Gönderen Konu: Bir Tebbesüm :)  (Okunma sayısı 4502 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Delikurt38

• Tanri Türkü ve Türk Yurtlarini Korusun
  • Türkçü-Turancı
Bir Tebbesüm :)
« : 19 Haziran 2013 »
Dün bizim burdaki genclerle toplandik sohbet ediyorduk. Bu sohbetimizin bir kismini aktaracagim sizlere...
Cami Hocasi bizi gördü sevinirek yanimiza geldi selam verdi, buyur ettik yanimiza oturdu. Sohbetimize katilmak istedigini ve konumuzu sordu. Hocam dedim konumuz milli benligmiz ve Türklük suuru dedim, masallah cekti güzel konuymus dedi basladi bizi dinlemeye...Genclerden birtanesi bu gezi olaylari hakkindaki düsüncelerini aktardi, kendisi burda olaylara karisarak gözaltina alinan genclerimizden yani TGB´lilerin yaptigi yürüyüsü protesto etmeye kalkisanlardan, agzindan Türklük kelimesini eksik etmeyen ama bilincsiz bir kardesimiz. Herkez kendince fikrini ortaya atti Hoca´da kendince fikirlerini anlatti sira bana geldi olaylarin provokasyon edilmek icin suni gündem olusturulup dikkatlerimizin Gezi parkina cekildigni ve arka planda cevrilen olaylari anlattim. Hoca pür dikkat beni dinliyordu sözlerimi tamamladigimda fikirlerin cok farkli degisik persfektiflerden bakiyorsun dedi, peki Hocam yalan bu söylediklerim dedim sustu, biraz bekledikten sonra haklisin dedi, Allah devletimize milletimize zeval vermesin insallah tez günde bu olaylar kapanir daha cok zarar görmeyiz dedi, amin dedik bizde tabiki.
Hoca bu sefer, "peki ne yapmaliyizda böyle oyunlara kanmamaliyiz dedi ?" Gencler costular kirip döktüler resmen Devlet yikip Devlet kurdular. Genclere gene oyuna geliyorsunuz biz kirip dökmek yatmak icin yokuz akli selim hareket ederek Böyle oyunlara gelmememiz gerektigni söyledim. Hoca bakti kaldi. Peki Sen söyle dedi Ne yapmaliyiz dedi.Hocam dedim aslimiza dönmeliyiz.Hoca güldü Devleti Osmanli torunlariyiz demeye basladi.Bu sefer ben Güldüm Hoca ne gülüyorsun Hocam devleti Osmanllidan bahsetmiyorum.Turandan bahsediyorum ben dedim.Hoca Bana Sen Irkcimisin diye sordu Hemen Evet Hocam Irkciyim Türk Irkcisiyim dedim ben seni ülkücü saniyordum dedi.tebessüm ettim.Irkcilik dinimizce haram sen müslüman degilmisin diye sordu.Gülümseyerek Hocam Elhamdülilah Türküm Müslümanim dedim Ahmet Yesevi Hocanin dedigi gibi. E dedi bizde Türküz. ben sana Türkmüsün demedim ki MÜslüman degilmisin diye sordum dedi Tekrar ayni cevabi verdim Hoca hopladi bu sefer.Gencler pür dikat bizi dinliyordu. Hocam dedim sen nesin Hocadan gelen Cevap Müslümanim Elhamdülillah.Hocam Dinini sormadim kimligni sordumdeyince gene Müslümanim elhamdülillah dedi.Hocam Nüfüs kagidinda ne yaziyor Mübarek senin amacin  ne dedi Amacim yok dedim  Kimliginde Ne yaziyor hocam onu bilmek istiyorum  Almanmi Rusmu Sirpmi arapmi Onu bilmek istiyorum sadece dedim gencler gülümsemeye basladilar. Ya Mübarek Öyle desene elbette Nüfüsümda Türk yaziyor ben Gavurmuyum dedi  :kahkaha01: :kahkaha01: Tamam hocam dedim Türksün yani deyince Ha öyle istiyorsan Türküm dedi Bende Vatanimi seviyorum ama Irkci degilim dedi. Hocam Milliyetcimisin diye sordum sinirlenmeye baslamistim  Tabiki bizde seviyoruz Vatanimizi dedi.Peki Hocam dedim.Genclerden birtanesi Abi Sen Ülkücüsün degilmi dedi. Ben TÜrkcüyüm Turanciyim Türk Milliyetcisiyim dedim.Genc Kardesimiz Bende Ülkücüyüm dedi Birgün Türk islam birligni kuracagiz dedi Peki dedim Türk Islam Birliginde bir eksiklik yokmu sence hoca atladi hemen ne eksikligi var Bütün Müslümanlar Kardestir Mübarek dedi Hem Türk Islam birligi kurmaya kalkinca Irk girdigi icin birlik beraberlik bozulur Tüm Müslümanlar birlesmeli Islam birligi kurulmali dedi. Hocam sen bi dur Kardeslik konusuna deginecegim birazdan dedim.Gen kardesimize döndüm sen ne diyorsun diye sordum genc kardesimiz abi ne eksikligi var dedi Turan Türk islam birlligi degilmi diye sordu.Degil dedim Turan Din gözetmeksizin tüm Türk toplumlarinin birleserek Büyük bir Türk devleti kurulmasi Ülküsüdür dedim Hocanin rengi degisti bekle Hocam dedim.Genc Abi ama biz Müslümaniz dedi. Bendde evet Müslümaniz ama Müslüman olmayan Türk Töresini Türklügü yasayan benimle ayni kani tasiyanlari Göz ardi mi edecegizdeyince Genc anlamiyorum abi dedi.Abim bir Apartman yapilacak bu apartmani Kardeslerinlemi yaparsin yoksa disarida selamlastigin tam olarak tanimadigin insalarlami gen hemen Kardeslerimle dedi niye dedim Abi Kardeslerimle tek catida olursak Güclü olurum basim sikistiginda yardim ederler Maddi manevi destek olurlar.Yabancinin amacini bilemem ki düstümü bir tekmmede o vurur dedi Tamam iste dedim bir apartmani bile yabanci biri ile birlikte dikmiyorsak Devlet te kuramazsin dedi. cocuk abi tamam ama hocamin dedigi gibi Müslümanlarda kardes dedi.Hoca evet evet Müslümanlarda kardes diye atildi.Hocam nasil Kardeslik bu diye sordum.Hoca Hoca nasil yani dedi Hocam Araplarin kültürünü benimsemekmmi kardeslik?? Hoca Islamiyet hertürlü Irkciligi men eder dedi.Hocam dedim Islamiyet hertürlü Irkciligi men ediyorsa Peygamber efendimiz niye Arabi sev arapcayi sev diyor diye sordum Kuran arapca  Peygamberimizde Arap o yüzden dedi :kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01:Hocam Hani islamiyet Irkciligi Milliyetciligi men ediyordu hoca sustu bu konular insani dinden cikartabilir  diyerek kestirdi konuyu.Genclerin Hosuna gitmisti konusma Genclerden biri abi Türkcülük nedir diye sordu amaci Hocayi hoplatmakti sanirim.Türkcülük Töreni benligini yani kimligini bilerek Törene bagli yasayip Irkının üstün kalmasi icin calismaktir  Yikip yakmakla degil düsmanlarina karsi Kendini savunarak olur Türklügünün Ebedi kalmasi icin Gecmisini atalarini tanimakla Zamaninda arkasindan vuranlari Unutmamakla olur  Bunlari yapmayan Serefsiz Vatanhainidir ÜLKÜSÜ olmayan insan bile olamamis seref mahsunu bir mahluktur dedigimde abi ülkü Kelimesini kullandi dedi Bende Ülkü bir idealdir Ülkücü idealistir Benimde ideallerim var Ülküm var dedim tamam sanirim anladim dedi Hoca gene hopladi. Biz Allaha kuluz Müslümaniz bu tür söylemler insani dinden cikartir.Müslümanlar kardestir.Hocanin amaci aklimizi celmek kafamizi karistirmakti anladim.Hocam dedim senin cok Üstün gördügün Araplar ne yapmisti biliyormusun??? Islamiyetten sonra cihad yaptilar islamiyeti yaydilar dedi :kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01: :kahkaha01: Ingiliz Ajani Lavrensin altinlarini aldiklarinda, Medineyi savunan Türk askerlerine karsi İngilizlerle birlikte saldiranlar Müslüman Araplar degil miydi? Bu Arapların basinda Peygamberimizin soyundan geldigi iddia edilen Serif ailesi, yani sonradan Irak ve Ürdün tahtlarına geçen adamlar yokmuydu? Bu Araplarda Cihat yapiyorlardi degilmi deyince cevap veremedi. Biraz daha bekledikten sonra savas haliydi elbette yapilan yanlisti onlarin nefsleri var fakat Türkler Müslümanlik sayesinde adam oldu koca imparatorluk kurdu dedi  :kahkaha01: :kahkaha01: He hocam Islamiyet isadan 210 sene öncesindede vardi degilmi dedim O nerden cikti dedi Elbetteki yoktu dedi Söyle söyleyelim hocam Kun imparatoru mete TÜm Türkleri birlestirerek Türk birligi Olan Kun yani Hunimparatorlugunu kurdu :twisted: :twisted: Mete Handa Müslümanmiydi isterseniz devam edelim Hocam dedim neye devam edeceksin dedi Hunlardan sonra Avarlarin  Kirgizlarin yani Kazak Türklerinin CengizHanin kurdugu imparatorluklardan bahsedelim ne dersiniz dedim Vaktim yok  baska zaman konusalim dedi  :kahkaha01: :kahkaha01: Tamam herzaman beklerim hocam dedim. Gencler bana bakiyorlardi hoca gittikten sonra Abi Hoca fena bozuldu dedi. beyni coktan cürümüs adam tarihini bilmiyor bana ne anlatiyor gitsin namazlarini kilsin deyince kahkahalar koptu.Sohbetimizin sonunda Genclerimizin son Sözlerinide aktarmak isterim Sohbetimizden  Ne anladiniz gencler diye sordum gelen yanit tekti din ile kimligi birbirine karistirmamali Kimligni unutmamali kimse
Ülkü; ilk önce, insanların gönüllerinde, gönüllerin derinliklerinde doğar ve kendini önce destanlarda gösterir. Sonra şuura geçer, büyük kılavuzlar tarafından açıklanır. Daha sonra da büyük kahramanlar, onu gerçekleştirmek için büyük hamleler yapar. Bu hamleler sırasında da ülkülü millet, kahramanların ardından gönül isteği ile koşar. Bütün bu uğraşmalar arasında da millet yürür, önce manen sonra maddetten ilerler, olgunlaşır, erginleşir.

H. Nihal Atsız

Çevrimdışı türkkaan

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
  • **
Ynt: Bir Tebbesüm :)
« Yanıtla #1 : 19 Haziran 2013 »
Aslında imamların Türkçü olması çok etkili olur. En azından ümmetçilikle nurculukla cemaatin beynini bulandırmazlar.
Bu arada hoca da iyi bozulmuş.

Çevrimdışı BatuHun

• Yeni Üye
  • *
  • TTK!
Ynt: Bir Tebbesüm :)
« Yanıtla #2 : 15 Eylül 2013 »
Aslında imamların Türkçü olması çok etkili olur. En azından ümmetçilikle nurculukla cemaatin beynini bulandırmazlar.
Bu arada hoca da iyi bozulmuş.

Mahallemdeki camii imamı Türkçüdür, Minber de ve camii kapısında Türk bayrağı asılı, üst kata da hediye ettiğim Göktürk Bayrağını astı. Adam adam  :trbayrak