Gönderen Konu: Acemi bir şiir : NEFER ŞEHİT,ORDU GAZİ OLACAK!  (Okunma sayısı 12702 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Turan_AttilA

• Ziyaretçi
Ynt: Acemi bir şiir : NEFER ŞEHİT,ORDU GAZİ OLACAK!
« Yanıtla #10 : 23 Eylül 2007 »
Kızıltamu'ya:
şiirimde eleştirdiğin konu doğru.madem yazar bi ailenin çocuğusun o zaman anlarsın.yazdığım şiir hece ölçüsü ve uyakla yazıldı.kelimeleri seçerken kökenlerini değil hece sayılarını göz önünde tuttum.ama kullandığım kelimeler dilimizde uzun zamandır yer etmiş yani Türkçeleşmiş.tıpkı ''ırk''sözü gibi.şiirimi beğenmene sevindim anda bi kaç tane daha var yazacağım onları da beğenmen dileğiyle.selametle

turan_attila

Turan_AttilA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : 23 Eylül 2007 »
börksüz_çeri'ye:
kimseden bişey çalmadığım konusunda haklısın anda.ama her şiir yazan gibi bi şeylerden esinlenmek gerek.ve tekrar haklısın ki Kınalı Kuzular dizisinde dinlediğim o şiirden 5 dk sonra yazdım bu şiiri.tüm Türkçülere duyurulur...

turan_attila

Turan_AttilA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : 23 Eylül 2007 »
ildeniz ilbey'e:
yaptığınız çok ayıp bi davranış.daha araştırıp incelemeden bu şiir 'galiba' şu adama ait bu adam besteledi demek o şiiri yazana gösterdiğin saygıyı ıspata yetiyor.senden ricam önce araştır sonra konuş.bulduğun şiir için de sağol o benim ilhamımdı.

turan_attila

Çevrimdışı ÇEPNİ FİRUZ

• Türkçü-Turancı
  • TÜRK IRKÇISI
« Yanıtla #13 : 23 Eylül 2007 »
Yüreğinize, bileğinize sağlık  Kandaşlarım.  Esenlikler.

Çevrimdışı ildeniz ilbey

• Türkçü-Turancı
  • **
    • Kendi küçük sitem
DEĞERLİ KARDEŞİM BİR EMEK VAR ORTADA VE GÜZEL OLMUŞ.DEVAMINI DİLERİM AMA BU ŞEKİLDE DEĞİL.NEDENİ İSE TAKLİT GİBİ OLMUŞ BAŞKA BİRİNİN KULLANDIĞI MISRALAR SENİN ŞİİRİNDE VAR.O ZAMAN BENDE YOLLARIN SONU ŞİİRİNİN BİR KAÇ MISRASINI DEĞİŞTİRİP YENİ BİR ŞİİR YAZAYIM,NASIL OLUR?YOKSA YAZARA SAYGISIZLIK MI OLUR.EĞER BU TARZ TAKLİT ESİNLENMELER DEVAM EDERSE BİRBİRİNİN BENZERİ ONLARCA ŞİİR OLUR.İYİ O ZAMAN KARDAŞIM BEN DE SENDEN ESİNLENEYİM AYNI ŞEKİLDE BENDE YAZAYIM..BU TÜR ESİNLENMELER HİÇTE HOŞ DEĞİL...YENİ ŞEYLER ÜRETMEK VE KAZANDIRMAK TÜRKÇÜLERİN GÖREVLERİ ARASINDADIR,AMA TAKLİTÇİLİK ASLA.YİNE EMEĞİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM,SAYGILARIMI SUNUYORUM.
Milliyetçileri ayırmıyoruz! Davamızın çizgisini belirtiyoruz! Türkçülüktür, bu da.

Çevrimdışı börksüz_çeri

• Yeni Üye
  • *
  • Şeref, şan Türklüktedir!!!
ildeniz ilbey'e:
demek istediğini anladım ama yanlış yöne çektin durumu.ben Atsız'dan da Akif'ten de Asya'dan da Yurdakuldan'da bişeyler aldım ve onların bana verdikleri sayesinde bişeyler yapıyorum ortaya koyduğum eserlerde onların izinin olması onlardan esinlenmem kadar doğal ne olabilir.hem varsın taklit sayılsın yaptıklarım,bilirim ki o şairler bilirler benim niyetimi.yeni üsürnler meselsine gelince insan hep esinlenir esinlemeden olmaz.yeni bişey istiyorsan başkalarından esinlenleneceksin demektir.o da bize ters biz yolumuzdan da ilham kaynaklarımızdan da memnunuz.

turan_attila
En güzel yüz bize çirkin;biz severiz Türk yüzü,
En iyi öz bize fena;biz isteriz Türk özü,
Milletimiz,alkışlarız anıldıkça Türk sözü,
Biz Türkleriz,biz bu kanla bu adla yaşarız.

M.Emin YURDAKUL