GENEL KONULAR OTAĞI > Dosya Paylaşımı

Ismet Özel e kulak verelim

(1/3) > >>

daglargibi:
Sözün sonunda sacmalasa da adama verdigi ayar cok güzel, "...siz her an bu topraklara ihanet edebilirsiniz, bu ülkenin tehlikeli insanlarindan birisiniz, gözlem altinda tutulmasiniz ve hareketleriniz not edilmelidir..."  ;D koptum orda .

daglargibi:
http://www.youtube.com/watch?v=P6dv4jxxuDc

Egenin Efesi:
İsmet Özel adlı akıl hastası kişi için başlık açamaya bile değmez. Ağzından bir iki kelime iyi laf çıkması binlerce gereksiz ve deli saçması lafı, sözü de mazur görmemizi gerektirmez.
Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü korusun!

daglargibi:

--- Alıntı yapılan: Egenin Efesi - 20 Nisan 2013 ---İsmet Özel adlı akıl hastası kişi için başlık açamaya bile değmez. Ağzından bir iki kelime iyi laf çıkması binlerce gereksiz ve deli saçması lafı, sözü de mazur görmemizi gerektirmez.
Gökbörü'nün izinde Tanrı Türk'ü korusun!


--- Alıntı sonu ---

Soysuzlarin iyice cogaldigi su günlerde bir insan ister solcu ister dinci ister sagci ister dinsiz olsun, Türklük adina bir seyler söyleyebiliyorsa bunu göstermekte bir sakinca görmüyorum. Ismet Özel ister deli olsun ister akilli, olumlu yönleri varsa bunu takdir eder olumsuz yönleri varsa bunu elestiririz. Herkesten Türkcü olmasi beklenemez.

giray-han:
Burada bahsi geçen düşünce biçimi kozmopolitan enternasyonalizmdir. Bu düşünce biçminde ırk, dil ve din değerleri yoktur. İnsanlar bu bazda aşırı bireysel ve materyalist olurlar. Aşırı bireyselliğin getirdiği kafa yapısında bir toplum bilinci olmadığında dolayı, bu tür düşüncede olan insanlara millet ve ırk gibi kavramlar çok saçma gelir. O yüzden de bir Türk ile bir İngiliz arasında seçim yapmaları gerektiğinde hangisi daha çok işine gelirse onu seçer.
Sorulduğunda ise "işime geleni tercih ederim" demez. Onun yerine "arasında bir fark yok" der. Aynı şekilde o programdaki adam da bir Fransız ile bir Türk arasında bir fark göremiyorsa, aslında Fransız'ı Türk'e tercih ettiğinden ve bunu açık açık orada söyleyemediğinden dolayıdır.
Aynı şekilde bu tür kimseler bazen Türk'ü tercih ederler. Bundan dolayı da "milliyetçi" gibi görünseler de, asıl gayeleri başkadır. RTE bunun en büyük örneğidir. Asıl gayesi Türk çoğunluğa oynamak olan RTE, iş oy almaya gelince Türklere resti çekip kürde yaranmaktan çekinmez.
Kozmopolitanist köpek tam anlamıyla pragmatist, idealden yoksun ve herhangi bir fikre sahip olmayan, tek düşüncesi hayattaki basit zevklerden olabildiğince fazla faydalanmak olan bir kimsedir.

Bugün ülkemizde kozmopolitan düşünce yükseliştedir. Bunu insanların umursamamazlığından anlayabilirsiniz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git