Gönderen Konu: Tarihten Türkçü- Ülkücü Diyalogları  (Okunma sayısı 21107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Egeli Türk

• Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Tarihten Türkçü- Ülkücü Diyalogları
« Yanıtla #10 : 08 Ocak 2008 »
:)

Çevrimdışı Kırım Kurdu

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #11 : 08 Ocak 2008 »
az daha gülmekten ölecektim  :-D

Çevrimdışı Andarkan

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 14 Mayıs 2011 »
Birinin sayın Bahçeli'ye Türk'ün de bir etnik köken olduğunu anlatması gerek.her lafından biri etnik bölücü.milleti ırkdan ayrı birşey sanıyor,Tanrı bunları Türk'üm diyen zencilerle imtihan etsin.

Çevrimdışı Rua

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #13 : 14 Mayıs 2011 »
Türkçülüğün önündeki en büyük tehdit Türk islam sentezi'dir ...
TÜRK TANRININ İZNİ İLE DOĞAR -ŞEREFİ İÇİN YAŞAR -VATANI İÇİN ÖLÜR.

tungatonyukuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : 06 Haziran 2011 »
Umarım Türk-İslam sentezini kabûl eden Ülkücüler gün gelir titreyip kendilerine çeki düzen verirler.Din ; Tanrı ile Kul arasında olduğunu anlatmak,öğretmek biz Türkçüler olarak boynumuzun borcudur.

Çevrimdışı Avşaroğlu

• Yeni Üye
  • *
  • Her şey Türk için!
« Yanıtla #15 : 22 Haziran 2011 »
İşte sırf bu yüzden uzak duruyorum MHP'den de Ülkü Ocakları'ndan da.

Eline sağlık kardeş. :)

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 06 Haziran 2013 »
 :kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01:  cok güldüm Harika bir yazi olmus
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı Sarı Yörük

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ülkülere adanmış hayatlar...
« Yanıtla #17 : 23 Haziran 2013 »
Arkadaslar aslinda ben de ülkücüyüm dersem yanlis olmaz, Türkcüyümde ayni zamanda. Kendimi bu konuda sınırlandırmak istemiyorum cünkü iki taraftavaslinda kardestir. Ikiside turancıdır, ikiside dünya Türklügünün selametini ister.

Andam sen bu yazıyı yaşadım desen inanırım sana. Çünkü ülkücülerin birçoğu çok cahil. Ama hiçbir konuda genelleme hapamadığımız gibi bundada yapmamalıyız sanırım.

Türk ırkı müslümanıyla hristiyanıylz büyük bir dünyadır. Bu dünyayı dinine görmek ayırmak yapılacak en fahiş hatadır. Bu konuda sizin tarafınızdayım, aslındz ülkücülerde bunu savunuyor olabilir tam emin değilim.

Ama ben Türk kanı taşımayan birinn de Türklük adına çalışabileceğini düşünüyorum. Pakistanlılar, Boşnaklar... Bu insanlar yüyıllardır Türk dostu. Yarın Turan birliğini kurunca Türk kanından değil diye bu insanlar giremeyecek mi birliğe? Allahın gazabı Türk ırkından olupta Türk gibi yaşamayanlar ın üstüne olsun.

Belki çok eleştirilicem ama görüşlerim bunlardır. Kimseyi kırmak amacında değilim birini kırdıysamda özür dilerim.

TTK
Ne soysuz müslüman ne dinsiz Türk'üm
Türk-İslam şemsiyesinde bir dünya ülküm.

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN!

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 23 Haziran 2013 »
Arkadaslar aslinda ben de ülkücüyüm dersem yanlis olmaz, Türkcüyümde ayni zamanda. Kendimi bu konuda sınırlandırmak istemiyorum cünkü iki taraftavaslinda kardestir. Ikiside turancıdır, ikiside dünya Türklügünün selametini ister.

Andam sen bu yazıyı yaşadım desen inanırım sana. Çünkü ülkücülerin birçoğu çok cahil. Ama hiçbir konuda genelleme hapamadığımız gibi bundada yapmamalıyız sanırım.

Türk ırkı müslümanıyla hristiyanıylz büyük bir dünyadır. Bu dünyayı dinine görmek ayırmak yapılacak en fahiş hatadır. Bu konuda sizin tarafınızdayım, aslındz ülkücülerde bunu savunuyor olabilir tam emin değilim.

Ama ben Türk kanı taşımayan birinn de Türklük adına çalışabileceğini düşünüyorum. Pakistanlılar, Boşnaklar... Bu insanlar yüyıllardır Türk dostu. Yarın Turan birliğini kurunca Türk kanından değil diye bu insanlar giremeyecek mi birliğe? Allahın gazabı Türk ırkından olupta Türk gibi yaşamayanlar ın üstüne olsun.

Belki çok eleştirilicem ama görüşlerim bunlardır. Kimseyi kırmak amacında değilim birini kırdıysamda özür dilerim.

TTK
Bende Ocaklara gidiyordum Mhpyi destekliyordum fakat Acikca söylemek gerekirse Occaklarda gördügüm bircok sey Türkcülük degil cünkü  burdaki konusmalarin aynisina bircok defa  tanik oldum hatta Türk islam birligi degil Türk birligi Müslüman olmiyan Türklerde bizim canimiz kanimiz denilince dislandim Mhp cizgisini tam belli etmeli Türklük ise Türklük Din ise Din Hain diyemem cok sey ögrendim onlardan Atsiz atam ile ilgili konularda sahiplendiler beni Fakat Eksikler.

Tanri Türkü Korusun
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #19 : 23 Haziran 2013 »
Farkında olmadan Türkçülük adına Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'ü de yeriyor olabilir miyiz diye düşünmeden edemiyorum şahsen. Bakınız Başbuğumuz ne demiş Onuncu Yıl Nutku'nda: '... milli birlik duygusunu mütemadiyen ve her türlü vasıta ve tedbirlerle besleyerek inkişaf ettirmek milli ülkümüzdür...' Atatürk bir ülkücüdür.(Şu anki ocak ülkücülüğü değil elbette) TDK sözlüğünde ÜLKÜ'nün tanımlarından birisi şöyle der: 'Amaç edinilen, ulaşılmak istenen şey, ideal.' Hepimizin idealleri var. Ve hepimiz ülkücüyüz. Çünkü TDK sözlüğünde ülkücünün tanımı şöyle verilir: 'Bir ülküye çıkar gütmeden bağlı olan, idealist'

Şahsi ideller peşinde isek şahsi ülkücü, milli idealler peşinde isek milli ülkücüyüz demektir. En büyük idealimiz Türk birliği ise bizler milli ülkücü olmaz mıyız?

Türk birliği dediğimiz Turan idealini, Türk'ün milli sembolü olan Bozkurtu ve milli ülkücülük kavramını bir siyasi partiye kaptırmamak adına  sözcükleri doğru tanımları ile kullanmakta yarar var diye düşünüyorum. Bilmem bu düşünceme katılır mısınız? Belli bir gençlik gurubunun ayıplarını dökerken ülkü gibi ülkücülük gibi değerli kavramlara zarar vermek doğru değildir.

Bahsi geçen gençliğin ideali bu tanıma aykırı ise zaten onu ülkücü olarak tanımlamak da yanlıştır. Ona başka bir ad vermek gerekir.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!