GENEL KONULAR OTAĞI > Tarihte Bugün

ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN!

(1/6) > >>

Kurtcebe Noyan:
Başbuğ Ata'mız bakın, öğretmene ve eğitime, ne denli önem vermiş?

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır.

Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir.

Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder.

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister.

Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür.

Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin beceriniz ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir... Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır.

Bu gün 24 Kasım öğretmenler günü. Aynı zamanda Başbuğ Ata'mıza Başöğretmenlik ünvanın verilişinin 78. yılı. Başta Bağöğretmen Atatürk olmak üzere elleri öpülesi öğretmenlerimizin bu özel gününü kutlar, aramızdan ayrılanları rahmet ve minnetle yad eder, hayatta olanlara da sağlıklı ve uzun ömürler dileriz.

Tanrı Türk'ü Korusun

tungatonyukuk:
İlk Olarak Başbuğ Atatürk'ün Öğretmenler gününü sonra ise öğretmen olan bozkurt babamın Öğretmenler gününü kutlarım..

Bütün Türk Öğretmenlerinin Öğretmen günü Türk Acun una Kutlu olsun..

Esenlikler Dilerim

TÜRK-KAN:

Silahla olduğu gibi kafayla da savaşım zorunda olan ulusumuzun birincisinde gösterdiği üstünlüğü ikincisinde de göstereceğinden hiç kuşkum yoktur. Ulusumuzun temiz yaradılışı nice yeteneklerle doludur. Ancak bu doğadan gelen yetenekleri geliştirecek yordamlarla donatılmış vatandaşlar gereklidir. Bu görev sizlere (öğretmenlere) düşüyor.

M.Kemal Atatür
 Baş Öğretmenimimiz olan YÜCE BAŞBUĞ ATATÜRK'ün ve onun izinden giderek BÜYÜK TÜRK MİLLETİ'ne fikri hür, irfanı hür nesiller yetiştiren bütün Öğretmenlerimizin, Öğretmenler Gününü kutlarız.


Temir Yalıg:
Yüce Başbuğ Atatürk'ün ve onun izinden giden bütün Cumhuriyet Öğretmenlerinin bu anlamlı günü kutlu olsun.

ÇEPNİ FİRUZ:
Baş öğretmen Atatürk ve Cumhuriyet ilke'lerine bağlı tüm Türk ve Türk'çü mensubu Öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü canı gönülden kutlarım.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git