Gönderen Konu: Kürtlesmis Türkmenler?  (Okunma sayısı 27307 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 540
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #20 : 14 Haziran 2011, 21:54:47 »
 i öyle anlatmışsınız ki sanki buraya kürtler hakim fakat şuralarında türklerde var diyorsunuz halkımız G.ANTEP i ne zaman TÜRK olarak bilecek sanırım bu önyargıyla hiç bir zaman. Yerli halkının tamamına yakını(%90)TÜRKTÜR doğunun en fazla TÜRK NUFUSA sahip tek ilİdir bazı ilçelerinde kısmen kürt nufus vardır.ANCAK son yıllarda sanayisinin çabuk gelişmesiyle ADANA,MERSİN gibi çok fazla kürt göçü almıştır hala alıyor öyleki kürtçüler nerdeyse vekil çıkaracaklardı. Bazı kenar mahallelerde hiç TÜRK yok gibidir göçten dolayı.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 540
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #21 : 30 Temmuz 2011, 19:45:35 »
Daha öncede yazınızı okumuştum nedense ayrıntılı dikkat etmemişim bugün okudum hayretler içinde kaldım kardeş bu bilgileri nerden aldın?. Antep i  çoğunlıkla asimile olmuş şehir gibi yazmışsın asla ve kesinlikle yanlış.Yavuzeli tamamen Türklerden oluşan küçük bir ilçedir asimile olmamıştır.Barak bölgesi zaten tamamına yakını Türkmendir nasıl asimile olmuş anlamak mümkün değil Merkez düzdepe'de çok Türkmen var diyorsun(diğer semtlerde Türk yok gibi anlaşılıyor yazıdan) Merkez yerlisinin hepsi , ilçelerinin tamamına yakını Türk olan ilde sadece bir semt mi!  Türk olur? anlamak mümkün değil. Gelelim kürt nufusa! Nizip en büyük ilçesidir  10 tane kürt köyü buna karşılık nufusun ezici çogunlugu Türktür  Karkamış,Oğuzeli(barak)tamamına yakını Türkmendir, Nurdağı tamamına yakını Türktür İslahiye az miktarda kürt yerleşimi vardır çoğunluğu Türktür araban nufusun yarıya yakını kürt geri kalanı Türk tür Merkez yerli halkının tamamı ve yavuzeli Türk demiştik bu tespitlerle şehrin genel nufusunun%90-95 arası TÜRK OĞLU TÜRKTÜR. Ancak son yıllarda sanayisinin hızlı gelişmesi  (ihracatta 6 sıraya yükselmiştir) bölgede batıya açılan geçiş güzergahı  olması sebebiyle  çok fazla hemde 100 binlerce kürt göçü almıştır hala geliyorlar.Son olarak bölgede asimile olmayan belki'de tek Türk ilidir Antep herşeye rağmen Türk'ün kalesi Antep Uşakları Türk'ün gururudur. "Türküm diyen her şehir her kasaba Gazianteplileri kahramanlık misali örnek alabilirler".  M.K.ATATÜRK[/quote]

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 540
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #22 : 30 Temmuz 2011, 20:15:02 »
17 TEMMUZ 2011 TERÖRE LANET MİTİNGİ ANTEP UŞAKLARI                     

    http://www.vidyotv.net/3348-gaziantep-terore-lanet-miting-protestosu-17-temmuz-2011.html

Çevrimdışı sulu kağan

 • Sulu Kağan
 • Türkçü-Turancı
 • **
 • İleti: 45
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #23 : 19 Ağustos 2011, 13:41:57 »
Türkmen aşiretlerinde kürtleşmenin tek sebebi Osmanlının Doğu Anadoluda sırf Alevi oldukları için Türkmenlere yaptığı zulüm ve katliamlardır unutmadık kuyucu murat paşaları,unutmadık ekrad bi idrak ları,unutmadık hiç birini bu duruma düşmüş Türkmenleri ancak tekrardan Türkçülük şuuru kazandırma dersleriyle kazanabiliriz ama kürt olmuş birisi için tek birşey denebilir artık çok geç.
Türklüğü arap istilasından kurtaran büyük komutana selam olsun.Yüce Sulu Kağan!!!

Çevrimdışı Gaziantepli

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 3
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #24 : 29 Temmuz 2014, 19:26:46 »


Kardeş öyle yazmışsınki, sanki Gaziantep Kürt ama birkaç Türk olan yerleri var!!!!

Yaşım 60. Gaziantep'te ben 1970'e kadar Kürt görmedim, tanımadım. Tabi bu hiç yoktu demek değil. Vardı mutlaka ama Gaziantep'in yerlisi olamaz. Gaziantep Kürt'le 70'li yıllarda sanayileşme ile tanıştı. ''Gaziantep Merkez de,Düztepe adlı yerleşkenin azımsanmayacak derece de Türkmen vardır'' diyorsun. Hayret. Asıl Düztepe Kürt'lerin ve diğer göçmenlerin gelmesi ile kurulmuş bir gecekondu mahallesıdır. Neredeyse tamamı yabancıdır ve çoğuda Kürt'tür ve Alevi'dir. Maraş olaylarından kaçıp gelen Aleviler'inde ilk yerleşim alanıdır. Bugün Küerter'in çoğu Karşıyaka, Gazi, Cin Deresi gibi mahallelerde yerleşiktir. Kürt'lerin çok olduğu bu mahalleler Gaziantep yerlileri tarafından hiç sevilmez. Pis yerlerdir.

Yavuzeli'ni Kürtleşmiş Türkmen yapmışsın. Orasıda sapına kadar Türk kakmış Türk'tür. Kürt olmayan yerlerde Türkler nasıl Kürtleşir sormak lazım.

Eskiden Adıyaman'a bağlı Araban ilçeside sapına kadar Türk'tür. Yavuzlar mahallesinde çok oturdum. Ben ilk Kürt aileyi 1973-1974 te bu mahallede tanıdım. Adıyaman göçmeni bu aile koca mahallede bildiğim duyduğum tek Kürt aile idi. Ama bölücü falan değillerdi. 9-10 çocukları vardı her yıl davul zurna ile birini askere gönderirlerdi.

Kısaca Gazientep'in her tarafı sapına kadar Türk'tür. Merkez'de 70'li yıllrdan beri gelip yerleşen Kürtler vardır oranları eski belediye başkanı Dr. Asım Güzelbey'inde televizyonda tahmin ettiği gibi %15-16 kadardır. Çoğu Düztepe, Karşıyaka, Gazi, Cin Deresi gibi mahallelerde yaşar ama oralardada asla çoğunluk değillerdir.

Kendi istekleri ile değil devlet eli ile Türklerştirilmek amacıyla getirilip yerleştişrenler vardır bunlar en batı ilçemiz İslahiye'dir. Osmaniye, Konya, Aksaray gibi yerlere Türklerştirme amacıyla getirilip yerleştirilenler gibidir.

Yani Gaziantep Yavuzeli ile verdiğin örnek gibi Türklerin Kürtleşeceği bir bölge değil, Kürtlerin Türkleşeceği bir bölgedir. Ama göçler çok aşırı boyutlara ulaşmıştır. Gazientep bu kadar Kürdü sindiremez. Göçler ve aşırı doğurganlık böyle devam ederse ve tedbir alınmazsa Gaziantep'te 20-30 yıla kalmaz Türkler azınlığa düşer. Kerkük'ün akibeti bizi bekliyor. Mersin'de aynı durumda hatta daha kötü. Oradada 70 e kadar Kürt yoktu şimdi pkk'lılar sokakları yakıp yıkabilecek bir güce ulaştı.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 540
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #25 : 31 Temmuz 2014, 19:02:18 »
Hemşerim öncelikle hoşgeldin! şu anda Gazianteb'in sıkıntısı dahada arttı resmi olmayan rakamlara göre 420 bin suriyeli barınıyor sık sık asayiş olayları ile karşılaşıyoruz, sınır boylarını yol geçen hanına çeviren Hükümet ve yetkililer bilmiyorlarmıydı yoksa ileri zekaları idrak edemedimi! mülteciler kamptamı tutulur? yoksa rastgele kendi insanın içine salarak ne haliniz varsa görünmü denir! Hükümetin maddi yardımları had safhaya ulaşmışken hala 5-10 liraya fuhuş yapanları duyuyoruz bölge şehirlerinde, Urfa-Mardinde 2.3. eş kuma olmak için iş ve ev kapılarını çalıp kendi dilleri ile söylüyorlarmış, meseleye farklı boyutta bakarsak urfa çocuk doğum oranında Türkiyede 1. sırada, birde üstüne bunları ekle !2.3. kumadan çocuk feydahla adamlar hazır feodoal sistem hakim  piyangoyu geri tepermi!  dokunmayın Urfada,Mardinde arabın kürdün keyfine! Türkiyenin başına bela enikler çıkarsınlar,burada gördüğümüz kadarı ile gelen suriyeliler çok namkör ve pişkinler Daha önce Osmanlıya yaptıkları gibi bunlara güven olmaz besle kargayı hesabı, 5-10 bin mazlum Türkmene kapıları kapat, 2 milyon araba kapıları sonuna kadar aç! vay sizin olmayan vicdanınızı!!!!! şuanda Antep'de 400 bin arab, hergün sürüden  aşağı şehirlerden gelen kürtlerle birlikte 800 bin yabancı var,Genel nufus 2 milyon civarı,Hümanizim çığlığı atanların yüzünden bir gün acınacak duruma düşmekten endişeleniyoruz.

Çevrimdışı Gaziantepli

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 3
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #26 : 31 Temmuz 2014, 20:43:31 »
Hoşbulduk Antepli Bozkurt kardeşim.

Anlattığın durum çok vahim. Arap, Kürt ve Türkmen'lerden oluşan Suriye'li bu insanlar bütün Türkiye için büyük bir sorun. Kendilerini 5-10 Liraya satacak duruma gelmeleride ne durumda olduklarını çok iyi gösteriyor. Allah Türk Milletini bu akibetten korusun.

Ama onlar bu ülkede büyük oranda geçici. Beni endişelendiren kalıcı olan doğudan gelen Kürt göçü. Yazdığım gibi yaşım 60'a geldi. 1970'e kadar Kürt nedir bilmezken bugün sokakta Kürtçe konuşanlara rastlıyoruz. Bu aşırı Kürt göçünü Gaziler ve Şehitler diyarı kaldıramaz, sindiremez. Devletin acilen tedbir alması lazım ama kimsenin umurunda değil. Göçe karşı tedbir alınacağına teşvikler, kolaylıklar sağlanıyor. Hayatında Gaziantep'e gelmemiş bir Van'lıyı, yani Hüseyin Çelik'i AKP getirip liste başından Gazientep Milletvekili seçtiriyor. Gazientep'e terleşmiş Kürtler'i geri gönderme yerine onların oyunu almaya çalışıyor. Van-Gaziantep arasında doğrudan Uçak seferleri açılıyor. Bunun Gaziantep'e ne faydası var? Birtek Gaziantepli bundan faydalanmaz. Gaziantep'e göçmüş Van'lılara büyük bir kıyaklık.

Topraklarımıza göz koyan güçler Kürtler'i kullanarak bu emellerine ulaşmaya çalışıyorlar. 150-200 yıllık uzun vadeli bir plan. Hakkari'den Hatay'a kadar Güneydoğu, Kuzey Irak, Suriye, Ürdün, Lübnan, Filistin Yahudi din kitaplarında Yahudilere vaadedilmiş topraklardır. Bunu gerçekleştirmek için Yahudi nüfusu olmayan bu topraklarda Kürt kullanılıyor. Filistin'de uygulanan plan tekrarlanıyor. Tek Yahudi yaşamayan Filistin'de bugün güçlü Yahudi devleti var ve Filistinliler zulüm altında toraklarından uzakta yaşıyorlar. Atalarının Türk'e karşı yaptıkları ihanetin bedelini ödüyorlar. Nüfus yoksa yerli halkı Türk'e karşı kullan, Türk'ten kopar sonra gerisi kolay. İsrail'e vaadedilen toprakların diğer bölgelerinde önderlik içinde Musevi Barzani sülalesi görevli. Şu anda Kuzey Irak tamam. İlanı ve tanınması kaldı. Birkaç yıldır yapabilirlerdi ama Türkmen yurdu Kerkük'süz yapmak istemediler. Şimdi bu IŞİD sapıkları sayesinde buda gerçeklşti Barzani Kerkük'e el koydu ve petrolünüde bizim üzerimizden satmaya başladı. Bizden çıt yok. Ne hükümetten ne muhalefetten ses yok. Yurdundan, toprağından olan Türkmenler'e göstermelik insani yardım yapıyorlar. Ama elden giden Musul, Telafer, Kerkük için tek söz yok. Türkmenler'in Türkiye'ye getirilmeler,de felaket olur. O toprakların Türkmen'den arındırılarak Kürde, Araba ve sonunda İsrail'e kalmasını kabul edemeyiz. Gaflet ve delalet içindeyiz. Barzani kaç yıldır Kerkük'e Kürt yerleştiriyor. Yarın halkoylamasıda yapıp bu işi halledecek. Nüfus yap ele geçir. Silaha gerek yok. İşte Türkiye'dede Türk oğlu Türk bölgeler hızla Kürtleştirilerek gelecekteki hedeflerine alt yapı hazırlıyorlar. 20-30 yıl sonraki bir halkoylaması ile Gaziantep'i Kerkük'ün akibeti bekliyor.

Birde Ermenilere vaadedilen bölge var. Kars, Van, Adana arasındaki bölge. ASALA varken 70'lerin sonuna kadar  bu bölgenin adı bütün dünyada gayrıresmi yolda, basında, yayında Ermenistan idi. Baktılarki Ermeni nüfus yok Kürdü kullanmaya karar verdiler. Filistin oyunu buradada uygulanıyor. ASALA birden kayboldu PKK çıktı. Yani ASALA'nın adı değişti. Başınada ana tarafından Ermeni Öcalan getirildi. PKK ortaya çıktığından beri Ermenistan diye gösterilen bölgenin adıda Kürdistan oldu. Ama tüm bu toprakları Kürde yedirmezler. Onların sonu Filistin'dir, Gazze'dir ve yarın bütün dünyanın desteğinde Yahudi ve Ermeni üstlerine saldırdığında bugünkü hainlerin torunları Türk diye dua edecekler, bize sığınacaklar ve gene el uzatan Türk olacaktır.

Tarihe bakıp geleceği görebiliriz. Durum bu kadar açıkken bizi yönetenler ya cehalet yada ihanet içindeler. Türkiye'nin batısına göç durdurulmalıdır. Göçler kalıcı kılınmamalıdır. En azından acilen asla nüfus nakli yapılmamalıdır. Herkesin kaydı memleketinin nüfusunda kalmalıdır hatta seçimlerde örneğin Gaziantep'te yaşayan bir Diyarbakır'lı, Hakkari'li, Van'lı vs. Gaziantep için oy kullanamamalı. Memleketine gidip kullanmalı. Gidemiyorsa kullanmamalı. Tatilciler nasıl oy vermek için memleketine gitmek zorunda kalıyorlarsa göçenlerde öyle olmalı. Yani göç resmileşmemeli. Gittikleri yerde ömür boyu geçici statüde olmalılar. Dönmeselerde kuşaklar boyu misafir olarak kalırlar. Bu şekilde atasının dedesinin geldiği yere bakmadan 60 yıl sonra ben Kürdüm ve Gaziantep'yim diyemezler. Nüfus işgali ile çoğunluğa ulaşınca burası Kürdistan diyemezler. Günün birinde halkoylaması yapılırsa Gaziantep'in akibeti için oy kullanamazlar. Kerkük'e benzetemezler. Bu durumda hiç olmazsa partilerde doğudan Kürt getirip listebaşı yapma gereği görmezler. Bugün PKK'nın siyasi kanadı BDP veya HDP Gaziantep'te %6 oy alıyor. Tamamı göçmen oyu. Yarın bu oy oranı %10 geçince hatta %8'den itibaren Milletvekili çıkarma gücüne erişecekler. Bu tehlikeli gidişata acilen dur denilmesi lazım. Bugün sınırlarımız dışında kalan Türkmen yurdu Kerkük'e Kürtleştiriliyor diye ağıt yakıyoruz ama sınırlarımız içinde Gaziantep, Adana, Mersin, Hatay, Erzurum, Kars vs. Kürdistan alyapısı doğrultusunda Kürtleştiriliyor kayıtsız kalıyoruz.

Devlet, Hükümet uyuyorsa halkın ses yapması lazım. Kamuoyu oluşturması lazım.

Çevrimdışı Antepli Bozkurt

 • Türkçü-Turancı
 • *****
 • İleti: 540
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #27 : 31 Temmuz 2014, 22:13:52 »
Düşünce ve önerilerinize içtenlikle katılıyorum çeşitli sorunlara temas etmişsiniz bizdeki sorunların benzerini Kerkük ve musul yaşıyor Türkmen yerinde kalmalı haklısınız benim kasdettiğim  yahudi beslemesi işidin zülmünden kaçan çocuk yaşlı,kadınlardı,işidin varlığı israile(ABD) yarıyor Emperyalistler bir taşla birkaç kuş vuruyorlar maşalar sayesinde atlarını koşturuyorlar askerleride ölmüyor tepkide çekmiyorlar saman altından su yürütme taktiği,
 Bize gelecek olursak bu durumda suriyeli arablar orta vadede başımızı çok ağrıtacağa benziyor suriye onlarca yıl geriye gitti şehirler harab olmuş durumda Antepdeki hastaneler suriyeliden geçilmiyor diş polikiliniklerinde 10-15 gün sonraya sıra alıyorsun kücücük dükkanı 5-10 arab gencine kiraya verinin sayısı belli değil, ortalıkta parklarda gurup gurup oturup çevreyi rahatsız ediyorlar, geçen günsuriyeli istemiyoruz gösterisini polis anında  zor kullanarak engeledi dünde kayseride ufak bir gösteri vardı geçenlerde maraşta halk daha geniş gösteri yaptı, suriyede canından malından namusundan olanlar biraz rahatlığa alışınca erkekleniyorlar namkörler dememin sebebi buydu! suriyeden gelen pek kürt yok çünkü kuzey suriyede resmi olmayan özerk yönetim kurmuşlar bir kaç şehir tamanen ellerinde ordusu var rejimde taktik gereği dukunmuyor gelenler az sayıda halep bölgesiden kaçanlar ayrıca Türkmen sayısı çok değil pek rastlamıyorum her tarafta ezilen asimile olan Türk feveran eden başımıza eşkiyen kürt,
 Oylama mevzusu çok güzel tesbit: Antebe yerleşen kürtlerin çocukları biz Antepli kürdüz deyince derinden yaralanıyoruz, yurtiçinden bilmeyen çoğunluk Antebi böyle sanıyor yerleştikleri yerlerde sadece Antepde değil kene gibi yapışarak koloniler kuruyorlar başlıyorlar yerli halkı çeşitli şekilde taciz etmeye(haraç,tehdit v.s) Mersinden vekil çıkardılar Adananın durumuda öyle,  2 dönem sonra Antepden vekil çıkarırlar sorun sadece Güneyin değil Türkiyenin sorunu böyle giderse 50 yıl sonra Türkiyede azınlık olacağız Dünyada hiç bir ülke dağ kaçkını tehdit unsuru kan emen kitleye serbestçe çoğalma izni vermezken biz teşvik ediyoruz resmen gaflet değil ihanet hainliktir.

Çevrimdışı Kurtkaya

 • Otağ Sorumlusu
 • Türkçü-Turancı
 • ****
 • İleti: 396
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #28 : 31 Temmuz 2014, 22:14:06 »
Türkiye'de şu an için, Türk Milleti aleyhine, yoğunluk derecesi yüksek bir demografik savaş sürdürülmektedir. Şayet ivedilikle önlem alınmazsa çok vahim sonuçlarla karşılaşacağımızı söylemek kehanet olmaz.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!
Çevrimdışı Gaziantepli

 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 3
Ynt: Kürtlesmis Türkmenler?
« Yanıtla #29 : 31 Temmuz 2014, 22:54:43 »
Aynen öyle sevgili kardeşim.

Gaziantep'in Güneydoğuda gösterilmeside Kürt sanılmasına en büyük neden. Halbuki topraklarının bir kısmı resmen Akdeniz bölgesinde. Kilis bizden koparıldı. Kilis resmen tamamen Akdeniz bölgesinde olmasına rağmen orayıda hava durumlarında Güneydoğuda gösteriliyor. İl olduktan sonra bir süre Akdeniz'de göstermişlerdi sonra nedense değiştirdiler. Bunlar resmi. Esasende Fırat'tan berinin Fırat ötesi ile ne kültürel, ne etnik bir bağı yoktur. İklimide Akdeniz'e daha yakındır. Milletvekillerimiz hiç bu konuyu gündeme getirmiyorlar, getirmezlerde çünkü kendileri ve partileri için bu Gazi kentin geleceğinden, akibetinden çok yerleşenlerin oyu önemli. Onların oyunu almak için doğudan onlara milletvekili adaylarıda ithal ediyorlar. Her Gaziantepli'nin Güneydoğu'da değil Akdeniz'de gösterilmesi için çaba göstermesi lazım. Çık Gaziantep dışına veya İnternet'te yokla, Gaziantep'i bilmeyen tanımayan herkes Kürt sanıyor. Bununda baş sebebi hava durumlarında adımızın Diyarbakır, Batman, Şırnak gibi vs. ile birliklte anılmasıdır. 1000 yıl önce Türkmen olan Diyarbakır bugün neredeyse tamamen Kürt şehri oldu. Bu akibet ilk aşamada önceki yazımda belirttiğim yakın şehirleri, uzun vadedede bütün Türkiye'yi tehdit ediyor. 500 yıl önce Hakkari dışında Kürt yokken bugün Doğu ve Güneydoğunun bazı şehirler tamamen olmamakla birlikte Kürtleşti ve kendilerine kurduracakları hülle devlet(ler) Kürdistan içinde gösteriliyor. Önceki yazımda belirttiğim gibi Filistin misali hülle devlet kurdurup sonra Yahudi ve Ermeni tarafından yutulacaklar.