Türkçü Turancı Otağ

GENEL KONULAR OTAĞI => GÜNCEL => Tarihte Bugün => Konuyu başlatan: Türkeli_Bozkurt - 10 Kasım 2012, 00:20:47

Başlık: 10 Kasım
Gönderen: Türkeli_Bozkurt - 10 Kasım 2012, 00:20:47
 :prbay

Ata'mızı saygıyla anıyoruz.

Alıntı
10 Kasım Anıtkabir

 

Bu tarih koskoca bir ulusun aynı an da ağladığı, aynı anda üzüldüğü ve aynı anda bir kişiyi hatırladığı bir tarih olarak akıllara kazınmıştır. Yüce Türk milletini içine düştüğü durumdan canla, başla ve canını hiçe sayarak çarpışan, şanlı tarihimize birbirinden güzel notlar ve zaferler kazandıran Mustafa Kemal ATATÜRK bu tarihte o masmavi gözlerini bu dünya ya kapatmıştır. Bir milletin onu bu kadar tutkulu sevmesinin altın da bizim için yaptıklarından tutun da, küçücük bir tarladan geldiği bu noktanın da etkisi çok büyüktür.

 

O Selanik de bir evde açtı dünyaya gözlerini. Tarlada kargaları kovalarken tanıştık ilkokul sıraların da kendisiyle, harp okullarına gitti, hızla yükselmeye başladı ve bir gün görev vakti gelince sonunu bir saniye bile düşünmeden, ölüme merhaba dercesine giyindi çizmelerini ve elbiselerini. Veda etti beklide içten içe gidişim var beklide dönüşüm olmayacak gibilerinden. Onu yalnız bırakmadı ama yüce Türk milleti, cephede askere gelen her genç bu vatana feda olmak için gelmişti o cepheye. Kiminin ellerine, kiminin saçlarına kına yakmıştı anası. Oğlum bu vatana kurban olsun ben Türk kadınıyım bir oğlum ölür, bin oğlum olur dercesine.

 

Ve her şey bittiğin de laik, demokratik ve bağımsız bir ülkenin temellerini atmıştı. Gözlerini dünya ya kapatırken Mustafa Kemal ATATÜRK bu ülkeyi gençlere emanet etmişti. Bu yüzden gözleri açık gitmedi. Çünkü her Türk genci, ondan devraldığı bu kutsal emaneti nasıl daha ileriye taşıyacağını çok ama çok iyi biliyordu. Çünkü ihtiyaç duyacağı her şey damarlarında ki asıl kanda mevcuttu!

 

Bu millet var olduğu sürece, her yürekte bir ‘’Mustafa Kemal ATATÜRK’’ yetişecektir bunu asla unutma ATAM…
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Yalnizkurt - 10 Kasım 2012, 07:03:43
10 Kasım Atamızı kaybettiğimiz gün değildir. Ölümsüzleşip fikirlerine daha sıkı bağlandığımız gündür. Ne olursa olsun tüm ilkelerine sahip çıkarak yaşamaya devam edeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk‘ü, dava ve silah arkadaşlarını bir kere daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhun Şad, Mekanın Uçmağ Olsun Atam...
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Kurtkaya - 10 Kasım 2012, 11:35:09
Ulu Başbuğumuzu sonsuzluğa varışının 74. yılında; saygı, sevgi, özlem, minnet ve şükranla anarım.
Ruhu şad olsun.
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun.
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: motun yabgu - 10 Kasım 2012, 13:03:31
Kainatta esi benzeri görülmemis yüce Basbugumuz Büyük Atatürkün ölümsüzlügünün 74´cü yil dönümü Türk irkina kutlu olsun . T.T.K.
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: OrkanBey - 10 Kasım 2012, 21:18:26
   

   Sevgili Türkeli Bozkurt andasimin bu güzel alintisini farkedemeden kendi hislerimi belirtmek amaciyla yeni bir baslik acmistim ancak andasimi alintisindan ve paylasimindan dolayi tebrik ve tesekkür ediyorum.Ayrica Yalniz Kurt andasimin yazdiklarina da aynen katiliyorum.

   Sen rahat uyu Atam, biz, eserini emanet ettigin Türk gencligi olarak, kemiklerinin SIZLAMASINA asla müsaade etmeyecegiz.Ruhun sad olsun...
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Çağrıbey - 10 Kasım 2016, 09:47:27
Sonsuzluğa gidişinin 78. yılında Kutlu Başbuğumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bitmeyen bir özlem ve saygıyla yad ederim.
Ulu Başbuğumuzun ruhu şad; durağı Türk Uçmağı olsun!
Atamız Türklüğün derin vicdan ve sinesinde sonsuza değin yaşayacaktır!

Ne mutlu Türk doğup, Türk gibi yaşayana!
Saygılarımla..
Çağrıbey
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Kurtkaya - 10 Kasım 2016, 18:17:47
Türk Milletinin onur ve haysiyetini koruyarak yurdumuzu çağdaş ve örnek bir ülke haline getiren Ulu Başbuğumuz'a Yüce Tanrı'dan rahmet dilerim.
Türklüğün gönlünde dünya durdukça yaşayacaktır.
Ruhu şad olsun!
Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Bozkurt42 - 11 Kasım 2016, 09:35:26
Başbuğun ruhu şad olsun! Türk ırkı sağolsun!
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 12 Kasım 2016, 17:09:06
Kutlu Başbuğumuz Türk Milletinin sinesinde bitmeyen bir özlemle sonsuza dek yaşayacaktır.
Ruhu şad, durağı; Tanrıdağları ve Türk Uçmağı Olsun!

TÜRK IRKI SAĞOLSUN!

TTK
Başlık: 10 Kasım
Gönderen: Abbas Karakaya Bozkurt - 09 Kasım 2020, 19:35:52
Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü Saygı Sevgi Ve Özlemle Anıyoruz...
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Abbas Karakaya Bozkurt - 09 Kasım 2020, 23:24:16
90 yıllık reklam arası değil, 20 yıllık fetrettir yaşadığımız...
Bu ülke ne pahasına olursa olsun cumhuriyet ve özgürlükten ve hukukun üstünlüğünden asla vazgeçmeyecektir aziz Atatürk; ruhun şâd olsun...
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 10 Kasım 2020, 06:23:49
(https://hunturk.net/forum/rsm/3190-ribbon-black-96x136-1604978888.png)

1 8 8 1 -

Ulu Başbuğumuz Gâzi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü uçmağa varışının 82. yılında; saygı, sevgi, özlem, rahmet ve minnetle anarım.

Kutlu ruhu şad, durağı; Teñğri Dağları ve Türk Uçmağı olsun!

Türk Milletinin gönlünde sonsuza dek yaşayacaktır!
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Çağrıbey - 10 Kasım 2020, 09:20:46
(https://hunturk.net/forum/rsm/3190-img20201110072011-1604988922.jpg)

82 yıldır sonsuz bir saygı, minnet ve özlemle kalbimizde yaşatıyoruz!
Ruhun şad, durağın Uçmak olsun, Ulu Atam!

Ne Mutlu Türk doğup Türk gibi yaşayana.
Saygılarımla...
Çağrıbey.
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: [Hun Türk] - 10 Kasım 2020, 11:27:43
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhun şad olsun. TÜRK IRKI SAĞOLSUN!
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Fatih - 10 Kasım 2020, 18:52:47
Ölümsüz Başbuğumuz Atatürk'ü rahmet ve minnetle anarım.
Dünya durdukça, bir tek Türk dahi yaşadıkça gönüllerde sonsuza değin yaşayacaktır.

Kök Tenğri'nin esenliği bütün Türklerin üzerinedir.
 
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Kurtkaya - 10 Kasım 2020, 23:28:33
Atam!
Seni unutmak Türklüğe ihanettir.
Türklüğün sinesinde sonsuza kadar yaşayacaksın.
Ruhun şad olsun!
Kabrin nur dolsun!

Tanrı Yüce Türk'ünü Korusun!
Başlık: Ynt: 10 Kasım
Gönderen: Üçoklu Börü Kam - 11 Kasım 2020, 12:42:21
Kutlu Türk Başbuğu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün uçmağa varışının 82. Yılında sosyal medya denilen çöplükte eşeleşen, lağım çukurunda debelenen bir takım haşerat yine; akla, izana gelmedik sıçmıklar yayarak, siyasal İslamcılık denen melanetin gerçek yüzünü, bir kez daha, gösterdiler.
Oysaki bu memleketin minarelerinden gürül gürül ezanlar okunuyorsa, camilerinde huşu içinde namazlar kılınıyorsa, müminler huzur ve güven içinde ibadetlerini yapabiliyorsa bunu sağlayan yegane şey; şanlı bayrağımızın hür ve bağımsız olarak, șan ve şerefle, dalgalanmasıdır. Bu bayrağı dalgalandıran kişi, 20. Yüzyılın Alper Tunga'sı, Gâzi Mustafa Kemal ATATÜRK'tür.
Gözleri olduğu halde görmeseler de, kulakları olduğu halde duymasalar da, akılları olduğu halde akletmeseler de, bu gerçeğe Türklüğün derin vicdanı, tarih ve Yüce Yaradan tanıktır.
Bu ülkede müminlerin ifa ettiği her ibadetten, iyiye, güzele dair yapılan her şeyden Atatürk'ün amel defterine sevap yazılmaktadır. Çünkü din de, iman da, ibadet de, amel de ancak hür ve bağımsız insanlara mahsustur.
Bu ülke hür ve bağımsız olmayı, yani dinine, namusuna, istiklaline ve istikbaline, sahip olmayı, Atatürk önderliğinde, Kuvvayı Milliye kahramanlarının verdiği Milli Mücadeleyle elde etmiştir. Bu gerçeğini inkar etmek, güneşe karşı savaş açmaktan başka bir şey değildir.
Kurtuluş Savaşı sırasında Türk Milletinin bağımsızlığını kazanmak ve yurdunu düşman işgalinden temizlemek için verdiği o destansı mücadeleyi durdurmak, direncini kırmak ve ișgalcilerin gayelerinin kolaylıkla gerçekleşmesini temin etmek amacıyla Yunan ve İngiliz uçaklarıyla Anadolu şehir, kasaba ve köylerine, Atatürk ve silah arkadaşlarının; kafir, asi ve eşkıya olduğu, işgalci Yunan ve İngiliz ordusunun halifenin ordusu olduğu şeklinde ibarelerinin yer aldığı yazılı bildiriler dağıtılıyordu.
Bu gün, ne acıdır ki, Atatürk'e haksız yere, adi ve alçakça düşmanlık edenler yüz yıl önce Yunan ve İngiliz uçaklarından dağıtılan bildirilerin yazdıklarını konuşuyorlar.
Safımızı seçerken Atatürk'e düşmanlık etmek için ya "keşke Yunan kazansaydı" diyen insanlıktan çıkmayı din zanneden zihniyetten yana olacağız ya da, "değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli" hassasiyeti ve "ya istiklal, ya ölüm!" düsturuyla işgalci haçlı batı kafirini "geldikleri gibi gidecekler" inancıyla yurdumuzdan defeden; varlığını ve gücünü Türk Milletinden alan, Atatürk ve kuvvayı milliye kahramanlarından yana olacağız.
Çok şükür ki Yüce Yaradan bizleri Türk Milletinden yana etti.
Bunun içindir ki Atatürk ve silah arkadaşlarının üzerimizdeki hakkını teslim etmeyi ve Onları minnet ve şükranla yad etmeyi insani ve vicdani bir borç biliyoruz.

Kök Teñğri Türk'e Kut ve Utku Versin!
TTK.