Gönderen Konu: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!  (Okunma sayısı 309557 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hablemitoglu

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Türklerin baş düşmanı Yahudilerdir!
« Yanıtla #300 : 09 Mayıs 2016 »
"Tüm yazilarimda HANGI inanctan olursa olsun..." olacakti, burada yazi yazinca hata nasil düzeltilir?

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #301 : 09 Mayıs 2016 »
Birçok konuda Türklere önayak olan Atsiz Ata, senin Otaga geldiginden beri sürekli vurguladigin soy bazli Türk Milliyetçiliginin mucididir.
Soy milliyetçiligi veya kan milliyetçiligi Türklerde Atsiz Ata'dan önce yapilmiyordu, münferit olarak belki kisiler tarafindan yapilmis olabilir fakat sistemli sekilde bu tip bir milliyetçilik Türklerde yoktu.
Yusuf Akçura'nin 3 Tarz'i Siyaset'inin (Osmanlıcılık, Pan-İslamizm, Türkçülük) birisi olan Türkçülük dahi açilimi itibari ile bugün Türkçülerin istedigi sekilde soycu/irkçi bir mahiyette degildi.

Ziya Gökalp'in de 3 Tarz'i Siyaset'in benzerini harmanlamayi teklif ettigi fikirleri oldu, Gökalp beg sundugu 3 tarzin Türklerde ayni anda bulunmasini telkin ediyordu; 1-islam ümmetindenim, 2-garb medeniyetindenim, 3-Türk Milletindenim seklinde ifade ediyor ve her Türk'e bu telkin ediliyordu. Ki Ziya Gökalp'in bu telkini Cumhuriyetimizin kuruldugu yillara da damgasini vurmustur.1923-1938 arasi Gökalp beg'in bu 3 tarz'i uygulamaya konulmaya çalisildi durdu.

Gaspirali Ismail beg ise dilde fikirde iste birlik diye 3'lü telkininde belkide ilk defa Türk Birligi gibi yani Turan gibi bir Ülkü'yü hedef olarak sunmus oluyordu, çünkü onun sundugu teori ile Türkiye'de yasamayan Türkler de nasibini almis oluyordu.

Geriye de Türk Milliyetçiliginin allame'i cihan'i olan, Türkçülüge bir Pir aranirsa, Sah aranirsa hah odur ki Zeki Velidi Togan kaliyor, çokta yabanci degil Atsiz'in hocasi sayilir.

Simdi bize din ayrimi yapiyorsunuz dedin durdun, ukalaliklar yaptin, hakaret ettin, sana özetiyle Türkçülügün mimarlarindan en önemlilerinden bahsetmis olduk. Türkçülük nihai seklini Atsiz Ata ile almistir sonucuna varmamak elde degil. Atsiz Atasiz Türk Milliyetçiligi düsünülemez.
Bak belki okumamissindir sizinkiler Nazim Hikmet Sabahattin Ali takilirlar :) sana Atsiz Atanin bir siirini ekleyeyim oku, daha önce okuduysan da konu ile alakali oldugu için tekrar oku, okuman bitince misra misra sana açiklamasini da yapmak isterim ki, benim savundugum seyler o siirin içinde ana hatlari ile anlatilmis.

Yakarış-2

Bir gün olur, elbette eski beğler dirilir,
Yine kılıç kuşanır tarihteki paşalar,
Yine şanlar alınıp nice canlar verilir,
Yiğit akınımızdan yine dünya şaşalar.

“Türk tarihi” denen kahramanlık şiirini
Yeniden yazmak için harcayacağın kandır.
Mısraların içinde en güzel ve derini
Batıda “Niğbolu””, doğuda “Çaldıran”dır.

Yine batılıların üçüncü Kosova’da
Topraklara sereriz, bir değil, birkaçını.
Çekilince kılıçlar yeniden Haçova’da
Param parça ederiz Cermenliğin haçını.

Yine ufka açılır şanlı korsanlarımız,
Bir Türk gölü yaparlar Akdeniz’in içini.
Acı acı gülerek bu gün susanlarımız.
Yarın rezil ederler Romalı’nın piçini.

Genç Fatih’in ordusu yine tekbir alınca
Söndürürüz kafirin Meryem Ana mumunu.
Haritadan sileriz Tuna’ya at salınca
Ulah’ını, Sırb’ını, Bulgar’ını, Rum’unu.

Gövdesini elbette döndürürüz kalbura
Bir geçerse Moskof’un elimize yakası.
Çanakkale önünde yine kopar bir bora
Süngümüzle bozulur İngiliz’in cakası...

Yiğit Harbiyeliler! Öğrenin dersinizi:
Kahraman göz kırpmadan düşmana saldırandır.
Vazifeniz: Kanije, Silistire, Plevne,
Niğbolu, Kosova, Malazgirt, Çaldıran’dır.

Yarın Yavuz dirilip bize buyruk verince
Kızgın kum çöllerini yeni baştan aşarız.
Kanlarımız sebildir; akıtarak hepsini
Belirsiz mezarlarda anılmadan yaşarız...

Hüseyin Nihal Atsız

Bak benim Yavuz Sultan Selim Han sevgim ne eksik ne fazla tam Atsiz kadardir.

Ben aynisini söyleyince din ayrimi yapti diyorsun, Atsiz Ata da mi din ayrimi yapiyordu? Onunda mi Türkçülügünü elestireceksin!!!
TTK

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #302 : 09 Mayıs 2016 »

benim Türkceme laf atarken kendi Türkcen cok mu güzel ?
"sadede" degil sadete denir

Aslında konunun ya da sorunun bu olmadığı belli. Ancak hazır yeri gelmişken bu noktaya değinmek istedim.
Sözü edilen kelime Arapça olarak "saded" Türkçe dil kuralları gereği sadet yazılıp okunur. Ancak sadet kelimesinin sonuna e ünlüsü eklendiğinde kelimenin sonundaki t harfi d olarak değişime uğrar ki Türkçede buna benzer sayısız örnekler vardır.

Ünsüz yumuşaması : p-ç-t-k → b-c-d-g-ğ
Ünsüz sertleşmesi : c-d-g → ç-t-k
İç ses benzeşmesi : n → m
Ünlü daralması  : a→ı-i-u-ü
Ünlü değişimi  : e→a
Kitap > kitabı, Çanak> çanağı,
ben-a > bana
sen-a  > sana

Konuyla ilgili otağımızın TÜRKÇENİN YAZIM KURALLARI adlı başlığını incelemenizi öneririm.

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!

Çevrimdışı Hablemitoglu

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #303 : 09 Mayıs 2016 »
Alıntı
Soy milliyetçiligi veya kan milliyetçiligi Türklerde Atsiz Ata'dan önce yapilmiyordu...
oo senin Türkcülük bilgin demekki Atsiz atadan basliyor, Türkcülük akinlari cok daha önce basladi, biraz daha geriye gidersek Kok Turk yazitlarinda bile var. Bu Türkcülük düsüncesi, Haci Bektas Veli zamaninda Yeniceri ocaginin basinda canlandi, sonradan yok edilip ümmetcilige dönüstü. Bu Türkcülük canlanmalari ne yazikki osmanli ümmetcileri zamaninda hep bastirilmistir bu yüzden elimizde yazili sekilleri cok az.

Alıntı
Bak belki okumamissindir sizinkiler Nazim Hikmet Sabahattin Ali takilirlar :) sana Atsiz Atanin bir siirini ekleyeyim oku
eger böyle sizinkiler bizimkiler diye ayrim yapacaksan ki yapiyorsun, cok basit bir insansin!
Bir tartismada Türklügümden süphe duyan biri icin farkli kelime yakismiyor.

Alıntı
... Atsiz Ata da mi din ayrimi yapiyordu? Onunda mi Türkçülügünü elestireceksin!!!

Istersen yeni bir konu ac, Nihal Atsizin düsüncelerini Türkcülügünü yaz ve o konuda sana katilip katilmadigim konular varsa, aciklayayim,  bu konun icerigini iyice dagitiyorsun.

Çevrimdışı Hablemitoglu

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #304 : 09 Mayıs 2016 »

Aslında konunun ya da sorunun bu olmadığı belli. Ancak hazır yeri gelmişken bu noktaya değinmek istedim.
Sözü edilen kelime Arapça olarak "saded" Türkçe dil kuralları gereği sadet yazılıp okunur. Ancak sadet kelimesinin sonuna e ünlüsü eklendiğinde kelimenin sonundaki t harfi d olarak değişime uğrar ki Türkçede buna benzer sayısız örnekler vardır.

ben-a > bana
sen-a  > sana

Konuyla ilgili otağımızın TÜRKÇENİN YAZIM KURALLARI adlı başlığını incelemenizi öneririm.

Eger tarafsizsan,
Alıntı
benimde heryerime kramp giriyor hala
her yerine ne girdigini düzelt
Alıntı
Derdini kivirmadan direk dogrudan anlatmak yakisir bir Türk'e
"direk dogrudan" ne demekmis bunu da düzelt

Ancak hazir yeri gelmisken bu noktaya deginmek istedim.

Çevrimdışı Kurtkaya

• Otağ Sorumlusu
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #305 : 09 Mayıs 2016 »

ben-a > bana
sen-a  > sana

Eger tarafsizsan,
Alıntı
her yerine ne girdigini düzelt
Alıntı
Derdini kivirmadan direk dogrudan anlatmak yakisir bir Türk'e
"direk dogrudan" ne demekmis bunu da düzelt

Ancak hazir yeri gelmisken bu noktaya deginmek istedim.

Sayın Hablemitoğlu;
Ben hayatımın hiç bir döneminde tarafsız olmadım.
Hatta gündelik hayatımda bile taraflı oldum.
Benim tarafsız olmak gibi bir zorunluluğum da yok. Zira ne yargıcım ne de tüze, töre adına karar verecek birisi.
Bilimsel açıdan doğrusunu söyleme gibi bir erdem söz konusu olursa doğru bildiğimi söylerim ve bu da kimin işine gelir kimin işine gelmez bilemem.
Bu konuyla ilgili eklediğim ileti de aynı mantık doğrultusunda yazılmıştır. Yani kişisel olarak sizi yermek, eleştirmek; buna karşı tartıştığınız kişiyi tutmak, desteklemek düşüncesiyle herhangi bir şey yazmış değilim. Bana taraf veya tarafsızlıktan ziyade doğru mu, yanlış mı, Türklüğe ve Türkçülüğe uygun mu değil mi diye sorarsanız sizinle birbirimizi yanlış anlama durumuna düşmemiş oluruz.
Gelelim tarafsızlığımı(!) ölçmek için sorduğunuz kramp meselesine...
Soru şöyle:
Alıntı
Ama siz işi belden aşağıya çağrışım yapacak şekilde: "her yerine ne girdigini düzelt" olarak evirmeye, yüz kızartıcı yorumları çağrıştıracak şekle sokmuşsunuz ve biz de bunun ayırdına varamamışız öyle mi?
Size önerim; başkalarının anlayış ve zekasını sınamak yerine kendinizi sorgulayın. Yaptığınız çok ayıp. Konuk olarak gelmişsiniz ve başkalarını bilmem ama, kişisel olarak benim tarafımdan  konukluk hukukunca karşılanıyorsunuz bari bu hukuku koruyun!
"direk dogrudan" ne demekmis bunu da düzelt diye yazmışsın.
Evet tartıştığınız kandaşımız biri Türkçe diğeri batı dillerine ait anlamdaş kelimeyi farklı anlamları çağrıştırıyormuş ya da birbirinin anlamlarını güçlendiriyormuş gibi kullanmış. Yani "direkt direkt" demek gibi ya da "doğrudan doğrudan" demek gibi yineleme yapmış.
Ne yazık ki bu tür yanlışları bir çok yazar çizer bile yapıyor.
Ulusal yayın yapan gazete köşe yazarlarından yazılarında "mesela, örneğin", "bizatihi, şahsen, kişisel olarak" ve buna benzer bir sürü anlamdaş sözcükleri değişik anlamlar taşıyan sözcük sıraları gibi kullandıklarına tanık oluyoruz.
Keşke yapılmasa imiş ama yapılıyor işte.
En azından tartıştığınız kandaşımız bunu örtülü bir niyetle bambaşka bir sonuca varmak için yapmıyor. İşte bundan eminim.
Benden tarafsızlık istemiştiniz. Peki adetim olmayan bir davranış sergileyip bu defalığına tarafsız olayım.
Tartıştığın arkadaşımız yanlış ya da maksadını aşan bir tanım yapmış, fikir ileri sürmüş olabilir. Bu ayrıca irdelenir. Ancak bu arkadaşın kötü niyetli olduğuna dair en ufak bir şüphemiz yoktur. Yani yıllardır bizde kötü niyetli olduğu hissini uyandıracak bir tavrını görmedik. Sizin mikroskopla büyütüp, cımbızla seçtiğiniz mezhep ve inanç noktasında bile...
Size gelince değerli dostum...
Ya kendinizi iyi anlatamıyorsunuz ya da niyetinizi gizlemeyi pek beceremiyorsunuz.
Nedense eskilerin "hissel kablel vukuu" dedikleri duygu bende sizinle ilgili bir kaç büyük soru işareti olarak şekillenmektedir.
İsterseniz kendinizi ve yazdıklarınızı bir daha gözden geçirin.
Amacım sizi incitmek değildi. Beni tarafsız olmaya zorladınız ve tarafsızca gözlemlediğim durumu tanımladım o kadar.
Dilerim beni anlamışsınızdır. Ya da kendimi anlatmaya güç yetirebilmişimdir...

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #306 : 10 Mayıs 2016 »
Hablemitoğlu bak sen beni sevmedin, galiba benim de kanım sana fazla kaynamadı, fakat bu Otağda amaç taraf tutmak veya ayrımcılık olsaydı inan çok farklı davranırdık.

Beni gaza getirmek kolay olabilir ben duygusal olabilirim, yapım buna uygun. Fakat en soğukkanlı ve mantıklı kandaşlarımızı dahi polemiklere çekmeye çalışmana şaşırıyorum.

Ben senden birşey rica etmek istiyorum. Lütfen bizlerle Türkçülük hakkında paylaşmak istediklerini paylaş. Ben her fırsatta doğma büyüme gurbette olduğum için Türkçemin bazen yetersiz olduğunu veya olabildiğini zaten asla saklamadım.
Umuyorum ki sen benden daha samimi bir Türkçüsündür, bu bana koymaz bilakis gurur verir, övünç kaynağı olur.

Demem o ki ben pes ediyorum, polemik ve tartışmada ben seninle baş edemem. Sen kazandın.

TTK,

TTK

Çevrimdışı Hablemitoglu

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #307 : 10 Mayıs 2016 »
seninle sorunum yok, tanimiyorum seni, sorunum Türkcülükle ümmetciligi karistirmak, buna karsiyim.

Benim türkcem güzel degil, zaten Türkiye türkcesi temiz degil,  icerigi yabanci kelimelerle kirli.
Ben "halk" kelimesini Türkce bilirdim, senin halk yerine millet kelimesini kurup
Alıntı
"halk" kelimesini fazla kullanman zaten sol tandanstan oldugunu anlamama yetmisti.
sözünden son halk kelimesinin anlamina baktim arapcaymis. Sonra millet kelimesine baktim, oda arapcaymis.
Eger benim Türkcemi düzeltirken yerine gercek türkce kelimeler kullansaydin sana tesekkür ederdim,  ama Türkcemi düzeltirken kendin yabanci kelimeleri siralaman, Türkcemizin halini gösteriyor.

Dün gece gec saatlere kadar Orhun yazitlarini okudum orada Bilge Kaan yazitlarina  Türk halkina "bodun" deniyor,  bu forumda belirli kelimeleri türkce kelimelerle degistirebilme özelligi var, forum adminleri  mesela  "halk, millet"  kelimesini Bodun ile degistirse, yazilan her "halk" ve "millet" kelimesi "bodun" a degisir bu sekil az da olsa arabin dilini Türkcemizde azaltmis oluruz.

Hangi ülkeden katiliyorsun?

Çevrimdışı Hablemitoglu

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #308 : 10 Mayıs 2016 »

Ben hayatımın hiç bir döneminde tarafsız olmadım.
Hatta gündelik hayatımda bile taraflı oldum.
Benim tarafsız olmak gibi bir zorunluluğum da yok. Zira ne yargıcım ne de tüze, töre adına karar verecek birisi.

bu sözlerinden sonraki satirlarinda parmaklarini bosuna yormussun, devam okuma gereksimi duymadim. Bakis acilarimiz cok farkli!

Çevrimdışı Arula

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #309 : 10 Mayıs 2016 »
Konu ile ilgili iletiler tamamen alakasız ve atışma noktasına geldiği için başlık geçici olarak kilitlenmiştir.