Gönderen Konu: Eyyy Kandaşım... Ne kadar Türksün... Soyunu anlat...  (Okunma sayısı 129441 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bozkurt_cepni_053

• Türkçü-Turancı
Malesef Türk olmayıp ta kendini Türk zanneden hatta bazen Türk'e sırf Sempati duyduğu için Türküm diyenler oluyor ....

Bunu bir Kanı bozuk Kürt-Ermeni bile yapıyor...

Anlat kandaşım Irkını kökünü soyunu boyunu....

Kendimden başlıyorum...

Rize-Merkez-Çaykent-Camidağı köyü Tüylüoğlu Sırttanım...
Dede Tarafı Dağistan-Balkar Türkü...
Babaanne Tarafı Çepni Türkü
Annemde Çepni Türküdür...

Fatih Sultan Mehmet Hanın Pontusu yıkmasıyla buraları Türkleştirmek için
Trabzon sançağı tarafından Dağistanda yaşayan soyum Rize bölgesinde Görevlendirilerek
Rize-Hemşindeki zil kale yakınındaki Kale Kale-i bala da Soyum Tüylüoğluna (150 kişi) bu kale verilerek görevlendirilmiştir...

kale-i Bala

Hemşininde yaşayan Ermenileri Dara sokan kovan ve geri kalanını Müslüman yaptıran benim kendi öz soyum Balkar-Çepni Türkü Tüylüoğlu dur...
150 kişilik balkar Türkü olan Tüylüoğlu Anadoludna Gelen Çepni Türkleriyle Kaynaşarak
Rizenin Türkelişmesi sağlamak için Rizenin tüm ilçelerine (önemli merkezlerine) yayılmıştır...

Özüm Türk Soyum Türk....

Yönetici Notu ;Bu başlık altına yazı yazacak kandaşlarımın , kimlik bilgisi vermemeye dikkat etmelerini rica ederim... Kimlik bilgisi verilen mesajlar , silinecektir !

GÜN GELECEK BOZKURT İNİNDE ÇIKACAK...
İŞTE O GÜN PİÇLERİN ÖLÜM GÜNÜ OLACAK...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı Deli

• Türkçü-Turancı

Baba tarafı Yozgat-Sarıkaya-Hasbek köyünden.Dedem ile Babaannem aynı köylü uzaktanda akrabalar.Zamanında biz Maraştan,Dulkadiroğullarıya Yozgata göçmüşüz.Bilindiği üzre Dulkadiroğullarını de Bayat Türkleri oluşturmuştu.Yani Baba tarafından Bayat Türk'üyüm.

Dedemin babasına Yetim Hasan derlermiş.Soyadımızda burdan gelmektedir.

Ana tarafından Ankara-Kızılcahamam-Üçbaş köyündenim.Buraya da zamanında yerleştirilen Kayı Türklerindenim.
NE AMERİKA , NE RUSYA , NE ÇİN ,
HERŞEY MİLLİYETÇİ TÜRKİYE İÇİN ...

Çevrimdışı irfan

• Türkçü-Turancı
KARDEŞLERİM VE SAYIN SİTE YÖNETİCİSİ ARKADAŞLAR EĞER BU TÜR BİR BÖLÜM AÇILACAKSA ÇOK DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKTİĞİ İNANCINDAYIM...

1=)Ziyaretçi ve diğer unsurlarda sitemizi izlmektedir..
2=)Bu bilgi arşivinden bizleri gözetim almalarını dahada kolaylaştırmış olacağımızdan..bazı şeyleri anında söylemenin getirdiği sonuçları tarih bize iyi bir ders olarak karşımıza çıkmaktadır..
3=)kimin ne olduğunu tam bilmediğimiz bir ortamda herşeyimizin paylaşılmasının getireceği sonuçları düşündüğüm için bçlüm lütfen kaldırılsın...

EĞER BU TARZ BİR İŞLEM YAPILACAK İSE SİTE YÖNETİCİSİ HEPİMİZİN SOY KÜTÜĞÜNÜ KENDİSİNİ BİZE KENDİSİNİ KANITLASIN BEN TÜM SOY KÜTÜĞÜMÜ '''OĞUZ KAĞAN' A  KADAR AÇIKLARIM....

ESEN KALIN..
EFEDİR ADIMIZ
TÜRK OĞLU TÜRK OLMAKTANDIR ŞANIMIZ
YEDİ DEĞİL YETİMİŞ BİN OLSA DA DÜVEL
YİNE DE ÜSTÜNDÜR TÜRK OLDUĞUNU BİLEN
KANSIZ EFE

• Türkçü-Turancı
KARDEŞLERİM VE SAYIN SİTE YÖNETİCİSİ ARKADAŞLAR EĞER BU TÜR BİR BÖLÜM AÇILACAKSA ÇOK DİKKATLİ OLMAMIZ GEREKTİĞİ İNANCINDAYIM...

1=)Ziyaretçi ve diğer unsurlarda sitemizi izlmektedir..
2=)Bu bilgi arşivinden bizleri gözetim almalarını dahada kolaylaştırmış olacağımızdan..bazı şeyleri anında söylemenin getirdiği sonuçları tarih bize iyi bir ders olarak karşımıza çıkmaktadır..
3=)kimin ne olduğunu tam bilmediğimiz bir ortamda herşeyimizin paylaşılmasının getireceği sonuçları düşündüğüm için bçlüm lütfen kaldırılsın...

EĞER BU TARZ BİR İŞLEM YAPILACAK İSE SİTE YÖNETİCİSİ HEPİMİZİN SOY KÜTÜĞÜNÜ KENDİSİNİ BİZE KENDİSİNİ KANITLASIN BEN TÜM SOY KÜTÜĞÜMÜ '''OĞUZ KAĞAN' A  KADAR AÇIKLARIM....

ESEN KALIN..

yapılsın ozaman...

Kürdün-Ermenin Bir Türkçü gibi Davranmaya çlışması kendini bir Türkçü gibi zannetmesi bana Cinnet getirtiyor...

Şurda Türklüğü konuşuyoruz...
Ama kiminlerin Türk olup olmadıklarını bilmiyoruz....
Yoldan geçende ben Türküm-Türkçüyüm der...
Bir şuurumuz düşüncemiz Irkımız var bu SAF tutmak Türkçünün en büyük görevi olsa Gerek...

Ben bir Türkçü olarak Ülkücüler gibi Kürtleşmek istmeiyorum...

H.TÜYLÜOĞLU

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
ailem Germiyanoğulları soyundan olup atalarımızdan bildiğimize göre İnançoğulları Beyliği'ni kuran hanedanlığın ve Türk boyunun devamıdır.
uzunca bir soyağacı oluşturacak bilgiye sahibim ve egeli olmamıza rağmen her hangi bir kırma durumuna raslamadım.Türk oğlu Türk kızıyla, Türk kızı Türk oğluyla evlenmiş.biz de üstün ırki özelliklerimizi yeni nesillere aktaracağız.
TÜRK IRKI SAĞOLSUN

Çevrimdışı nil

• Türkçü-Turancı
Karapapağım,  NE  MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünü her defasında gurur ve onurla 
söylüyorum,

Çevrimdışı brakisefal

• Türkçü-Turancı
    • http://www.vatankirim.net/
Karapapağım,  NE  MUTLU TÜRKÜM DİYENE sözünü her defasında gurur ve onurla 
söylüyorum,

karapapaklar ile ilgili çok net bir bilgim yok, kısaca bir bahsedersen sevineceğim

Çevrimdışı Turk_aze

• Yasakli
  • Türkçü-Turancı
Azerbaycan doğumluyum.Baba tarafım da ana tarafım da Türk.Rahmetli Elçibeyin dediği gibi Genceden o tarafta gerçek Türkleriz.Sovyet döneminde en çok sürgün yemiş ailelerden birinin üyesiyim.21 nisan 1920 de rusların Azerbaycanı işgaliyle ana tarafımdan ruslara karşı silahlı isyan başlatanların bazıları öldürülmüş,bazıları da mecburi olarak Türkiyeye kaçmıştır.

TanriKutMete

• Ziyaretçi
Değerli Kandaşım,

Doğulu bir Karapağım. Aslen 20'li yıllarda Türkiye'ye göçmüşüz. 44'de ise tüm akrabalarımız Ahıska'dan Sibirya ve Alma-tı'ya sürgün edilmiş Stalin tarafından. Göç zamanı, Ardahan-Çıldır üzerinden, Kars, Ağrı yolu üzerinden Muş-Bulanık'a kadar inmişiz. Bu bölgelerde ve Erzurum taraflarında yoğunluklu olurarak bulunur Karapapaklar.

Boyumuzun adı Terekeme'dir. Karapapak ise lakabımızdır. Bir nevi dadaş, gakkoş, efe... gibi. Taktıkları "kara kalpaklardan" ötürü, bu şekilde anılmışlardır. Bulundukları coğrafi konumda sürekli savaş halinde bulunmaları ve yapıları dolayısı ile, Türk'ün en savaşcı ve ırkçı boyu olarak bilinirler. Irkçılıkları sebebi ile de dışarıdan kız alıp vermeye kapalı olmalarıyla da Karapaklar, aynı zamanda Türk'ün halen en saf boyudurlar. Bu konuda da kendilerine has bir çok yerel sözleri vardır. "Kapına bile köpek alırken asaletine bakacaksın." , "çerkesin, erkeği at uşağımız, kadını cariyemizdir." gibi.

Halen doğu'da bulundukları bölgelere kürdlerin girememeleri ile de meşhurdurlar. Örnek vermek gerekirse, benim köyüm doğu'da pkk'ya ilk kurşun sıkan ve çatışan köydür. Ana erkil bir yaşam tarzına sahip ve beğ'lik sistemi ile yaşarlar. Büyükşehirlerde bugün bile, evlerde söz sahibi, yaşlı kadınlardır. Beğlikleri savaşmakla ve vermekle olur. Açıklamak gerekirse, emrindeki adamlarıyla birlikte urus'la ( rus'la ) harbetmemiş, savaşmamış olan veya fakiri, yoksulu besleyip doyurmayanı er'den, ve beğden saymazlar. Yani sadece babadan ve parayla gelen zenginlikler beğlik olarak kabul edilmez. Bu vasıfları da taşıması gerekir. Öyleki, özellikle Kars yöresin de bile yerli Türklerle bu sebeplerden ötürü anlaşamazlar ve kız alırlar ama vermezler. Çinçavat derler ( yani tarihi süreçte, çinle karışmış, ruhu çinleşmiş gibi ) , bunlar urusla harb edemez derler, Türk'ten saymazlar.

İşte bildiğim kadarıyla kısaca özetlemeye çalıştım arkadaşlar.

Saygılarımla,

TTK

• Türkçü-Turancı
Azerbaycan doğumluyum.Baba tarafım da ana tarafım da Türk.Rahmetli Elçibeyin dediği gibi Genceden o tarafta gerçek Türkleriz.Sovyet döneminde en çok sürgün yemiş ailelerden birinin üyesiyim.21 nisan 1920 de rusların Azerbaycanı işgaliyle ana tarafımdan ruslara karşı silahlı isyan başlatanların bazıları öldürülmüş,bazıları da mecburi olarak Türkiyeye kaçmıştır.

Türk kaçmaz....
Göç etti demek istemişindir...
:wink:

H.TÜYLÜOĞLU