Gönderen Konu: Sarışın Türk  (Okunma sayısı 12986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
  • Ne Mutlu Türk'üm Diyene..!
Sarışın Türk
« : 13 Ocak 2008 »
Türklerin Sarısın olup olmadıkları hakkında bilgi istiyorum arkadaslar...Lütfen yardımcı olun.Sarısın Türk olurmu Olmazmı? Bu konuda paylasımlarınızı bekliyorum
 :turan:

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
Ynt: Sarışın Türk
« Yanıtla #1 : 14 Ocak 2008 »
Bozkurt Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'e bakın yanıtı bulursunuz...
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #2 : 14 Ocak 2008 »
Bazı cahil Atatürk düşmanları ATATÜRK'ün TÜRK olmadığınıda iddaa edityorlar :@ Ben arastırmalarımda Kıpçak-Kuman Türklerinin Sarısın ve renkli gözlü olduklarını gördüm.Baska Türk Boyu varmı böyle? paylasırsanız sevinirim

Çevrimdışı TiginNoyan

• Türkçü-Turancı
  • Inançu Apa Yargan Tarkan Köl Tigin
    • Steppe History Forum
« Yanıtla #3 : 14 Ocak 2008 »
Renkli gözlülük ve sarı saçlılık, nispeten az da olsa Türkler arasında mevcuttu.

Türük Oguz begleri bodun eşid: üze teŋri basmasar asra yir telinmeser Türük Bodun iliŋin törügün kim artatı utaçı erti? Türük Bodun ertin, ökün!

Çevrimdışı hun_333

• Türkçü-Turancı
  • TÜRKsen öğün,değilsen itaat et!!!
« Yanıtla #4 : 14 Ocak 2008 »
Bildiğim kadarıyla sarışın Türkler Oğuzlarda da kısmen mevcut....
"Türk, bu ülkenin yegane efendisi, yegane sahibidir. Saf Türk soyundan olmayanların bu memlekette tek hakları vardır; hizmetçi olma hakkı, köle olma hakkı. Dost ve düşman, hatta dağlar bu hakikati böyle bilsinler."

Adalet Bakanı MAHMUT ESAT BOZKURT   

Tarih: 19 Eylül 1930

http://turkcutoplum.azbuz.com

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #5 : 14 Ocak 2008 »
Bu arada Orhangazi'de sarışın imiş

Çevrimdışı KENAN KALAK

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #6 : 15 Ocak 2008 »
Türkler açık ten renginde genelde düz ve dalgalı saçlı, düz burunlu, çok ince ve kalın olmayan dudak yapısı, çıkık ve köşeli olmayan yüz yapısı, dar olmayan alın yapısı, brakisefak kafa yapısı, az kıllı vücut yapısına sahiptir Türkler Uzun boylu olmayıp orta boyludur yalınız şu gerçektir araştırıldığında meydana çıkar Türkler ne sarışın renkli gözlü nede esmer değillerdir

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #7 : 15 Ocak 2008 »

" Kıpçakların bir adı Kuman'dır. Bunlara Ruslar Polovets , Ermeniler Xartes , Almanlar Falben derlerdi ki , bu kelimelerin hepsi sarışın manasına gelmektedir.Kumanlarla temasa geçen  üç kavim , Ruslar , Almanlar  ve Ermeniler , Kumanlara sadece sarışın diye isimlendirmişlerdir. "
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı YABGU KAGAN

• Türkçü-Turancı
  • Savaşa Hazır!
« Yanıtla #8 : 15 Ocak 2008 »
Sarışın Türk neden olmasın ki? Anadoluda da sarışın Türklere sıklıkla rastladım.Ben de Antalya'nın yörüklerindenim.Saç rengim sarıdır.

Çevrimdışı Bozkurt Umut

• Türkçü-Turancı
  • **
« Yanıtla #9 : 15 Ocak 2008 »
Türkler açık ten renginde genelde düz ve dalgalı saçlı, düz burunlu, çok ince ve kalın olmayan dudak yapısı, çıkık ve köşeli olmayan yüz yapısı, dar olmayan alın yapısı, brakisefak kafa yapısı, az kıllı vücut yapısına sahiptir Türkler Uzun boylu olmayıp orta boyludur yalınız şu gerçektir araştırıldığında meydana çıkar Türkler ne sarışın renkli gözlü nede esmer değillerdir
sarısın Türk olmaz demek bu !!!??? yukarıdaki özelliklerin hepsi bende mevcut dudak burun vs.sadece sac haric! abim benim ikizim gibi her seyimiz aynı sadece siyah saclı siyah gözlü mesela.o Türk ben değilmiyim bu cok sacma olmazmı?