Gönderen Konu: "Türklerde Kadın" Konusunda Fikir Önerisi  (Okunma sayısı 2634 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aybala-Kün

• Türkçü-Turancı
  • **
"Türklerde Kadın" Konusunda Fikir Önerisi
« : 05 Mart 2014, 23:37:48 »
Bildiğimiz gibi 8 Mart'ta Dünya kadınlar günü kutlanacak. Herkes de bu konuda oldukça girişimlerde bulunuyor, öyle ki bdpli kürtler bile propoganda yapıyorlar. Ben de bunu düşünerek, hem Türklerde kadının önemini anlatmak, medeniliğimizi göstermek, hem de diğer öğrencilere(özellikle kızlara) bu medeniyeti özendirerek onları Türkçülüğe yöneltmeyi düşündüm ve bu konuda gönüllü olarak bir sunum hazırlamaya karar verdim. Sunumda eski dönemlerde Dünya'daki kadınların konumuyla Türk kadınlarının konumunu karşılaştıracağım, İskit kadın Savaşçılarını, Tomris Kağan'ı tanıtacağım. Cengiz Han'ın yasalarındaki kadınlarla ilgili maddelerden bahsedeceğim. Bunun dışında ilgi çekebilecek, kayda değer fikir, bilgileriniz varsa bilmek isterim. :-)

TTK.
 :prbay

Çevrimdışı o.öcal

• Türkçü-Turancı
  • TANRI DAĞINDA, UÇMAĞA VARDI...
Ynt: "Türklerde Kadın" Konusunda Fikir Önerisi
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2014, 01:00:57 »
Böyle günleri hiç tutmadım. Madem ki güzel bir etkinliğe imza atacaksınız, benden de bir öneri. Kurtuluş savaşı dönemi Türk kadını ile hazırda çorba çeviren günümüzün kadınını da etkinlik içinde kıyaslama yapabilirsiniz.

UÇMAĞA VARDI..!
TANRI DAĞINDA...
ATSIZ ATA OTAĞINDA, ULU ATALAR HUZURUNDA DİZ VURMAKTA!

Çevrimdışı TÜRK-KAN

• Türkçü-Turancı
Ynt: "Türklerde Kadın" Konusunda Fikir Önerisi
« Yanıtla #2 : 06 Mart 2014, 01:14:47 »
Görsel öğeler(resim, video) kullanmanız, suum için faydalı olacaktır. Aşağıdaki Youtube kanalındaki videolarda Türk Dünyası'nın kültürü ve tarihi işleniyor. Türk kadınıon giyimi kuşamı, yaşayışı ile ilgili görüntülerde mevcuttur. Bunlardan faydalanarak Türk Kültüründe ve Tarihinde Türk kadınının yerini, öemini sunum yaptığınız arkadaşlarınıza aktarabilirsiniz.

http://www.youtube.com/user/IdelUralState?feature=watch