Gönderen Konu: CHP-BDP HDP VİCDANSIZ ORTAKLIĞI  (Okunma sayısı 23810 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
CHP-BDP HDP VİCDANSIZ ORTAKLIĞI
« : 14 Nisan 2012 »
CHP ve BDP temsilcileri Rıza Türmen ve Hasip Kaplan, yanlarına askerlik yapmayı reddeden iki genci de alarak Meclis'te ortak basın toplantısı düzenlediler.
"Vicdani red, bir hak olarak Anayasa'ya girmeli" dediler.
Kılıçdaroğlu "Askerlikte adam öldürmeyi öğretiyorlar" diyerek yolu aylar önce düzlemişti.

Askerlik yapmak istemeyenler "Vicdanım adam öldürmeye razı gelmiyor" diyerek "Vicdani redci" madalyası almak istiyorlar.
Buna göre de Türk Ordusu tamamen "vicdansız" kişilerden oluşmaktadır.

Asıl vicdansız olan ise, askerlik yapmayı reddedenlerdir.
"Siz vatanı koruyun, gerekirse yaralanın ölün, ben rahat ve huzur içinde sayenizde yaşayayım. Ben aptal mıyım, niye o kadar zahmet çekeyim, işimden gücümden olayım, kendimi tehlikeye atayım." demek vicdansızlık değil de nedir?

AKP kendini geri plana çekerek, CHP ve BDP'yi bu konuda öne sürmüştür.

AKP, 4+4+4 olayında da MHP'yi öne sürmüş, MHP'nin getirdiği "Kur'an dersi" önerisine dayanarak ipi göğüslemişti.

Kestaneleri ateşten hep muhalefet (!) partileri toplamakta, AKP ise keyifle yemektedir.

Vicdansız konuşmalar:

Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi Rıza Türmen (CHP):
"Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin kararlarını uygulamak yükümlülüğü gereğince Türkiye'nin yasalarını değiştirip vicdani reddi kabul etmesi gerekiyor.
Vicdani red, askerlikten kaçma bahanesi değildir.
Anayasa'ya bir hak olarak girecek mi, girmeyecek mi, o noktadayız."

Hasip Kaplan, BDP Gurup Başkanvekili:
"Seneler geçiyor, Türkiye bir türlü yükümlülüğünü yerine getiremiyor.
Yeni Anayasa süreci bir şanstır. Orduları olmayan devletler de var. Farklı güvenlik sistemleri de var"

Vicdansız redci Şendoğan Yazıcı:
"Düşünce, inanç ve vicdan özgürlüğünün meşru kullanımı olan vicdani reddi güvence altına alan bir Anayasa olmalıdır."

Rıza Türmen (CHP):
"Buna bir hak olarak, bir özgürlük olarak, yani din ve vicdan özgürlüğü olarak bakmak lazım"

Hasip Kaplan (BDP):
"Sayın Türmen, ben bir tehlike daha görüyorum.
Eğer vicdani reddi bu Yeni Anayasa'da bir hak olarak işlemezsek, kadınlara da zorunlu askerlik getirebilirler.
Böyle bir tehlike var."

İşte böyle, sonunda dalga bile geçtiler.

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı Irkci10ur

• Türkçü-Turancı
  • Yabanellerden esenlikler
Ynt: CHP-BDP HDP VİCDANSIZ ORTAKLIĞI
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2021 »
Şuan ki CHP'nin bitmek tükenmek bilmeyen Kürt aşkından bahsediyoruz.

Aslında ortada aşk falan yok. KAN olayı.

Nerdeyse 10 sene önce söylenen, yazılan durumla ile şuan ki durum arasında ki AKP açısından nasıl bir fark yoksa, CHP açısından da bir fark yok.

AKP hasbelkader sadece sadece dış politikada şuan için milli hedeflere yönelik bir yol çizmesi, ABD gibi bilinen düşmanlara karşı az biraz dik durması olumlu bir yaklaşım olsada, bu aslında DEVLET'in dış politikası olarak görüp ona göre vaziyet almaka ilgili olmalı.

Yani sev sevme dış politikada, dış hedefler doğrultusunda A,B,C şahıslarına bakmamak gerek. Atsız Ata'nın vasiyetinde altını çizdiği soysuz bozuk milletler sırf Erdoğana'a karşı gelmiyorlar haliyle.

Ekimin son haftası tezkere olayında biir kez daha gördük ki CHP'yi yönetenlerin kanlarının ne oldğunu açıkça ortaya koyması. Bunuda Tayyip düşmanlığı maskesiyle ile savunuyorlar.

Hem Misak-i Milli diyecez hem de tezkere neymiş deyip bunun edebiyatını güdecez. Yok öyle yağma.

Burda toplumsal asıl sorunlardan bir tanesi sarı çizmeli ağanın Atatürk fotoları ve bayraklar eşliğinde söylenen bu Türk düşmanlıklarını sadece muhalefet anlayışı içinde yemiş olması. Oysa ki bu hesapların çoğu eskiden olduğu gibi DHKP/C şimdi de buna ek Fettulahçıların hesaplarının olması ve CHP'yi yöneten kanında gram Türk olmayanların ekmeklerine yağ sürmesi.

10 yıl önce nasıl ki AKP yanlışlar içinde olup Suriye ya da Irak gibi bölgelere girip, başlarını kırmada geç kalmıştık. Şimdi bunun acısını hem toplumsal olarak hem de askeri olarak çekiyoruz. Yılanın başını uzaktan ezmek gerek. Dibimize gelmiş pislikle uğraşmak ezmekten zor.

Otağımızın bu yazıları delil niteliğinde, 10 yıldır hâlâ aynı problemler etrafındayız.
Tanri Türk'ü Korusun

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2021 »
Sn Onur andam, Ülkemizde Türk düşmanlarını savunmak, bir noktaya getirmek hem moda hem de kendilerine görev edinmiş bir güruh ve bu gürühü besleyen genetiği değişmiş organizma toplulukları mevcut.

Yani normal diyorum sadece.  Bunun dinciside (Bknz:Siyasal İslâm) dinsizide hep Türk düşmanlıklarını konusunda birleştir. Bknz. Kadir Mısıroğlu denen canlıyı savunan ile bunlar arasında bir fark yok. Yeşil sermaye ya da Yeşil Komünistler ile Kızıl Komünistler bizler için bir fark yoktur.

Humanizm duygularım kabarıyor bunlara karşı. Eşit davranıyorum. Hiç kızmıyorum :)
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 02 Kasım 2021 »
Kandır çeker, demiş atalarımız.
Maalesef günümüz CHP'sinin Atatürk'ün kurucu CHP'si ile uzaktan yakından ilgisi ve alakası kalmadı.
Aklımın erdiği zamandan bu yana, elli yıldır, CHP; komünistleri, mezhepçileri, kürtçü ve çerkezci etnik ayrılıkçıları, laikliğin ardına gizlenen İslâm düşmanlarını korudu, kolladı, himaye edip, bu muzır yapıların parti içinde kadrolaşmasına göz yumdu.
Şimdilerde ise fetöcü sığınma evi durumunda CHP.
Acı ama gerçek.
Atatürk'ün kalelerini sadece harici düşmanlar ve siyasal İslamcılar tahrip etmiyor. Atatürkçülük tekelciliği yapan CHP'nin Atatürk ilke ve aydınlanmasına verdiği zarar diğerlerinden geride kalmaz.
CHP Türk'e karşı saf tutmuş muzır kadroların işgali altındadır.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ
« Yanıtla #4 : 20 Kasım 2021 »
Kürtseverler helalleşme başlatmış. Aynı AKP'nin Kürtlere kucak açtığı gibi işi resmiyete dökecekler.
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #5 : 08 Ağustos 2022 »
Kürtseverler helalleşme başlatmış. Aynı AKP'nin Kürtlere kucak açtığı gibi işi resmiyete dökecekler.

Bozkurt42 andam hâlâ devam ediyor helalleşmeleri. Bitmiyor malum Türk Düşmanı fazla.

Helalleşme AKP'ye de sıçrarsa o zaman sıkıntı :):)
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimiçi turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2023 »
Kim ne yaparsa yapsın, tamamını bu millet ve tarih; kayıt altına almakta...
Varsın, zırva niteliği taşıyan bu haydudi cümle bir yerlere not edilsin.
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE