Gönderen Konu: ÇEKİK GÖZLÜLÜK ÜZERİNE  (Okunma sayısı 12578 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TÜRKİYEM

• Türkçü-Turancı
Ynt: ÇEKİK GÖZLÜLÜK ÜZERİNE
« Yanıtla #10 : 15 Aralık 2012 »
Yukardaki iletilerde neyi deyip, demedim, değiştirdim bir alıntı yap göster lafı dolandırma.

Türkçüysen nasıl konuşulacağını "önce" kendin öğren, Ben sana "Siz" diye hitap ederken tanımadığın kişiye "Sen" diye hitap edilmez.

Tanrı bilir sen Azerbaycandaki Türklere Azeri yada Azerbaycanlı dersin dedin: Tanrının bileceği bişeyi nasıl kendin bilmiş gibi konuşup iftira atarsın haddini bileceksin! Ben sana günlük hayatta böyle diyorsun demedim sordum sadece ne diyorsun diye!

Bir Türkcü ne yazdigina ne soyledigine dikkat etmek zorundadir
Diyorsun doğru: Önce şöyle yukardaki yazdıklarımı iyi oku nerede sıkışıp lafı dolandırmışım onu söyle!

Afganistan diye parantez içinde yazdım peştunlarıda yazdım görmedinmi? Afganistan peştunu demeyi sendenmi öğreneceğim!! bu yaptığın Demogoji değilde nedir?
TÜRK'ÜN KALBİNİN ATTIGI HERYERDEYİZ

Çevrimdışı Mokan

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #11 : 15 Aralık 2012 »
Uzatmak istemiyorum ancak yanit vereyim ve bu son olsun istediginiz gibi deyin bakalim.
Birincisi siz Afganistani azinliklarai sayarak boldunuz farkindamisiniz?
Türkiye'de de bir suru azinliklar var bu baglamda sizin yazdiginizdan hareketle Türk demek yerine Türklu yada Türkiyeli mi diyelim?
Afganistan da azinliklarin olmasi Afganlara Afganli yada Afganistanli demenizi mi gerektirir?
Siz bir ulkeyi boyle azinliklar yuzunden yargilar ve ulusun adini bozacak bicimde soylem icine girerseniz, acaba bizim yurdumuzdaki  dönme yobaz ve ummetciler bizim yurdumuz ve ulusumuz icin ne der hic dusundumuz mu?
Iste tam da burda Türkiye'lilik(?) soylemi devreye gire ve birileride bizim yurdumuz icin ulusumuz icin Türkiye'li(?) der.
Ne demek istedigimi daha iyi anladiginiz umarim.

Çevrimdışı TÜRKİYEM

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 15 Aralık 2012 »
Lafı lastik gibi sündürüp boş boş uzatıyorsun soruma cevab vermediğin gibi Afgan-Afganlı-Afganistanlı edebiyatına yine girmişsin.

Birilerine Afganistanı anlatırken Peştunlar dedin, karşındaki sana peştun kim deyince: Afgan-Afganistanlı kelimesi yerine ne kullanırsın laf ebeliğinin bu kadarınada hayret!

Siz bir ulkeyi boyle azinliklar yuzunden yargilar ve ulusun adini bozacak bicimde soylem icine girerseniz, diyorsun:

Bu mantığa göre Afganistandaki %20 lik Türk'ü görmezdenmi gelelim, Bu mantıga göre İrandaki 35 milyon Türk'ü yok mu sayalım vesaire vesaire,
 O zaman  soruyorum böyle Türkçü zihniyet olurmu?? sen Nasıl Türkçü oluyorsun BU KAFAYLA.
TÜRK'ÜN KALBİNİN ATTIGI HERYERDEYİZ

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 15 Aralık 2012 »
 Ceviz kabuğunu doldurmayacak Basit tartışmayla uzayıp giden konuyu kilitliyorum.