Gönderen Konu: - KENDİNİ TANI- (mutlaka oku)  (Okunma sayısı 22809 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalin-turk

• Ziyaretçi
- KENDİNİ TANI- (mutlaka oku)
« : 22 Ağustos 2006 »

Çevrimdışı tomris

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: - KENDİNİ TANI- (mutlaka oku)
« Yanıtla #1 : 23 Ağustos 2006 »
Müslüman olmayanlar ne oluyor afedersiniz ama
galiba ben de bir sorun var TANRIM
Neyse ya TÜRK'ü TÜRKten ayrı görmek mutlu mu ediyor sizi
Kişilerin özelliklede TÜRK Beğ ve Katunlarının dinini sorgulatıp kişiyi deletmeyin

TENGRİ TÜRK'ü koruyacak

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #2 : 23 Ağustos 2006 »
TÜM KANDAŞLARIMA SELAM OLSUN.....,
                                    tomris? Bu ad bana hiç bir TÜRK ismini çağrıştırmıyor!!!!
  Kusura bakmayın ama ÇANAKKALE'de ve hiç bir yerde VATAN için TÜRKLÜK için kan dökülmediğini hatırlatırım...TARİH iyisi ve doğrusuyla gerçekleri gösterir ki, TÜRK ırk'ının başka boyları TÜRKİYE devletinin kurcusu ATALARIMIZ GİBİ NE KAN DÖKMÜŞTÜR NEDE CAN VERMİŞTİR.

NEDE BU KADAR ÇOK HAİNLİKLE KARŞILAŞMIŞTIR((((BU KADAR ÇOK TA HAİN BESLEMİŞTİR)))).....
   Daha önce belirtmiştim,ben bir imam hatip lisesi mezunuyum diye evet müslümanım ama ne bir fetva ile nede bir emir ile savaşmam..nedenmi yüz yıllarca ATALARIM İSLAMİYYETİN SANCAKTARLIĞINI VEDE KORUYUCULUĞUNU YAPTIKTAN VE TÜM MÜSLÜMANLARIN KORUYUCULUĞUNU YAPTIKTAN SONRA BAŞIMIZA GELENLER HALEN BİZİ AKILLANDIRMAYACAKMI????ARDIMIZDA CAVIR DEDİĞİMİZ GAYRİ MÜSLÜMLERDEN FAZLA BESLEDİĞİMİZ DİN KARDEŞLERİMİZ DEĞİLMİYDİ????<<<<araplar,filistinli,süriyeli,iranlı,ıraklı,acem,mısırlı,(gerçi mısırın osmanlıdan ayrılışı farlı bir olay olsada)tüm diğerleri değilmiydi??

ve tomris adını TÜRK İSMİ KOY''' beyaz TÜRKMÜSÜN---NESİN BİLELİM...AHMET MEHMET DEMİYORUM,,TUNÇLEĞİN ,SATI BUNLARDA ÖZ TÜRK İSİMLERİNDEN ÖRNEK SANA...VE TÜRKİYE DEVLETİNDE BİZLER NE KADAR MÜSLÜMANIZ DESEK TE ASLINDA İSLAMİYYETİN İÇİNE TÜRKLÜĞÜ YERLEŞTİRMİŞİZ...ÖRNEĞİN =ŞEKER BAYRAMI KELİMESİNİN ARAPÇASININ ASLINI BİR ARAŞTIR,,VE TÜRKÇEYE ÇEVİRDE araplarla ARAMIZDAKİ FARKI ANLA!!!!!

TÜRK DEDİĞİN ESİR HAYATI YAŞAMAKTAN İSE; ÖLÜMÜ ELİNE ALIR...BU KELİMEYİ İYİ DÜŞÜNÜN Kİ ,NE DEMEK İSTEDİĞİMİ ANLAYIN,,BANA SAFKAN TÜRK GEREKLİ DİĞERLERİ YOLDA ADAMI SATANLARDIR...LAF CAMBAZI ÜÇ KAGIT ÇILARDIR...

ANLAYAMAYAN OLUR İSE TEKRAR SÖYLÜYORUM DİN VİCDAN İŞİDİR...IRK İSE SAHİP OLUNMADADIR..ÖYLE OLMASA ATALARIM KANIMIZI VE SÜTÜMÜZÜ KARIŞTIRIR İDİ Kİ ŞÜKÜRLER OLSUN KÖKÜMDE KARIŞIKLIK YOK....
           ESEN KALIN...TURAN GÜNÜ AKLAR VE KARALAR BELLİ OLACAKTIR...
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

Çevrimdışı tomris

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 23 Ağustos 2006 »
TOMRİS adı mı TÜRK ismi değil? TÜRK ADLARI içinden seçtim, TOMRİS KATUN öz be öz TÜRK adıdır.
Şanlı TÜRK ordusuna komutanlık etmiş İran şahı karşısında başarılı mücadeleler vermiş,er yiğit bir TÜRK Katunudur.

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
« Yanıtla #4 : 23 Ağustos 2006 »
-----KENDİNİ TANI-----

SEN; Altay dağlarından kopup gelen tufansın,
SEN; Tuna'da Volga'da atını sulayansın.
SEN; Bayrağı mubarek kanıyla sulayansın,
SEN; Mohaç'ta Varna'da tarihe geçen şansın.
SEN; Şairler dilinde şiirleşen destansın,
SEN; Şehitler,gaziler yurdunu kurtaransın,
SEN; İstanbul önünde Uyvar'da akan kansın.
SEN; Bir hilal uğruna Güneş gibi batansın.
SEN; Fatih'in askeri Ulubatlı Hasan'sın
SEN; Bağdat kapısında şan veren Genç Osmansın.
SEN; Mehmet'sin,Tarihe hükmeden kahramansın,
SEN; ALLAH'ın yolunda feda edilmiş cansın,
SEN; Zulmü yere seren,Hak'ka doğru koşansın,
SEN; Nice krallara diz çöktüren imansın,
SEN; Türksün;doğru, fakat unutma:MÜSLÜMANSIN.

Buna göre müslüman olmayan Türkler ne olacak?

Kendinize gelin!
Burası Türk Ülküsü'ne inananların yeri.
Türk-islamcılar giremez!

Bir söz var: "Biliyorsan konuş feyz alalım, bilmiyorsan sus da adam sanalım."
Alıntı
Tomris
Köken T.
Cinsiyet Kız
Söyleyiş 
Anlam Peçenek Türklerinden bir kadın kahraman. Tarihte, Pers Kralı II. Keyhusrev’le savaşmış olan Massagetlerin ünlü kraliçesi. “Tomur veya temir, demir” kelimeleriyle ilgi kuranlar vardır.

http://www.tdk.org.tr/adsozlugu/AdArama.asp?sirano=8539

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 23 Ağustos 2006 »
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

yalin-turk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 23 Ağustos 2006 »
iyide bunun TÜRKÜ TÜRKTEN AYRI GÖRMEK kelimesi nedemek ya ben bunu kendime hakaret olarak varsayıyom benim hoşuma giden ve ötüken sitesinden aldığım bir söylevi paylaştım ayrıca bunun ümmetçiliğe vurmak gerekmez saçmalık ve önyargı ile davranma gibi birşey, gibi değil öyle ... lütfen birazdaha kendinize yakın görün düşünceleri burda kimse bişeyi ayrı görmüyo ayrı görse burda olmazdım olmazdık emin ol .. hürmetler

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
« Yanıtla #7 : 23 Ağustos 2006 »
iyide bunun TÜRKÜ TÜRKTEN AYRI GÖRMEK kelimesi nedemek ya ben bunu kendime hakaret olarak varsayıyom benim hoşuma giden ve ötüken sitesinden aldığım bir söylevi paylaştım ayrıca bunun ümmetçiliğe vurmak gerekmez saçmalık ve önyargı ile davranma gibi birşey, gibi değil öyle ... lütfen birazdaha kendinize yakın görün düşünceleri burda kimse bişeyi ayrı görmüyo ayrı görse burda olmazdım olmazdık emin ol .. hürmetler

13. Savaşçı filminde Avrupa'ya giden bir yabancı vardı. O adam onların dilini öğrenene kadar hiç konuşmadı, hep dinledi.
Böyle durumlar için güzel bir örnek.
Dilimizi bilmiyorsanız dinleyin ve öğrenmeye çalışın.

yalin-turk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 23 Ağustos 2006 »
sen bana kültür seviyeni söyle okul, kültür  mahiyetinde ondan sonra kim kimin dilini bilmiyor anlarız. kardeşim ÜSTÜNLÜK ötmekle olmaz EĞİTİMLE olur... ayrıca benim amacım kimseye senin gibi laf atmak değil sadece sanal bir paylaşımdı .. istersen cevabını yaz ve böyle çocukça atışmaları bırakalım ve birbirimize destek olalım...

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
« Yanıtla #9 : 24 Ağustos 2006 »
sen bana kültür seviyeni söyle okul, kültür  mahiyetinde ondan sonra kim kimin dilini bilmiyor anlarız. kardeşim ÜSTÜNLÜK ötmekle olmaz EĞİTİMLE olur... ayrıca benim amacım kimseye senin gibi laf atmak değil sadece sanal bir paylaşımdı .. istersen cevabını yaz ve böyle çocukça atışmaları bırakalım ve birbirimize destek olalım...

Anlaşılan sizin düzeyinizin çok altındayım, kusuruma bakmayın...