Gönderen Konu: Turan Mücadelesi  (Okunma sayısı 8942 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ALperen Sencer

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Büyük Turan İmparatorluğu
Turan Mücadelesi
« : 20 Şubat 2008 »
Turan,Dağların Arasında Kalan Bölge Demektir.Yani Ural,Altay,Sayan Dağlarını içerir.Ve içinde yaşan ırka turanlılar denir.
Turancılar eğer bu yolda gidilicekse silahlı ve öze dönüş direnişi olması gerektiğini savunur.
Turanın fikir önderi,Ármin Vámbéry ve turancıların baş komutanı enver paşadır.
bunların yanı sıra ünlü turancılar,ziya gökalp,nihal atsız,Alois von Paikert,gaspıralı ismail......dir.
Bunlara ek olarak ilk turan politikasını güden parti japonya da,ilk dernek macaristan da,ve ilk silahlı mücadele özbekistandadır.

hoşçakalın, Soydaş Turanlılar
Hiç Kimse Kardeşimiz Değildir.Sadece Zamanında Sizlerin Çıkarınız İçin Yaptığınız Geçici Dostuzdur.Yalnız Ben Atalarımdan Düşkün Milletlere Yardım Etmeyi Öğrendim.Her Ne Kadar İyilik Yapıp Karşılığında Sırtımızdan Hançerlensekde.Benim Atalarım ''İyilik Yap,Denize At''dedi. Onların Bu davranışını ve Bu sözünü Reddetmek,Atalarımı Ve Cihana Nam Salan Osmanlıyı Reddetmek demektir.

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
Ynt: Turan Mücadelesi
« Yanıtla #1 : 20 Şubat 2008 »
ALperen Sencer ırkdaşım,bu otağda yazan herkes zaten bu temel bilgilerden haberdardır.
Başka sitelerden kopyala yapıştır yapmadan özgün ve taze fikirler sunarsak daha faydalı olur diye düşünüyorum.
Yine de yönetici ırkdaşlarım kusura bakmasınlar,uyarmak zorunda hissetim kendimi.Esenlikler..

Bu arada Otağımıza hoşgeldin ALperen Sencer ırkdaşım.

:turan:

ilteris7

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 20 Şubat 2008 »
 Turan adı ilk olarak Eski fars dini olan Zerdüşt'lüğün kutsal kitabı olan Avesta'da geçmektedir. İran toprakları ile Pers soyu dışında kalan Milletleri ve Ülkelerin tamamını belirtmek için kullanılmıştır. Daha sonra X.yy'daki Fars şairi Firdevsi tarafından yazılmış olan ve Fars Edebiyatı ile dilinin en büyük eserlerinden sayılan Şehname'de de İran'a düşman olan milletler ve ülkeler için kullanılmıştır.

Arminius Vambery, ırken Yahudi'dir ve Siyonizmin kurucusu olan Theodor Herlz'in dava arkadaşlarından birisidir.

Yabgu Kağan Kandaşımız sağolsun bizden önce farkedip, uyarmış. Bende aynı uyarıyı yineliyorum. Başka sitelerden aldığınız yazıların kaynağını belirtiniz. Kopyala-Yapıştır tarzı iletiler yerine, kendi fikirlerinizi düzgün bir Türkçe ile ifade edersiniz, sizin içinde daha iyi olacaktır.

Bu arada Otağımıza hoşgeldiniz.

TTK

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2008 »
Hoşbulduk, Turanlı Soydaşlar.

Yabgu Kagan Soydaşım,Bilmeyenlerin Olabileceğinide Biliyor Olmalısın.En basitinden Siteye Üye Olan arkadaşlarım Var.Henüz Turanclılıkda Yeniler.Onlar Bilmiyor Mesela.
Önemli Olan rahatsız edici Bir Konu Değil,Bilmeyenler Bilmiş Olur.Haksız mıyım ?

Hoşçakalın soydaş Turanlılar.
Hiç Kimse Kardeşimiz Değildir.Sadece Zamanında Sizlerin Çıkarınız İçin Yaptığınız Geçici Dostuzdur.Yalnız Ben Atalarımdan Düşkün Milletlere Yardım Etmeyi Öğrendim.Her Ne Kadar İyilik Yapıp Karşılığında Sırtımızdan Hançerlensekde.Benim Atalarım ''İyilik Yap,Denize At''dedi. Onların Bu davranışını ve Bu sözünü Reddetmek,Atalarımı Ve Cihana Nam Salan Osmanlıyı Reddetmek demektir.

Çevrimdışı ERGENEKON10_34

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2008 »
ah bir kendi içimizde etnik pislikleri temizlesek sıra elbette TÜRK birliğine gelecek!!!! geçen yaz muğladan başlayarak alanyaya kadar heryeri gezdim adi kürt köpekleri heryeri örümcek ağı gibi sarmış ve sonra kendi kendime sordum hiç pkk bitermi pkk kandildeki eli silahlı it değilki pkk istanbulda ankarada izmirde market işletiyor otel kuruyor!!!!!!!!!! bir anımı anlatmadan geçemeyeğim
alanyada arkadaşımla otelde konaklarken bir kaç kürt piçi turist bayanlara sarkıyordu sonra onları elle taciz etmeye başladılar biz arkadaşımla olaya müdahale ettik adamlar dediki=biz diyarbakırlıyız oglim tabi 2 sinide ağzını burnunu kırdık sonra turistler siz türkler hep böyle vahşi barbar tacizci bir milletsiniz dediler biz bu itlerin kürt olduğunu anlatana kadar dilimizde tüy bitti ama sonunda onları ikna edebildik!!!

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 20 Şubat 2008 »
ergenekon sayın soydaş turanlım,çok haklısın.hele yaşadığın olay herşeyi göstermektedir.Bende birşey Demek istiyorum.İzmirde Hani O çağdaş turistik İzmirde,Şuan Kürt esnaflardan Habersiz Simit Satmak Bile Yasakmış.

ilteris12

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 20 Şubat 2008 »
''ALperen Sencer'' ve ''ERGENEKON10_34''

Lütfen Türkçe imla kurallarına özen gösteriniz. Yeni Türkçe öğrenmiş ecnebiler gibi yazılar yazıyorsunuz.

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #7 : 20 Şubat 2008 »
Sayın ilteriş,bildiğimiz kadarıyla dikkatli oluruz.Ama imla kuralları hakkında yanlış yaptık diye,siteden uzaklaştırılacak mıyız ?

ilteris6

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 20 Şubat 2008 »
Siteden uzaklaştırma sözkonusu değil andalar,kandaşımız sizi uyarmış.İmlâ kurallarına dikkat edelim.

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 20 Şubat 2008 »
Peki soydaş turanlım,bildiğimiz kadarıyla dikkat ederiz.Ama Türkçe öğretmeni kadar bilmeyiz,söyleyim.