GENEL KONULAR OTAĞI > Tarihte Bugün

10 Kasım

(1/4) > >>

Türkeli_Bozkurt:
 :prbay

Ata'mızı saygıyla anıyoruz.


--- Alıntı ---10 Kasım Anıtkabir

 

Bu tarih koskoca bir ulusun aynı an da ağladığı, aynı anda üzüldüğü ve aynı anda bir kişiyi hatırladığı bir tarih olarak akıllara kazınmıştır. Yüce Türk milletini içine düştüğü durumdan canla, başla ve canını hiçe sayarak çarpışan, şanlı tarihimize birbirinden güzel notlar ve zaferler kazandıran Mustafa Kemal ATATÜRK bu tarihte o masmavi gözlerini bu dünya ya kapatmıştır. Bir milletin onu bu kadar tutkulu sevmesinin altın da bizim için yaptıklarından tutun da, küçücük bir tarladan geldiği bu noktanın da etkisi çok büyüktür.

 

O Selanik de bir evde açtı dünyaya gözlerini. Tarlada kargaları kovalarken tanıştık ilkokul sıraların da kendisiyle, harp okullarına gitti, hızla yükselmeye başladı ve bir gün görev vakti gelince sonunu bir saniye bile düşünmeden, ölüme merhaba dercesine giyindi çizmelerini ve elbiselerini. Veda etti beklide içten içe gidişim var beklide dönüşüm olmayacak gibilerinden. Onu yalnız bırakmadı ama yüce Türk milleti, cephede askere gelen her genç bu vatana feda olmak için gelmişti o cepheye. Kiminin ellerine, kiminin saçlarına kına yakmıştı anası. Oğlum bu vatana kurban olsun ben Türk kadınıyım bir oğlum ölür, bin oğlum olur dercesine.

 

Ve her şey bittiğin de laik, demokratik ve bağımsız bir ülkenin temellerini atmıştı. Gözlerini dünya ya kapatırken Mustafa Kemal ATATÜRK bu ülkeyi gençlere emanet etmişti. Bu yüzden gözleri açık gitmedi. Çünkü her Türk genci, ondan devraldığı bu kutsal emaneti nasıl daha ileriye taşıyacağını çok ama çok iyi biliyordu. Çünkü ihtiyaç duyacağı her şey damarlarında ki asıl kanda mevcuttu!

 

Bu millet var olduğu sürece, her yürekte bir ‘’Mustafa Kemal ATATÜRK’’ yetişecektir bunu asla unutma ATAM…
--- Alıntı sonu ---

Yalnizkurt:
10 Kasım Atamızı kaybettiğimiz gün değildir. Ölümsüzleşip fikirlerine daha sıkı bağlandığımız gündür. Ne olursa olsun tüm ilkelerine sahip çıkarak yaşamaya devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk‘ü, dava ve silah arkadaşlarını bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhun Şad, Mekanın Uçmağ Olsun Atam...

Kurtkaya:
Ulu Başbuğumuzu sonsuzluğa varışının 74. yılında; saygı, sevgi, özlem, minnet ve şükranla anarım.
Ruhu şad olsun.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.

motun yabgu:
Kainatta esi benzeri görülmemis yüce Basbugumuz Büyük Atatürkün ölümsüzlügünün 74´cü yil dönümü Türk irkina kutlu olsun . T.T.K.

OrkanBey:
   

   Sevgili Türkeli Bozkurt andasimin bu güzel alintisini farkedemeden kendi hislerimi belirtmek amaciyla yeni bir baslik acmistim ancak andasimi alintisindan ve paylasimindan dolayi tebrik ve tesekkür ediyorum.Ayrica Yalniz Kurt andasimin yazdiklarina da aynen katiliyorum.

   Sen rahat uyu Atam, biz, eserini emanet ettigin Türk gencligi olarak, kemiklerinin SIZLAMASINA asla müsaade etmeyecegiz.Ruhun sad olsun...

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git