Gönderen Konu: Bir Türkçünün başka ırktan insanlarla arkadaş olması sıkıntılı mıdır?  (Okunma sayısı 10864 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı çepni28

• Yeni Üye
  • *
Esenlikler.Çevremdeki insanların bazılarının  kökenleri Türk değil.Mesela bir Türkçünün bir Arnavutla arkadaş olmasında sorun var mıdır?

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Daha önceden de sorular sordun, ciddiye alıp cevaplar verildi lakin onca emek ve zaman için bir teşekkür bile etmedin.
Ayrıca boş boş soru sorup durmayın. Burası laklak kıraathanesi değil.

Bir insan gerçek bir Türkçü ise kiminle nasıl bir ilişki kuracağını bilir.

TTK.
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı [Hun Türk]

• Türkçü-Turancı
  • TTK
Alıntı
Bana göre ticanilik, nurculuk, yobazlık, komünizm ve partizanlık gibi hastalıkların sebepleri, milli ülküden yoksunluktur.
Hüseyin Nihâl Atsız

TÜRK IRKI SAĞOLSUN !

Çevrimdışı çepni28

• Yeni Üye
  • *
Daha önceden de sorular sordun, ciddiye alıp cevaplar verildi lakin onca emek ve zaman için bir teşekkür bile etmedin.

TTK.

Yaptığım saygısızlık için özür dilerim.Bilmediğim şeyleri öğrenmek için sorular soruyorum artık sormam.Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

Çevrimdışı Bozkurt42

• Türkçü-Turancı
  • OTAĞ

TTK.

Yaptığım saygısızlık için özür dilerim.Bilmediğim şeyleri öğrenmek için sorular soruyorum artık sormam.Teşekkür ederim zaman ayırdığınız için.

Kaç yaşındasın bilemiyorum, küstüm konuşmam benimle oynama tazı :) Sorduğun soru ile Türk Otağ'ın yapısı uyumlu mu?

Kayıt formunda ne yazar?

--Türk Irkının üstünlüğünü benimsemiş...

Sana tavsiyem belli ki kafan karışmış, hazır evde kal durumundayız,

https://www.hunturk.net/nihal-atsizin-vasiyeti

https://www.hunturk.net/nihal-atsiz

https://www.tonyukuk.net/soru-cevap/

Buradaki makaleleri güzelce oku.
'Ben ve milletim Tanrı'nın Kırbacıyız. Tanrı yoldan çıkan milletleri cezalandırmak için bizi gönderir'

Başbuğ Attila

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Çepni28 Kardeşim,
Sanırım genç bir kardeşimizsin.
Sana soru sorma demedik. Sadece gereksiz ve Otağın genel duruşuna uygun olmayan şeyler sorma dedik.
Biz burada Türkçülükle ilgili her türlü hizmeti vermek için varız. Bunu kendimize görev bilmekteyiz.
Gereksiz yere alınganlık yapmışsın.
Sen de yazabilir, Türkçülük merkezli ve Otağımızın duruşu ve temsil ettiği değerlere uygun paylaşımlar yapabilirsin. Bundan, ayrıca, mutluluk duyarız.
Sağlık ve esenlik dileklerimle...

TTK
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Enver Cegan

• Türkçü-Turancı
  • **
Oncelikle klavyemin Turkce olmamasindan dolayi ozur diliyorum.

Cocuk bir soru sormus, sorduguna pisman etmissiniz :) Turk neden baska milletlerden insanlarla arkadas olmasin? Olur. Olmalidir. Olmazsa Rus'un Afganistan'da dustugu duruma duser. Rus Afganistan'a girerken elinde el bombasiyla, bicakla tanklara saldiran savascilar beklemiyordu. Bu yuzden de Napolyon'u, Hitler'i yenen Rus, duzenli bir ordusu bile olmayan Afgan mucahitlerine yenik dustu. Bunu anlayan Amerika kaleyi icten fethetmek gerektiginin farkina vardi ve bolgedeki Islami unsurlari ve etnik catismalari kullandi. Bununla da yetinmedi; ordu icinde Human Terrain System adini verdigi bir sistem kurdu. Bu sistemle ulkenin ileri gelen antroplog ve sosyologlarini goreve cagirdi. O toplumdaki insanlarin karakteristik ozelliklerinden gelenek-goreneklerine, rituellerinden vucut dillerine varasiya pek cok bilgiyle bu bilim insanlari orduya buyuk basarilar kazandirdi. Simdi de verileri insan bilimleri isigi altinda incelemek icin universitelerinde komputasyonel sosyal bilimler bolumleri olusturuyor. Bu bolumde "Homeland Security" elemanlarini egitiyor.

Amerika'nin bolgedeki Islami unsurlari kullanmasinda baska bir neden daha vardi; Rusya Afganistan'a saldirdiginda pek cok musluman ulkeden Afganistan'a savasmaya gidenler olmustu. Hatirliyorum, biz lisedeyken ulku ocagindan tanidigimiz abilerimiz de Afganistan'a yardima gitmislerdi. Sadece onlar degil, Azerbeycan Turkleri, Cecenler, Dagistanlilar da komunizme karsi savasan Afganlara yardima gitmislerdi. Amerika bu gercegin farkinda oldugundan orada kendi varligina ses cikarilmamasi icin Islami unsurlari kullandi. Neyse, bu konu derin konu. Birgun bu konuyu detayli konusalim. Rus-Afgan savasinda ve sonrasinda ibret alinacak cok nokta var.

Arnavutlarin Kurtulus Savasi oncesinde Araplarla bir olup yedikleri nanenleri unutmus degiliz. Elbet bunda Rusya'nin Balkanlardaki Osmanli varligini yok etmek icin o topluluklar icinde milliyetcilik kavramini guclendirmeye calismasinin da rolu buyuktu. Ama bu demek degildir ki biz kimseyle arkadas olmamaliyiz. Ayrica Turk ustundur fikri bunun onunde bir engel degil, bunu destekleyen bir fikirdir. Zira ustun olan, bu ustunlugun ona verdigi bir oz guvene sahiptir. Oz guven de merhameti getirir. Bu ise hainlere karsi affedici olmayi ongoren bir merhamet degil, bilakis, dostuna merhametli olmak ve el uzatmak icin dusmanini iyi tanimayi gerektiren bir zekadir. Zekanin en ust seviyesi yargilamadan gozlemlemektir. Gozlemlemek zorundayiz. Turk her milleti taniyip onlar hakkinda bilgi sahibi olmalidir.

Is ortakligi, silah arkadasligi, evlilik gibi muesseseler haric ben diger milletlerden insanlarla arkadaslikta bir mahzur gormuyor, hatta faydali olabilecegini dusunuyorum. Genclere sloganlarla, hamasi soylemlerle milliyetcilik yapmayi ogretmeyin. Onlara boyle ornek olmayin. Osmanli'nin savasirken Turk'u, devlet ricalinde gorevlendirirken ise diger milletleri secme gafleti sonucunda koca bir imparatorluk batti. Bunun da sebebi Turk'u kurnaz gormemesiydi. Biz yuzlerce yil bunun acisini cektik. Artik devlet kademelerinde, orduda, egitimde, ekonomiyi elinde tutanlar arasinda hep Turkculeri gormek istiyoruz. Bu da kendilerini donanimli kilmalariyla mumkun. Bunun akp'sinin molla egitimiyle, "padisahim cok yasa" egitimiyle olmayacagi asikar. O halde genclerimiz kendilerini hem arastirarak, hem yasayarak egitmek zorundadirlar. Bu cocuklara "yav bir soru sordum burnumdan getirdiler, bunlar slogan Turkculeri" dedirtmeyin. Onlar bizim gelecegimiz. Sabirla, guzel guzel anlatalim. Onlarin bilmesi gereken "Turk ustundur" slogani degil, Turk'un ustunlugunu korumasi icin zeki, donanimli ve caliskan olmasi gerektigi gercegidir.

Ayrica sitede gezerken Akcura'nin demokratik Turkculuk ve emperyalist Turkculuk kavramlarini anlattigi, bizim de cocuklugumuzdan beri pek cok hararetli muhabbetimize konu olmus yaziyi gordum. Yeri gelir Soyuer gibi "omrum yuz yil surse de tam yasadim diyemem, silahim patlatmazsa biir moskofun beynini" diye hayalimizde silahi alir yola duseriz, yeri gelir Cebeci gibi "bir bayrak dalagalansa yuceden, hadi dese biri..." diye bassiz kalisimizdan duydugumuz huznu dile getiririz. Ama ne coskumuz, ne huznumuz degildir bizi hayallerimize ulastiracak olan. Caliskan ve zeki olmak zorundayiz. Once de dedigim gibi, zekanin en yuksek hali de yargilamadan gozlemlemektir. Bir bozkurt gibi...

Saygilar.

Çevrimdışı Irkci10ur

• Türkçü-Turancı
  • Yabanellerden esenlikler
Öyle destan yazmaya gerek yok.
Ot gibi yaşam tarzı da sürmeye gerek yok.
Ergen için yazıyorum ciddi arkadaşlık içinde olduğunuzda o millete artık sempati ile bakmaya başlarsınız. Nasıl davranılacağını, nasıl konuşulacağını az çok Türkçü adam bilir. Alıpta koynumuza koymanın anlamı yok.
Tanri Türk'ü Korusun