Türkçü Turancı Otağ

GENEL KONULAR OTAĞI => GÜNCEL => Konuyu başlatan: İsmail İpek - 15 Nisan 2011

Başlık: YGS kopya Skandalı - Ali Demir ÖSYM
Gönderen: İsmail İpek - 15 Nisan 2011
YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında

Herkesin bildiği üzere 27 mart tarihinde yapılan sınava ilişkin daha sonra ortaya çıkan kopya skandalı hakkında birçok kurum ve kuruluş tarafından açıklamalarda bulunuldu. Bazı kesimler kopya olduğunu, iktidardakiler ise kopya veya sızdırılma olmadığını söylediler.
İlke HunTürk Otağında ÖSYM'nin yaptığı açıklamanın doğru olmadığını, çelişkiler olduğunu belgelerle kanıtlayacağız.
Öncelikle Kopya iddalarında sonra Ösym'den yapılan açıklama metnine bakacağız.

(https://hunturk.net/forum/rsm/1855-2rhae7k-1302829408.jpg) (http://www.hunturk.net)

Yukarıda görüldüğü üzere basına verilen master kitapçığının daha sonra türetildiğinden bahsedilmiştir. ÖSYM daha sonra kopya haberlerinin asılsız olduğunu kanıtlamak için basına verilen "Master kitapçığını ÖSYM'nin internet sayfasından kamuoyunun erişimine açılmıştır." denildi.

Soru Kitapçığını : http://www.osym.gov.tr/belge/1-12470/2011-osys-ygs-sorulari-ve-cevaplari-29032011.html (https://hunturk.net/forum/sistem.php?islem=yonlendir&url=aHR0cDovL3d3dy5vc3ltLmdvdi50ci9iZWxnZS8xLTEyNDcwLzIwMTEtb3N5cy15Z3Mtc29ydWxhcmktdmUtY2V2YXBsYXJpLTI5MDMyMDExLmh0bWw=)

ÖSYM'nin internet sayfasında indirilen kitapçıkta dosyanın oluşturulma tarihi 24-mart-2011 tarihi oluşturulduğu görülmüştür, yani sınavdan 3 gün önce, bu kitapçık kimlerin eline geçti kimler servis etti onu kestirmek zor olmasa gerek.

(https://hunturk.net/forum/rsm/1855-ygs-1302831968.jpg) (http://www.hunturk.net)

Yukarıda yazdıklarım hiçbir kişisel yoruma dayanmadan sadece ÖSYM'nin yaptığı açıklamadan ve beyanlardan sonra dikkatlice inceleme sonucunda ortaya çıkmıştır. Türk Gençlerinin haklarını korumak için herkes duyarlı olmalı ve yasalar çerçevesinde tepkilerini göstermeleri gerekmektedir.

BU SINAV SKANDALININ ORTAYA ÇIKARDIĞI EN ÖNEMLİ ŞİFRE ÖSYM VE CEMAAT ARASINDAKİ İLİŞKİDİR.

Tanrı Türk'ü Korusun.

 Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Kurtkaya - 16 Nisan 2011
İsmail Bey'in otağa eklediği bu belge, başka bir ülkede olsa, bırakın sınavın iptal edilip, ÖSYM yöneticilerinin tutuklanmasını, hükumeti bile düşürecek derecede bir skandaldır.
Şu haysiyetsizliğe bakın ki iki milyona yakın çocuğun geleceği, F tipi yapılanmanın devleti işgal etme planları doğrultusunda, heba ediliyor ve muhalefette (sanırım artık yok.) bu duruma gerektiği şekilde karşılık vermeyerek, örtülü olarak da olsa, F tipi işgale göz yumuyor.

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Selim Pusat - 16 Nisan 2011
Ösym başkanı Ali Demir'in hemen istifa etmesi gerekmektedir. Ösym'nin yaptğı hiçbir sınav artık güvenilir değildir, örnek vermek gerekirse kpss skandalı, şimdi ygs, daha önce polislik sınavları, sağlık bakanlığı için yapılan sınavlarda hem şaibe mevcuttu eğer bu olay japonya da olsa ösym'nin başkanını harakiri yapması gerekirdi.
Bizim ülkemizde artık onurlu ve şerefli insanların olmayaşı bizi bu duruma getirdi.

Tanrı Türk'ü Korusun.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 16 Nisan 2011
AKP'sinin yerle bir edilmesi için bu skandal bulunmaz bir fırsattır.
Çünkü bu skandalın mağduru her ne kadar bir milyon yediyüz bin öğrenci olsa da, bu öğrencilerin anne, baba, kardeş ve diğer yakınları hesab katıldığında AKP'si eliyle mağdur edilmiş insan sayısı en az on, on beş milyon kişi demektir.
On, on beş milyon kişiyi ilgilendiren bir mağduretin hak araması, bırakın iktidarı, bir ülkeyi temelinden sarsacak sosyal bir sorundur.

AKP'si iktidarı boyunca sayısız hatalar yaptı.
Bu hatalarını "deveyi hamuduyla yutmak" şeklinde yaptığından/işlettiğinden vatandaş pek fark etmedi veya aldırış etmedi.
AKP'si o meşhur HABUR çıkartmasıyla, ta o zaman, yerle bir olacak hayati bir yanlış yaptı. Lakin memleketimizde muhalefet, geberik hranta sahip çıkan sivil toplum ezikleri kadar bile Türk Milleti için gayret gösterecek sivil toplum kuruluşları olmadığından ya da gaflet uykusuna daldıklarından, AKP'si HABUR açılımının yıkımınından kurtuldu. Yani paçayı yırttı.

ÖSYM tarafından yapılan bu yanlış, şayet muhalefet ve Türklüğün vicdanı olacak sivil toplum kuruluşlarınca; istismar edilmeden, sulandırılıp amacından saptırılmadan AKP'sine karşı bir baskı oluşturularak, milletin duyarlılığı uyandırılır ve diri tutulursa AKP'si bu defa "ağzıyla kuş tutsa", "kanatlanıp uçsa" bu işten kurtulamaz ve önümüzdeki seçimlerde sandıktan çıkamayarak, diğer bilcümle ihanet şebekesi gibi, tarihin çöplüğüne gömülür.

Dilerim muhalefet bu tarihi fırsatı gereğince değerlendirirde Türk Milleti ve Türk Devleti AKP karabulutundan kurtulur.

TTK.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 16 Nisan 2011
İsmail Bey'in otağımıza astığı bu belgeleri, ulusal basınımızda, milli duyarlılığa sahip bir çok kişiye, e posta olarak, gönderdim.

Dilerim dikkate alınır da biz de böylesine bir sakandalın tescil edilmesine katkı sağlamanın onurunu yaşırız.

TTK.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Almıla - 20 Nisan 2011
Başbakan ÖSYM'yi protesto eden öğrencilere "ben de sizin karşınıza beş bin, on bin kişi(!) çıkartırım" diyerek gözdağı verdi.
Tayyip Erdoğan, ülkenin başbakanımı yoksa Kurtlar Vadisinin Polat Alemdarı mı belli değil.
Haksızlığa uğradıkları kesin olan öğrencilere, bu haksızlığın üzerine gitmesi gereken başbakanın, hak arayışı için gösteri yapan öğrencileri karşılarına binlerce militan dikmekle tehdit etmesi bile memlekette neler olup, neler döndüğünün en bariz göstergesidir.
Başbakanın yaptığı, suçunu bastırmak için, çirkef ve kargaşa çıkartmaktan başka bir şey değildir.
Hani yavuz hırsız ev sahibine baskın çıkarmış ya, öyle oluyor.

TTKvY
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 20 Nisan 2011
KONUYU İZLEYEN SAYIN KONUKLAR!

Bu konun başındaki ilk iletide yer alan resimlerin üzerine sağ tıklayarak "resmi farklı kaydet" seçeneğiyle, resimleri kendi kişisel bilgisayarınıza, kaydedebilirsiniz.

Kaydettiğiniz bu resimleri olabildiğince çok kişiye ulaştırarak veya:  https://hunturk.net/forum/index.php?action=post;topic=3988.0;num_replies=5  adresini bildirerek gençlerimize karşı yapılan bu haysiyetsizliğin belgesinden bütün Türkiyeyi haberdar etmek suretiyle, hem haksızlığa karşı duruşunuzu ve hem de AKP eliyle fetullahçı yapılanmanın, ÖSYM gibi çok önemli bir kurumumuzda bile, ne denli korkunç işler yaptığını ortaya koyabilirsiniz.

Bizler, elimizden geleni, bu kadarıyla yapabiliyoruz.

Sizler de gerekeni yaparsanız, sınav iptal edilecek, kimsenin yaptığı yanına kalmayacak ve böylelikle de iki milyona yakın gencimizin hakkı bir avuç fetullahçı yapılanmaya peşkeş çekilmeyecektir.

Bu olay çok büyük bir skandaldır.

Buna benzer bir olay başka bir ülkede meydana gelseydi; yer yerinden oynar, iktidarlar alaşağı olurdu.

Öyleyse haksızlığa, yolsuzluğa ve fetullahçı yapılanmaya karşı duyarlı ol!

Kaderini ve geleceğinini başkalarının insafına(!) bırakma!!!

Saygılarımızla...
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: tungatonyukuk - 20 Nisan 2011
Polis Sınavlarını,YGS,KPSS sınavlarında Fetullahçı egemenliğine son vermek için şikayetlerimizi çoğaltalım,paylaşım yapalım.

TTK
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Çağrıbey - 22 Nisan 2011
Mod medyan nedir bilir misiniz arkadaşlar?
Şöyle bir araştırın bakalım karşınıza neler çıkacak?


Ne Mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana...

Saygılarımla.

Çağrıbey.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Ali Talip Çatalyürek - 22 Nisan 2011
Cemaatlerin saçmalıklarından bıktık artık, ben geçen sene polislik sınavından elendim, eminim oradada kopya sıkandalı vardır. Bunlar malesef askeriyeyede girmeye çalışıyorlar, babam emekli Hava ast.subay ve bu Ygs sıkandalı için , '' Cemmatçilere verdiler soruları,yada bu kopya sistemiyle önceden haber oldular, Askeri Meslek Yüksek Okulları ( Hava ast. Kara ast. Deniz ast. Jandarma ast.) bu okullara giriş için ilk sınav Ygsde ' belirlenen puanı geçmek yeterli ve bu kopya sayesinde bu şerefsizler bu okullara elllerini kollarını sallayarak girecekler. ''   
yorum size kalmış andalar...
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Borokhul Noyan - 23 Nisan 2011
 Bu YGS kopyalarla ilgili olarak geçenlerde izlediğim bir tartışma programında; bu tarz suistimallerin AKP'si iktidara geldiğinden beridir sürmekte olduğu, başka sınavlarda da uygulandığı fakat bugünkü gibi ayyukka çıkmadığı belirtildi. Bende bu görüşe iştirak ediyorum.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: motun yabgu - 23 Nisan 2011

ÖSYM Başkanı da koypacı çıktı
Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı'nda (YSG) ortaya çıkan 'şifreli kitapçık' skandalının ardından Türkiye'nin hedefi haline gelen ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir'in de adı 'kopya' skandallarına karıştı.
19 Nisan 2011 12:16

İddialara göre, Prof. Demir'in 1990'larda yaptığı akademik bir çalışma 'çalıntı' çıktı ve Demir çalıntı çalışmayla ilgili özür diledi.

ÖSYM Başkanı Ali Demir, Alman Peter Latzke'nin yazdığı makaleleri 1990 yılında Teknik ve Tekstil adlı dergide dokuz bölüm süren bir yazı dizisinde kendi yazmış gibi gösterdiği iddiası gündeme bomba gibi düştü. İntihalin fark edilmesi üzerine Demir 'özür' yazısı yayımladı.

              Gazetelerde resmini görüyoruz,adamin suratindan melanet akiyor. O surat bende olsa sokaga cikmaya utanirim.  Devlet erkani birde buna sahip cikip ikna olduklarini aciklamaktan ar etmiyorlar. Cumhurbaskanina sormak lazim , Ey Güllüyan Apo ,ingilizlerin ajan yetistirme üniversitesi Exeterde, Türk düsmanligi masteri yaparken,sende böylemi sinifi gectin? Ikna oldugun adam intihalci cikti. Hic aynaya bakarken 70 milyon aklina gelip yüzün kizardimi?Haklisin surat surat degilki utansin ayakkabi köselesi mübarek. T.T.K.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Almıla - 26 Nisan 2011
Savcılıktan YGS açıklaması: İnceleme tamamlandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı YGS'de şifre iddialarıyla ilgili yapılan soruşturma sonrası bir açıklama yaptı.
Açıklamada, kitapların incelendiğ belirtilerek, tam puan alan adayların sınavlarının incelendiği belirtildi.
Açıklamayı, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Başsavcı İbrahim Ethem Kuriş ve Başsavcı vekili Şadan Sakınan yaptı.
Yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı: Soruşturmanın son aşamasına yaklaştık. Sürpriz sonuçlar olabilir. Ama bunu o zaman öğreneceksiniz. Çocukları rahatlatmak için bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Tüm adayların cevap anahtarları tek tek inceleniyor.


Diliyorum ve umut ediyorum ki bu sınav iptal edilsin.
Elbette ki adli makamların verdiklere kararlara saygı duyacağız, ama adli makamlar bu sınavı iptal etmezlerse, millet nezdinde kendilerini zan altında bırakacaklarını bilmeleri gerekir.
Çünkü öğrenciler ve öğrenci ailelerinde sınavda kopya olduğuna dair şüpheler neredeyse kesin inanca dönüşmüş durumdadır.
Çevremde sınav sonrası böbürlenen cemaatçilerde şimdilerde, sınav iptal edilecek diye, bir endişe ve panik baş göstermeye başladı.
Sınav iptal edilsin veya iptal edilmesin ÖSYM toplum nazarında güvenirliğini yitirmiştir.
ÖSYM başkanının hala istifa etmeyişini de hayretle karşılıyor ve bu kadar pişkinliğe pes diyorum.

TTKvY.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Çağrıbey - 14 Mayıs 2011
Şarapçının şahidi, şıracı olurmuş!

(https://hunturk.net/forum/rsm/3190-yok-baskani-1305389472.jpg) (http://www.hunturk.net)
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Bozkurt42 - 16 Ağustos 2016
Gün olur devran döner işte. Zaman gazetesi denilen kürdofil şerefsizler 2010 KPSS sorularını çalanlara hakkıyla girmişler diye yazarken, saf millet yav bunlar dindar adam niye çalsın diyorlardı.

Olan oldu artık iş asıl hiç bir yerde bağlı olmayan gizli Fettullahçılar. Bunları hep köşe başlarına getirdiler. Örneğin öğretmenliğe sözlü sınav var. Komisyonun Fettoşçu olmadığı ne malum!
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: Çağrıbey - 16 Ağustos 2016
İsmail Bey'in otağa eklediği bu belge, başka bir ülkede olsa, bırakın sınavın iptal edilip, ÖSYM yöneticilerinin tutuklanmasını, hükumeti bile düşürecek derecede bir skandaldır.
Şu haysiyetsizliğe bakın ki iki milyona yakın çocuğun geleceği, F tipi yapılanmanın devleti işgal etme planları doğrultusunda, heba ediliyor ve muhalefette (sanırım artık yok.) bu duruma gerektiği şekilde karşılık vermeyerek, örtülü olarak da olsa, F tipi işgale göz yumuyor.

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

Bu başlık altında otağımızda yer alan bilgi ve belgeleri yeniden gözden geçirdim. Ortaya çıkan gerçek şu:
Bizim yıllar önce söylediklerimizi akp daha yeni, o da yılan kendisini sokunca, anladı veya anlamak zorunda kaldı.
İşte bu gerçek bile ortaya koymaktadır ki Türk Milletinin ve devletinin yegane garantisi Türk Milliyetçileri, gerçek koruma reflekside Türk Milliyetçiliğidir. Çünkü Türk Milliyetçileri milli davalara hiç bir çıkar gözetmeksizin bakmakta olduğundan tehlikeleri daha ilk baştan sezmektedir.
Türk Milliyetçileri f tipi yapılanmanın gayesini, yaptıklarını ve varacağı vahim sonuçları yıllar yıllar önce dillendirirken bu gün f tipi yapılanma tarafından canları yakılan basiretsizler ya da en doğru ifadesiyle onların o günkü işbirlikçileri bizleri fitnecilik, din karşıtlığı ve paranoyaklıkla suçluyorlardı.
Tarih her zaman kazığı kim sivrilttiyse o kazığın sivriltene battığını yazmıştır.
Diyecek tek şey: Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır.
Geçmiş olsun...

Ne mutlu Türk doğup Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla.
Çağrıbey
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında
Gönderen: KökTürk - 21 Ağustos 2016
Gençlerimiz bu şerefsizler yüzünden yıllarını kaybetti!
Başlık: ALİ DEMİR
Gönderen: [Hun Türk] - 03 Ocak 2020
2011 yılında bu adamı kurtarmak için çabalayanlar, hâlâ aynı şeyin peşindeler. Bazı çıkarcı yandaş yayınlar ve eski (!) Fethullahçılar dikkat edin bu adam masum edebiyatı yapmaya çalışmaktalar.

10 yıl olmuş nerdeyse...başlık..
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Ali Demir ÖSYM
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 11 Ocak 2020
Tarih 19 Nisan 2011.
Memlekette akla gelmeyen şeyler oluyor, genel kurmay başkanıda dahil TSK terör örgütü olarak yargılanıyor, bir de üstüne üstlük devleti işgal eden fetöcülerin kotardığı kopya skandalıyla çalkalanıyordu.
Haklarının gasp edildiğine, hayallerinin yıkıldığına ve geleceklerinin çalındığında inanan gençler, en demokratik hak olarak, protesto yürüyüşü yapmışlardı.
Bu protestolara karşı zamanın başbakanı, şimdilerin tek adamı, o zaman ortağı olan fetöcü yapılanmayı koruma refleksiyle aynen şunları söylemişti:

Taksim’de iki bin genci yürütmek problem değil. Biz de kalkarız onların karşısına 10 bin genci koyarız.

Vay be....
Nereden nereye?

Yüce Yaradan nelere muktedir?
Ortak oldukları akrep sokmasaydı akılları başlarına gelmeyecekti ya, o da başka bir konu.

Ne demiş atalarımız?
Bir musibet bin nasihatten daha öğreticidir..!
İnşallah ders alırlar ve bir daha başka akreplerle aynı çuvala girmezler!
Dilerim öyle olur!
Zira, buna dair, ciddi şüphelerim var!!!

TTK.
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Ali Demir ÖSYM
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 11 Ekim 2020
Alıntı yapılan: Polis Akademisi Raporu

Örgüt tarafından, 2000-2013 yılları arasında KPSS, ÖSS, ALES, Askeri Liseler, YDS gibi ÖSYM koordinatörlüğünde yapılan tüm sınav soruları çalınmıştır.


Yukarıdaki ifadeler Polis Akademisinin “Yeni Nesil Terör: FET֒nün Analizi” adlı raporundan alınmıştır.
Sözü edilen raporda bunun dışında, epeyce husus var. Özellikle tarikat ve cemaatlerle ilgili bölüm çok çarpıcı ifadelerle dolu.

YGS kopya Skandalı - Kanıtları ile ilk defa HunTürk Otağında

(https://hunturk.net/forum/rsm/1855-2rhae7k-1302829408.jpg) (http://www.hunturk.net)

BU SINAV SKANDALININ ORTAYA ÇIKARDIĞI EN ÖNEMLİ ŞİFRE ÖSYM VE CEMAAT ARASINDAKİ İLİŞKİDİR.


Yukarıda Otağımızda yer alan bilgilerden de anlaşılacağı gibi biz bu konuya ta ki 2011 yılında belgeli olarak dikkat çekerken; askeri, polisi, istihbarat teşkilatı ve her türlü güvenlik ve haber alma mekanizmaları olan devletin iktidarını işgal edenler, daha yeni, o da aynı çuvala girdikleri akrep kendilerini sokunca, ancak farkedebildiler.

Hiç sevmediğim şey: Biz demedik mi? demek ama zaman hep bizi haklı çıkartıyor.

Nereden nereye...

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK
 
Başlık: Ynt: YGS kopya Skandalı - Ali Demir ÖSYM
Gönderen: [Hun Türk] - 08 Ağustos 2022
Son KPSS olayının patlamasıyla değişen bir şeylerin olmadığının göstergesi.

Körler sağırlar birbirlerini oyalar.