Gönderen Konu: Çakma Türkçüler.  (Okunma sayısı 30378 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İsmail İpek

• Türkçü-Turancı
Ynt: Çakma Türkçüler.
« Yanıtla #10 : 01 Nisan 2013 »
Dinsiz Türkçüler: Bunlarda dinsizliği kendilerine siper yaparak Türkçülük yaparlar. Bunların Türkçülükle alakası yoktur. Gece gündüz Amerikan-İsrail askerlerine dua ederler, sırf müslüman öldürüyorlar diye. Her hangi bir dine inananlarıda "Yobaz" ilan ederler.

Bu tabir ağır bir saçmalıktır. Tüm İbrahimi dinleri reddeden Atsız Ata'ya kulak verelim. Atsız Ata diyor ki:

"Yobazlık milletlerarası hastalıktır. Kızılı olduğu gibi yeşili de olur. Fikirlere ve içtihadlara saygı duymak ve onlarla tartışmak seviyesinde olmadıkları için daima yırtınırlar, küfür ve iftira ederler, ilim ve mantık alanı içinde konuşmaktan aciz oldukları için karşımıza daima ayet ve hadisle çıkarlar. Soy soy insanların bir tek Adem’le Havva’dan türediklerine, Adem’in 1050 yıl yaşadığına, Havva’nın her yıl biri erkek biri kız olmak üzere ikiz evlat doğurduğuna ve bu kardeşleri birbiriyle evlendirdiklerine inanırlar. Bir Sümer masalından çıkan tufan ve Nuh’un gemisi onlarca tarihi bir hakikattır. Hangi teknik üniversiteden mezun olduğu belli olmayan Nuh’un yaptığı o pazarcı kayığına her cins hayvandan birer çiftin girip sığması ve 40 tufan gününde birbirini yemeden uslu uslu oturması da gerçektir vesaire…  (Yobazlık Bir Fikir Müstehasesidir - ÖTÜKEN, 1970, Sayı: 11 ) "

Hiç kimsenin dini inancına karışma ya da küçümseme amacıyla yazmadığımı belirttikten sonra(ki Atsız Ata'nın da amacının bu olmadığı biliyoruz, zira satırlar ona aittir), dinsiz bir Türkçü olarak Yalnizkurt arkadaş sayesinde çakma bir Türkçü olduğumu da öğrendimi ifade edeyim. Meğer Atsız Ata da benim gibi bir lâdini olarak çakma Türkçü imiş. Yalnız bundan ziyade beni asıl şaşırtan ve ürküten şey alt alta yazılan destek mesajlarıdır.

Bir dine mensup olmak ya da olmamak, Tanrı'nın varlığına iman etmek ya da etmemek kişinin şahsını ilgilendiren bir durum olup asla ve kat'a Türkçülük fikriyatına aykırı bir durum değildir. Kendimi bir bilinemezci(agnostik) olarak tanımladıktan sonra gönül rahatlığıyla belirtebilirim ki, benim Türkçü fikriyatıma set çekebilecek herhangi birini tanımıyorum. Beş vakit namazını kılan bir Türkçü yoldaşım ile kolkola girebilmek benim için bir onurdur, lakin dinsizliği Türkçülük karşıtlığı olarak lanse etmek aymazlıktan da öte bir şaşırmışlık ve sapmışlık halidir.

Bir Türkçü olarak benim kendime edindiğim ilk düstûr cahillikle savaştır. Okumadan ilim sahibi olunmaz, zira kimse de cahilliği vahiy ile yenmemiştir. Başbuğ'un da dediği gibi:

- Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

Kitap okumak aynaya bakmaktır. Aynaya bakmadan neye benzediğini bilemez kişi ve aynaya bakıp neye benzediğini çözemeyen de ne konuşacağını, lafının nereye gideceğini hesap edemez. Müslümanları öldürüyor diye Amerikan ya da İsrail askerine dua eden kişi kelimenin tek anlamıyla aptaldır ama onun aptallığı beni ırgalamaz. Tıpkı dinsizlere çakma Türkçü diyerek Başbuğ'u ve Atsız Ata'yı bir anda Türkçülük fikriyatından aforoz edenlerin sözlerinin sadece kendini bağladığı ve kendi aptallığı olduğu gibi. Yobazlık nasıl bir fikir müstehasesiyse, cahillik de geri kalmışlığın müstehasesidir.

Belki yukarıda bahsedilen dinsizlik başka bir şey anlatıyor olabilir fakat arkadaşın kendisin de belirttiği gibi Türkçü bilge olmalıdır ve sözünün nereye gittiğini bilmelidir. Tahammülsüzlük bir kaybetme biçimidir ve Türkçü'yü Türkçülük'ten afaroz etmek mağlubiyetin anahtarıdır. Hiç kimseyi kendimizle aynı düşünce düzlemine sokmak gibi bir çabamız olamayacağı gibi, bunu başarabilmek de imkansızdır. Yanlışlar dile getirilerek düzeltilebilir, tartışma konusu ve hatta araştırma konusu bile olabilir fakat tektipleştirme tutkusu bir komünist hastalığıdır. Kuzey Kore'ye bakılarak ne anlatmak istediğim açıkca anlaşılabilir.

Yukarıda yazdıklarım sadece kendisini samimi olarak Türkçü adledenler için geçerlidir. Solcu-dinci-dinsiz-mezhepçi olup Türkçülük fikriyatındanmış gibi görünerek Türkçülüğe zarar verenlerin, samimi duygu ve düşüncelerini dile getirenleri sindirmesine izin vermek ya da bu üç kağıtçılar yüzünden Türk evlatlarına doğruyu göstermekten vazgeçip onları aforoz etmeye çalışmak aymazlıktır, aptallıktır, geri kalmışlığın müstehasesidir.

Bu da böylece uzun zaman sonra gecenin bir köründe bana tekrar yazı yazdıran bir şeydir.

Esen olsun.

Esenlikler Anda,

Yazdıklarının çoğuna katılmakla beraber bazı eklemeler yapmak gerekliliği duyuyorum.
Yukarı da arkadaşımızın bahsettiği dinsiz Türkçüler kelimesini ben kendileri bir dine inanmayan ama Türk Milletinin inandığı bir dine küfredenlere karşı kullandığını şeklinde yazdığını düşünüyorum.
Bunların dışında Türklük ve Türkçülük bir kan meselesidir. Din ayrımı ve herhangi bir inanç sistemi ile bölünemez.

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #11 : 01 Nisan 2013 »
Anda,

yazının amacını kavramakla beraber bilinçli bir tepki verdiğimi özellikle belirtmek istiyorum. Burası dışarıdan gelen herkesin okuyabileceği bir mecra iken Türkçe kullanımına dikkat etmemek ve anlam kaymalarıyla doğru şeyleri yanlış telaffuz etmek, Türkçü'ye yakışmayan bir durumdur. Türkçe yoksa, Türk ölmüştür.

Kendi mesajımda yazdığımı tekrarlayayım:

"Belki yukarıda bahsedilen dinsizlik başka bir şey anlatıyor olabilir fakat arkadaşın kendisin de belirttiği gibi Türkçü bilge olmalıdır ve sözünün nereye gittiğini bilmelidir."

Bundan sonra daha sık yazmayı düşünüyorum, umarım vakit ayırabilirim.

Esen olsun.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı Yalnizkurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #12 : 01 Nisan 2013 »
Esenlikler.

Atçeken Beği; Yorumunuzu okudumm şahsıma cahil olmakla itham ediyorsunuz, bu sizin düşünceniz saygı duyarım. Size cevaben  Cahil cüretkâr olur, kendini âlim sanır dışında pek söyleyecek sözüm yok.
Ülkücüyüm ama Ümmetçi değilim, Ülkücüyüm ama Türkeşçi değilim, Ülkücüyüm ama kürdofil değilim, Ülkücüyüm ama fettoscu değilim, Ülkücüyüm, Ülküm Başbuğumuz Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği yoldan hiç sapmadan, Atsız Atamın yoluma tuttuğu ısıkla, Kızilelma'ya ve Turan'a en kısa yoldan ulaşmaktır...

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #13 : 01 Nisan 2013 »
Alim olmadığım kesindir, hatta bildiğim tek şey hiçbir şey bilmediğimdir. Lakin bugüne kadar kendine Türkçü diyen birisini Türkçülük'ten aforoz edebilecek yetkiyi kendimde asla görmediğimden, bir Papa şanında ya da engizisyon mahkemesi adaletliliğinde hareket edemiyorum. O da sizin hakkınızmış.

Esen olsun.
Oturup düşündüğümde yetim olmadığımı gördüm! Oğuz Han gibi atası, Dede Korkut gibi muallimi, Köroğlu gibi ağabeyi, Mahtumkulu gibi akıl hocası olan birisi hiç yetim olur mu?
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı AFŞAR BÖRÜ

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #14 : 01 Nisan 2013 »
Dinsiz Türkçüler: Bunlarda dinsizliği kendilerine siper yaparak Türkçülük yaparlar. Bunların Türkçülükle alakası yoktur. Gece gündüz Amerikan-İsrail askerlerine dua ederler, sırf müslüman öldürüyorlar diye. Her hangi bir dine inananlarıda "Yobaz" ilan ederler.

Bu tabir ağır bir saçmalıktır. Tüm İbrahimi dinleri reddeden Atsız Ata'ya kulak verelim. Atsız Ata diyor ki:

"Yobazlık milletlerarası hastalıktır. Kızılı olduğu gibi yeşili de olur. Fikirlere ve içtihadlara saygı duymak ve onlarla tartışmak seviyesinde olmadıkları için daima yırtınırlar, küfür ve iftira ederler, ilim ve mantık alanı içinde konuşmaktan aciz oldukları için karşımıza daima ayet ve hadisle çıkarlar. Soy soy insanların bir tek Adem’le Havva’dan türediklerine, Adem’in 1050 yıl yaşadığına, Havva’nın her yıl biri erkek biri kız olmak üzere ikiz evlat doğurduğuna ve bu kardeşleri birbiriyle evlendirdiklerine inanırlar. Bir Sümer masalından çıkan tufan ve Nuh’un gemisi onlarca tarihi bir hakikattır. Hangi teknik üniversiteden mezun olduğu belli olmayan Nuh’un yaptığı o pazarcı kayığına her cins hayvandan birer çiftin girip sığması ve 40 tufan gününde birbirini yemeden uslu uslu oturması da gerçektir vesaire…  (Yobazlık Bir Fikir Müstehasesidir - ÖTÜKEN, 1970, Sayı: 11 ) "

Hiç kimsenin dini inancına karışma ya da küçümseme amacıyla yazmadığımı belirttikten sonra(ki Atsız Ata'nın da amacının bu olmadığı biliyoruz, zira satırlar ona aittir), dinsiz bir Türkçü olarak Yalnizkurt arkadaş sayesinde çakma bir Türkçü olduğumu da öğrendimi ifade edeyim. Meğer Atsız Ata da benim gibi bir lâdini olarak çakma Türkçü imiş. Yalnız bundan ziyade beni asıl şaşırtan ve ürküten şey alt alta yazılan destek mesajlarıdır.

Bir dine mensup olmak ya da olmamak, Tanrı'nın varlığına iman etmek ya da etmemek kişinin şahsını ilgilendiren bir durum olup asla ve kat'a Türkçülük fikriyatına aykırı bir durum değildir. Kendimi bir bilinemezci(agnostik) olarak tanımladıktan sonra gönül rahatlığıyla belirtebilirim ki, benim Türkçü fikriyatıma set çekebilecek herhangi birini tanımıyorum. Beş vakit namazını kılan bir Türkçü yoldaşım ile kolkola girebilmek benim için bir onurdur, lakin dinsizliği Türkçülük karşıtlığı olarak lanse etmek aymazlıktan da öte bir şaşırmışlık ve sapmışlık halidir.

Bir Türkçü olarak benim kendime edindiğim ilk düstûr cahillikle savaştır. Okumadan ilim sahibi olunmaz, zira kimse de cahilliği vahiy ile yenmemiştir. Başbuğ'un da dediği gibi:

- Biz, ilhamlarımızı gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz.

Kitap okumak aynaya bakmaktır. Aynaya bakmadan neye benzediğini bilemez kişi ve aynaya bakıp neye benzediğini çözemeyen de ne konuşacağını, lafının nereye gideceğini hesap edemez. Müslümanları öldürüyor diye Amerikan ya da İsrail askerine dua eden kişi kelimenin tek anlamıyla aptaldır ama onun aptallığı beni ırgalamaz. Tıpkı dinsizlere çakma Türkçü diyerek Başbuğ'u ve Atsız Ata'yı bir anda Türkçülük fikriyatından aforoz edenlerin sözlerinin sadece kendini bağladığı ve kendi aptallığı olduğu gibi. Yobazlık nasıl bir fikir müstehasesiyse, cahillik de geri kalmışlığın müstehasesidir.

Belki yukarıda bahsedilen dinsizlik başka bir şey anlatıyor olabilir fakat arkadaşın kendisin de belirttiği gibi Türkçü bilge olmalıdır ve sözünün nereye gittiğini bilmelidir. Tahammülsüzlük bir kaybetme biçimidir ve Türkçü'yü Türkçülük'ten afaroz etmek mağlubiyetin anahtarıdır. Hiç kimseyi kendimizle aynı düşünce düzlemine sokmak gibi bir çabamız olamayacağı gibi, bunu başarabilmek de imkansızdır. Yanlışlar dile getirilerek düzeltilebilir, tartışma konusu ve hatta araştırma konusu bile olabilir fakat tektipleştirme tutkusu bir komünist hastalığıdır. Kuzey Kore'ye bakılarak ne anlatmak istediğim açıkca anlaşılabilir.

Yukarıda yazdıklarım sadece kendisini samimi olarak Türkçü adledenler için geçerlidir. Solcu-dinci-dinsiz-mezhepçi olup Türkçülük fikriyatındanmış gibi görünerek Türkçülüğe zarar verenlerin, samimi duygu ve düşüncelerini dile getirenleri sindirmesine izin vermek ya da bu üç kağıtçılar yüzünden Türk evlatlarına doğruyu göstermekten vazgeçip onları aforoz etmeye çalışmak aymazlıktır, aptallıktır, geri kalmışlığın müstehasesidir.

Bu da böylece uzun zaman sonra gecenin bir köründe bana tekrar yazı yazdıran bir şeydir.

Esen olsun.

Esenlikler Anda,

Yazdıklarının çoğuna katılmakla beraber bazı eklemeler yapmak gerekliliği duyuyorum.
Yukarı da arkadaşımızın bahsettiği dinsiz Türkçüler kelimesini ben kendileri bir dine inanmayan ama Türk Milletinin inandığı bir dine küfredenlere karşı kullandığını şeklinde yazdığını düşünüyorum.
Bunların dışında Türklük ve Türkçülük bir kan meselesidir. Din ayrımı ve herhangi bir inanç sistemi ile bölünemez.

Bence kandaşımız burada sırf Ateizm propagandası için ve sırf Arap düşmanlığı için Türkçülük yapanları kastetmiş olabilir...

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #15 : 01 Nisan 2013 »
''KENDİ IRKINI S..KEN BİR MİLLET.....

BU MİLLETTEN BİR S KIM OLMAZ PAŞAM(( BENİM UMUDUM KALMADI....

DOĞU'DA YAŞAYAN "TÜRK'LEREDE" YAZIKLAR OLSUN."KIZ ALIP VERDİK" DEMEYİN/ SADECE "KIZ" VERMİŞİNİZ/VERE VERE BİTİRDİNİZ/ BÜYÜK ÇOĞUNLUĞUNUZ "KÜRT" KANI TAŞIYORSUNUZ"/ AKSİNİ KİMSE SÖYLEMESİN/ KÜRTLER SİZİ S KE S KE ÇOĞALDILAR

BU MİLLETTEN BİR S KİM OLMAZ.. YILLAR ÖNCE SÖYLEDİKLERİMİZ BİR BİR ÇIKTI HANİ HAYALDI/ HANİ ÜSTÜMÜZ AÇIK KALMIŞTI/ ŞİMDİ G.TÜNÜZ AÇIK /NE HALİNİZ VARSA GÖRÜN/ HALA TÜRKÜM BEN DİYEMEYENLER VAR/ HALA ONUN BUNUN İDELOJİSİ İLE MASTURBASYON YAPANLAR VAR VE IRKIMIZI YOK EDEN S.KTİĞİMİN DİNİNE İNANIYOR. SAĞI SA SOLUDA/ ULAN BİRAZ AKILLI OLUN TÜRK OLUN/ KANINIZ BOZULMUŞ NE DESEK BOŞŞŞŞŞŞŞ

BUNLARI TANRI DEĞİL ALLAH YARATTI../ MUHO'YLA,,İSA'YLA MUSA'YLA İŞBİRLİĞİ YAPARAK KAZANDIKLARINLA CENNETE BİR "MALİKANE" YAPTIRMIŞ/ DÜNYAYI KURTARMAK TÜRKÜN "TENGRİSİNE" KALDI./ "TENGRİM" YARDIMCIN OLALIM.

BUGÜN CUMAYMIŞ A.Q... / BU GÜNÜMÜ İÇKİ'YE AYIRDIM/ ANCAK KALDIRABİLİRİM../ ECÜŞLERİ BÜCÜŞLERİ/ GÖRDÜĞÜM YER DE S ..CEM

DİNİZİZE ,İDEOLJJNİZE, KÜFLENMİŞ DÜŞÜNCELERİNiZE KÜFREDİYORUM.. EVET.!!!
BEN ÖZ BE ÖZ TÜRKÜM.../ ÖZÜMDE TÜRK SÖZÜMDE İNACIMDA, İDEOLOJİMDE...
NE ARAP UŞAĞI, NE MOSKOF ÇIRAĞI NE ABD KÖPEĞİ'YİM..
TÜRKÜM VAR MI ÖTESİ.

HERKES BİR ŞEY KAPIYOR ÜLKEDE/ÜLKE BÖLÜNDÜ/ YENİ KİMLİKLERİNE KAVUŞMAK ÜZERE İTLER/ BEN DE İNANÇ KİMLİĞİMİ İSTİYORUM/TÜRKİYE İSLAM ÜLKESİİ DEĞİL (Dİ) ANCAK İSLAMİYET RESMİ DİNİ "GİBİYDİ". (!) ARTIK ARTIK HRITIYANI, MUSEVİSİ.. MÜSLÜMANI..V.S. DİNİ KİMLİK PEŞİNDE.KARGAŞA ÇIKAR MI. ÇIKMAZ.. TAYYİP MİLLETE "HUZUR CENNETTE" DESE GÖZLERİNİ KAPAMADAN GİDERLER (NERDE O GÜNLER) BEN DE İNANCIMIN TANINMASINI İSTİYORUM.. GÖKTENGRİ İNANCI TÜRKLERİN ÖZ BE ÖZ İNANCIDIR.İSA'NIN,MUSA'NIN MUHO'NUN ÇAKMA TİCARİ DİNLERİNE BENZEMEZ..''

alıntıdır bu inciler.

Bu sloganların her biri ayrı ayrıdır ama tek kişiye aittir. Ben bu sloganlar içinde Türkçülüğü göremedim. Mensubu olduğu millete ve milletinin inançlarına küfür etmek Türkçülük olamaz.

Birbirimizle didişmek yerine hatalarımızın ne olduğunu görüp bu hataları yok etme gayretine girsek sanırım kazanan Türkçülük olacaktır.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Atsızcı Türk

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #16 : 01 Nisan 2013 »
Bu sloganların her biri ayrı ayrıdır ama tek kişiye aittir. Ben bu sloganlar içinde Türkçülüğü göremedim. Mensubu olduğu millete ve milletinin inançlarına küfür etmek Türkçülük olamaz.

Birbirimizle didişmek yerine hatalarımızın ne olduğunu görüp bu hataları yok etme gayretine girsek sanırım kazanan Türkçülük olacaktır.

Kesinlikle haklısın kandaşım. Bu paylaştıkların hatta deli zırvası bence (yani kulağa öyle geiyor).

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #17 : 02 Nisan 2013 »
Tamam kardeşim, en iyi Türkçü sizsiniz. En muazzam bilgeler de sizlersiniz, sürç-i lisan eyledik affola.

Tam 1 gün boyunca İsmail anda bir şey yazana kadar bir şey yazmaya cesaret edemeyenler hemen üzerimize çullanarak linç etme çabası içerisine girişmişler. Eğer ki ben Türkçü ortamdan uzaklaşıp kendimi kitaplara, sadece kişisel hayat meşkalesine verdiysem sizin gibiler yüzündendir. Benim yazdığım mesajdan adam bir çıkarım yapıyor ve sayfalarca küfür eden birisinin mesajını bana örnek gösteriyor. Türkçe özürlü müsünüz ya da Türkçe öğrenmeden Türkçü mü oluyorsunuz? Yazdığım yazıda açıkca "samimiyet" ile "Türkçülük fikriyatındanmış gibi davranmak" kavramlarını üzerine basarak ayırıyorum.

Hay bana lanet gelsin, hay ben öleyim. Adam kaybetmek, birilerini asıp kesmek, oturduğunuz yerden kürt öldürüp fars asmak, bir dernekte toplanıp yıllarca(benim bildiğim 9 yıldır) aynı şeyleri virgülüne satırına dokunmadan konuşmak Türkçülük'tür. Benim ile harfiyen aynı düşünmeyen düşmanımdır, Türkçü'yüm diyorsa da öyledir(sizin düsturunuzdur).

Atsız Ata uçmağa vardığından bugüne kadar doğru düzgün bir vizyon sergileyememiş, adam akıllı bir makale bile yayınlayamamış olmayı kafaya takmazsınız da kürdün niye bu kadar çirkin ve medeniyetsiz olduğunu düşünürsünüz. Şu ahval ve şerait içerisinde dahi gündeme dair bir fikir, farklı bir şey söyleyememeyi dert edinmezsiniz de, ettiğimiz iki kelam size batar. Batsın, kavga ettiğimin kalbini delmeyen hançerin nazarımda bir değeri yoktur. Atsız Ata'nın kalemi ne kadar sivri ise, benim dilim de o kadar sivri olmadıkça dert anlatabilmek namümkün olduğundan size böyle hitap etmek zorunluluğumdur ve bundan ziyade yıllardır içerimde birikmiş bir uktedir.

Türkçülüğü tekelleştirip kendi tekelini engizisyonlaştıran putperestler Türkçülüğün ilerleyemeyişinin, ve hatta Türk Ocakları'nın fetoşculara kaptırılmasının yegane ve başlıca sebebidirler. En ufak bir farklılığa tahammülü olmayan, kendi burnunun dikine gitmekten başka kabiliyet sahibi de olamayan kişilerin tekeline şu saatten itibaren kişisel bir savaş ilan ediyorum. Türkçülük hiçbirinizin tekelinde değildir; benim hür irademle yaptığım seçimlerim ve fikirlerim sizin öz değer yargınızla yargılayabilmeye tenezzül edemeyeceğiniz yükseklikte ve olgunluktadır.

Erce Anıl Başıbüyük tarafından başlatılan tektip Türkçü propagandası ne yazıkki bugün daha da bir şiddetle savunularak devam ettirilmektedir. Oysa, Türkçülük fikriyatı ne Kızıl Ordu korosu gibi teksesli, ne Kuzey Kore gibi tekdüze, ne de Nazi Almanyası gibi diktatöryadır. Tektipleştirmeye çalışarak söndürmeye çalıştığınız ışıklar aydınlığa olan öfkenizden başka bir şey değildir. Türkçülük saf(ari) bir fikriyattır fakat kafalarda yaşayan "En iyi Türkçü biziz ve benim" fikri, Türk milletine yapılmış ve yapılabilecek en büyük hainliktir. Türkçülük özeleştiri yapabilme kabiliyetini yitirmiş tektipçiler tarafından baltalanmakta ve bu baltalar Türkçü refleksleri budamaktadır.

Burada bir çok kişi beni şahsen tanır. Bugüne kadar ne kimsenin dinine laf etmişimdir ne kimsenin Türkçülüğü'ne dil uzatmışımdır. 7. sınıfa giderken Atsız Ata okumaya başlamış, 26 yaşında olmasına rağmen 9 senedir bu camianın içerisinde bulunan bir Türkçü'yü küstürmek sizin beyin kıvrımlarınızın başarabildiği ve başarabileceği en nazik iştir. Bu bir sitemse sitemdir, başkaldırmaysa başkaldırmadır. Küs olma sebebi burada yazılanlar değil, yıllardır dile getirmeye çalıştığım fakat dikkate alınmayan yukarıdaki sorunlardır.

Bundan böyle ömrüm boyunca hiçbir Türkçü teşkilat içerisinde yer almadan kendi kavgamı kendim vereceğim. Hata analizi yerine farklı olanı yok etme, yanlış da olsa tabulaşanı putlaştırarak fosile çevirme ve özeleştiriden köşe bucak kaçınma Türkçü teşkilat ve forumlarda bir hastalık haline dönüşmüştür. Ben doktor değilim, reçete yazamam lakin kendime uygulayabileceğim reçete yalnızlık reçetesidir.

Rast gele.
Saparmurat Türkmenbaşı

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
« Yanıtla #18 : 02 Nisan 2013 »
Tamam kardeşim, en iyi Türkçü sizsiniz. En muazzam bilgeler de sizlersiniz, sürç-i lisan eyledik affola.

Tam 1 gün boyunca İsmail anda bir şey yazana kadar bir şey yazmaya cesaret edemeyenler hemen üzerimize çullanarak linç etme çabası içerisine girişmişler. Eğer ki ben Türkçü ortamdan uzaklaşıp kendimi kitaplara, sadece kişisel hayat meşkalesine verdiysem sizin gibiler yüzündendir. Benim yazdığım mesajdan adam bir çıkarım yapıyor ve sayfalarca küfür eden birisinin mesajını bana örnek gösteriyor. Türkçe özürlü müsünüz ya da Türkçe öğrenmeden Türkçü mü oluyorsunuz? Yazdığım yazıda açıkca "samimiyet" ile "Türkçülük fikriyatındanmış gibi davranmak" kavramlarını üzerine basarak ayırıyorum.

Hay bana lanet gelsin, hay ben öleyim. Adam kaybetmek, birilerini asıp kesmek, oturduğunuz yerden kürt öldürüp fars asmak, bir dernekte toplanıp yıllarca(benim bildiğim 9 yıldır) aynı şeyleri virgülüne satırına dokunmadan konuşmak Türkçülük'tür. Benim ile harfiyen aynı düşünmeyen düşmanımdır, Türkçü'yüm diyorsa da öyledir(sizin düsturunuzdur).

Atsız Ata uçmağa vardığından bugüne kadar doğru düzgün bir vizyon sergileyememiş, adam akıllı bir makale bile yayınlayamamış olmayı kafaya takmazsınız da kürdün niye bu kadar çirkin ve medeniyetsiz olduğunu düşünürsünüz. Şu ahval ve şerait içerisinde dahi gündeme dair bir fikir, farklı bir şey söyleyememeyi dert edinmezsiniz de, ettiğimiz iki kelam size batar. Batsın, kavga ettiğimin kalbini delmeyen hançerin nazarımda bir değeri yoktur. Atsız Ata'nın kalemi ne kadar sivri ise, benim dilim de o kadar sivri olmadıkça dert anlatabilmek namümkün olduğundan size böyle hitap etmek zorunluluğumdur ve bundan ziyade yıllardır içerimde birikmiş bir uktedir.

Türkçülüğü tekelleştirip kendi tekelini engizisyonlaştıran putperestler Türkçülüğün ilerleyemeyişinin, ve hatta Türk Ocakları'nın fetoşculara kaptırılmasının yegane ve başlıca sebebidirler. En ufak bir farklılığa tahammülü olmayan, kendi burnunun dikine gitmekten başka kabiliyet sahibi de olamayan kişilerin tekeline şu saatten itibaren kişisel bir savaş ilan ediyorum. Türkçülük hiçbirinizin tekelinde değildir; benim hür irademle yaptığım seçimlerim ve fikirlerim sizin öz değer yargınızla yargılayabilmeye tenezzül edemeyeceğiniz yükseklikte ve olgunluktadır.

Erce Anıl Başıbüyük tarafından başlatılan tektip Türkçü propagandası ne yazıkki bugün daha da bir şiddetle savunularak devam ettirilmektedir. Oysa, Türkçülük fikriyatı ne Kızıl Ordu korosu gibi teksesli, ne Kuzey Kore gibi tekdüze, ne de Nazi Almanyası gibi diktatöryadır. Tektipleştirmeye çalışarak söndürmeye çalıştığınız ışıklar aydınlığa olan öfkenizden başka bir şey değildir. Türkçülük saf(ari) bir fikriyattır fakat kafalarda yaşayan "En iyi Türkçü biziz ve benim" fikri, Türk milletine yapılmış ve yapılabilecek en büyük hainliktir. Türkçülük özeleştiri yapabilme kabiliyetini yitirmiş tektipçiler tarafından baltalanmakta ve bu baltalar Türkçü refleksleri budamaktadır.

Burada bir çok kişi beni şahsen tanır. Bugüne kadar ne kimsenin dinine laf etmişimdir ne kimsenin Türkçülüğü'ne dil uzatmışımdır. 7. sınıfa giderken Atsız Ata okumaya başlamış, 26 yaşında olmasına rağmen 9 senedir bu camianın içerisinde bulunan bir Türkçü'yü küstürmek sizin beyin kıvrımlarınızın başarabildiği ve başarabileceği en nazik iştir. Bu bir sitemse sitemdir, başkaldırmaysa başkaldırmadır. Küs olma sebebi burada yazılanlar değil, yıllardır dile getirmeye çalıştığım fakat dikkate alınmayan yukarıdaki sorunlardır.

Bundan böyle ömrüm boyunca hiçbir Türkçü teşkilat içerisinde yer almadan kendi kavgamı kendim vereceğim. Hata analizi yerine farklı olanı yok etme, yanlış da olsa tabulaşanı putlaştırarak fosile çevirme ve özeleştiriden köşe bucak kaçınma Türkçü teşkilat ve forumlarda bir hastalık haline dönüşmüştür. Ben doktor değilim, reçete yazamam lakin kendime uygulayabileceğim reçete yalnızlık reçetesidir.

Rast gele.

Bu kadar alıngan olmana gerek yok ki Sayın Atçeken Beği. Şu son mesajında şahsen katılıp kabul etmeyeceğim bir durum yok. Sayın Yalnızkurt 'un dinsiz Türkçüler diye tanımlamaya çalıştığı özellikleri taşıdığına inandığım bir Türkçünün paylaşımlarını taşıdık. Gelin öz eleştiri yapalım. Türk tarihinin bilinişinden günümüze Türklerin dinsiz olduğunu anlatan bir eser biliyor musunuz? Varsa paylaşın biz de bilgi sahibi olalım. Her Türk toplumunda bir inanç olmuştur ve vardır. Kişiler hiç bir dine inanmıyorum diyebilir. Buna dinsizlik desek, dinsizlik bile bir inançtır. Yani hiç bir manevi güce inanmama inancıdır.

Böyle bir inanca inanan bir Türkçünün başkasının inancına küfürle saldırması Türk töresiyle nasıl bağdaşır. Siz okudunuz mu herhangi bir makalesinde Atsız Atanın birisinin inancına böyle aleni küfür ettiğini. Yüce Başbuğ yedi düvelle savaşmış hiç birinin inancına uçkur küfrü yapmamış.

Alıntılama yaptığım mesajlar ellisini aşmış bir bayanın paylaşımı. Türk kadını Türk anası böyle küfürbaz mı olmalı. Türk kadını içinden çıktığı milleti uçkurla mı suçlamalı. Eleştiri farklı küfür farklıdır. Kendi aramızda konuşalım bunları yani öz eleştirimizi bu konularda yoğunlaştıralım. Farklı düşünenler olabilir diye Türk kültür ve adabına aykırı olan çıkışları kabul mu edelim yoksa bunlar hatadır mı diyelim.

Konu dışına çıkmış gibi oluyorum ama, sizin 'Rast gele' demenize neden olan benim alıntımla ilgili olduğu için şunu da eklemek istiyorum. BİR KÜRT: BİZ TÜRK KIZLARINI S.KE S.KE ÇOĞALIYORUZ. dese elimizi kana bularız. Fakat bir Türkçü: K.RTLER TÜRK KIZLARINI S.KE SİKE ÇOĞALIYORLAR. dediği zaman hoş mu karşılayalım. Türkçü dinli de olsa dinsiz de olsa bu kadar geniş mezhepli olamaz.

TÜRKÇÜLÜK KİMSENİN TEKELİNDE OLMADIĞI GİBİ HERKESİN İSTEDİĞİ ŞEKİLDE YORUMLAYACAĞI ŞUURSUZLUK İÇEREN BİR DAVA DA DEĞİLDİR.

Zaten öz eleştiri yapamadığımız için bocalama durumunda kalıyoruz. Kendi milletine ve o milletin şu anki inancına uçkur çözerek çıkışmak Türkçü düşüncede farklı düşünme midir ne kadar kar sağlar ne kadar zarar verir konuşalım bunları.

Biz birbirimize darılıp giderken birileri vatanı götürüyor. Yarın çocuklarımıza torunlarımıza veremeyeceğimiz hesabımız olmamalı.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı Atçeken Beği

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #19 : 02 Nisan 2013 »
Tarihte debelenip boğulmaya devam ediyorsunuz. Ben herhangi bir yerde "Türkler şu-şu tarihte dinsizdi, o halde ben de o yüzden dinsizim!" ya da "Türkler tarihte dinsizdi, o yüzden ya hepiniz dinsiz olursunuz ya da hepiniz Türkçü olamazsınız" diye bir tabir kullanmış mıyım? Tekrar söyleyeyim, Türkçe özürlü müsünüz yoksa Türkçe öğrenmeden Türkçü mü oluyorsunuz? Dikkati başka yere çekerek söyleneni çarpıtmak bir siyasi manevradır ve karşıdakini alt etmek amacıyla kullanılır; lakin karşınızda bunu yiyecek bir çocuk ya da öfkeyle ortalığa saldıran bir cahil cühela yok. Ben dinsizim evet, rahatsız ediyorsa açıkça söyleyin. Bu benim vicdani meselemdir ve hiçbir inanç sistemine dahil değildir. İnanmamak bir inanmak da değildir. İnanç ile bilgi farklı şeylerdir. Hem değer yargılarınızı kendinize saklamanız gerektiğini ve benim hür irademle yaptığım seçimlerimin sizin öz değer yargılarınızla yargılayamayacağınız kadar yüksek ve olgun olduğunu belirtmiştim zaten.

Bakın, Türkçe bilmediğinize iyice kanaat getirmeden ne demek istediğimi çözmeye çalışın. Yukarıda yazılan hakaretleri kabul eden bir tavrım mı var? İlk mesaj dahil "samimiyet" ile "Türkçülüğü kendine siper etmek" tabirlerini birbirinden ayırmış mıyım, ayırmamış mıyım?

Ben bir şeyler anlatmaya çalıştıkça Türkçülüğü hala kendi statüko ve tektipçiliğinizle yorumlayıp, özeleştirinin önünü kapatıyorsunuz. Bu sayfada 4 tane yazım var; son mesajınızda bahsettiklerinizi benimsediğimi gösteren tek bir satır gösterin, ben de Türkçülüğü değil Türk memleketini terk-i diyar eyleyeyim. Bu kadar da açık ve net konuşuyorum.

Tekrar edeyim, eğer ki ben "Dinlere sövüp sayanlar haklıdır, bu da böyle olmalıdır" gibi ya da bu minvalde bir şey yazdıysam terk-i diyar eyleyeceğim. Bir de alıngan oluyormuşum. Kardeşim ne okuduğunuzu anlıyorsunuz ne dediğimi çözebiliyorsunuz ne de doğru düzgün Türkçe yazabilme kabiliyetine sahipsiniz. Türkçü olduğunu iddia edip "hiçbir" nasıl yazılır bilmemek ayıptır, sizin yaşınızda daha da ayıptır.

"Fakat bir Türkçü: K.RTLER TÜRK KIZLARINI S.KE SİKE ÇOĞALIYORLAR. dediği zaman hoş mu karşılayalım."

Evet, hoş karşılayın. Şu yaşa gelip de karşınızda bir iki kelam etmeye uğraşan bir Türkçü'ye bu cümleyi kurabilme aşağılığına düşüyorsanız, hoş karşılayın. Bu yazdığınız ve beni bunu savunmakla itham etmek sizin yaşınızda bir Türk'e ya da Türkçü'ye değil herhangi bir insana yakışacak bir tabir olmamakla beraber, bana bizzat ana avrat küfür etmenizden daha da ağır bir durumdur. Bu yaptığınız hem ayıp, hem aşağılık hem de bayağılıktır. Yaşınızdan başınızdan utanın.
Saparmurat Türkmenbaşı