Son İletiler

Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 14 Mayıs 2022 »Ensar - Muhacir romantikliğiyle ülkeye doldurdukları Suriyeli Ensar kardeşleri, bakın Türk imamlar için ne düşünüyor.
Sadece bu durum bile, bu soysuz sürüngenler sürüsünü, bir dakika bile bu ülkede barındırmamaya yeter de artar bile. Adamlar bizim imamları itikadi sorunlu görüyor ve ana dili Türkçe olmayan birisinin arkasında namaz kılınmaz fetvası kesiyor.
Vah bizi bu hallere düşüren, şuursuzlara vah!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
22
GÜNCEL / Ynt: SOYSUZ ARAPLARIN TÜRK DÜŞMANLIĞI
« Son İleti Gönderen: Bozkurt42 14 Mayıs 2022 »
Yine kaçırdığımız bir durum daha var. Türk vatandaşlığını kapan bu pislikler. Malum nerdeyse bedavadan vatandaşlık verecez. Türkçe konuşabiliyor mu diye bakmıyoruz bile.

Konut satın alanların yüzdesel ve ciddi çoğunluğu bu Araplar hep.

Kanun resmî gazetede yayımlandı. Parayı artırdılar ama 1 aylık süre daha var. Hadi bakalım bu yarışı hangi soysuz ırk bozması kazanacak.
23
GÜNCEL / Trabzonspor Yönetiminin Yunan-Rum Sevgisi
« Son İleti Gönderen: Bozkurt42 14 Mayıs 2022 »
Otağımıza not olsun;
Soysuz Yunan sevinç içinde >> https://www.instagram.com/p/Cdf61VaIB_S/

Ayrıca listenin başında Yunan müziğine gönül vermiş adları da görmek sanırım taraftar açısında şok edici davranış olmuştur.
24
Tarihte Bugün / Ynt: Türk Dil Bayramı Kutlu Olsun!
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 13 Mayıs 2022 »
13 Mayıs 1277

Bugünden sonra hiç kimse; divanda, dergahta, bergahta, mecliste ve meydanda, Türkçeden başka dilde söz söylemesin!

Karamanoğlu Mehmet Bey

TÜRK DEMEK, TÜRKÇE DEMEKTİR!

Gâzi Başbuğ ATATÜRK

Ağzımızda anamızın ak sütü gibi helâl ve temiz Türkçemiz olsun!

Türk Dil Bayramının 745. Yılı, Büyük Türk Budununa, uğurlu ve kutlu olsun!

Türkçe Konuş!
Türk'çe düşün!
Türk'çe Yaşa!

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
25
Alıntı
Siz hristiyanlar buralara geldiğinizde bizim topraklarımız vardı,sizin incil'iniz. Hristiyanlar bize gözlerimizi kapayarak dua ve ibadet etmeyi öğrettiler. Gözlerimizi açtığımızda onlar bizim topraklarımızı almıştı,bizde onların incil'ini.
Jomo Kenyatta (Kenya eski devlet başkanı)

Sevdiğim bir cümle ve çok doğru bir tespit; zamanında söylenmiş ve cesurca. Ancak bu tespitleri bile şuan için Afrika'nın bulunduğu durumdan çıkışını kolaylaştırmamış. Din gibi hassas konularda olay nelere kadar gidebilir.

Belki bu bizim uç bir örnek. Bizim kanımızda son damlaya kadar karşımızdakinin kafasına vurmak var. Eyvallah ama..

Çekirge gibi istilacı bir Kürt Terörü varken başımıza bir kaç tane daha istilacı türü getirmek,
buna da muhacir kılıfı uydurarak Türk düşmanlığını beslemeye yönelik davranışlar sergilemek ne kadar da mertçe.

İşin acıklı tarafı, MHP gibi sadece adında milliyetçi kelimesi geçen bir partinin buna çanak tutması. Hayatımda MHP dışında hiç bir partiye oy vermedim. Hep yenilikçi zihniyet gelecek, oluşumda ayrılamayız diyorum ama geldiğimiz nokta işler acısından da beter.

Evet IRKÇIYIZ! ama kalkıpta Naziler gibi gaz odalarına dolduralım, asalım keselim diyen yok.

Milli görüşün itici gücü Kısakürek ne demiş,
Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya!

Bunu biz değil, dini siyasallaştıranların ana/ata sözü. Aynen böyle oluyoruz.. parya.. parya..

Allah bize aklı yönetme gücü vermiş. Bi zahmet vatandaşlarımızda düşünecek; ilerisi için ne olacak bu durum diyecek, Yağ, makarna için yıllık stok yapma derdine düşmeden kafasını çalıştıracak.

Şunu da unutmamak gerek; Ankara Önder mahallesindeki yaşanan durumlar ufak bir örneklem. Oralarda orta halli Anadolu illerinden gelmiş Türk'ün yoğun yaşadığı yerler. Belki sosya-kültürel, birazda ekonomik olarak düşük nufus yoğunluğu olabilir. Hiç önemli değil. Vatan Millet Sakarya deyince, günlerce o mahallede, her sokakta polisimiz sırf bu soysuzlara bir şey olmasın diye bekledi.
26
Seçim zamanı gelince bu konuda pişmeye başladı.

Toplumda ciddi bir mide bulantısı, baş dönmesi mevcut.

Artık eli ayağı tutan Arap!, Afgan, Kürt! görmek istenmiyor.


Şimdi biz yıllarca bunlara şu, bu dedik. Millet kafatascı misin diye kendince laf söyler oluyordu.

Çıban iyice batmaya başladığında gördük kü bu konu ciddi bir gelecek konusu. Biz belki de söve söve zaman geçirecez. Ancak bizden sonra gelenler, torunlar, onların çocukları.. Asıl acı gerçekle onlar yüzleşecek.

Uzun süre kapalı kalan, ahırda çıkmış bir hayvan nasıl davranıyorsa, bunlarda malesef aynen öyle. Ortada bir gerçek var o da çok acı.

Ah vah demeden önlem alınmalı.
27
Geçen haftalarda muhacir bunlar, din kardeşiyiz.

İnsaf biraz da... deniliyordu.

Ne oldu da plân değişti, plânlar yapılır oldu.
28
GÜNCEL / Ynt: Osman Kavala
« Son İleti Gönderen: [Hun Türk] 04 Mayıs 2022 »
Yıllar geçtikçe karşımızdaki zihniyet aynı. Değişen hiç bir şey yok. Ancak sosyal medya zımbırtısı dediğimiz bu dalgayı bu unsurlar çok rahatlıkla kullanır oldular. Saf, temiz ruhlu insanımız sırf muhalefet yapayım dedikçe bunları güçlendirmeye devam ediyor.

Her bayrak sallayanı, her Atatürk diyeni vatandaş hemen başka bir konuma konumlandırmakta. Aynen din olayında olduğu gibi. Bu tür olaylar hiç bir zaman bitmeyecek ama iletişim araçları hep baki kalacak.

Bu ne olduğu bilinmeyen canlıyı dikkat edin baş düşman Almanya başta olmak üzere; adamı olan hayırdır demeye başladı. Yuları tutan konuşacak elbet. Sen yeter ki semer vurulacak duruma düşme aynen eski yıllarda olduğu gibi.

Kavala ya da adı ne olursa olsun. Bunların biteceği olmayacak hiç bir zaman.

Bu arada Kavala'nın davası da bence Anayasa Mahkemesine gider ve tekrar yargılama istenir.
29
GÜNCEL / Ynt: Osman Kavala
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 03 Mayıs 2022 »
Geldiğimiz noktada, taşlar yerine oturdukça, sular durulup, belirsizlik ortadan kalkınca, olaylar esnasında Gezi Parkı / Taksim olayları ile ilgili olarak yaptığımız açıklamalar ve olayları yorumlamadaki sağduyulu isabetimiz, zaman ilerledikçe daha da belirginleşip, anlam kazanmıştır.
Çünkü biz olaylara herhangi bir çıkarla bakmıyor, sadece ve sadece Türk milleti ve devletinin varlığı endişesiyle, milliyetçi bir duyarlılıkla bakıyor, değerlendiriyoruz.

Buyurun göz atın.

TAKSİM OLAYLARI ve SON GELİŞMELERE DAİR GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA - 1


TAKSİM OLAYLARI ve SON GELİŞMELERE DAİR GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİNDEN AÇIKLAMA - 2


GÖKBÖRÜ TÜRKÇÜLER DERNEĞİNDEN ZORUNLU BİR AÇIKLAMA


Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!

30
Tarihte Bugün / Ynt: 3 Mayıs Türkçüler Günü
« Son İleti Gönderen: Üçoklu Börü Kam 03 Mayıs 2022 »
Dr. Oğuz TÜRK / GAİP (Güney Azerbaycan İstiklal Partisi) Araştırmacısı.

3 Mayıs, Dünya Türkçülük Günü Qutlu Olsun!

İnsanlıq tarixinde Türk varlığı ve Türklük, minler yoxedici tehlükelerden qurtlulub modern zamanımıza gelib yetişmişdir. Çinli’lerin, Rus’ların ve Ereb’lerin milyonlar milyonlar Türkü qırqın etdiği, Türksüzleşdirdiği ve köle etdiği qaranlıq geçmişimize, Türk dilinin dünyada en yayqın olmadığı ve Türk milletinin dünyada en güclü, en çox nufuslu, ve en ileri olmadığı tanıqdır. Türk milleti her zaman yoxluq ve varlıq savaşında olmuşdur. Ereb’lerden ve sonralar Rus’lardan Türklük yerine silah ve ayratma gücü ile yerleşdirilen yoxedici düşünceler, Türk’ü ve Türkçülüğü içinden çürüdüb, be’zen Türk düşmanı haline getirmişdir.

Ne yazıq ki, hele de, modern çağımızda, Rus’lar, Çinliler, ve onların uşaqlrı olan Fars’lar ve Ermeni’ler Türk topraqlrının çoxunluğunu öz işqalı altında ve Türk milletini aşağalıq ve insanlığa yaraşmayan durumda tutmaqdadırlar. Rus Fedrasıyası adlanan nizami siyasi sistem, Maskova bölgesinden öte, bütün Türk topraqlarını işqal etmiş bulunur. Bu zorbalıqlar yayılma politikası’nın en son simgelerinden Dağlıq Qarabağın Rus-Ermeni, ve Qırım’ın Rus terefinden işqal edilmesidir. Tarixi Türk topraqlrından Güney Azerbaycan, hele de, Rus’ların uşağı olan sözde İran sözde İslam ve sözde Cumhuriyeti işqalı altındadır. Güney Azerbaycan Türk milleti geçmiş 100 ilde, İran-Fars işqalı altında her türlü insanlıq düşmanı ve Türklük düşmanı felakete me’ruz qalmışdır. Milyonlar Türk, Farslaşdırılmışdır, sürgüne sürülmüşdür, işkence olmuşdur, öldürülmüşdür, beyni çalınıb, İran’lılaşıb, Türk düşmanı olmuşdur.

Başda Bilge xaqan kimin, Tumruz Xaqanım kimin, Alp Er Tunqa kimin, İstemi Xaqan kimin sayısız Türk önderleri olaraq, modern çağımızda Böyük Bozqurd, Başbuğumz Müstafa Kamal Atatürk’ün ve silahdaşlarının yeniden canlandırdığı modern Türkçülük yolunda, Bozqurd Nihal Atsız’ın ve ülküdaşlarının verdiği mücadilelerin istiqametinde, 70 ilden beri, May’ın üçü Dünya Türklüğü Günü olaraq sayqı ile anılır. Düşman milletlerin ve onların önünde gelen Rus yayılma politikası’nın Komonizm düşüncesi örtüsü altında Türk milletini Türksüzleşdirme ve Türk devletlerini etgisiz halına getirme siyasetlerine qarşı mücadile verib, yaşamını qurban veren, işkence olan, ve sürgüne sürülen her Türkün önünde baş eğirik ve yollarını devam etmeğe canımıza and içirik. Türkiye’de, İran işqalnda olan Güney Azerbaycan’da, Qırım’da, Süriye’de, Iraq’da, Çin’de ve dünyanın her yerinde Türk’e ve Türklüğe olunan heç bir zülümün ve heç bir heqsizliğin cavabsız qalmayacağına and içirik. Türk düşmanlarına, insanlığın ve Türk edaletin berpa edileceğine söz veririk. Bizi bu qutsal yolumuzdan ne Allah’ları razı salmaq maskası altında, ne de proltaria egemenliği şarlatanlığı ile topraqlarımızı işqal edib milletimizi Türksüzleşdirmeğe çalışanlara uymayacağık. Biz daha uyduruq ve yapay sözde idiologilere aldanmayacağık. Türk’e Türk yeter. Türkçülük Türk’e yeterli düşünce sisetmidir.

Düşman ve reqib milletlerin sözde idiologileri ile quşanıb bizim qarşımıza çıxanlara aldanmışdan, safdan, xainden başqa ne diye bilirik? Türk milletinin aydınları da Türk ve Türkçüdür. Türk milletinin menfe’etlerini özüne amac bilmeyen özünü aydın saya bilmez. Olsa olsa başqa milletlerin egemenlik qaranlıqlarını yayan bir manqut olur. İran işqalı altında olan Güney Azerbaycan Türkünü öz yolundan caydırmaq isteyen ve şaşırtmaq isteyen, ve düşmanın duzağında tutan sözde aydın geçinenlerin qullanım tarixleri geçmişdir, ve kimsenin derdine deymezler. Bize, Güney Azerbaycan Milli Hereketinde, Tebriz’de Urmu’da, Sulduz’da ve başqa şeherlerimizde, faşist İran terorist pasdarlarının önünde duran, 15 yaşında bir gencimiz, özlerini sözde Azerbaycan aydını yerine geçirtmeye çalışan, İrançı, İslamcı, ve Rusculardan, minler defe, milyonlar defe, daha deyerli, önemli, ve yararlıdır. Türk’e ve Türkçülüğe ürek yandırmayan, min iller varsın olmasın. Ne ferq eder ki? Özgelerin çirağına yağ olan aydın mı? Türk Aydını olaraq, Atatürk yetmez mi? Atsız yetmez mi? Raha Oğuz Türk Xan yetmez mi? Elçibey yetmez mi?

Biz, Güney Azerbaycan Türk’ünün qurtuluş sesi olaraq, bütün Türklüğe ve dünyaya seslenirik, ve İran-Fars eli ile, bir vetenin, bir toprağın, bir tebi’tin, bir toplumun, bir milletin, bir insanlığın en zülümlü, en basqılı ve en hilekar şertler altında yox edilmeğine diqqet çekirik. Bizim bağımsızlığa ve özgürlüğe geden yolumuz Türkçülükden gedir. Bunu min iller boyu acı gecmişimizden öğrenmişik. Türkçülük bize bir qurtuluşcu düşünce olaraq önemli ve gereklidir. Düşman veya reqib milletlerin önünde veya yanında, bizim varlıqda qalma ve qurtuluş silahımız Türkçülük düşüncesidir. Türkçülük düşüncesi bizimdir, özümüzündür, ve bize sunulmamışdır. Bize tehmil edilmemişdir. Türkçülük düşüncesi bizim öz be öz varlığımızın gizemidir. Türkçülük düşüncesi bize meyve dolu bağçalı yerlede sütlü ballı içqilerin yanında bakire qızları va’ad etmir. Türkçülük düşüncesi bize bütün insanların eşit olduğu, ve güllü çiçekli qızıl gelecekde sonsuz komün göstermir. Ancaq Türkçülük düşüncesi, Türkü ve Türklüğü başqa milletlerin işqalından ve istilasından uzaq, başqa milletler ile qarşılıqlı barış ve sayqi içinde, bağımsızlıq ve özgürlük içinde erdemli, insani ve gerçek bir mutlu ve sa’adatli yaşam yolunu gösterir.

Güney Azerbaycan Türkünün Türkçülüğü heç bir milleti üstün ya aşağa görücü değildir. O tarixi milletlerin yarışı olaraq görür, ve bu toplumsal, geçimsel, ve bilimsel yarışda elbette ki ileri olmaq ister. Bizim temel ilkemiz olaraq Türkçülük, İran-Fars işqalından qurtuluş motoru kimindir. Bu güclü ve her türlü xeste edici düşman ve reqib milletlerin uydurduğu ve yalnız onların işine geldiği sözde idiologilerden uzaq ve öte, Türkçülük düşüncesi, biz Güney Azerbaycan Türkünün bağımsızlığa götüren tek ve yalnız aracdır. Biz Dünya Türkçülük Günü'nü bir qutlu gün kimin eziz tutub, dünyada her Türkün, öz topraqlarında ve öz devletinde yaşamğını amac bilib, bu böyük sa’adeti, Güney Azerbaycan Türküne elde etmeğe çalışır.

Yolumuz ve davamız qutlu ve başarılı olsun.

Ne mutlu Türküm Diyene

Dr. Oğuz TÜRK / GAİP (Güney Azerbaycan İstiklal Partisi) Araştırmacısı.
Sayfa: 1 2 [3] 4 5 ... 10