Gönderen Konu: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ  (Okunma sayısı 104743 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: GENETİK ve TÜRK GENETİĞİ
« Yanıtla #80 : 08 Temmuz 2013 »
Birileri inatla Türkçülüğü nazizme çekiyor. Bilim yoksunu açıklamalarla Türk' ü kalıba sokup, Türkçülüğün değerini düşürüyor.
Atatürk'ün  "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir" sözünü çiğnemek bir kenara dursun Nazizm' e özenip Türk ün fenotipini belirlemek/kalıplaştırmak en çok Turan davasına zarar verir. Ha ben Türk 'üm yanlış anlaşılmasın. Biz Türkler nerden kaybediyoruz biliyormusunuz? Bilimsizlikten...Bir ulusu üstün yapan tarihi ve bilime katsıdır. Tanrının bile yazamayacağı tarihi biz yazdık acuna. Ama ne yazak ki günümüzde bilime önem vermeyen topluluklar köle durumunda. Bu yüzden Turan çoğrafyası güçlenemiyor, silahlanamıyoruz. Çünkü biz rus' un çin'in abd' nin kölesi olduk. Talkan da curcan da bizi öldüren arabın inancına sahip çıktık. Sitemim yalnız bu konuya değil, içinde bulunduğumuz duruma da bir öfke. Beni bağışlayın.
ARTIK TANRI TÜRK ' Ü KORUSUN DEMEYECEĞİM ÇÜNKÜ TANRI TÜRK Ü 1200 YIL ÖNCE UNUTTU. UYANIN TÜRK' Ü TÜRK' TEN BAŞKA KİMSE KORUYAMAZ!!!
LÜTFEN ÜYELİĞİMİ SİLİN. GERİ KALAN HAYATIMA ATATÜRKÇÜ/TÜRKÇÜ OLARAK DEVAM EDECEĞİM. 
BİLİM TÜRK'Ü YÜCELTSİN VE SİLAHLANDIRSIN !!!

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #81 : 09 Temmuz 2013 »
Birileri inatla Türkçülüğü nazizme çekiyor. Bilim yoksunu açıklamalarla Türk' ü kalıba sokup, Türkçülüğün değerini düşürüyor.
Atatürk'ün  "Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Türkiye halkına Türk Milleti denir" sözünü çiğnemek bir kenara dursun Nazizm' e özenip Türk ün fenotipini belirlemek/kalıplaştırmak en çok Turan davasına zarar verir. Ha ben Türk 'üm yanlış anlaşılmasın. Biz Türkler nerden kaybediyoruz biliyormusunuz? Bilimsizlikten...Bir ulusu üstün yapan tarihi ve bilime katsıdır. Tanrının bile yazamayacağı tarihi biz yazdık acuna. Ama ne yazak ki günümüzde bilime önem vermeyen topluluklar köle durumunda. Bu yüzden Turan çoğrafyası güçlenemiyor, silahlanamıyoruz. Çünkü biz rus' un çin'in abd' nin kölesi olduk. Talkan da curcan da bizi öldüren arabın inancına sahip çıktık. Sitemim yalnız bu konuya değil, içinde bulunduğumuz duruma da bir öfke. Beni bağışlayın.
ARTIK TANRI TÜRK ' Ü KORUSUN DEMEYECEĞİM ÇÜNKÜ TANRI TÜRK Ü 1200 YIL ÖNCE UNUTTU. UYANIN TÜRK' Ü TÜRK' TEN BAŞKA KİMSE KORUYAMAZ!!!
LÜTFEN ÜYELİĞİMİ SİLİN. GERİ KALAN HAYATIMA ATATÜRKÇÜ/TÜRKÇÜ OLARAK DEVAM EDECEĞİM. 
BİLİM TÜRK'Ü YÜCELTSİN VE SİLAHLANDIRSIN !!!

Aynı yazıyı tekrar paylaşıyorum. Üyeliğimi silin !!!

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
« Yanıtla #82 : 09 Temmuz 2013 »
Atatürkçülük ne Türkçülük ne? Atatürkçülük diye bir ideoloji mi var!

Çek git, burda ateist propagandası yapıyorsun. Kan milliyetçiliği yaptığımızı anlamamak için embesil olmak gerek. Nazizm mi var ortada! Madem üyeliğini iptal edeceksin yöneticiye ulaşacaksın.

Hadi git biraz Gezi Parkında oyna...
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı sami_aru

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #83 : 03 Ağustos 2013 »
İyi günler.Otağa çok uğramamakla birlikte bu konuyu okuyunca yazma gereği hissettim.
Öncelikle belki de gençliğin verdiği bu genetik merakıyla kendi özelliklerimi yazmak isterim.Boyum 177 cm,73 kiloyum yağdan ziyade kaslı bir yapım var ve bunun için özellikle uğraşmadım.El parmaklarım ince ve uzun özellikle baş parmağım neredeyse işaret parmağım kadar uzun ve ayak baş parmağı kadar olmasa da uzun yapılı.Ayak parmaklarım ince ancak kısalar,baş parmağım orta parmaktan uzun ve baş parmağımla diğer parmaklar arasında belirgin bir boşluk var.Ayaklarım 45 numara.Üst bedenim bacaklarıma göre uzun.Orta kıllı biriyim.Koyu kumralım,neredeyse esmer bir tenim olmasına karşın kıllarım siyah değil,kahverengi aynı zamanda saçımda siyah değil koyu kumral,sakallarım saçlarımdan daha çık renkte ve arada bir saç ve sakallarımda(özellikle çenemde) kızıl ve sarı tellere rastlıyorum.Burnum kemerli ancak büyük değil normal boyutta.Dişilerim övünmek gibi olmasın :) inci gibidir ancak köpek dişlerim belirgin bir şekilde diğerlerine göre büyük.Çenem normal büyüklükte çıkık değil ancak ne de bir çinli gibi geride ve yuvarlak değil.Gözlerim ne çekik ne de normal yuvarlak tam arada(sanırım babam tatar yani neredeyse çekik annem kayı yani badem gözlü olduğundan tam arada gibi) ve aralarında en az 1 gözlük boşluk var.Boynum uzun yapıda.Ancak dendiği gibi açık renklerde gözlerim yok göz bebeklerim kapkara.Bununla birlikte babam tatar ve annem kayı yani karakeçilidir dışardan yabancı bir kanın girdiğini düşünmüyorum annem açık tenli,çilli,açık renkli saçlar açık renkli kahverengi badem gözlüdür çıkık elmacık kemikleri var.Yani arap ya da fars kanı taşıması olası değil öncelerden varsa bile belliki temizlenmiş.Babam ise esmer ve benim gibi kopkoyu gözleri olmasına rağmen kuzeylidir.
Bütün bunları anlatmamın yanın da genetikle ilgili yine bayağı bilgiliyim ve küçük farklarla insanları Türklükten çıkarmanın doğru olmadığını söylemek isterim.Ayrıca her şey genetik değil.Dış koşullar çok önemlidir.Yani açık tenli bir insan topluluğu binlerce yıl çölde yaşasa da sonuna kadar açık tenli olacaktır diye bir savunma olamaz olsaydı insanlar bunca sayısız çeşitliliğe maruz kalmazdı.Ve biliyoruzki Türk ırkı binlerce yıldır çok geniş coğrafyalara yayılmıştır Sibirya ormanlarından Arap çöllerine kadar.Bu ırkın içinde bunca çeşit olmasının en büyük nedeni budur, 2. sırada melezleşmeler gelir.Coğrafyalara bağlı olarak Türk ün açık tenlisi de olur koyu tenlisi de,kurak Orta Asya da yetişen kısa boylu soydaşlarımız da vardır,Anadolu gibi verimli topraklarda uzun boylu soydaşlarımızda.Koyu ve dalgalı saçlarda vardır,düz ve açık renkli saçlarda.sakallısı da vardır kösedi de(Türklerin çoğunun köse ya da çok seyrek sakallı olduğunu söylemek yanlıştır vardır ancak çoğu değil yine coğrafya ve melezleşmelerle alakalıdır neredeyse çoğumuzda sakal çıkmasa ya da az çıksa Aksakal kavramı olmazdı).Sonrasında melezleşme sonucu Çinli gibi çekik gözlü ya da bir Pers gibi kıvırcık saçlı olsa da bir kaç nesilde temizlenmiş ancak yine de bu baskın genleri taşıyan soydaşlarımızda vardır.Bu genetik olayı gerekli olsa da çok tehlikelidir ve yanlış kişilerin ağzında insanları gerçek anlamda çok yanlış yönlendirebilir.
Küçüklükten itibaren ben şunu gördüm.İnsanlar ilk önce diğer insanların önüne kendi ailelerini akrabalarını koyarlar,onları daha çok sever ve korurlar.Sonra küçükken dedim ki o zaman akraba diğer insanların karşısında ne kadar önemliyse kat kat fazlasıyla diğer milletlerden çok benimki önemli.Kat kat fazla olmasının nedeniyse aile bir kaç kişidir ancak millet,ırk,budun dendi mi gözünüzde milyonlar belirir.Yine o zaman dedim milleti için çalışıp canını vermeyecek insanlar,din dendi mi en yakınlarını satıp fitne fesata karışanlar birer haindir.Medya gibi bir kötülük olmasına karşın o karakutudan bile düşmanlarımızı küçükken çok rahat bir şekilde tanıdım,öğrendim.Okulla birlikte araştırarak kendi tarihimi öğrendiğimde düşmanlarıma tanımakla beraber kinimi de biriktirdim ve her şeyiyle beraber milli şuura erdim ve sürekli olarak ereceğim,bunu kısmetse çocuklarıma ve torunlarıma da öğreteceğim.Milleti için ölmeyecek Türk yani Türkçü olmayan Türk o gün bu gündür benim gözümde Türk değildir arkadaş.Atatürk ten sonra şu yurdun halini görüpte yüreğine dağ devrilmeyen adam Türk değildir arkadaş.Aynı kandan insanların birbirinden kopmuş bir şekilde uğradığı zulmü görüpte bunun karşısında yüzünü ekşitmeyen insan Türk değildir arkadaş.
Son zamanlarda din konusu da kafamı çok karıştırmaya başladı.En başından bilirim ki din seçim ırk kaderdir.İnsan kendi kaderini-kadere inanmıyorsanız Tanrı nın sana uygun gördüğü yolu seçmeyip kendi seçimini savunup kaderini saymıyorsan bencil hainin tekisindir.1000 küsür yıldan beri İslam doğru gibi gözükmesine hatta Muhammed Türk olmasa bile saygı duyulacak bir kişi olmasına karşın derinden düşündüğümde bana doğru gelmedi(derine inmiyorum müslüman Türk soydaşlarım için).Şunu biliyorum ki tek olarak Tanrı kesindir bence bu inkar edilemez ve binlerce yıldır atalarım bir dine yani Gök Tanrı ya boşu boşuna inanmıyorlardı gibi geldi.Gök Tanrı ya inanan son büyük kişi Timuçin in yaptıkları bana şansmış gibi gelmedi.Özetle artık Gök Tanrı tam doğrusuyla Ökük Tengri ye inanıyorum.
Bizim inancımız ırk birliğinin birleştiric gücü.Ancak bir din birliğinin de az da olsa birleştirici gücü olduğunu üzülsek de inkar edemeyiz.Her Türkün doğru yolu bulması dileğiyle..
Esen Kalın...
Hayat kolay ama yaşamak zordur.Aynı Türk olarak doğmanın kolay, Türk kalıp Türk olarak ölmenin zor olduğu gibi...
Arukan

Çevrimdışı YALNIZKURTKARAGÜLLE

• GÖKBÖRÜ SİNOP
  • Türkçü-Turancı
  • Mekanı Uçmağda!
« Yanıtla #84 : 03 Ağustos 2013 »

TTK.
10 EYLÜL 2022'DE UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Dört yanım soru, Tanrı'm
Hepsi en zoru Tanrı'm
Soruların zorundan
Soyumu koru Tanrı'm

Sen Tanrı değil misin, adını yargılatma
Sana Tanrı deyince, dinimi sorgulatma
Ya adam et bunları, ya beraber yaşatma
Kanı bozuk olanlar "Türk'üm" diyemesinler
Ve Türk'ün dik başını yere eğemesinler.

Çevrimdışı KoncaTürk

• Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #85 : 14 Temmuz 2016 »
İyi akşamlar kandaşlar.

Dr. Bilge nin yazdıklarını baştan aşağıya okudum.Katılmadığım bazı noktalar var.

Dr. Bilge;Türkler kuzeyden gelen bir ırktır ve açık renk saçlı,açık renk gözlü,bembeyaz tenli insanlardır demiş ama burada bir yanlışlık var.Türklerin meydana gelmesini Ord.Prof.Dr. Reha Oğuz Türkkan çok güzel bir şekilde açıklıyor.Diyor ki ;

Türkler,beyaz ırka mesup olan alpinler ile,esmer olan kızılderililerin kaynaşmasıyla oluşmuştur ve buğday tenli Türkler var olmuşlardır.Dr. Bilge buğday tenli Türk olmaz diyor ama kızılderililerle olan akrabağlığımızı es geçiyor.

Demem o ki beyaz tenlide,buğday tenlide,esmer tenlide Türk olur ama bizdeki esmerlik,buğday tenliliğe yakın olan esmerliktir kap kara değil.Oluşumumuzda kızılderililerden kaynaklanan esmerlik var bizim ama bu esmerliği Dr. Bilge farslarla karışmaya bağlıyor yanlış.

Kuzeyde çulım tatarları var mesela hepsi esmer tenli,peki bunlarda mı farslarla karıştı ? imkansız !!
Ayrıca Uygur Türklerindede esmer tenlilik var.

Bir akrabağım esmer tenli mesala ama öyle kap kara değil buğday rengine yakın esmerlilik.Kardeşlerinde,anne tarafında,baba tarafında esmerlik yok vede Manavdır(Marmara bölgesinde 12.yy dan bu tarihe kadar yaşayan Türkmenler) kendisi.Onu geçtim şuan makedonyada saf kalan Yörük köylerinde yaşayanlardada hafif esmerlik var.Demek istediğim %100 Türk geni taşıyan ama esmer olan birisi,Dr. Bilgenin bu yazılarını okuduktan sonra kendini fars sanacak.Bu çok tehlikeli !

Dr. Bilge; yunan,pomak,boşnak,gürcü,çerkez gibi Türk diliyle,Türk kültürüyle yakınlığı olmayan ırkların içinde Türke benzeyen Türktür diyor buda yanlış.

Sonuç olarak Dr. Bilge Türk fenotipini kendi düşüncelerine göre bir kalıba sokmuş ve bize o şekilde anlatıyor.Dayanak olarak veya kanıt olarak söylediği tek şey Türklerin kökeninin kuzey olması;ama orta asyanın doğusundan gelen kızılderililerle olan akrabağlığımızdan söz etmiyor.

Çevrimdışı Fatih

• Türkçü-Turancı
  • Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir
« Yanıtla #86 : 15 Temmuz 2016 »
İyi akşamlar kandaşlar.

Dr. Bilge nin yazdıklarını baştan aşağıya okudum.Katılmadığım bazı noktalar var.

Dr. Bilge;Türkler kuzeyden gelen bir ırktır ve açık renk saçlı,açık renk gözlü,bembeyaz tenli insanlardır demiş ama burada bir yanlışlık var.Türklerin meydana gelmesini Ord.Prof.Dr. Reha Oğuz Türkkan çok güzel bir şekilde açıklıyor.Diyor ki ;

Türkler,beyaz ırka mesup olan alpinler ile,esmer olan kızılderililerin kaynaşmasıyla oluşmuştur ve buğday tenli Türkler var olmuşlardır.Dr. Bilge buğday tenli Türk olmaz diyor ama kızılderililerle olan akrabağlığımızı es geçiyor.

Demem o ki beyaz tenlide,buğday tenlide,esmer tenlide Türk olur ama bizdeki esmerlik,buğday tenliliğe yakın olan esmerliktir kap kara değil.Oluşumumuzda kızılderililerden kaynaklanan esmerlik var bizim ama bu esmerliği Dr. Bilge farslarla karışmaya bağlıyor yanlış.

Kuzeyde çulım tatarları var mesela hepsi esmer tenli,peki bunlarda mı farslarla karıştı ? imkansız !!
Ayrıca Uygur Türklerindede esmer tenlilik var.

Bir akrabağım esmer tenli mesala ama öyle kap kara değil buğday rengine yakın esmerlilik.Kardeşlerinde,anne tarafında,baba tarafında esmerlik yok vede Manavdır(Marmara bölgesinde 12.yy dan bu tarihe kadar yaşayan Türkmenler) kendisi.Onu geçtim şuan makedonyada saf kalan Yörük köylerinde yaşayanlardada hafif esmerlik var.Demek istediğim %100 Türk geni taşıyan ama esmer olan birisi,Dr. Bilgenin bu yazılarını okuduktan sonra kendini fars sanacak.Bu çok tehlikeli !

Dr. Bilge; yunan,pomak,boşnak,gürcü,çerkez gibi Türk diliyle,Türk kültürüyle yakınlığı olmayan ırkların içinde Türke benzeyen Türktür diyor buda yanlış.

Sonuç olarak Dr. Bilge Türk fenotipini kendi düşüncelerine göre bir kalıba sokmuş ve bize o şekilde anlatıyor.Dayanak olarak veya kanıt olarak söylediği tek şey Türklerin kökeninin kuzey olması;ama orta asyanın doğusundan gelen kızılderililerle olan akrabağlığımızdan söz etmiyor.

Sayın KoncaTürk Kandaşım;
Otağda yazılan fikir, görüş ve düşünceler yazarın kişisel yansımasıdır. Yazarların fikir, düşünce ve görüşleri Otağımızın resmi görüş ve düşüncesi olarak değerlendirilmemelidir.
Doğru veya yanlışlığı tartışılır ve yapıcı çerçevede eleştiriye de tabii tutulabilir. Zaten forumların genel amacı ve formatı da böyledir.
Eski üyelerimizden Dr. Bilge Bey kendi görüş ve düşüncelerini aktarmış. Sizde O'na karşılık görüş ve düşünce beyan ederek konuya zenginlik katmışsınız.
Sizin de görüş ve düşüncelerinizin doğru veya yanlışlığı bir yana katılım ve katkılarınız bizim ve otağ için oldukça kıymetlidir.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.