Gönderen Konu: KIZIL ELMA -TÜRKÇÜNÜN UZAK HEDEFİ...  (Okunma sayısı 13898 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
Ynt: KIZIL ELMA -TÜRKÇÜNÜN UZAK HEDEFİ...
« Yanıtla #20 : 27 Aralık 2011 »
Türk Mitolojisini eleştirenler önce kendilerine baksın!
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı Atakurt

• Yasakli
  • Yeni Üye
  • *
« Yanıtla #21 : 27 Aralık 2011 »
Evet haklisiniz ayni seviyede degiliz, kendinize iyi bakin baskalarina yem olmayin...standardlarinizi gelistirin dogruyu yanlisi daha iyi ayirt edebilirsiniz...

Çevrimdışı Böri

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #22 : 27 Aralık 2011 »
Yazdıklarınızda seviye yok ki, hangi seviyeden bahsediyorsunuz?
Türkiye'ye ihanet edenler cezalandırılmalıdır!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #23 : 27 Aralık 2011 »
Evet haklisiniz ayni seviyede degiliz, kendinize iyi bakin baskalarina yem olmayin...standardlarinizi gelistirin dogruyu yanlisi daha iyi ayirt edebilirsiniz...
Deme ya!
Bize seviyeden bahsedene bak?
Hay senin seviyene tüküreyim emi!
Aklından zoru olan denyo!
Yazdığın iletilerde Türkçülüğün ve Türk Tarihinin T sinden bile habersiz bir zır cahil olduğun zaten belli.
Kimsenin sana cahil demesine gerek yok ki. Sen zaten yazdıklarınla "ben zır cahil dümbeleğin birisiyim" diye bağırıyorsun.
Senin buralarda söz sahibi olman için kırk fırın ekmek yemen, kırk raf dolusu kitap okuman ve daha da önemlisi kırk tane Bozkurt'un dışkısını koklaman gerekiyor.-ki kestirmeden bir tanesinin b.... yersen işi daha da çabuklaştırmış olursun-
Şimdi seni Olimpios dağında uyduruk yunan tanrılarının hacetlerini temizlemen için helenyaya postalıyorum, oldu mu alexe'ciğim? (anladın sen onu)
                                             ATILDIN

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!

Çevrimdışı Arbesa Sarantuya

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türkü Türk yapan savasci bakisidir
« Yanıtla #24 : 19 Nisan 2012 »
Sayin Böri,

:))) cok güzel yazmissiniz.

Almanya'nın da Almancası "Deutschland"... Almanya'ya artık Deutschland mı diyeceğiz?

Çevrimdışı orkun06

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #25 : 21 Nisan 2012 »
Kizilelma ilgili makale cok ilginc, Butun Turkleri birlestirmek cok guzel bir fikir ve onun icin bu siteye uye oldum, fakat bazi tarihi efsanelerin gercek disi oldugunu dusunuyorum ve Turk genclerinin gokten inen Bozkurt veya Tanrisal guc Oguz kaani besledi gibi masallarla uyutmamak lazim diye dusunuyorum. Butun canlilar dunyada bir devrim gecirerek olusmustur, hicbir canli pat diye yukardan dusmez. Disneylandsiz bir Turk tarihi okuyalim....

Evet, elbette ki öyle olmalı lakin, eskiden beri aktarılması adet olmuş, bu esatirî, fenomenal anlatılar eğer hiç olmamış olsa idi, acaba bu gün bildiklerimizi bilebilir mi idik?
Pek muhtemelen; hayır.
 Zira her bilgi, bir başka bilgiyi besler ya da, onu doğurup, varlığına yal açar, mahal verir.
 Bu tabii olgudan hareketle, hadisata daha farklı bakabileceğimiz, yaratılış olgusunu çağımız şartlarına uyan, makuliyet ve mantık çerçevesinde tasavvur ile  sunan yeni yaklaşımları benimseyebiliriz elbet.
Bunlar yok değil artık. Türk tarihini değil sadece, insanlık tarihini külliyen değiştirebilecek yeni bulgu ve bilgilere Kazım Mirşan'ın okunamayan yazıları okuyabilmesi sayesinde ulaşmış bulunuyoruz.
Onun en kadim Türk tarihi veya Öntürkler zamanından kalma tabletlerde görüp, okuyup bizlere aktarışına göre kişi, kainat ve Tanrı ilişkisi şöyle izah edilmekte:

“ Kişi, Tanrı Beldesi'nde önce, uyuşuk, hareketsiz, şekilsiz, renksiz, kokusuz ve ağırlıksız bir halde bulunur iken,( yüce Tanrı dilemiş) sonra ozlaşarak (özleşerek),  alev ve ışık topu haline gelip, döne döne yeryüzüne inmiş ve burada yeniden ozlaşarak, yeryüzü kişisi olmuştur..."