Gönderen Konu: sadece TURKLUK mu, yoksa hem turk hemde musluman mi??  (Okunma sayısı 13480 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı esasturk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
sadece turk olmak yetiyormu???

yoksa iyi bit TURK olmak icin musluman dami olunmali!!!

bence muslumanlik turklugu guzellestirmistir, suslemistir :-)

yildiz bir aya bbirde bayraga yakisir

Çevrimdışı ATASAGUN

• Türkçü-Turancı
  • Öğreniyor...
Yazdıklarınıza bakılırsa Türkçülüğe eğilimlisiniz ama önemli derecede bilgi eksiğiniz var. Böyle giderse otağdan atılırsınız. En iyisi Türkçülüğü kaynaklarından(Gökalp, Atsız, Akçura...) öğrenmeye çalışın.

(Türkiye dışında olduğunuzdan daha önce uyarılmadığınızı düşünüyorum.)

Çevrimdışı TeknikTürk

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Hala anlatamadık,Türklük farklı şey,din farklı şey.Yahu bunu anlamak neden bu kadar zoruna gidiyor?Bak şimdi ben Türküm,dinim islam.Farz etki islama olan inancımı kaybettim ve zerdüşt olmaya karar verip zerdüşt oldum.Şimdi sen bana Türk değilsin diyebilirmisin?Türklük kan bağıdır,din inançtır ve inançların kanla bir ilgisi yoktur.En güzel örneğide Türklerdir ki hem müslümanı,hem hristiyanı,hem musevisi hemde şamanisti vardır.

Çevrimdışı AttilaHun

• Türkçü-Turancı
Ben ilk önce TÜRK'üm. Daha sonra Müslüman'ım. Hep söylerim; Şamanist bir Altaylı Türk veya Hıristiyan bir Gagavuz ya da Hıristiyan bir Çuvaş; Müslüman Arap veya Müslüman Kürt'ten daha yakındır bana.

Önce TÜRKLÜK!

Başlığı açan arkadaş, bu başlıktan dolayı sözüm sana: Boş bir adamsın!

Tanrı TÜRK'ü korusun! O zaten yüce...

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Kimliğimizde neler yazıyor.Bu da kimlikte yazan birşeyler gibi mesela annenizin adının Elif olması babanızın adını etkilemez.Müslüman olmak Türk olmayı vede TÜRKÇÜ olmayı etkilemez.Türk olmakta aynı zamanda Müslümanlığı etkilemez.Hangisi önce geliyor sorusu ise küçük çocuklara sorulan "anneni mi yoksa babanı mı daha çok seviyorsun?"sorusuna benziyor yani tamamen tuzak vede Türkleri birbirine düşürmek için hazırlanmış ve maalesef başarılı olmuş bir sorudur.

Çevrimdışı serhatdaki

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
Türklük olmadan müslümanlık bir anlam ifade etmez. Türk olmak müslüman olmaktan ötedir. Araplar putlara taparken- binlerce yıl önce  biz tek bir tanrıya yani  Göktanrıya inanıyorduk zaten. Biz müslümanım deyip bu yoldan para kazanmak isteyen imansızlardan değiliz zaten. Bizi Tanrı yeryüzüne vali(yönetici düzeltici) olarak gönderdi. Bunu Hz. Muhammed (s.a.v) doğruladı zaten. Daha neden sadece türklük yeterli mi diyorsunuz?

Ben türklük yeterli diyorum. Yetmez diyorsanız siz ne olduğunuza bakın ve kendinizle barışın.

Çevrimdışı alpturan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Türklükle Müslümanlık ayrı ayrı konular birbirine karıştırmayalım.
Kaş yaparken göz çıkarmayalım.
ya da elmayla armudu toplamayalım.
artık yeter diye düşünüyorum.
herkesin dini kendine ve bir dini küçüksemekte kimsenin haddine değil.
Kimliğimizde neler yazıyor.Bu da kimlikte yazan birşeyler gibi mesela annenizin adının Elif olması babanızın adını etkilemez.Müslüman olmak Türk olmayı vede TÜRKÇÜ olmayı etkilemez.Türk olmakta aynı zamanda Müslümanlığı etkilemez.Hangisi önce geliyor sorusu ise küçük çocuklara sorulan "anneni mi yoksa babanı mı daha çok seviyorsun?"sorusuna benziyor yani tamamen tuzak vede Türkleri birbirine düşürmek için hazırlanmış ve maalesef başarılı olmuş bir sorudur.

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
Bana ''anneni mi yoksa babanı mı çok seviyorsun'' diye bir soru sorsalar dediğiniz gibi tereddüt ederim ve yanıt veremem .Ama bana Türklük mü, müslümanlık mı önce gelir deseler.Hiç tereddüt yaşamam önce Türk olmakla gurur duyarım , inancım da kimseyi ilgilendirmez.Milliyeti olmayanın dini olmaz, Ne mutlu Türküm diyene.

Çevrimdışı AYKUT YABGU

• Türkçü-Turancı
  • **
ÖNCE TÜRK'LÜKMÜ MÜSLÜMANLIKMI DİYE SORSALAR HİÇ DÜŞÜNMEDEN TÜRK'LÜK DERİM.

SONUÇTA HERKESİN KENDİ DİNİ KENDİ İNANCI .

TÜRKÇÜ''NÜN DİĞER DİNLERE SAYGISI VARDIR.

KANI TÜRK OLSUNDA DİNİ NE OLURSA OLSUN.

TTK
TÜRK TANRI'NIN ÖFKESİNDEN YARATILMIŞTIR

Çevrimdışı metehan135

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
  • Ümmetçi Soysuz
türklük bir kişinin sahip olabileceği en kutsal duygudur. bu duyguyu güzel bir sekilde tahlil ve tetkik etmiş iseniz bu guyguyu yüreğinizin en hassas yerinde yaşata biliyorsanız bu uğurda kelle koltukta mücadele edebiliyorsanız işte o zaman bence dinin önemi yoktur.Elhamdürillah Müslümanız ancak orta asyada Türk kültürünü yaşatabilmek için hala çadırda yaşayan yüce kişiler halen göktanrı dinine mensuptur.
Bu da türklüğün ne kadar kutsal bir dava olduğunu ve dinin bu davanın önüne geçemeyeceğinin en basit örneğidir
ERGENEKON YURDUN ADI
BÖRTEÇİNE KURDUN ADI