Gönderen Konu: KERAMET DİNDE DEĞİL KANDA!  (Okunma sayısı 15117 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bayındır

• İLTERİŞ
  • Türkçü-Turancı
Ynt: KERAMET DİNDE DEĞİL KANDA!
« Yanıtla #10 : 05 Şubat 2007 »
merak etme arkadaşım ulu tarihimizigayet iyi biliyoruz hala anlamamışsın.lütfen tarihimizden ve ordumuzdan bahsederken daha düzgün kelimeleri seç.esen kal
...Turán.....Turaniákat.......Attilá...

Tanrıkut1964

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 05 Şubat 2007 »
İSLAMİYETTE IRKÇILIK YOKTUR.........

VE BİZ TÜRK IRKÇISIYIZ...

BU ORTADA İKEN NEYİN TARTIŞMASI YAPILIYOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Çevrimdışı bayındır

• İLTERİŞ
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #12 : 08 Şubat 2007 »
İSLAMİYETTE IRKÇILIK YOKTUR.........

VE BİZ TÜRK IRKÇISIYIZ...

BU ORTADA İKEN NEYİN TARTIŞMASI YAPILIYOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    İMZA

tardu kağan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2007 »
     Bizim dinimiz kinimizdir.andalar bu konu daha çok derinlere iner tartışırsak. İsteyen  Hz muhammeti ve islamiyet Tanrı ile arasındaki bağ olarak kabul eder,isteyen isa yı, isteyen musayı....ben atam oğuz kağanı bilirim gerisi yalan.TANRIKUTandamız yine taşı gediğine koymuş...islamda ırkçılık YOKTUR!

Çevrimdışı Deli Dumrul

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #14 : 09 Şubat 2007 »

Bu konunun irkdaslarimiz arasinda ayrimciliga neden olacagi kaatindeyim.Yazilan yorumlardan anladigim kadariyla , farkli inanclardan irkdaslarimiz mevcut.
Bir kandasimizin yorumunda belirttigi, "müslümanlik irkciligi reddeder" tarzi yorumlar müslüman olan irkdaslarimiz rencide eder.Birakin herkes neye inaniyorsa öyle inansin.Inanclardan dolayi kimseyi yargilamayalim.Laik anlayis bunu gerektirir.Hepimiz Türkcülük fikri etrafinda kenetlenelim.Önemli olan budur.
Yanilmiyorsam Otag kurallarinda dini tartismalarin yasanmamasi ve her Türk` ün inancina saygi gösterilmesi gerektigi yaziliydi.
Degerli Yöneticilerimizden ricam bu konu basliginin mümkünse nihayete erdirilmesidir.

Saygilar

TTK

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : 09 Şubat 2007 »
Sayın Deli Dumrul,

"Müslümanlık Irkçılığı Reddeder"..Bu Türkçü kişiyi rencide etmez..Rencide olacak kişilerde Türkçüler olamaz...

Bir diğer konu ise;Bu başlık altında tartışma yok,tam tersi herkes fikrini söylüyor...

Türkçüler Laiktir..Tersi düşünülemez..

Esen Olsun...   

Çevrimdışı Deli Dumrul

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #16 : 09 Şubat 2007 »
Sayın Deli Dumrul,

"Müslümanlık Irkçılığı Reddeder"..Bu Türkçü kişiyi rencide etmez..Rencide olacak kişilerde Türkçüler olamaz...

Bir diğer konu ise;Bu başlık altında tartışma yok,tam tersi herkes fikrini söylüyor...

Türkçüler Laiktir..Tersi düşünülemez..

Esen Olsun...  

Sayin Kök-Börü,

Yukarida yazmis olduklarinizdan söyle bir sonuc cikiyor;müslüman olan Türklerin irkci olma sanslari yoktur.Türk irkciligini lütfen kafaniza göre yorumlamayin.Herkes farkli inanclara sahip olabilir.Laikligin geregide budur.Hristiyan, musevi , saman, Türk irkcilari olabildigi gibi müslüman Türk irkcisida olabilir.Benim inancimda irkciligimi engelleyen bir unsur yoktur.Birakin insanlara sinirlar cekmeyi.Gün Türklügün birlik gündür, hainlerin, ve Türk düsmanlarinin karsinda daha güclü ve hedefli olabilmemiz icin böyle kisir tartismalara girmemekte fayda görüyorum.

Saygilar

TTK

Kök-Börü

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : 09 Şubat 2007 »
Sayın Deli Dumrul,

Okuduğunuz şeyi anlayamamanız sizin probleminiz...

Türk Irkçılığını kafama göre değil Atsız Ataya göre yorumlarım...

Ayrıca "Müslümanlık Irkçılğı Reddeder"tarafından söylenmemiş olup kuranda geçmektedir..

Gün Türklüğün birlik günüdür...Bu doğru.....O zaman Türkçülük için gerçek hayatta bir şeyler yapın...

Çevrimdışı bayındır

• İLTERİŞ
  • Türkçü-Turancı
« Yanıtla #18 : 09 Şubat 2007 »
BU KISIR TARTIŞMA DEĞİL KİŞİSEL BİR FİKİRDE DEĞİL BİZZAT TÜRKLÜĞÜN GERÇEKLERİDİR SAYIN DELİ DUMRUL.AYRICA DİN AYRIMCILIĞI YAPAN YOK İSTEYEN İSTEDİĞİNE İNANIR.LAİKLİĞİN GEREĞİ BUDUR. AMA BİR TÜRKÇÜ HAYATINDA NEYİ ÖNE ÇIKARMASI GEREKTİĞİNİ BİLMESİ GEREKİR.EVET İSLAM IRKÇILIĞA VE ÜSTÜN IRK ANLAYIŞINA İZİN VERMEZ.AMA BURDA SEÇİM DİNİ DEĞİL HAYAT GÖRÜŞÜYLE İLGİLİDİR.KENDİNİ TANIMLAMANLA İLGİLİDİR.MÜSLÜMAN IRKÇI OLABİLİR AMA İSLAMCI IRKÇI OLAMAZ. BİR IRKÇI ASLA DİNİ SEMBOL VE SÖYLEMLERLE KENDİNİ İFADE EDEMEZ.KENDİSİYLE ÇELİŞİR.TÜRKÇÜ BUNU AYIRABİLMELİDİR.DURUP DURURKEN BÖYLE BİR SÖZ SÖYLENMEZ AMA SEN KALKAR İSLAMİ BİR SÖYLEMDE BULUNURSAN İSLAMDA IRKÇILIK YOKTUR DERLER ADAMA.O ZAMAN DURUP DÜŞÜNECEK DİNİNİ DEĞİL KENDİNİ DÜZELTECEKSİN.BU İLETİLERİN SEBEBİ BUDUR.NE DIŞLAMA NEDE KINAMA NİYETLİ DEĞİLDİR.SAYGILARIMLA

Çevrimdışı Deli Dumrul

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #19 : 09 Şubat 2007 »
Sayin bayindir,

Yazdiklariniza katiliyorum bir nokta disinda, ben burda Islami söylemlerle hic bir sey anlatmaya calismadim.Sizinde belirttiginiz gibi müslüman irkci olabilir dedim.

Sayin Kök-Börü,

Bu yasima kadar Türkcülük icin bir seyler yapmaya calistim.Herseyden önemlisi Almanyada yasayan bir baba olarak iki evladimi tam bir Türkcü gibi yetistirmeye calisiyorum.Tüm cevremden irkci oldugumdan dolayi dislanmami hic önemsemiyorum.Bir seyler yapmam gerektigini yazmaniz üzerine bunlari yaziyorum.

Saygilar

TTK