Gönderen Konu: BÜYÜK GÖKTÜRK DEVLETİ KURULACAKTIR!  (Okunma sayısı 19561 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı KAFKASKURDU

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Varlığım Türk varlığına armağan olsun!
BÜYÜK GÖKTÜRK DEVLETİ KURULACAKTIR!

Cüneyt ARKIN ve Aytekin AKKAYA'nın başrollerini paylaştığı ''Hakanlar Çarpışıyor'' filminden unutulmaz diyaloglar.Film Atsız Ata'nın ''Bozkurtlar'' romanlarını anımsatıyor muhtemelen senaryo yazılırken romandan yararlanılmış.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PAzebiFEneg" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=PAzebiFEneg</a>
''Od düşmüş gönlüne;söndür de derdine yan,
 Muhannet yolu kesmiş;çöldeki merddine yan,
 Yarınlar kalleş dolu;mert olan her düne yan!''

Biz Asya'dan Avrupa'ya kardeşlik Türküleriyle değil,ucundan kan damlayan kurt başlı kılıçlarımızla geldik!

Çevrimdışı oguz111

• Yeni Üye
  • *
Ynt: BÜYÜK GÖKTÜRK DEVLETİ KURULACAKTIR!
« Yanıtla #1 : 13 Ocak 2008 »
Soydaşım film tam olarak elinde var mı acaba?

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #2 : 13 Ocak 2008 »
Yalnız filmin sonunda çıkan Çinliler, Çin'de Gök Türkler döneminden bin yıl sonra hüküm süren Mançuların getirdikleri giysileri giyiyorlar :P :D :D

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı NTürk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 13 Ocak 2008 »
Böyle filmlerin günümüz imkanlarındada muhakkak çekilmesi gerekir.Ama malesef şimdiki senarist ve yönetmenler ya ırkı kırık yada cinsi kırık...hep kürtleri öven filmler var..
Örneğin beyaz melek filminde kürtlerin ailelerini huzur evlerine koymadığını filan ima ediyorlar.filmdede sıkça kürtçe konuşuluyor...
HARAY HARAY MEN TÜRKEM!!!

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #4 : 13 Ocak 2008 »
Şu Kazakların Amerikan yardımıyla şektikleri Köşpendiler filmi gibi yüksek kaliteli filmler olursa çok işimize yarar.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı NTürk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #5 : 13 Ocak 2008 »
Şu Kazakların Amerikan yardımıyla şektikleri Köşpendiler filmi gibi yüksek kaliteli filmler olursa çok işimize yarar.
Ben o filmi izlemedim ama Nomad ı izledim gerçekten güzeldi.Köşpendileri piyasada bulmak mümkün mü acaba?
HARAY HARAY MEN TÜRKEM!!!

Çevrimdışı KAFKASKURDU

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 14 Ocak 2008 »
Soydaşım film tam olarak elinde var mı acaba?

Evet andam film tam olarak elimde var.Ben sevdiğim sahneleri kesip Youtube atmıştım.
Yalnız bu değil Cüneyt ARKIN'ın bir çok filmi var bende.Kendisi Kırım Türklerindendir.

Biz Asya'dan Avrupa'ya kardeşlik Türküleriyle değil,ucundan kan damlayan kurt başlı kılıçlarımızla geldik!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 14 Ocak 2008 »
Evet andam film tam olarak elimde var.Ben sevdiğim sahneleri kesip Youtube atmıştım.
Yalnız bu değil Cüneyt ARKIN'ın bir çok filmi var bende.Kendisi Kırım Türklerindendir.
Evet,öyledir;ancak kendisi komünisttir.Televizyonlarda TKP denilen partiye gönüllü olarak üye olduğunu açıklamıştı.Unuttuk mu?
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı KAFKASKURDU

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #8 : 14 Ocak 2008 »
Benimde aklım almıyor.Komünist olan biri böyle filmleri nasıl yapıyor.Dahası şehitler için bir de şiir okumuş bir albüme.

Dahası bu yazısında Komünist bir bayan sinema oyuncusunu yerden  yere vurmuş:

''DEVRİMCİ OYUNCU VATAN KURTARIYOR
Filmde oynayacak genç kız şöyle bir ağzını büzdü ''Senaryo sosyal içerikli mi'' diye sordu.'
'Olmaz mı kızım.Senin gibi yavru bir devrimciye sosyal içerikli olmayan bir senaryoda rol vermeyecek kadar enayi mi sandın beni'' dedi patron.
''Yoksa oynamam'' diye nazlandı kızımız.
''Oyna yavrucum oynaki şu baht-ı kara vatanı kurtaralım'' diyen patron hergelenin tekiydi.
Patron senaryoyu önüne attı ''İşte vatan kurtaran senaryo ve de öylesine sosyal içerikli ki tarih böylesini ne görmüş ne de yazmıştır''
Cici oyuncu senaryoyu aldı ''Görüyorum'' ki diye lafa başladı ''Geleneksel lumpen kültürün halka ait kısmında,tarihsel diyalektiğin çizgisinde oluşmamış sanayinin sonucu gelişmiş feodal yapılanmadaki kapitalizmin en iyi kırılma noktasına geldiğimiz şu günlerde,halkın emeğin piyasasındaki durgunluğun materyalist...'',
patron atıldı''Gözünü seveyim,dur benim cici kızım dur ki aklımızı başımıza toplayalım ve bu lafları yazalım ve vatanı hakkıyla kurtaralım.Yönetmen yazdı,kız söyledi. Hepimiz bitap düşmüştük.Patron omuzlarından tutup kızı kaldırdı.Alnından öptü.
''Vatanı kurtardık ki okadar olur'' dedi.''Şimdi sen bu gece yönetmenin evine gideceksin.Yeni senaryoyu orada tartışacaksınız.''
Kız,ilk defa yönetmene alıcı gözle bakıyordu.Patron onu yönetmene iteledi.''Unutma yavrucuğum,şöhret yönetmenin yatağından geçer.''
Kız hiç tereddüt etmeden yönetmene sokuldu ''Saat kaçta geleyim?'' diye sordu.
''Sosyal içerikli bir gece olması için elinizden geleni yapın yavrucuğum'' dedi ve uzanıp yeniden alnından öptü.

Cüneyt ARKIN ''Adını Unutan Adam,KABALCI YAYINEVİ 2001''

Ben bu adamdan birşey anlamadım.Yine de filmlerini severim.Filmlerinin hiç birinde Türklüğe aykırı,kroları öven bir şey yok.Hakkını vermek lazım

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #9 : 14 Ocak 2008 »

Ben bu adamdan birşey anlamadım.Yine de filmlerini severim.Filmlerinin hiç birinde Türklüğe aykırı,kroları öven bir şey yok.Hakkını vermek lazım

Evet,o konuda haklısınız.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı