Türkçü Turancı Otağ | Türkçüler

TÜRKLÜK ve TÜRK DÜNYASI OTAĞI => TÜRKÇÜLÜK => Konuyu başlatan: mete - 21 Ağustos 2006, 01:36:26

Başlık: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: mete - 21 Ağustos 2006, 01:36:26
EY TÜRK
Bildiğiniz gibi tüm ortadoğu hıristiyan , müslüman ,musevi, şii , alevi, suni , caferi diyerek bölünmüş ve bir ırk olma özelliğini yitirmiştir, yanlızca İsrail ırkçı politikasını sürdürmektedir. Görüyorsunuz Irağın halini mezheplere böldüler ve şimdi çıtır çıtır İngilizi Amerikalısı bu ülkeyi yedi bitirdi, sıra Lübnanda onlarda abuk subuk mezheplere ve Hırisityan , müslüman diye ayrılmış bir ülke durumları malumunuz ortada, Hiç bir direnişleri yok birleşmiş milletler olmasa , İsrail iki ayda orada Lübnan diye bir ülke bırakmaz.
ŞİMDİ SİZE ILIMLI İSLAM SİYASETİ UYDURMASINI ANLATAYIM.
TÜRKİYE TÜRKLERİNDİR VE TÜRKLER , BU DÜNYA TARİHİNDE İNGZİLİZ VE FRANSIZLAR GİBİ BÜYÜMEYİ YAYILMAYI VE BİNLERCE YIL YOK OLMAMAYI BAŞARMIŞ ENDER IRKLARDAN BİRTANESİ. AVRUPALI BU IRKLAR BİLİYORLARKİ TÜRKÜ TÜRK OLARAK BIRAKIRSAN YİNE AKDENİZİ GÖL HALİNE GETİREBİLİR VE TÜM BATI ASYA VE ORTADOĞU VE KOMŞULARI OLMASI DOLAYISI İLEDE BALKANLARI ÇOK KISA BİR ZAMANDA ELE GEÇİRE BİLİR. AMA ŞU ANDA BİZ BUNLARI DÜŞÜNMÜYORUZ ÇÜNKİ ATATÜRK YURTTA SULH CİHANDA SULH DEDİ VE O GÜNDÜR BU GÜNDÜR BİZ BU ILIMLI SİYASETİ GÜDÜYORUZ. LAKİN AVRUPA BOŞ DURMUYOR. TÜRKLER BÖYLE SAKİN DURURKEN ONLAR BİZİ HALEN BÖLMEYE ÇALIŞIYORLAR. BİZE NİÇİN TÜRKLÜK SİYASETİ YAPTIRMIYORLAR? ÇÜNKÜ: BANGIR BANGIR TÜRKİYEDE BİR SÜRÜ KÜRT YAŞIYOR DİYORLAR, ERMENİLERİ KESİP ATTINIZ DİYORLAR, BU YÜZDEN TÜRK SİYASETÇİLERİ IRKÇI ve MİLLİYETÇİ SİYASETE DÜNYA KONJEKTÜRÜNDE TERS BİR İMAJ YARATACAK KORKUSU İLE YANAŞMIYORLAR. VE BUNUN YERİNE İSLAMİYETİ BİR BİRİMİZE BİZİ BAĞLAYICI BİR TUTKAL OLDUĞUNU SANIYORLAR VE BUNU HAİN AVRUPA DESTEKLİYOR. AMA AVRUPA BİLİYORKİ ÖZ TÜRKLER (BU GÜNKÜ DEJENERE KENDİNİ ARAP ZANNEDEN TÜRKLERDEN BAHSETMİYORUM), ATATÜRKÇÜLER VE TÜRK TARİHİNİ İYİBİLENLER DAHİL BİRTAKIM KİŞİLERİN BU İSLAM POLİTİKASINA KATILMAYACAĞINI. VE BİLİYORLARKİ İSLAMİYET TÜRKLERİN YUMUŞAK KARNI. YANIMIZDA ADAMLAR ŞERİAT İSTİYORUZ DİYE BAĞIRSA BİZ YA SABIR ÇEKİYORUZ, YANİ ANLAYACAĞINIZ OKADAR YUMUŞAK BİR KARIN BU. VE RAHATLIKLA BİZ YURTTA SULH DÜNYADA SULH POLİTİKASI İLE BU ADAMLARIN BÖLÜCÜLÜK YAPMASINA İZİN VERİYORUZ. YAKINDA IRAKTAN FARKIMIZ OLMAYACAK BİR KISIM BEN SUNİ BİR LİDERLİK İSTİYORUM DİYECEK BİR TAKIM BEN KÜRTÇÜ BİR YÖNETİM İSTİYORUM DİYECEK, BİR TAKIM BEN ASKER İSTİYORUM BAŞIMA DİYECEK VE BİZ DAHA KENDİ KENDİMİZE BİR BAŞ ARARKEN AMERİKA GELİP BAŞIMIZA GEÇECEK. AYNEN IRAKTA OLDUĞU GİBİ.
EY TÜRK SİLKİN VE KENDİNE GEL ÇÖZÜM DAMARLARINDA AKAN ASİL KANDADIR, BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜNÜ VE DÜNYAYA KENDİNİ KANITLAYICI GÜCÜN BU KANDA MEVCUT, ASLA KORKMA AMAN KÜRT NEDİYECEK AMAN DİNİMİZE KARŞI BUNU YAPABİLİRMİYİZ DİYE DÜŞÜNÜRSEN BU VATAN ELDEN GİDER. YADA TAĞ BAŞA DÖNERİZ ATATÜRK GİBİ İÇERDE MOLLALARA , KÜRTLERE VS. LE DIŞARDADA BÜTÜN DÜNYAYLA SAVAŞMAK ZORUNDA KALIRIZ.
SİZE BİR TÜRK ERKEĞİNİN SAVAŞIRKEN NERDEN GÜÇ ALDIĞINI ANLATAYIM, BELKİ BAZILARINIZ BUNU UNUTMUŞTUR VEYA UNUTURULMAK İSTENİYOR AJANLAR SAYESİNDE.
BİR TÜRK ERKEĞİ TEK BAŞINA BİR KİŞİYİ MALUP EDER, EŞİ VARSA İKİ DÜŞMAN MALUP EDER, BİRDE ANASI VARSA 4 DÜŞMANI MALUP EDER, AMA BUNLARDAN BİRİNİ KAYBEDERSE DÜNYAYI MAHVEDER. GÜNÜMÜZ POLİTİKASI KADINI BİR ARAÇ BİR METAĞ HALİNE GETİRMEYE ÇALIŞMAKTADIR ONU YİNE KARA ÇARŞAFA BÜRÜNDÜRÜP HİÇBİR İŞE YARAMAZ HALE SOKMAK İSTEMEKTEDİR. DIŞ MİHRAPLAR BİZİM TARİHİMİZİ BİZDEN İYİ BİLİR HALE GELDİLER KADINLARIMIZI ANALARIMIZI BACILARIMIZI KÖLE HALİNE GETİREN PİS BİR İDEOLOJİYİ BİZE İSLAMİYET POLİTİKASI ADI ALTINDA EMPOZE ETMEYE ÇALIŞMAKTADIRLAR. VE BU İŞ İÇİN AJAN KADINLAR TÜRKİYEDE GÖREV YAPMAKTADIR.
SİZ BİR TÜRK SÜNÜZ, NEKADAR YUMUŞAK BİR KARNINIZ OLSADA İSLAMİYET POLİTİKALARINA KARŞI,ÇELİK GİBİ OLAN İRADENİZİ KULLANIN VE BUNLARA KARŞI GELİN, NE KADAR TATLI DİLLİDE OLSALAR BUNLARA İNANMAYIN, YADA SİZİ AHİRETLE KORKUTMAYA ÇALIŞSALARDA İNANMAYIN HEPSİ AJAN DOKTİRİNLİĞİ BAŞKA HİÇ BİR ŞEY DEĞİL.
ORTA DOĞUYU GÖRÜN VE AKLINIZI BAŞINIZA ALIN, DİN SİYASETİ YAPAN TOPLUMLARA BAKIN , TOPRAKLARI ÇÖLLEŞMİŞ DURUMDA AŞAĞIDAN SICAK, GÖKTEN SICAK VE HER TARAFLARINI SARMIŞ DÜŞMAN ÇAKALLAR, DİN SİYASETİ YAPAN ÜLKELERİN ETLERİNİ CANLI CANLI YİYOR. BAKIN ARAP TOPLUMUNA BAKIN ORTA DOĞUYA, DİNİ POLİTİKA EDİNMİŞ TÜM TOPLUMLARA BAKIN BAŞLARINDA ALLAHIN BELASINDAN BAŞKA BİRŞEY YOK. BAŞKALARINA KUL KÖLE OLMUŞ DURUMDALAR. BU SİYASETİ GÜDENLERE ALLAHIN BELASANDAN BAŞKA BİRŞEY GELMEYECEĞİNİ KURAN'IN MAUN SURESINDE APAÇIK BELİRTİLMİŞ.
EY TÜRK !
GÜNEŞ BAYRAĞIMIZ , GÖK YÜZÜ ÇADIRIMIZ OLANA KADAR
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: Aslanonur - 24 Ağustos 2006, 03:40:35
mete helal olsun gerçekten teşekkür ederim çok güzel yazmışsın.

Çok haklısın bugün biz Arapları bile kardeşimiz olarak görüyoruz dünyanın en pis milleti olan araplar yemek yerken yüzünü ters döndürüp oraya çövdüren bir milletir ki binlerce yıl bağlı olduğu halifeli müslüman Osmanlıyı satıp İngilizlerin tarafına geçmiştir şimdi biz buna kardeş diyoruz

Avrupa bizden tırsıyor arkadaşlar öyle kolay kolay gelemiyorlar işte kuklaları hazır Ermenileri bahane ediyorlar Kürtleri bahane ediyorlar bunlara izin verilmemeli bir devlet bakanı bugün Sayın Abdullah Öcalan diyor ve başsağlığına gidiyor terörist ailelerine nasıl olacak bu ilk önce AKP inecek hükümetten ve cumhurbaşkanımız iyi biri gelmeli Tayyip amca gelirse zaten bu konuştuklarımız espri gibi gelir millete AKP yi kim düşürecek Türkiye'de

MHP'nin o kadar taraftarı var ocakları var belki hiçbir partinin bu kadar ocağı yok ama oy vermeye gelince nedense bu birlik gösterilmiyor yoksa sözde ülkücülükte mi başladı artık

CHP Atatürkçü olması gerekiyor Atatürk kurdu ama onlarda işin farkında değil komünist olmuş çıkmışlar Atatürk'ü kullanıyolar siyaset için

ve daha bi sürü partiler kim deviricek AKP yi

İçimizdeki bölücülere bi bakacak olursak baya fazlalar.

Şeriatçılar var sağolsun Tayyip amcadanda güç alıyorlar

Irkçı Kürtler var kendilerini ırkta yaptılar ya artık Atatürk'ün tarih tezine göre Kürtler dağ Türkleridir yorum sizin artık bunları bizle aynı cümlede bile kullanılması tüylerimi ürpertiyor ama sevgili atam bazı avrupalı şerefsizlerin bunları dürtmeden ki halini söyledi sanırım.

Rozet Atatürkçüleri bunlarda en büyük bölücüler Atatürkçüyüz derler devleti bölerler


Dış düşmanlar iç düşmanlarımızı kışkırtıyorlar onlar saldırıya geçinci bi bahane bulup yardım ederler

3. Dünya Savaşı neden Doğu Anadoluyu ve Güneydoğu Anadoluyu isteyen Kuzey Irak Kürt bölgesi ona destek veren T.C vatandaşı Kürtler ile bizim aramızda başlamasın sonra dulçuk karıdan beter Amerika burnunu soker sonra ermeniler sonra Ruslar sonra tüm avrupa olur mu bence olur

Türk genci bu durumdayken başımıza gelmeyecek şey yoktur.


Ey Türk titre ve kendine gel


Bu titremek sizin emesen dediğiniz yerdeki titretme ile olmuyor duyarsız gençlik
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: GENCKALEMLER1911 - 27 Ağustos 2006, 12:56:08
Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Nedeni basit degerli kandasım;Ilımlı islam dedikleri olay kendilerinin hazırladıgı bir projedir(ABD)Sozde liderleri kendi kontrollerindedir.(Fetullah Gulen)Ama hiç bir Türkçü Abd'nin kontrolune girmiyeceklerini bildiklerinden bize Türklügümüzü unutturup ılımlı İslamnın pesinden kosmamızı istiyorlar.
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: TeknikTürk - 30 Eylül 2006, 02:07:27
Bence batılı Türkiye araplar gibi islamlaşıp köpek olsun,ama radikalleşip ısırmasın,canlı bomba olmasın diyor.Yani hem köpek olsun hemde dişi olmasın ısıramasın dizimin dibinde otursun diyor.Örnek Feto

NOT: Arkadaşlar oluşturmak istediğim etkiyi artırmak için Türkiye , islam sözü ile köpek sözünü aynı cümlede kullandım kusura bakmayın.Bazen sinirlerin bozulması daha yapıcı olur.
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: alimurat33 - 30 Eylül 2006, 14:13:38

 ŞU ANDA BİZ BUNLARI DÜŞÜNMÜYORUZ ÇÜNKİ ATATÜRK YURTTA SULH CİHANDA SULH DEDİ VE O GÜNDÜR BU GÜNDÜR BİZ BU ILIMLI SİYASETİ GÜDÜYORUZ. LAKİN AVRUPA BOŞ DURMUYOR.

öyle mi?
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: alimurat33 - 01 Ekim 2006, 14:12:16
SİZ YANLIŞ KONUŞUYORSUNUZ ATATÜRK BÖYLE DEDİĞİ İÇİN ILIMLI İSLAM POLİTİKASI OLUŞMADI LÜTFEN YAZMADAN ÖNCE DÜŞÜNELİM
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: 4_hilal - 05 Ekim 2006, 02:54:23
Haci Bayram Veli, Taptuk Emre, Aksemsettin, Yunus gibi dehalar yetistirmis bir Irk'in ahfadiyiz.

Islam dinini bile araplar sacmalarken, biz onlardan daha iyi anlamisiz.

Haci Bayram Veli bütün manzumelerinde özTürkce  yazmistir, Calabim demistir, bugün ondan 600 sene sonra biz hala Türkce ibadet, Türkce ezan ve islami tartisiyoruz. Biz 600 sene önce bazi seylerde suankinden daha ileriydik.

"Ilimli islam" nasil oluyor ben anlamiyorum, bu "ilimli Türk" olmak kadar sacma geliyor.

Osmanli'ya hep kiziyoruz lakin Osman'liya hep devlet kademesine bakarak, saraya ve pasalara bakarak tavir koyuyoruz. Osmanli zamaninda yetismis dehalarimizi unutuyor veya es geciyoruz.

Osmanli bunca kötü sistem olsa, bunca deha olan Türk'ler yetismezdi.

Aksemsettin mikrobu icad edendir, biz sadece din ile ugrastiklarini zannediyoruz bu dehalarimizin.

islam ilimli olmaz, islam islamdir.

su isinir veya su ilik olur veya su soguk olur.
islam sivimidirki konuldugu kabin seklini alsin!

irticacilar yani yobazlar bizi yúzyillardir geriye götürmüstür ve götürmek istemistir.
halende buna calismaktadirlar, bize her yönden sokulmaya calismaktadirlar.
Bize sokulma yollarindan biriside simdi bu ilimli islam seklidir.

Akli basindaki Türk böyle oyunlara gelmez.
Zaten akli olmayanin dini olmaz diyede özlü bir sözümüz vardir.
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: alimurat33 - 05 Ekim 2006, 13:35:52
EVET KANDAŞ BİR KAVRAMI KULLANAN ASLINDA ONUN ZITTINDA KABUL ETMİŞ OLUR
YANİ BU DEMEKKİ ILIMLI İSLAM VARSA TERÖRİST VE ASİ İSLAMDA VARDIR BU ASLINDA BİLİNÇLİ KULLANILAN BİR KAVRAM
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: nil - 05 Ekim 2006, 17:31:10
Ilımlı İslam diye bir şey yoktur, bu deyim ABD'nin 'Büyük Ortadoğu Projesini' ni gerçekleştirmek için ortaya attığı  ve model olarak da Türkiye'nin seçildiği bir terimdir.Bu modelin altyapısını irtica oluşturur.İrtica da zaten bugün Türkiye'nin başına bela olan molla takımı RTE ve saz arkadaşlarının temel düşüncesidir.Yavaş yavaş dozunu artırarak İrtica Türkiye'yi teslim almıştır.Bir örnek , iktidara ilk geldikleri yıl , öğrenciler için ücretsiz kitap dağıltıldığında , millet olark ohh ohh ne güzel bak bu adamlar ne iyi denilmişti.Oysa amaç Türk çocuklarının taze beyinlerini yıkamaktı, başarılı da oldular.Sonra Laiklik yeniden tanımlanmalıdır dediler, sonra irtica diye bir tehdit yok dediler.ABD 'nin bugün işine gelen politika Ilımlı İslam modelidir,Türkiye Cumhuriyet'inde  bu söylemle her dediğini yaptırdığı bir yönetim de vardır.ABD 'nin yarın politikası ne olur bilinmez, İslamın da ılımlısı olmaz, Laiklik ilkesi mutlaka korunmalı, her kurum,kuruluş,her Türk düşünmeli ve herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır.
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: gok_turk - 05 Ekim 2006, 21:35:10
Kandaslarim Ilimli  islam denen bir sey yok Kandaslarima katilyorum lutfen boyle seyleri Islama alet etmiyelim  Islam islam dir Yobazlik yobazlik tir  lutfen karismasin bir birine
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: nil - 06 Ekim 2006, 15:18:02
Emperyalistleri başarısız kılan tek bir şey vardır,  oda milliyetçiliktir.Bundan dolayı tabiki Türklüğü ağızlarına almayacaklar.RTE ve saz arkadaşları gibi dini ihanet aracı olarak kullanan adamları da başımıza bela ettikten sonra ,ılımlı islam safsatası ile gündemi meşgul edecekler.Milli duygularla bir yumruk olmuş bir milleti parçalamak zordur.Onun için dine göre insanları ayıracaklar, sonra şii, sunni diyecekler, din çatışması varken , insanların aklına ırkı ,milliyeti gelmeyecek.Böylece emperyalistler istedikleri gibi kaynaklarımızı sömürecekler.Bu ilk değil ,son da olmayacak.Bu emperyalistlerin enerji savaşıdır.Ortadoğu ve Orta Asya bu nedenle emperyalistler tarafından hep diken üstünde tutulacak, ajanlar cirit atacak, ABD güdümünde yeni turuncu devrimler yapılacak.Emperyalistlerı Osmanlı zamanında zaten bunların planını yapmışlardı.
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: acun_34 - 15 Aralık 2006, 23:59:59

Emperyalist..

Empire..

İmparator..

İmparatorluk ...

Kelimenin kullanış amacını çok dikkatli değerlendirmek gerekir.

İngiltere : Emperyalist bir ülke.. Milliyetçi mi ? İngiliz - İngilizce ?
Almanya : İmparatorlukla idare edilen bir ülke mi?
                Almanya milliyetçi mi ?
                Ya Deutschland uber alles = Almanya herşeyin üzerinde derken
                ne demek istiyorlardı?

Bu ülkeler emperyalist mi idi ? yoksa değil mi idi ?
Bu ülkeler milliyetçi mi değil mi?

                 
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: nil - 16 Aralık 2006, 12:56:25
İngiltere : Emperyalist bir ülke.. Milliyetçi mi ? İngiliz - İngilizce ?
Almanya : İmparatorlukla idare edilen bir ülke mi?
                Almanya milliyetçi mi ?
                Ya Deutschland uber alles = Almanya herşeyin üzerinde derken
                ne demek istiyorlardı?

Bu ülkeler emperyalist mi idi ? yoksa değil mi idi ?
Bu ülkeler milliyetçi mi değil mi?

                
[/quote]

   Bu ülkeler  gözlerini Osmanlı topraklarına hangi amaçla dikmişlerdir?Milliyetçi duygularla ülkemizi istila etmiş olma ihtimalleri var mıdır?Atatürk önderliğinde Kurtuluş Savaşı destanı yazan Türk milletine mi,yoksa bir milleti yok etmek için topraklarını istila eden bu ülkerlere mi milliyetçi diyeceğiz?
  Açlıktan,yoksulluktan kıvranan kara Afrika ülkelerinin yeraltı ,yerüstü kaynaklarını kendi refahları için kullanan ülkeler bunlar değil mi?Ülkemizde kürtlere her türlü maddi desteği sağlayan bu ülkeler , bunu milliyetçilik için mi yapıyorlar?Afganistan,Irak,Kazakistan,Kırgızistan, kısaca Orta Asya vb. ülklerle bu kadar ilgilenmeleri bu ülkelerin milliyetçiliğinden mi , yoksa çıkarları uğruna savaşmalarının bir sonucu mudur?
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: acun_34 - 16 Aralık 2006, 22:31:28

Saygıdeğer Nil Hanım  iletimin bir bölümünü alıntı olarak kullanarak lutfedip  bazı sorular atfetmişler.
Sorulan soruların benim üzerinde durduğum kelimenin muhteviyatı ile bir ilgisi olmadığı da aşikardır.

Bu noktada şunu vurgulamak istiyorum

Emperyalist kelimesinin nereden türediğini ve de nasıl kullanıldığını anlatmak amacını taşımışım..

Konuyu tarihi olaylara ve de yayılmacı politika izleyen milletlere indirgediğimizde :

Verilecek çok örnek var.

Japonya :

İmparatorlukla yönetilmekte olan bir ülke ..
Empire..Imperial ..İmparator..İmparatorluk kelimelerinin karşılıklarını bulabileceğimiz bir ülke..

Bir kelimenin sonuna ist..izm kelimesi gelince nasıl da anlam değiştiriverip hatalı kullanılıveriyor?
Bunu anlatmaya çalıştım.

Japonya ..Milliyetçi olmasa ; 2 Dünya Savaşından yenik çıkıp atom bombası ile tanışmış bir Millet bugün hala neden ve nasıl ayakta kalabilmiş?
Bu sorunun tek cevabı vardır : Japon milliyetçidir.
Ama imparatorlukla idare edilen bir ülkedir . ( sembolik denmeye kalkılmasın !  )
Bu milliyetçiliği bilinen Japonya yayılmacı bir politika izlemiş midir ?
Evet.
2nci dünya savaşı bitene kadar izlemiştir .
Savaş bitmiştir.
Yenilmiştir.
Bugün Japon milleti milliyetçi midir ?
Bence evet.
Hem yayılmacılık teşebbüsünde bulunmuş  ve de Milliyetçidir.
Bugün ise teknolojisi le yayılmaya çalışmaktadır.

Almanya :
Özellikle Hitler bir imparator mu idi ? ( Imperial..Imperialist denebilsin ? )
Bir Alman milliyetçidir..
Almanya da yayılmacı bir politka izlemesine rağmen ,her bir Alman Milliyetçidir.
Bugün aynı Almanya tıpkı Japonya gibi teknolojisi sayesinde yayılmaya çalışmaktadır.
( Sanırım Ülkemizi 2nci dünya savaşı esnasında istila etmeye çalışanlar dışında Almanya yı sayabiliriz.)

Hulasa; vurgulamaya çalıştığım konu yayılmacı,sömürgeci demek ile emperyalist demek arasında kelime olarak anlam farkı
olduğunu vurgulamak içindi.

Emperyalist güçler ! kategorisinden olan kızıl ordunun
( imparatorun pardon! çar ın -arada ne fark var ise ? )
değişmek ile sosyalist rejimin ordusunun   
yayılmacı !!  ( emperyalist kelimesi ile karıştırılan bu dur ! )
hedefleri doğrultusunda
Irktaşlarımızın yaşadığı Ülke ve de Vatanlarını nasıl komünizme zorladığını da biliyoruz.

Doğu Türkistan daki Irktaşlarımız Çin baskısı ve de
komünist Çin in yayılmacı politikası ( emperyalist mi dese idim ?)sayesinde inlemekteler.

Tekrar yazıyorum :
Emperyalist kelimesi imparatorluk yanlılarının görüşünü taşıyan biri anlamına geldiği için yayılmacı ve de sömürge zihniyetli çıkarcı kavramları ile özdeşleştirilmesinin hatalı olduğu görüşünü savunuyorum.

Saygılar
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: acun_34 - 16 Aralık 2006, 22:55:47

Gelelim Başlık konusuna:

İslam ..
Ilımlı İslam..
Ne alaka ?

Bu ifadeler Abd nin resmen politik bir yakıştırmasını ifade ediyor.

 taliban da , usame ben ladin de islam yanlısı ama nüfusunun % 90 ından fazla
bir kesimi de islam olan  Türklere bakınız ...nasıl da modern görüşteler demeye çalışan evangelist tarikatının
üyesi bir abd liderinin kullandığı bir yakıştırma bu ılımlı islam kelimesi...

Abd nin unuttuğu tek kavram var TÜRKLER ve TÜRKÇÜLÜK ...

Bir tarikat üyesinin idare ettiği bir ülke biz Türklerde din ile devlet işlerinin kesin LAİKLİK  çizgileri ile
ayrıldığını bilemiyor veya bilmemezlik işine geliyor.
Elbette bu konuda abd ye en büyük kozu rte nin verdiğini de kesinlikle göz ardı etmiyoruz.
Lanet olsun dini devlet işlerine alet edenlere..
TTK
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: hakan24 - 25 Aralık 2006, 22:41:00
Bu dünyanın en yüce ve büyük ırkına ne yapılmışsa İslam dini kullanılarak yapılmıştır.Biz TÜRK milleti olarak kendi kültürümüze,destanlarımıza ,TÜRKÇEMİZE sahip çıkmazak daha KKTC'ni Tanımamış şerefsiz araplarmı bize kardeş gözüyle bakacak,araplar en az rumlar ,ermeniler ve diğer şerefsizler kadar tehlikeli en yumuşak yerimizde bizim onlarla aynı dini paylaşmamız,arapların kültürü o kadar içimize girdi ki kendi dilimizle bırakın ibadet etmeyi neredeyse dua bile edemiyoruz.HADİ bir soru soralım
Bir hırıstiyan ya da dinsiz yada şamanist yada budist bir TÜRK devleti(boyu,ailesi..vb.)ile müslüman arap devleti (boyu,ailesi..vb.)savaşa girse kimden yana olacaksınız?
NOT:Tanıdığım tüm MHP'liler müslüman arap dedi
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

ALAYINA İSYAN,İNADINA TURAN
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: avşar - 25 Aralık 2006, 23:22:06
bak gardaşım öncelikle ben kendimi tanıtayım ismim fatih pusat selçuk konyalıyım selçuk üniversitesi öğrencisiyim.
bak gardaşım karahanlılar selçuklular osmanlı devleti Türkiye cumhuriyeti ve daha nice asil Türk milleti var
bunlar islamı seçmekle yanlışmı yaptı islamı seçmek araplaşmak anlamına gelmez ben müslümanım ama arap değilim çok şükür ölümüne Türküm ülkücü hareket ve mhp size göre türklük düşmanı peki bu adamlar arapçıysa
niye ülküleri turan bak gardaşım elbetteki Türküz ama aynı zamanda müslümanız müslümanlık araplık değildir
bunlar bizi bölmek için kurulmuş komplodur eğer sen islamı araplaşmak olarak anlıyorsan çok yanlış içindesin
çünkü bunu demek osmanlıyı selçukluları karahanlıları arap olarak nitelendirmiş olursun kal gardaşım sağlıcakla.
konyadan bütün Türk budununa saygı ve selamlar.

ALLAH TÜRKÜ KORUSUN TÜRK ZATEN YÜCEDİR.
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: [Hun Türk] - 26 Aralık 2006, 12:29:10
Daha MHP'nin ne olduğunu anlamıyorsan ne cevap verecez sana? Geçenler de işçi partsinin 7. olağan genel kongresini izledim. Adamların söylemlerie bakarsan MHP'den daha çok milliyetçi davranıyorlar. Bu durumda çerkez Perinçek'e Türk milliyetçisi bu adam mı diyelim? Şu gözünüze taktığınız gözlükleri değiştirin, atın bir tarafa.


Kimse başka birinin dinine karışmıyor. Birileri İslâm'ı seçer birileri Hristiyanlığı. Bizler insanın kanına bakarız neye inandığına değil.! Bunu anlamak bu kadar zor olmasa gerek.

İşiniz gücünüz yok, Türkçüler din düşmanı, İslâm düşmanı. Ya bir hareket gösterin. Kürtler istediklerini yapıyorlar, savunduğun ülkü ocakları, Mhp bizler kardeşiz laf salatasını yapıyorlar.Ocaklarda ve Mhp'de bir ton kürt var. Tam tezatlık.

Ne zaman Türk düşmanlarının kafasını ezmek için meydanlara indiniz?

Üyeliğin iptal edilmiştir. Cevap vermene bile gerek yok.  Biraz çevrenize bakın da neyin ne olduğunun farkına varın.
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: hakan24 - 26 Aralık 2006, 21:33:23
Ya kardeşim ne zaman bu millet bir ırk olduğunun farkına varacak merak ediyorum.Ben bir müslüman TÜRKÜM ama önce kanım,ırkım gelir bizim atalarımızın en büyük hatası İslamiyetin kabulü ile İslam dinini tamamen saf duygular ile benimsemiş ama farkına varmadan yıllarca boyunduruğu altına aldığı arapların kültür istilası altında kalmamış mı ?bunu görememek için kör olmak gerekli kendi ülkemizde kaç kişinin adı TÜRKÇE anca ahmet,hasan hüseyin....vb.budanmı yalan,müziğine bak bizim  kültürümüzde darbuka mı?ya da dansöz mü ? var.Arkadaş bana cevap yazıyor ama sorduğum soruya cevap vermiyor,tercihini belirtmiyor ondan sonra ben Türk milliyetçisiyim de dur.NE güzel dünya... :turan:

ALAYINA İSYAN , İNADINA TURAN
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: uluerenler - 27 Ocak 2007, 21:26:31
Sebebi çok açık Osmanlının son dönemini hatırlamak yeterli bu konuda .Nezaman ki damarlarındaki asıl kudreti unutan devşirmelerin sesi çıkmaya başladıysa o zaman sonuç karanlık ne ılımlısı ne ılımsızı oncelik ırkımız.
Tanrı Türkü korusun
Başlık: Ynt: Niçin Türklük Değilde, Ilımlı İslam isteniyor
Gönderen: uluerenler - 27 Ocak 2007, 21:27:42
TÜRK ANADAN TÜRK BABADAN NEFESLENDİK.
BU VATANDA ŞEREFLENDİK.

YAŞASIN IRKIMIZ.