Gönderen Konu: ATATÜRK'ÜN GİZEMİ  (Okunma sayısı 30343 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı MuSTaFa0607

• Türkçü-Turancı
  • **
ATATÜRK'ÜN GİZEMİ
« : 08 Mayıs 2007 »
 Öyle gezinirken ilginç geldi paylaşmak istedim... 

İtalyanlar uzun süredir elde etmek istedikleri Trablusgarp'a (Bugünkü Libya) 1911 yılında saldırmışlardı. Osmanlı Ordusu Anavatanı'ndan uzakta çarpışıyordu. Bu sıralarda bir grup subay da savaşa katılmak için Bingazi şehrine gidiyordu. Bunların arasında Mustafa Kemal de bulunuyordu.

Yolda bir bedeviye rastladılar. Bu adam el falından çok iyi anladığını söyleyerek genç subayların fallarına bakmayı teklif etti. Hepsi avuçlarını gösterdiler. Talihlerini öğrenmek istediler. Sıra Mustafa Kemal'e gelmişti. Önce elini uzatmak istemedi. Arkadaşlarının ısrarı üzerine O da elini bedeviye uzattı.

Sarışın subayın elini sert avuçlarına alan bedevi, bu elin çizgilerine bakar bakmaz, yerinden ayağa fırladı ve büyük bir heyecanla haykırmaya başladı:

"Sen padişah olacaksın... Padişah olacak ve 15 yıl hüküm süreceksin..."

Gülüştüler ve yollarına devam ettiler...

Yıl: 1911'di...

Aradan yıllar geçti. 12 yıl sonra Atatürk, genç Türkiye Devleti'nin Cumhurbaşkanı oldu. Cumhuriyetin 14. yılının sonlarına yaklaşıldığında hastalığı iyice ilerlemişti. Karaciğerinin şiştiğini görenler: "İçme paşam" dedikleri zaman, O, Bingazi yollarındaki el falına bakan bedeviyi hatırlatarak güldü: "Arap vaktiyle söylemişti... Bizim padişahlık nasıl olsa
15 yıl sürecektir. Hesapça bu son senemizdir."

Yıl: 1938'di...

Daha sonra yanında bulunan Fuat Bulca'ya eğilip fısıldar: "Bingazi'deki falcıyı hatırladın mı. Bana 15 yıl hükümdarlık yapacaksın demişti... İşte 15 yıl Fuat... Vadem doldu..."

Atatürk'ün sağlık durumunun endişe verici boyutlarda olduğunu bilen Fuat Bulca yutkunup, endişeyle O'nun yüzüne bakar: "Siz hani falcılara inanmazdınız Paşam?"der. Atatürk bunun üzerine Fuat Bulca'nın koluna dokunup, aynı odada bulunan Hasan Rıza ve Cevad Abbas'ı göstererek; yavaş bir ses tonuyla şunları söyler: "Bu sırrı sakın onlarla paylaşma... Aramızda kalsın..

TANRI TÜRK'Ü KORUSUN!
 :turan:
Benim hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir...

Çevrimdışı Teoman Yabgu

• Türkçü-Turancı
Ynt: ATATÜRK'ÜN GİZEMİ
« Yanıtla #1 : 02 Haziran 2007 »
güzeimiş
Evet,övünerek söylüyor ve tekrar ediyorum:
Irkçı,Türkçü,Turancıyım...
Ruh ve yürek sağırları anlamazlar ebni..

Çevrimdışı mehmet_66

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Yüzde Yüz TÜRK Olduğun Gün Cihan Senindir!!!
« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2007 »
İlk defa senden duydum Atatürk'ün bu anısını saolasın gerçekten çok güzelmiş
Hürriyet uğruna dökülen kanlar
Yıkılan yuvalar yıkılan canlar
Kurtlardır bayrağı bayrak yapanlar
Savaştan zaferden köpek ne anlar!!!

Çevrimdışı Mavi_Kurt

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2008 »
İlginç bir hadise
YOK OLMAMAK İÇİN IRKÇILIK!!!!

Çevrimdışı SabutaY

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Türk Budunu Ulusun;Tanrı Türk'ü Korusun!!!
« Yanıtla #4 : 21 Ocak 2008 »
Teşekkürler Anda...

Çevrimdışı yigidtürk

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 03 Şubat 2008 »
ben de ilk defa duydum bu olayı çok sağolasın

Çevrimdışı Yüzbaşı Sançar

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #6 : 08 Ocak 2022 »

MİLADİ TAKVİM, 1910 YILININ 18 EYLÜL PAZAR GÜNÜNÜ GÖSTERİRKEN TAM 111 YIL ÖNCE…

FRANSANIN PİCARDIE BÖLGESİNDE YAPILAN VE BİR HAFTA SÜREN PICARDIE MANEVRALARININ (TATBİKAT)SON GÜNÜNDE, OSMANLI ORDUSUNU TEMSİL EDEN 4 OSMANLI SUBAYININ ARASINDA O ZAMAN ORDUDA MODA OLAN ALMAN PRUSYA BIYIKLARIYLA 29 YAŞINDAKİ KOLAĞASI YANİ KURMAY ÖNYÜZBAŞI MUSTAFA KEMAL DE VARDI.

UÇAKLAR GÖSTERİ UÇUŞU YAPACAKLAR VE MANEVRALAR KAPANACAKTI ANCAK 1910 YILININ UÇAKLARI DAHA EMEKLEME DEVRESİNDEYDİ.
UÇAKLAR HAVALANMADAN ÖNCE BİR ANONS YAPILDI.
MANEVRAYA KATILAN YABANCI SUBAYLAR ARASINDA İSTEYENLERİN PİLOTUN BOŞ OLAN ARKA KOLTUĞUNA OTURUP UÇABİLECEKLERİ SÖYLENDİ.
ANONSU DUYAN MACERACI MUSTAFA KEMAL DURUR MU ?
FIRLADI HEMEN ÖNYÜZBAŞI ALİ FETHİ (OKYAR) VE BİNBAŞI SELAHATTİN BEYLER BİR ŞEY DEMEDİLER.
AMA UÇAKLARDAN BİRİNE DOĞRU YÜRÜMEYE BAŞLAYAN MUSTAFA KEMAL'İ GENERAL ALİ RIZA PAŞA KOLUNDAN YAKALADI VE “BİLMEDİĞİN AŞ! YA KARIN AĞRITIR YA DA BAŞ!
DİYEREK MUSTAFA KEMAL'İ UYARDI.
BU UYARI ÜSTÜNE MUSTAFA KEMAL UÇAĞA BİNMEKTEN VAZGEÇTİ ONUN YERİNE BAŞKA BİR ÜLKEDEN BAŞKA BİR SUBAY BİNDİ.
UÇAKLAR HAVALANDI MUSTAFA KEMAL'İN BİNMEKTEN VAZGEÇTİĞİ EMEKLEME VE GELİŞME ÇAĞINI YAŞAYAN UÇAK HAVADA BİR MANEVRA YAPTIKTAN SONRA YERE ÇAKILDI.
PİLOT VE ARKASINDAKİ SUBAY HAYATLARINI KAYBETTİLER.

MUSTAFA KEMAL O KOLTUKTA OLSAYDI:
5 YIL SONRA ÇANAKKALE GEÇİLECEK!
KURTULUŞ SAVAŞIMIZ HİÇ OLMAYACAK!
TÜRKİYE PARÇALANACAK!
CUMHURİYETİMİZ İLAN EDİLEMEYECEK!
VE.... ATATÜRK OLMAYACAKTI!

111 YIL ÖNCEKİ BU ANIYI ANDIKÇA HALÂ TÜYLERİM ÜRPERİR!

NURİ KURTCEBE

Kader çizgisi...
Yaradan'ın programı öyle harika işliyor ki sanırsın tesadüf.
Oysaki yaratılışta asla tesadüf yoktur.
Bir orman yanar ama o orman bir tohumun içinde varlığını sürdürür. Ve günü geldiğinde yeniden boy verir.
Ulu Atamızı Türk milletine armağan eden Yüce Yaradan'a sonsuz şükürler olsun...

Tanrı Türkü ve Türk yurtlarını korusun!
Yüzbaşı Sançar Uçmağa varalı on üç yüz yıldan çok oldu. Onun düştüğü meçhul yerde, ay ışıklı yaz gecelerinde hâlâ ıztıraplı kahkahalar ve şeref ilahileri işitilir. Bu ilahiler rüzgârın çıkardığı sestir. Onu herkes işitir. Fakat o ıztıraplı kahkahaları herkes duyamaz. Onun yankılarını uzak, yakın ellerden, ancak içinde Tanrı Dağı’nın odu yanan gönüller sezer. Bu ıztıraplı kahkahalar Yüzbaşı Sançar’ın soyu, onun düştüğü yerde zafer töreni yapıncaya kadar yıllarca, belki yüzyıllarca sürüp gidecek…