Gönderen Konu: ŞAHANE BİR ŞEY YAŞAMAK  (Okunma sayısı 1716 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Adil ÖZTÜRK

• Türkçü-Turancı
ŞAHANE BİR ŞEY YAŞAMAK
« : 20 Ocak 2022 »
ŞAHANE BİR ŞEY YAŞAMAK

Büyük laflar edilmişti ‘’2023’te yerli ve milli otomobilimiz seri üretime geçecekti, mavi vatan denizlerimizden bol bol doğalgaz çıkarmaya başlayacaktık hatta Ay’a gidecektik. Şaka değil birçok kez tekrarlanmıştı bu iddialı sözler. Şu hain dış güçler yok mu o dış güçler, altın fiyatlarını rekor derecede yükseltti, Dolar’ı, Euro’yu, Sterlin’i bir gecede 15 liralara kadar çıkarttı, petrolde, doğalgazda zam üstüne zam koydu. Bunu fırsat bilen AVM ler, Market zincirleri A dan Z ye her şeye yüzde yüze varan zamlar koydu.
Peki iktidar ne yapıyordu bu sürede?
Kendilerini iktidara taşıyan ve hala iktidarda tutan Tarikat ve Cemaatlerin Yurtlarındaki tecavüz olaylarını örtbas etmekle, tarikat ve Cemaatlere kamu ihaleleri ayarlamakla meşguldü.
-  Yazar İsmail Saymaz, 2020 Mayıs-Haziran aylarında Elazığ’da bulunan Çarşamba Baba Türbesi’nde üç çocuğun istismar edildiğini yazdı. M.K.İ.’nin istismar ettiği çocuklar, durumu ailelerine anlatınca güvenlik güçlerine haber verildi.
30 Aralık 2021'de evinde yakalanan M.K.İ., Saymaz’ın aktardığına göre, B. ve C.'ye karşı ikişer kez, Y.'ye karşı zincirleme cinsel istismardan 75 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

- Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 2. sınıf öğrencisi Enes Kara, Elazığ'da bir binanın 7. katından atlayarak yaşamına son verdi. Enes Kara, olaydan önce çektiği videoda ise kaldığı yurtta baskılara maruz kaldığını ve psikolojik olarak yorulduğunu söyledi. Üniversite yetkililerinden alınan bilgilere göre de, Enes Kara'nın son 1 aydan bu yana birçok dersine girmediği ve içine kapanık olduğu da kaydedildi.

- Cemaat Vakıf Yurtlarında tecavüze uğrayan çocukların haberleri ve bunun gibi duymadığımız binlercesi.

- Ankara (Keçiören)'de sözde hocaya götürülen kadın, "Cin çıkarma" seansında öldü.
Psikolojik sorunları nedeniyle sözde hocaya götürülen Özge Nur Tekin’e, cin musallat olduğu gerekçesiyle sırtına 100 kez oklava ile vuruldu. Oklavalarla dövülme sonrasında Cin, Özge Nur Tekin'den çıktı mı  bilinmez ama yediği sopa sonucu Özge Nur Tekin can (Canı çıktı) can verdi.
Son günlerde yine ard arda gelen Tarikat ve Cemaat skandallarından toplumun yönünü başka tarafa çevirmek için bir şeyler gerekiyordu ki
Youtube'da ilk olarak 2017 senesinde yayınlanan Sanatçı Sezen Aksu’ya ait "Şahane Bir Şey Yaşamak" isimli şarkı sözleriyle gündeme bomba gibi düştü.
Oysa ‘’Şahane Bir Şey Yaşamak’’ parçası RTÜK süzgecinden geçerek yayınlanmaya başlayalı (6) yıl olmuştu ve dinlenme oranı belki de yüzde (1) veya yüzde (2) idi. Gündem değiştirmek için acele ile bu bayat parça servis edilmişti
Sahi aşağıdaki şarkılara tepki gösteren olmuş muydu?
* İsyankar - Müslüm Gürses
* Sana Taptım - Hakkı Bulut
* Allah Allah - İbrahim Tatlıses
* Tapılacak Kadınsın - Selami Şahin
* Batsın Bu Dünya - Orhan Gencebay
* Şükür Karın Doyurmuyor - Ali Nurşani
* Yıkılsın Camiler Açılsın Meyhaneler - Müslüm Gürses
* Aldırma Gönül – Edip Akbayram
Demek ki başka kriz anlarında servis edilecek parçalar da bunlar.
 Olaya birde bilimsel bakarsak bu kavganın çok anlamsız olduğunu görürüz.
Bilimsel bulgulara göre, Homo sapiens’in çoğalarak yayılan nüfufu ve çevresel faktörlerden çok daha olumsuz etkilenen Neandertallerin nüfusununu yok etmiştir. Yaklaşık 300 bin yaşayan Neandertaller, 30-50 bin yıl önce yok oldu. Çoklu gruplar halinde yaşamaları ve sürekli hareket halinde olmaları ömürlerini uzattı ancak nihayetinde yeryüzünden silinmekten kurtulamadılar.
Adem ve Havva anlatılanlara bakılırsa akıllı insanlardı ve Neandertal insan idiler. Bu durumda daha vahşi insan türü olan Homo spiens insan türü tarafından yok edildiler.
Şimdi bizler Homo sapies’ler tarafından yok edilen bir insan türünün mü kavgasını yapıyoruz?
Türk milleti bir yanda, enflasyon ve işsizlikle mücadele ederken diğer yanda gayritürk unsurların saçma sapan didişmelerinin yarattığı toplumsal bunalımla ile uğraşmakta.
Laf ile karın doymuyor, evlerde tencereler kaynamıyor bırakın bu müzik ile din kavgasını.
‘’Milletimi kalkındırayım, besleyeyim diye kuzeye, güneye ve doğuya on iki büyük sefer yaptım. Ondan sonra Tanrı bağışlasın; talihim ve kısmetim var olduğu için Ötükeni il tuttum. Açları doyurdum, çıplakları giydirdim. Yoksul milleti zengin kıldım. Türk Bilge Kağan’’ gibi olun, önce milleti giydirin-doyurun.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!..

Ne Mutlu Türküm Diyene!..

Adil ÖZTÜRK
Adil ÖZTÜRK

Çevrimiçi Üçoklu Börü Kam

• Otağ Yöneticisi
  • Türkçü-Turancı
Ynt: ŞAHANE BİR ŞEY YAŞAMAK
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2022 »
Daha tehlikeli ve buram buram şirk kokan nice şarkı sözleri, nice Türkü dizeleri, ağıtlar, ilahiler var literatürümüzde!..

Hemen birkaç örnek verelim:

Sevdim seni Rabbim kadar!
Mahzun Kırmızıgül

Sen gördüğüm en son İlahsın!
Nükhet Duru

Sana taptım be yahu!
Hakkı Bulut

Allah’ına, Kitabına sövüp saydım!
Ahmet Kaya

Yaradanın boş vaktine gelmiş!
Grup AF

Kaderin böylesine yazıklar olsun!
Orhan Gencebay

Dertlerin kalkınca şaha, bir sitem yolla Allah’a!
Edip Akbayram

Seninle cehennem ödül, sensiz cennet sürgündür bana!
Muazzez Abacı

Bir Allah’a taptım, bir de sana!
İbrahim Tatlıses

Sözlerine hiç dikkat etmediğimiz, dinî kisveye büründürülmüş, abdestli şirk metinleri Mevlid, selâ, ilahiler de cabası…
Bunların yanında Sezen Aksu'nun;
Selâm söyleyin o cahil Havva ile Adem'e
Sözleri abdestli kalır.
Maksadın üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek olduğunu hepimiz biliyoruz...
Madem bağcıyı dövmeye kastettin, gücün yetiyor, önünü duracak güç de yok, orayı burayı karıştırmadan şu bağcıyı dövde siz de kurtulun biz de...

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
Türk Soyunun Gizli Gücüne İNAN ve GÜVEN!

Çevrimdışı Çağrıbey

• [GÖKBÖRÜ ANKARA]
  • Türkçü-Turancı
  • Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
« Yanıtla #2 : 22 Ocak 2022 »
Sezen Aksu'nun dilini koparmak lazım diyor, devletin başındaki zat, hem de camiide.
Aşağıda bir sürü dili kopartılacak sanatçı var. Hem de söyledikleri Sezen Aksu'ya beş çeker.
Buyurun onların dillerini de kopartın.

Kubat:
“Seni Allah kadar sevdim.”

Nükhet Duru:
“Sen gördüğüm en son ilahsın.”

Edip Akbayram:
“Dertlerin kalkınca şaha, bir sitem yolla Allah’a.”

Mahsun Kırmızıgül:
“Sevdim seni Rabbim kadar.”

Orhan Gencebay:
“Kaderin böylesine yazıklar olsun.”

Yıldız Tilbe:
“Sensiz ölürüm cennette.”

Grup AF:
“Yaradan’ın boş vaktine gelmiş.”

Muazzez Abacı:
“Seninle cehennem ödüldür bana, sensiz cennet bile sürgün sayılır.”

Duman:
“Aldanma öbür dünyaya, hayatı yaşa.”

Cem Adrian:
“Beni Tanrı’ya tekrar inandırabilir misin?”

Erol Evgin:
“Seni sevmek ibadetim.”

Hakkı Bulut:
“Sana taptım be yahu!”

İbrahim Tatlıses:
“Ben insan değil miyim? Ben kulun değil miyim? Tanrım, dünyaya beni sen attın, çile çektirdin, derman arattın. Madem unutacaktın, beni neden yarattın?” / “Bir Allah'a taptım bir sana taptım!”

Hande Yener:
“Of güzel Allah’ım, içimi ısıtan adam sanki senin aynandı.”

Ebru Gündeş:
“Benim sana yaptığım canım, aşk tadında ibadet.”

Ferdi Tayfur:
“Kızdım getirene beni dünyaya, anama babama günahkar oldum.”

Ahmet Kaya:
“Allah’ına kitabına sövüp saydım.”

Murat Göğebakan:
“Kara gözlüm, sen de yalancı çıktın. Seni kendime ilah yapmıştım.”

Müslüm Gürses:
“Yıkılsın minareler açılsın meyhaneler.” / “İsyanım var benim kadere.” / "Rest çektim kadere."

Oğuz Yılmaz:
“Bas bas paraları Leyla’ya, bir daha mı geleceğiz dünyaya?”

Ferhat Göçer:
“Cenneti değişmem saçının teline.”

Selami Şahin:
“Tapılacak kadınsın.”

Mahsuni Şerif:
“Yaradan bir can vermiş, boşu boşuna.”

Ne Mutlu Türk doğup Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla.
Çağrıbey.

Çevrimiçi turania_25

• Türkçü-Turancı
« Yanıtla #3 : 11 Şubat 2022 »
Bu cümleleri sarf etmek, şirke batacak kadar tehlikeli ve seviyesizliğin ta kendisidir.
Bayrak benliğimdir bayrak kimliğim,
Bayrak; öz yurduma öz hakimliğim.

Bahtiyar VAHAPZADE