Gönderen Konu: HACIİSMAİLOĞULLARI'NIN HANGİ BOYDAN OLDUĞUNU BİLEN VARMI???  (Okunma sayısı 6307 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı urungutigin

• URUNGU-TİGİN
  • Türkçü-Turancı
  • **
Daha fazla ayrıntı vereyim;
Kahramanmaraş-Afşin ilçesindenim.Kabilemizi Yavuz Sultan Selim Çaldıran dönüşü savaşta Osmanlıya yardım ettiğimiz için Horasandan Bayazıtoğulları ile bizi burda Dulkadiroğullarına karşı siyaset yapmamız için getirmiş.( Dulkadir Türkmeni bir baŞka Türkmenle çatışmaya bırakılarak Osmanlıya kafa tutmasını engellemek için yapılan bir Osmanlı oyunu)Aynı zamanda Bayazıtların kardeş sülalesiyiz
Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Urungutigin kardeşim Hacıİsmail oğullarının hangi boydan olduğunu bilmiyorum.Ancak benim anne tarafıda Afşin'lidir.Afşin'demi ikamet etmektesin.Otağımızda bir hemşerimi daha bulmak beni mutlu etti.
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.

Çevrimdışı urungutigin

• URUNGU-TİGİN
  • Türkçü-Turancı
  • **
Bu duruma çok sevindim andam ;
8 yıl önce Kahramanmaraşa taşındık.Afşinde bizi ağalar olarak bilirler senin annen kimlerden ve soy adın ne.Ve sen nerelisin kardeşim
Ben icap ettiği zaman en büyük hediyem olmak üzere, Türk Milletine canımı vereceğim.

Çevrimdışı OLCAYTU

• Türkçü-Turancı
  • TANRI TÜRK'Ü KORUSUN
Ben Ankara'da yaşıyorum benim dedem Berçenekli Afşin'de gardiyan Mehmet olarak tanınır.Soyadları Arslan.
Saraylarda süremem;
Dağlarda sürdüğümü.
Bin cihana değişmem;
Şu öksüz TÜRK'lüğümü.