Gönderen Konu: Bir Türkçü Gözünden  (Okunma sayısı 2912 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arula

• Türkçü-Turancı
  • **
Bir Türkçü Gözünden
« : 12 Eylül 2015 »
AKP ve MHP Şehitlerden oy topluyor;

Söylerlerdi de inanmazdım, en son oylamada MHP'nin oyu ciddi bir düşüşteydi HDP denen bölücü parti ile hemen hemen eşit oy sayısı aldılar
Şehitlerden sonra kendi adlarını ön plana atmayı başardılar gelecek seçimde her iki partide oylarını ciddi biçimde arttıracaklardır,
sonuçları bekleyeceğiz, MHP her zaman AKP'nin cansimidi olduğu için Tayyip 400'ü bu şekilde başaracaktır.

TSK AKP'nin kalesi oluyor;
 Yakın zamanda Necdet ÖZEL görevini Hulisi AKAR'a devrederken hatırlarsınız baya bir gündem yaratmıştı namaz kılan bir genelkurmay başkanı
diye eski tarihte çok zor görebileceğimiz göklere Bayrak çekilirken Tekbir sesleri, askerlerin uygun adumda tekbir ile yürümesi
olmaması gereken şeyler ulusumuza alıştırıldı ve tepki vermemeye tam tersine eskiye nazaran iyileşme olduğunu söyler oldular
bütün Ulusalcı komutanlar tek tek zorla istifa ettirilirken kendi düşüncelerine en uygun olan komuta kademesini başa taşımaya başladılar.
 Şehit olaylarında ise, aradan saatler hatta gün geçmesine rağmen AKP'nin isteği doğrultusunda Şehit sayısını vermediler yalan operasyon
haberleriyle ulusumuzu uyuttular ancak operasyon görüntülerine yer veremediler, görsel basında dolaşan halk askerden önce şehitleri aldı
haberini yalanlayamadılar.

Şehit Tepkileri;
 Her zaman söylemişimdir bir ulusun sesini çıkarması için birilerinin ön ayak olmasına gerek yok bu ülkede milyonlarca Vatansever var
birken on olur, onken milyonlar oluruz ancak birilerinin bundan nemalanması gerekiyordu bu işide MHP önayak oldu.
 Emin olun ki MHP bu konuda AKP ile beraber organize oldu en azından şöyle söyleyebilirim bu kitlenin içinde azımsanmayacak derecede
AKP kitlesi vardı, her yerde korna sesleri, arabayı bağırttamalar, tekbir sesleri, hilafet bayrakları, siyasi bayraklar bunların hiç birinin
olmaması gerekirdi kutlama havasında geçen bu tepkiler yanlış idi, Şehitlerden sonra kutlama yapılmaz ''yas''tutulur bu kitle, tekbir
sesleri, siyasi bayraklar kitlenin büyümesini engelledi Örn; Ateist, deist veya farklı bir dine mensup bir insan o kitlenin içinde
bulunmak ister mi? Şahsen ben istemedim.

HDP binalarının yakılması;
 Yanlış bulduğum başka bir konuda bu HDP'e izin veren, onun bu kadar güçlenmesini sağlayan partiler hangileri? Başta AKP olmak üzere tüm
partiler değil mi?
HDP bu binaların parasını kimden alıyor? Devlet hazinesinden devlet hazinesine para nereden aktarılıyor? İnsanımızın ödediği vergilerden.
Garip bir çıkmaz oldu değil mi?
Peki... bu binaların yakılmasının sadece göstermelik olduğunu sadece ben mi biliyordum?
Nitekim öyle oldu olaylar duruldu yine her zaman ki gibi güllük gülistanlık olduk göreceğiz en geç bir kaç ay içinde parti binaları
tekrardan açılacak ve kimse sesini çıkarmayacak, bir an içiniz yeşerdi değil mi ulusumuz uyanıyor diye, ama yanıldınız tekrardan
kardeşlik naraları atılmaya, MHP parti binalarına müdahale edenler bizdn değil dedi ve vandallıkla suçladı.
Görsel yayınlar bol bol kardeşlik haberleri vermeye, MHP liler Doğuya giden otobüsleri durdurup güller saçmaya başladı.
Bu ulusun kolluk kuvvetleri mevcut bu kolluk kuvvetleri halen bu ülkeye bağlıysa insanımızın bu gibi olaylara dahil olmaması gerekir,
tüm bunlara rağmen dahil olmak istiyorlarsa istikamet yanlış, yılanın başı parti binalarında değil Ankara'da.

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
Ynt: Bir Türkçü Gözünden
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2015 »
Arula kandaşım bu yazıyı yazan kimdir, altta belirtmemişsin.
TTK

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
  • UÇMAĞA VARDI, TANRI DAĞLARINDA!
« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2015 »
"Bir Türkçünün gözüyle" başlığın adı...Yazıda Ulusalcılık adına görüş belirtiliyor.

Birde yazıyı yazan arkadaş "kürt terör örgütü pkk'nın siyasal uzantısına ait binaların yakılmasından" neden rahatsız oluyor?

23 EKİM 2023'DE, ELİM BİR TRAFİK KAZASI SONUCU, UÇMAĞA VARDI.
ŞİMDİ; TANRI DAĞINDA, ATALAR YURDUNDA, ATSIZ ATA MAKAMINDA, BAŞBUĞLAR OTAĞINDA, ERİNÇ İÇERİSİNDE!

Çevrimdışı 4_hilal

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 12 Eylül 2015 »
Söylerlerdi de inanmazdım, en son oylamada MHP'nin oyu ciddi bir düşüşteydi HDP denen bölücü parti ile hemen hemen eşit oy sayısı aldılar

Ben açikçasi bu Türkçü kandasimizin gözünden yazisinin hemen hemen hiçbiryerine katilamadim, fakat bu ilk cümle en ilginç olani.
Toplama çikarma yapmak mi zor? yoksa abartmak mi zevkli? acaba hangisi?
Ben örnek vereyim bu 7 Haziran'da esit oy sayisi ifadesine.

HDP'nin birinci çiktigi 14 ilimizden nüfusu daha çok olan Van ve Diyarbakir hariç, diger 12 tanesini topladim.
Bitlis, Sirnak, Mardin, Hakkari, Batman, Siirt, Mus, Agri, Tunceli, Igdir, Kars ve Ardahan.
Bu 12 ilimizin HDP'ye giden oy sayisi: 1.466.435
7 Haziran seçimlerinde MHP ile HDP arasinda oy farki ile ayni rakam diyebiliriz. MHP 1 milyon 400 küsür bin oy daha fazla almisti.
TTK