmek,duymak...
Son maksadın ne olduğunu anlamalı,ve gittiği yolda kendine geçici hedefler belirlemelidir ve o hedeflere ulaşmak için çalışmalıdır.Yoksa,ben Turan kuracağım demekle bir iş yapılamaz.Mütemadi olarak kendine "ben şu zaman aralığında neler yapdım" diye sormalıdır,cevab yoksa,çok kötü....

Çevrimdışı Teñrikut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #15 : 23 Temmuz 2006 »
Türkçü çok okumalı çok bilgili olmalıdır.Düşmanı çevresindekilerden çok daha önce tanımalıdır,bu Türkçünün özelliyidir,bu toplumda Türkçüye inam kazandıracak bir özellikdir,tehlikeyi herkesden daha önce görmek,duymak...
Son maksadın ne olduğunu anlamalı,ve gittiği yolda kendine geçici hedefler belirlemelidir ve o hedeflere ulaşmak için çalışmalıdır.Yoksa,ben Turan kuracağım demekle bir iş yapılamaz.Mütemadi olarak kendine "ben şu zaman aralığında neler yapdım" diye sormalıdır,cevab yoksa,çok kötü....

SAyın Maday açıkladığınız husus çok önemli. Şu anda Türkçü veya bizi eğitecek yazarları yayınlayan bir yayinevimiz bile yok. Eskiden Ötügen vardı onuda nurcular sardı. Bence bu çok okumalı sözünün öncesine de inmeliyiz.

Bu arada bu yukarıda bana kızan arkadaşlarımın benim gerçek amacımı anlayıp anlamadıklarını veya halen daha üslüplarını doğru bulup bulmadıklarını merak ediyorum.

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 23 Temmuz 2006 »
Tenrikut kardeşim,

çok okumak kadar ne okuduğunuz veya okuyacağınız da önem azr etmektedir.

Çevrimdışı Maday

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #17 : 23 Temmuz 2006 »
SAyın Maday açıkladığınız husus çok önemli. Şu anda Türkçü veya bizi eğitecek yazarları yayınlayan bir yayinevimiz bile yok. Eskiden Ötügen vardı onuda nurcular sardı. Bence bu çok okumalı sözünün öncesine de inmeliyiz.

Bu arada bu yukarıda bana kızan arkadaşlarımın benim gerçek amacımı anlayıp anlamadıklarını veya halen daha üslüplarını doğru bulup bulmadıklarını merak ediyorum.

Dün bir Türkcü otaqda Özbekistandan olan bir qardaşın yazısını oxudum.internetde islam ansklopedisi,iran ansk. var diyor,ancaq biz Türklerin yok galiba.Böyle şeyler gerçekten de çok önemli.kendimiz yapabilirmiyiz acaba ? ne diyorsunuz ?

Bozoklu Bozkurt

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : 23 Temmuz 2006 »
Ben şahsen kendimi bir Türkçü olarak göremiyorum.

Ki bunu 25 Şubat 2006 tarihinde Erk Yurtsever Beğ dahi belirtmiştir.

Beğler Erk Beğ dahi öyle diyorsa hadiii açalım kitapları okumaya devam!

Gerisi laf-ı güzaftır ağalar beğler!Ben sadece okumaya taraftarım gardaşlar!

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
« Yanıtla #19 : 10 Ağustos 2006 »
Gördüğüm eksikliklerden bahserek yanıtlasam daha kolay olur herhalde:

- "Ben" demekten vazgeçilip "biz" denmeli. Kişiselliği ülkünün önüne geçirmemeli. Ad yapma peşinde koşulmamalı.

- Türkler arasında ayrılık sokabilecek konulardan (din gibi) uzak durulmalı. Gereksiz yere tartışmalar uzatılmamalı.

- Bilgi sahibi olmadan düşünce sahibi olmamalı. Türkçülükle ilgili soru işareti bırakmayacak biçimde ayrıntılarına kadar incelenmeli.

...