Gönderen Konu: GERÇEK TURANCI KİMMİŞ, KİM TURANCI DEĞİLMİŞ?!(OKUYUVERİN)  (Okunma sayısı 101565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Börü Budun Eri

• Türkçü-Turancı
Atsız Ata bahsettiğiniz makalede "İslam;artık Türk Milleti'nin milli dini olmuştur"demiştir.Fakat bunu ümmetçi bir anlayışla söylemediğini Atsız Ata'yı okuyan ve idrak edebilmiş olan herkes bilir.Yani İslam dinini Türk Milleti'nin bir kısmı kabul ettiği için bu inanca saygı göstermemiz gerekir,bu inanca sahip olan kandaşlarımızı dışlamamak gerekir anlamında demiştir.

Ayrıca biz yalnızca Tanrı Dağı kadar Türküz.O kadar!
Türklüğün yanına başka bir inanışı getirmek Türklüğü alt etmeye çalışmaktır.Buna kimsenin haddi yoktur.Herkes haddini bilsin.

Esenlikle.

Çevrimdışı Gök Ay

• Yeni Üye
  • *
  • Haray Haray Men Türkem !
Irkların üstünde TÜRK ırkı ·  :trbayrak
Irkların üstünde TÜRK Irkı ·

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
Esenlikler. Burda Eleştirilen kişiler kendini ülkücü sanan, Türk olmasada olur müslüman olsa yeter mantığındaki ümmetçilerdir. Ümmetçilik Arap milliyetçiliğinin diğer adıdır.  Biz Türkçülerin onlardan farkımız, insanları diniyle değil ırkıyla ayırmamızdır. Türklüğünün farkındaki ülkücülere kimsenin söz söylediği yok. Bizim eleştirdiğimiz ülkücüler said'i kürdi, necip fazıl gibi yobaz köpekleri kendilerine rol modeli olarak gören ülkücülerdir. Türk/İslam sentezcisi değil, Türk ırkçısıyız. Türküz, Türkçüyüz, Atatürkçüyüz...
Ülkücüyüm ama Ümmetçi değilim, Ülkücüyüm ama Türkeşçi değilim, Ülkücüyüm ama kürdofil değilim, Ülkücüyüm ama fettoscu değilim, Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atsız Atamın yoluma tuttuğu ısıkla, Kızilelma'ya ve Turan'a en kısa yoldan ulaşmaktır...

Çevrimdışı SamsunluTürkçü

• Yeni Üye
  • *
  • Türk'ün Milli dini İslamdır!
Allah inancı ve dolayısıyla din fert olarak da, millet olarak da vazgeçilmez manevi ve ahlaki büyük bir dayanaktır. Bu sebeple bugünkü Türk dünyasının dayandığı iki esaslı temelden birisini teşkil eden İslam dininin, milli varlığımızın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanıyoruz!

Hüseyin Nihal ATSIZ
Tanrı dağı kadar Türk, Hira dağı kadar Müslüman!

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
1. Kimse dine karşı gelmiyor.
2. Konuyla ne ilgilisi var yazdığınızın?
3. Muhalif görüşleriniz var ise başlık açıp tartışma başlatabilirsiniz!
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
Alparslan Türkesin bu yanini bilmiyordum acikccasi Beynimden vuruldum Paylasim icin tesekkürler.Yalniz bir soru sormak istiyorum kürtlerde Türk degillmi Hainliklerini tartismiyorum kesinlikle hainler Türklükten cikmislar.Bildigim kadari ile soylari Oguz Boylarinin ücoklar/icoguzlar kolundan Bokth ve Becen isimli iki kardesten türemisler Ben onlari Türklüge ihanet etmis Türklükten cikmis olarak biliyorum ge
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Sayın Delikurt38 öncelikle otağa hoş geldiniz diyorum. K.rtlerin ne olduğunu daha iyi öğrenebilmen için sanıyorum bu otağda bu konuda yapılmış olan paylaşımları biraz okuman lazım. Ha burası kRTLÜK DÜŞMANI bir otağ ön yargı vardır düşüncesine kapılırsanız k.rtlerin kendi sitelerinden ne olduklarına dair bilgiler bulabilirsiniz bol miktarda. Esenlikler dilerim.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
Esenlikler.

Sayın SamsunluTürkçü; Dinsel Mezhep işi bizi bozar, Türkmüsün değilmisin önemli olan bu. Türk islam davası yapanlar cemaat sayfalarına gidebilir?

Sayın Delikurt 38;  Kürt denilen p.ç, sayılır yoz'dan. Hangi Türk'e yakışır bir piçi yapmak Oğuz'dan!  Türk'ün kardeşi sadece ama sadece Türktür. Kardeş ayağına yatanlar, şerefsizin en önde gidenleridir. kürt'ler Ne halt olurlarsa olsunlar. İster Fars, ister Arap, ister Afkanlı, isterlerse çingene olsunlar. Soylarını hangi iğrenç kabileye dayandırırlarsa dayandırsınlar. Yeterki Türk Irkından uzak dursunlar.   :x
Ülkücüyüm ama Ümmetçi değilim, Ülkücüyüm ama Türkeşçi değilim, Ülkücüyüm ama kürdofil değilim, Ülkücüyüm ama fettoscu değilim, Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atsız Atamın yoluma tuttuğu ısıkla, Kızilelma'ya ve Turan'a en kısa yoldan ulaşmaktır...

Çevrimdışı daglargibi

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Allah inancı ve dolayısıyla din fert olarak da, millet olarak da vazgeçilmez manevi ve ahlaki büyük bir dayanaktır. Bu sebeple bugünkü Türk dünyasının dayandığı iki esaslı temelden birisini teşkil eden İslam dininin, milli varlığımızın ayrılmaz bir parçası olduğuna inanıyoruz!

Hüseyin Nihal ATSIZ

Bir Türkcü camiye gidip namaz kiliyorsa ona saygi duyulur ama ayni saygiyi camiye gitmeyen namaz kilmayan bir Türkcü'ye de göstermek lazim. Kimse kimsenin dini inancina karismadigi sürece isteyen ata tapsin, isteyen puta tapsin, isteyen Allah'a inansin, isteyen bilmem neye tapsin Türkcülügün önüne gecmedigi sürece bir sorun teskil etmez lakin günümüzde dini soysuzluga arac olarak kullaniyorlar. Eskiden Islami kesim az da olsa Türk derdi... Türkler Islam'in kilici, hilafet bizde gibi Türk'ü öne cikaran mefhumlar söylerlerdi ama günümüzde adeta Islam soysuzlugun bir araci olarak kullanilir hale geldi, böyle bir Islam da benden uzak dursun yeter.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Din meselesi Tanrı ile kul arasında. Bizi ilgilendiren Türk ve Türkçü olmaktır. Ateist bir Türk de inançlı bir Türk de benim için aynı.
Aslında insan sorgulayıp düşünse neyin ne olduğunu iyi anlar. Yer yüzünde binlerce din var. Biz Türklerin inancı da uzun yıllar boyunca Tengricilikti. Şimdi müslüman oldukta ne oldu?